Divotání

kniha od:

Divotání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256249/mid_splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4.3 532

Šepotání série

< 2. díl >

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Unhinged , 2013


více info...

Komentáře (106)

Komentáře 106 Recenze 14

Radějka
Radějka
04.05.2022 3 z 5

Divotání pro mě bylo hodně těžké na přelouskání, každopádně úspěšně dočteno :) Občas jsem vlastně nepochytila, co se tam děje, v bytostech jsem se místy nevyznala, děj byl někdy táhlý. Já u knihy často vypínala a pak nerozuměla. Ale stále je to díl kvalitní série.

Lokina
Lokina
27.08.2021 3 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Design knihy se opět povedl, obálka je krásná.
I když se druhý díl neodehrává v Říši divů, přeci jenom jsem tomu dala šanci a dočetla to. Děj se někdy vlekl, zvláště když Alyssa neustále přemýšlela o Zachovi a Morfeovi, jejich milostný trojúhelník mě nezajímal a Alyssa se mi dost tím protivila. Kdyby v příběhu chyběl Zach, vůbec by mi to nevadilo, jeho vztah s Alyssou je takový o ničem, bez jiskry. Víc mě baví hašteření mezi Alyssou a Morfeeem, jako pár by mi seděli více.
Na pořádnou akci jsem si musela počkat až na poslední kapitoly, ale stálo to za to a navnadilo mě to na třetí díl.


Luigi1
Luigi1
18.08.2021 5 z 5

Začínám se pomalu s postavama sžívat a částěčně i jim rozumět.Je to pěkné čtení,lepší než první díl.

Nikkey
Nikkey
26.07.2021 2 z 5

Stejně jako u prvního dílu si i tenhle zaslouží pochvalu za originální vzhled a barevný text. Tento díl byl spíše "doplňkový", jelikož se v něm vysvětlilo vše, co se do prvního dílu nevešlo. Bylo dobré si takhle ujasnit pravidla Říše divů a rodinné vztahy, jenže pak už toho začalo být hodně a celkem mi to vadilo. Všechna ta slibovaná akce se odehrála až v posledních třech kapitolách. Konec byl jednoznačně skvělý. Byl nepředvídatelný a hlavní postavy měly dobré dialogy. I přes ty slabší části byla kniha celkem dobrá.

Charmedka
Charmedka
05.06.2021 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi druhý díl líbil méně, to asi ani ne, ale rozhodně první měl mnohem větší kouzlo. Říše divů je zkrátka neskutečná, v této sérii hodně tajemná, děsivá a kolikrát až hororová. Tím, že se tento díl v ní neodehrává, tak samozřejmě kouzlo lehce pominulo.

DreamerX9
DreamerX9
04.05.2021 3 z 5

První půlka byla prokousávání ta druhá zas děj posunula dál a četla se rychle. Druhý díl byl o malinko lepší :)

Hedvika959
Hedvika959
03.03.2021 4 z 5

Příběh se pěkně četl. Nebyl zbytečně zdlouhavý. Líbilo se mi jak se postupně odhalovaly všechny možné skutečnosti. Jsem rozhodně Morfeus tým i když mě malinko zlobilo jak byl proměnlivý, (ale zase to k němu neodmyslitelně pasovalo.) dvojka mě bavila mnohem víc než první kniha. A po přečtení jsem hned sáhla po trojce

Calwen89
Calwen89
05.02.2021 5 z 5

Rozhodně patřím k té skupince, které se líbil druhý díl více než první. Je tam více akce a napětí. Autorka se s dalším dílem neuvěřitelně profesně posunula a je to znát. Jediné co člověk může trochu postrádat je samotná říše divů, která se tak trochu ocitá na druhé koleji. I přesto si ale myslím, že je pro celkový příběh nezbytné ukázat čtenářům i počínání All v lidském světě. A o to více je samozřejmě nalákat na závěrečný díl.

Karolin77
Karolin77
17.05.2020 3 z 5

Za mě pořád nic moc ....:-(
V knize se pořád něco děje jen jsem se i přes to nudila...
3*/5*

StayWalker
StayWalker
20.04.2020 3 z 5

Klasický výplňkový díl, který po jedničce trochu nudil. Je dobře napsaný, ale tak trochu zbytečný. Konec ovšem nezklamal a bez jediného zaváhání se pouštím do třetího dílu.

zinon
zinon
03.10.2019 3 z 5

První díl se mi líbil více. Jsem tým záhadný Morfeus...nebýt něho, tak už jsem čtení asi vzdala.)

mia.com
mia.com
11.09.2019 4 z 5

Zase fajn dobrodružství, hezky to odsýpalo. Líbí se mi, že vyšly najevo další informace, které do sebe hezky zapadají. Chvílemi mi sice trochu lezlo krkem, jak je Morfeus asi 5 minut hodný kluk a pak zase hajzl a furt dokola. Konec byl ale velmi zajímavý, takže se těším na závěrečný díl.

Catwoman292
Catwoman292
13.08.2019 4 z 5

Co říct..bylo to divoké a nespoutané a neuvěřitelně mě to bavilo. Sice ani trochu Alysse nezávidím následky téhle jízdy,ale..
Doufala jsem, že nás příběh přivede zpět do říše Divů, ale i tak o akci a Morfeovy kousky nebyla nouze..

Lil30
Lil30
04.08.2019 5 z 5

Musím přiznat, že se mi druhý díl líbil mnohem více, než první. Akce se rozjela od začátku a pořád se něco dělo. Dozvěděli jsme se více zajímavých věcí z minulosti, stěžejních pro další příběh. No a její maminka mě hodně překvapila...

Sarajana
Sarajana
05.05.2019 5 z 5

I když mi přišel začátek trochu pomalý, příběh byl perfektní, dobře se četl.

juni
juni
10.02.2019 5 z 5

Druhý díl Šepotaní se mi líbil o trochu víc.

Murasaki
Murasaki
04.02.2019 4 z 5

Tak jak jsem se zamilovala do prvního dílu, ten druhý miluji zrovna tak. Přibyla zde spousta nových hádanek a záhad. Všechny teorie, které jsem si postavila na prvním díle, mi ten druhý díl 95% z nich dokonale vyvrátil. První polovinu knížky jsem četla celkem pomalu, ovšem druhá polovina mě zase strhla zpátky. Druhý díl je ještě tak takticky zakončený, že bez váhání a sebemenší pauzy jsem se musela pustit do posledního dílu. :D

andrejci
andrejci
16.11.2018 5 z 5

Pozor možná tam bude spoiler. Tak jsme se dostala k druhému dílu. Asi začíná záporama. Co mi vadilo bylo, že tam nebyla Říše divů. Čekala jsme na velkolepý návrat a niv. Co se mi líbilo bylo hašteření Alyssi a Morfea. To bylo hodně dobré. Taky se mi líbilo jak to je všechno propojené a ,že Alyssina máma je do toho taky zapletená. No celkově se těším na další díl a bude se snažit ho moc neodkládat.

Knihomolkajá
Knihomolkajá
28.08.2018 4 z 5

UPOZORNĚNÍ pro všechny, kteří o tom ještě nevědí. Je vážně důležité si nedělat mezi prvním a druhým dílem moc velkou pauzu. Každý detail z prvního dílu budete potřebovat i ve druhém!
Říká se, že druhé díly jsou jen trapná vycpávka mezi prvním a třetím. Ano, mají pravdu a tohle nebyla výjimka. Ale i přesto, že se v této knize prakticky nic nestalo, to bylo plné akce a opravdu mě to chytlo.
Šklíba konečně dostala větší roli. Jen Kloboučník mě stále mrzí. Chyběl mi tam.
Co musím vyzdvihnout, je konec, protože ten je prostě úžasný. Trochu depresivní, ale perfektní. Velmi mě zaujal a pozdvihl v mých očích knihu ještě o trochu výš. Dočtěte ji, opravdu ten konec stojí za to.
Co k tomu dodat? Přesto, že se nic nedělo, se vlastně pořád něco dělo a opravdu jsem zjistila, že jsem první díl vlastně četla zbytečně. To, co jsme se dozvěděli v prvním díle, naprosto popírá ten druhý. Ale s tím asi čtenář musí počítat, když se společně s Alyssou rozhodne bezhlavě skočit do králičí díry.

Mitculka
Mitculka
18.06.2018 4 z 5

Začátek byl trochu suchý. Chytla mě během něj čtecí krize a musela jsem si v Divotání dát na chvíli pauzu, ale když jsem se ke knize vrátila, konečně se to rozjelo. Oproti Šepotání, které působilo spíš jako příběh o milostném trojúhelníku s Říší divů na pozadí, je nyní Říše divů a kouzla konečně tím hlavním tématem! Bavilo mě to víc než první díl, kterému jsem v porovnání s tímhle srazila hodnocení na 3*.

mStationka
mStationka
21.03.2018 4 z 5

Sice jsem knihu nezhltla tak rychle jako první díl (neměla jsem moc času-chyba knihy to nebyla) ale dočteno... co se týče porovnání mezi prvním a druhým dílem..první může zajímat čtenáře víc z jednoho prostého důvodu... být v říši divů a prožívat vše okolo s hlavní hrdinkou je něco-kouzelného, plného překvapení a zvratů, druhý díl je trošičku oddechový, kdy jsem měla pocit, jako bych chtěla zařvat tak už doprčic běž zachránit ten šílený druhý svět..na druhou stranu čtenář pozná taje a zákoutí i těch nejniternějších myšlenek (druhých), minulostí-rozklíčování věcí, které se staly a proč....což bylo místy dost překvapivé. Ukončení druhého dílu je samozřejmě čtenáře bravurně nabádán pro třetí díl, na který se neskutečně těším. A ještě k obálkám..první byla fajn, ale myslím si, že druhá a třetí by měla být bez tváří obou mužů..má představa pro M a Z je absolutně jiná, a věřím, že nejsem jediná.

