Divotání

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/256249/splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4.4434

Šepotání 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · CooBoo

Unhinged · 2013

Kniha Divotání

zinon

První díl se mi líbil více. Jsem tým záhadný Morfeus...nebýt něho, tak už jsem čtení asi vzdala.)

mia.com

Zase fajn dobrodružství, hezky to odsýpalo. Líbí se mi, že vyšly najevo další informace, které do sebe hezky zapadají. Chvílemi mi sice trochu lezlo krkem, jak je Morfeus asi 5 minut hodný kluk a pak zase hajzl a furt dokola. Konec byl ale velmi zajímavý, takže se těším na závěrečný díl.

Catwoman292

Co říct..bylo to divoké a nespoutané a neuvěřitelně mě to bavilo. Sice ani trochu Alysse nezávidím následky téhle jízdy,ale..
Doufala jsem, že nás příběh přivede zpět do říše Divů, ale i tak o akci a Morfeovy kousky nebyla nouze..

Lil30

Musím přiznat, že se mi druhý díl líbil mnohem více, než první. Akce se rozjela od začátku a pořád se něco dělo. Dozvěděli jsme se více zajímavých věcí z minulosti, stěžejních pro další příběh. No a její maminka mě hodně překvapila...

Sarajana

I když mi přišel začátek trochu pomalý, příběh byl perfektní, dobře se četl.

juni

Druhý díl Šepotaní se mi líbil o trochu víc.

Murasaki

Tak jak jsem se zamilovala do prvního dílu, ten druhý miluji zrovna tak. Přibyla zde spousta nových hádanek a záhad. Všechny teorie, které jsem si postavila na prvním díle, mi ten druhý díl 95% z nich dokonale vyvrátil. První polovinu knížky jsem četla celkem pomalu, ovšem druhá polovina mě zase strhla zpátky. Druhý díl je ještě tak takticky zakončený, že bez váhání a sebemenší pauzy jsem se musela pustit do posledního dílu. :D

andrejci
16.11.2018

Pozor možná tam bude spoiler. Tak jsme se dostala k druhému dílu. Asi začíná záporama. Co mi vadilo bylo, že tam nebyla Říše divů. Čekala jsme na velkolepý návrat a niv. Co se mi líbilo bylo hašteření Alyssi a Morfea. To bylo hodně dobré. Taky se mi líbilo jak to je všechno propojené a ,že Alyssina máma je do toho taky zapletená. No celkově se těším na další díl a bude se snažit ho moc neodkládat.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká