Divotání

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/256249/splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4.4397

Šepotání (2.)

Unhinged (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Knihomolkajá

UPOZORNĚNÍ pro všechny, kteří o tom ještě neví. Je vážně důležité si nedělat mezi prvním a druhým dílem moc velkou pauzu. Každý detail z prvního dílu budete potřebovat i ve druhém!!!!
Říká se, že druhé díly jsou jen trapná vycpávka mezi prvním a třetím. Ano, mají pravdu a tohle nebyla výjimka. Ale i přes to, že se v této knize prakticky nic nestalo to bylo plné akce a opravdu mě to chytlo.
Šklíba konečně dostala větší roli. Jen Kloboučník mě stále mrzí. Chyběl mi tam.
Co musím vyzdvihnout je konec, protože ten je prostě úžasný. Trochu depresivní, ale perfektní. Velmi mě zaujal a pozdvihl v mých očích knihu ještě o trochu výš. Dočtěte ji, opravdu ten konec stojí za to.
Co k tomu dodat. Přesto, že se nic nedělo, se vlastně pořád něco dělo a opravdu jsem zjistila, že jsem první díl vlastně četla zbytečně. To, co jsme se dozvěděli v prvním díle, naprosto popírá ten druhý. Ale s tím asi čtenář musí počítat, když se společně s Alyssou rozhodne bezhlavě skočit do králičí díry. ;)

Mitculka

Začátek byl trochu suchý. Chytla mě během něj čtecí krize a musela jsem si v Divotání dát na chvíli pauzu, ale když jsem se ke knize vrátila, konečně se to rozjelo. Oproti Šepotání, které působilo spíš jako příběh o milostném trojúhelníku s Říší divů na pozadí, je nyní Říše divů a kouzla konečně tím hlavním tématem! Bavilo mě to víc než první díl, kterému jsem v porovnání s tímhle srazila hodnocení na 3*.

mStationka

Sice jsem knihu nezhltla tak rychle jako první díl (neměla jsem moc času-chyba knihy to nebyla) ale dočteno... co se týče porovnání mezi prvním a druhým dílem..první může zajímat čtenáře víc z jednoho prostého důvodu... být v říši divů a prožívat vše okolo s hlavní hrdinkou je něco-kouzelného, plného překvapení a zvratů, druhý díl je trošičku oddechový, kdy jsem měla pocit, jako bych chtěla zařvat tak už doprčic běž zachránit ten šílený druhý svět..na druhou stranu čtenář pozná taje a zákoutí i těch nejniternějších myšlenek (druhých), minulostí-rozklíčování věcí, které se staly a proč....což bylo místy dost překvapivé. Ukončení druhého dílu je samozřejmě čtenáře bravurně nabádán pro třetí díl, na který se neskutečně těším. A ještě k obálkám..první byla fajn, ale myslím si, že druhá a třetí by měla být bez tváří obou mužů..má představa pro M a Z je absolutně jiná, a věřím, že nejsem jediná.

ame

Kniha mě neuchvátila tolik jako první, hlavně kvůli jinému prostředí a postavám které jsou stejné a žádné nepřibyly, taky vás napadlo:
Proč mění ty obálky, stačí přece přepsat název, no ne?
Ale to není chyba spisovatelky. Děj byl nic méně trhavý a čas od času jsem se musela podívat na spět.
Ale styl psaní úžasný, charakteri, zvraty a i ta láska byla vítaná : )
Mezi pěti a čtyřimi hvězdičkami jsem bojovala, ale nakonec vyhráli čtyři.

4laras

Druhý díl byl slabší odvar, ale i přes to byl úžasný.
Ačkoliv se díl odehrává na povrchu, je stejně šílený jako v podsvětí. Na začátku se do knihy zažerete a ona Vás na konci vyplivne jako dřevo z Huňatého lesa.
Alyssa se snaží si užít život, který si vybrala, ale její podsvětní povinnosti jsou za ní i na povrch spolu s Morpheusem.
Kniha je hezdy zpracovaná a nemůžu dát nic menšího než pět hvězdiček. těším se na zakončení série.

wildXchos

Kniha je skvělá stejně jako první díl a líbí se mi styl psaní autorky.

tyjá
12.11.2017

Jako krásný sen... vžijete se, ale až dojde do konce, pamatujete si jen půlku (a i za tu jste rádi).

Nathanielka
19.10.2017

Do tohoto dílu jsem se musela nutit ještě víc než do prvního. Vůbec netuším proč... Příběh se mi celkově líbí, ale asi mi vadí zpracování nebo jak autorka píše. Nevím. Je to po dlouhé době co jsem se fakt musím tlačit k tomu abych četla. Tím Vás samozdřejmě neodrazuji, jak jsem říkala, jako celek se mi to líbí. Uvidíme jak na tom budu s posledním dílem. :)

sd1992
22.09.2017

Ačkoliv jsem se do celé série bezhlavě zamilovala, tak paradoxně pouze tento díl mě bavil od samého začátku až do konce.. :D u jedničky a trojky jsem měla prvním cca 100 stran problém se začíst a nechat se vtáhnout do děje.. Tady to šlo lehce. Možná proto, že se první část knihy odehrává "v našem světě"... prostě celé to bylo dokonalé a z mého pohledu hned o poznání lepší než díl první.. :-) Alyssa se dozvídá spoustu pro ni neznámých faktů a tajemstvích o mámě a příběh nabírá úplně jiný směr... takže napííínavýýý jak kšandy... :-)

Adele02
16.09.2017

Slabší než jednička; čekala jsem tolik akce a ono nic... a to se mi Šepotání docela zamlouvalo. Alyssa je tak neskutečně pitomá, až to bolí. A ostatní postavy taky. Jen Morfeus stojí za to. Do dalšího dílu jdu jen kvůli jeho šťastnému konci, protože fakt doufám, že si to Alyssa trochu urovná v hlavě a shodí Zacha ze srázu.

vandalindakova
13.09.2017

Druhý díl je ještě o něco lepší jak první. Napínavý je snad od začátku do konce. Líbí se mi, jak si vždycky na něco udělám nějaký názor a najednou bum, a vše je jinak. Mám ráda jak Morfea, tak Zacha (takže prostě dilema! :D). A ten konec, bože! Jsem fakt zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Adriana21
31.08.2017

Skvělý díl, děj se mi líbil, mělo to děj...
Už se moc těším, na třetí díl, jsem zvědavá, jak to všechno dopadne :)

HankaL
18.08.2017

Knížku jednoznačně hodnotím 5*, druhý díl se mi líbil víc a v knížce jsem prostě nenašla nic, co by mi nesedělo. Tenhle komentář píšu s krátkým odstupem po dočtení knížky, protože krátce po dočtení jsem nebyla schopná napsat ani čárku, obsah se mnou hodně zamával a celou knížku jsem četla s otevřenou pusou. Musím jen obdivovat jak to má autorka promyšlené a všechno jí na sebe navazuje. Nemůžu se dočkat až si přečtu poslední díl a jsem zvědavá na další autočinu sérii.

16.08.2017

Já vím,že to tady píšu už po několikátý,ale hrooooooooooozně moc miluju Morfea!!! Vždycky mě odzbrojily ty jeho hlášky a něha k Alysse.A ta vize Slonovinové mě nejvíc potěšila! Vždycky jsem si představovala,že jsem Alyssa a úplně jsem si užívala ty nádherný řečičky a něhu k ní! Morfeus je můj knižní boyfriend a nejlepší kluk jakýho jsem kdy poznala! Já ho potkat ve skutečnosti,tak na místě roztaju!! ") :) ") :)

Kuki007
12.08.2017

Takže znova bych to hodnotila na 3,5 hvězdiček, nicméně tentokrát ta půlka hvězdičky není jen za grafické zpracování. :)
Musím říct, že tento díl je rozhodně lepší, než Šepotání - na jednu stranu se mi možná Šepotání zdálo více čtivé, ale Divotání aspoň není plné různých klišé (pokud nepočítáme milostný trojúhelník, kterému jsem bohužel nepropadla). Musím říct, že někdy v polovině knihy jsem byla rozhodnutá do třetího dílu nejít, ale nakonec mě otevřený konec přesvědčil o opaku. Přece jen jsem zvědavá, jak to autorka nakonec ukončí. :)

11alice22
10.08.2017

Wooow
Po přečtení prvního dílu jsem si myslela, že tuto trilogii ani nedočtu. Jsem ale příjemně překvapena.
Je vidět, ze se autorka poučila, protože se tam překvapivě pořád něco dělo. Byla jsem napnutá od začátku až do konce.
Už se nemůžu dočkat, až si pořídím 3. díl.