ame
ame
24.02.2018 4 z 5

Kniha mě neuchvátila tolik jako první, hlavně kvůli jinému prostředí a postavám které jsou stejné a žádné nepřibyly, taky vás napadlo:
Proč mění ty obálky, stačí přece přepsat název, no ne?
Ale to není chyba spisovatelky. Děj byl nic méně trhavý a čas od času jsem se musela podívat na spět.
Ale styl psaní úžasný, charakteri, zvraty a i ta láska byla vítaná : )
Mezi pěti a čtyřimi hvězdičkami jsem bojovala, ale nakonec vyhráli čtyři.

4laras
4laras
15.01.2018 5 z 5

Druhý díl byl slabší odvar, ale i přes to byl úžasný.
Ačkoliv se díl odehrává na povrchu, je stejně šílený jako v podsvětí. Na začátku se do knihy zažerete a ona Vás na konci vyplivne jako dřevo z Huňatého lesa.
Alyssa se snaží si užít život, který si vybrala, ale její podsvětní povinnosti jsou za ní i na povrch spolu s Morpheusem.
Kniha je hezdy zpracovaná a nemůžu dát nic menšího než pět hvězdiček. těším se na zakončení série.

wildXchos
wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Kniha je skvělá stejně jako první díl a líbí se mi styl psaní autorky.

tyjá
tyjá
12.11.2017 4 z 5

Jako krásný sen... vžijete se, ale až dojde do konce, pamatujete si jen půlku (a i za tu jste rádi).

Nathanielka
Nathanielka
19.10.2017 3 z 5

Do tohoto dílu jsem se musela nutit ještě víc než do prvního. Vůbec netuším proč... Příběh se mi celkově líbí, ale asi mi vadí zpracování nebo jak autorka píše. Nevím. Je to po dlouhé době co jsem se fakt musím tlačit k tomu abych četla. Tím Vás samozdřejmě neodrazuji, jak jsem říkala, jako celek se mi to líbí. Uvidíme jak na tom budu s posledním dílem. :)

sd1992
sd1992
22.09.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem se do celé série bezhlavě zamilovala, tak paradoxně pouze tento díl mě bavil od samého začátku až do konce.. :D u jedničky a trojky jsem měla prvním cca 100 stran problém se začíst a nechat se vtáhnout do děje.. Tady to šlo lehce. Možná proto, že se první část knihy odehrává "v našem světě"... prostě celé to bylo dokonalé a z mého pohledu hned o poznání lepší než díl první.. :-) Alyssa se dozvídá spoustu pro ni neznámých faktů a tajemstvích o mámě a příběh nabírá úplně jiný směr... takže napííínavýýý jak kšandy... :-)

Adele02
Adele02
16.09.2017 3 z 5

Slabší než jednička; čekala jsem tolik akce a ono nic... a to se mi Šepotání docela zamlouvalo. Alyssa je tak neskutečně pitomá, až to bolí. A ostatní postavy taky. Jen Morfeus stojí za to. Do dalšího dílu jdu jen kvůli jeho šťastnému konci, protože fakt doufám, že si to Alyssa trochu urovná v hlavě a shodí Zacha ze srázu.

vandalindakova
vandalindakova
13.09.2017 3 z 5

Druhý díl je ještě o něco lepší jak první. Napínavý je snad od začátku do konce. Líbí se mi, jak si vždycky na něco udělám nějaký názor a najednou bum, a vše je jinak. Mám ráda jak Morfea, tak Zacha (takže prostě dilema! :D). A ten konec, bože! Jsem fakt zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Adriana21
Adriana21
31.08.2017 4 z 5

Skvělý díl, děj se mi líbil, mělo to děj...
Už se moc těším, na třetí díl, jsem zvědavá, jak to všechno dopadne :)

Štítky knihy

pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

A.G. Howard (p)
americká, 1970
2015  80%Šepotání
2015  86%Divotání
2017  72%Krverůž
2016  86%Běsnění
2016  87%Zrcadlení

Kniha Divotání je v

Právě čtených9x
Přečtených765x
Čtenářské výzvě65x
Doporučených67x
Knihotéce361x
Chystám se číst269x
Chci si koupit98x
dalších seznamech12x