06.08.2017

IvankaM Jo no! Já Morfea taky úplně miluju!!!! Zachovi jsem vůbec nepropadla,ale Morfeovi úplně! Ahhhhhhhhhhhhhh.

IvankaM
06.08.2017

Pokračování se mi líbilo mnohem víc jak první díl. Perfektní! Morfea prostě miluju. Kam se na něj hrabe Zach.

19.07.2017

Oh bože! Skvělé pokračování! Miluju tuhle trilogii!!! :)

Alethea_k
09.07.2017

2 věci, které mě na knize štvaly:
1) děj se odehrává pouze ve světě lidí
2) v knize je tuna gramatických chyb
Jinak.. děj byl poněkud svižnější, než si pamatuji z prvního dílu. Upřímně se bojím, jak celá série dopadne. Morfeus je prostě pán :)

HáTa94
03.07.2017

Stejně jako první díl hodnotím jen kladně. Jediné, co mě doopravdy rozčilovalo, byla barva (nejen u téhle knihy, ale i u těch ostatních) ve které kniha byla vytištěna. Mně osobně to hodně znesnadňovalo čtení, ale i tak jsem ji zhltla.

simona8126
19.06.2017

Divotání… Stejně jako hlavní hrdinka má i tahle kniha dvě stránky…

K té horší patří v českém vydání především neskutečné množství překlepů, gramatických i pravopisných chyb. Vážně mě to mrzí a celý zážitek z četby to kazilo. Prakticky na každé druhé stránce byl nějaký nesmysl, zpřeházená slova nebo překlep! Netuším, kdo má na svědomí korektury k této knížce, ale nebojím se říct, že to byl buď začátečník, nebo velký flákač. Tahle kouzelně šílená série si rozhodně zaslouží pečlivější přístup. Stejně jako u předchozího dílu jsem i zde nucena vytknout otřepanou frázi "ze všeho nejvíc připomíná". Tady ovšem nevím, zda je to chyba autorky či redaktorů z CooBoo. Ale, milí zlatí, když můžete změnit jméno jedné z hlavních postav, můžete změnit určitě i neustále se opakující frázi a odstranit pro jednou aspoň to únavné "ze všeho nejvíc". Věci mohou klidně jen něco připomínat, anebo se dokonce něčemu podobat. :-) V tomto díle jsem si toho všimla sice jen dvakrát, ale to možná jenom proto, že jsem se to zuby nehty snažila ignorovat. Za tohle vše padla jedna hvězdička.

A teď ta druhá stránka, aby to nevypadalo, že akorát nadávám na něco, co se mi vlastně moc líbilo. Příběh je opět tak nepřehledně bizarní a šílený, jak si pamatujeme z Šepotání. Vlastně je možná i o něco přehlednější a sympatičtější. Právě proto, že už jsme si na jeho potřeštěnost trochu zvykli. Když se nad tím zamyslíme, vlastně se tu téměř až do konce nic závratného neodehrálo. Celá knížka je takovým tím předělem mezi jedničkou a trojkou. Trochu jako první část filmu rozděleného na dva. Spousta vaty, efektů a řečí, ale účel žádný. V Divotání se pořád něco děje, ale vlastně neopustíme pozemský svět a kolem všeho se spíš jen dohaduje, než aby se to skutečně stalo. Přesto přese všechno má autorka tak úžasnou fantazii, že jsem si v obou jejích světech libovala. A to mám prosím upřímnou hrůzu z hmyzu, hlavně z pavouků (promiň, sestro) a z můr (promiň, Morfee, můj rytíři). Takže abych tenhle komentář konečně uzavřela - bylo to krutopřísně úžasnoucné a těším se, až si přečtu i Zrcadlení. Jen více takových knížek pro odreagování a potěchu snílkovy duše, madam Howardová!

any333
24.04.2017

Mám dočteno a docela lituji, že se hned nemůžu pustit do třetího dílu, protože tahle série mě neskutečně vtáhla, asi jako ještě žádná nikdy. Hltala jsem každou stránku s napětím a za kratší dobu než u prvního dílu jsem už neměla, co číst, protože jsem se dostala na konec. Smutné.
Jsem ráda, že nás autorka Allysinýma očima provedla po Pleasance a čtenář si tak mohl ověřit, o čem to hlavní hrdinka v Šepotání přemýšlela.
Dostala jsem radost taky z toho, že se moje nejoblíbenější postava téhle série, Morfeus, objevil už tak brzy s tím svým prapodivným způsobem přesvědčování. Pokud jsem si ještě nebyla jistá, komu z kluků fandím, teď jsem absolutně rozhodnutá. Morfeus vede na plné čáře a musím se přiznat, že bych se při setkání s ním tvářila jako Taelořiny kamarádky, což mi při zpětném zamyšlení připadá hloupé, ale nemohla bych si pomoct.
Vždycky když Morfeus vstoupil na scénu a něco Allyse povídal a 'nechtěně' použil nějakou ze svých odzbrojujících hlášek, musela jsem se smát aspoň pět minut, protože to prostě jinak nešlo. Hlavně scéna s autem byla topová. Ne, pořád ti záleží jenom na autě, jasně, Morfee.
Taky mě zaujala vize Slonovinové a docela bych si přála, aby to tak dopadlo. Ale už dost o Morfeovi, i když ne, že by si to nezasloužil, ale popojedem.
Byla jsem naprosto šokovaná zjištěním o Allysině tátovi. Kdo by to čekal?
Jenom závěrečný boj se mohl trochu zvětšit na víc než jen necelé tři kapitoly. A navíc...co má zatraceně znamenat ten konec? Dřevo z Huňatého lesa, to mi děláš schválně!
Nezbývá mi než si na další dávků intrik, šílenství a Morfea počkat do dalšího dílu. Neuvěřitelně se těším!

kaca3606
19.03.2017

Morfeus mě má omotanou kolem prstu. Tak jen doufam, že to dopadne tak jak chci :D Musím "říct" , že od půlky prvního dílu čtu jedním dechem. Hned otvírám 3

izfnp
26.02.2017

Nemôžem povedať, že by som bola sklamaná, na to mám postavu Morfea príliš rada, no i tak sa nemôžem zbaviť pocitu, že kniha nesmeruje tam, kam by som si priala. Tretieho dielu sa preto i vzdám, a to rozhodne nesvedčí nič dobré. Ale ak niekoho bavila jednotka, bude ho baviť aj dvojka, a ak mu koniec dvojky nebude vadiť, asi si užije i trojku. Morfeus vládne, a s tým sa so sériou lúčim.

Brunnetka
24.02.2017

Prostě super! Po přečtení 1. dílu jsem hned kupovala 2. a třetí objednávám teď.....

Lalina3
12.02.2017

Tak tohle byla jízda... :D
Opět úžasná kniha, příčku, na kterou se vyhouplo Šepotání, tahle série neztratila ani tímhle dílem.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. ;)

PS: Miluji Morfea!

RoseWinter
09.02.2017

Oproti Šepotání, první knize trilogie bylo Divotání slabé. Ano, stalo se tu mnoho podstatných věcí a zjistili jsme nové informace, ale to nemění nic nad tím, že mi kniha připadala nudná. Plahočila se a to já nemám ráda. Jinak byla kniha pěkná, splnila skoro všechna má očekávání. Jen ten příběh mohl být od začátku knihy zajímavější.

Formiska
05.02.2017

Skvělá adaptace Alenky :)

Tesset
04.02.2017

Tak rozhodně slabší než první díl. Přišlo mi, že celou dobu se nic nedělo a až na posledních stránkách kniha dostala trochu šťávu. Co mě fakt výborně pobavilo bylo vyřešení vztahu Allysy a její matky jako když luskne prstem a ta scéna se Zachem po vrbou (nepíšu víc, ať neprozrazuju), to bylo tak směšné, že se mi tomu nechce věřit ani v knížce. Opět to zachránil jen a pouze Morfeus a jen kvůli němu sáhnu po třetím dílu.