Divotání

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to b... celý text

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně.

Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko!

Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/256249/splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4.4297
Série:

Šepotání (2.)

Originální název:

Unhinged (2013)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (78)

Přidat komentář
Bettybook
včera

Já vím,že to tady píšu už po několikátý,ale hrooooooooooozně moc miluju Morfea!!! Vždycky mě odzbrojily ty jeho hlášky a něha k Alysse.A ta vize Slonovinové mě nejvíc potěšila! Vždycky jsem si představovala,že jsem Alyssa a úplně jsem si užívala ty nádherný řečičky a něhu k ní! Morfeus je můj knižní boyfriend a nejlepší kluk jakýho jsem kdy poznala! Já ho potkat ve skutečnosti,tak na místě roztaju!! ") :) ") :)

Kuki007
12. srpna

Takže znova bych to hodnotila na 3,5 hvězdiček, nicméně tentokrát ta půlka hvězdičky není jen za grafické zpracování. :)
Musím říct, že tento díl je rozhodně lepší, než Šepotání - na jednu stranu se mi možná Šepotání zdálo více čtivé, ale Divotání aspoň není plné různých klišé (pokud nepočítáme milostný trojúhelník, kterému jsem bohužel nepropadla). Musím říct, že někdy v polovině knihy jsem byla rozhodnutá do třetího dílu nejít, ale nakonec mě otevřený konec přesvědčil o opaku. Přece jen jsem zvědavá, jak to autorka nakonec ukončí. :)

11alice22
10. srpna

Wooow
Po přečtení prvního dílu jsem si myslela, že tuto trilogii ani nedočtu. Jsem ale příjemně překvapena.
Je vidět, ze se autorka poučila, protože se tam překvapivě pořád něco dělo. Byla jsem napnutá od začátku až do konce.
Už se nemůžu dočkat, až si pořídím 3. díl.

Bettybook
06. srpna

IvankaM Jo no! Já Morfea taky úplně miluju!!!! Zachovi jsem vůbec nepropadla,ale Morfeovi úplně! Ahhhhhhhhhhhhhh.

IvankaM
06. srpna

Pokračování se mi líbilo mnohem víc jak první díl. Perfektní! Morfea prostě miluju. Kam se na něj hrabe Zach.
Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/08/06/Divotán%C3%AD

Bettybook
19. července

Oh bože! Skvělé pokračování! Miluju tuhle trilogii!!! :)

Alethea_k
09. července

2 věci, které mě na knize štvaly:
1) děj se odehrává pouze ve světě lidí
2) v knize je tuna gramatických chyb
Jinak.. děj byl poněkud svižnější, než si pamatuji z prvního dílu. Upřímně se bojím, jak celá série dopadne. Morfeus je prostě pán :)

HáTa94
03. července

Stejně jako první díl hodnotím jen kladně. Jediné, co mě doopravdy rozčilovalo, byla barva (nejen u téhle knihy, ale i u těch ostatních) ve které kniha byla vytištěna. Mně osobně to hodně znesnadňovalo čtení, ale i tak jsem ji zhltla.

simona8126
19. června

Divotání… Stejně jako hlavní hrdinka má i tahle kniha dvě stránky…

K té horší patří v českém vydání především neskutečné množství překlepů, gramatických i pravopisných chyb. Vážně mě to mrzí a celý zážitek z četby to kazilo. Prakticky na každé druhé stránce byl nějaký nesmysl, zpřeházená slova nebo překlep! Netuším, kdo má na svědomí korektury k této knížce, ale nebojím se říct, že to byl buď začátečník, nebo velký flákač. Tahle kouzelně šílená série si rozhodně zaslouží pečlivější přístup. Stejně jako u předchozího dílu jsem i zde nucena vytknout otřepanou frázi "ze všeho nejvíc připomíná". Tady ovšem nevím, zda je to chyba autorky či redaktorů z CooBoo. Ale, milí zlatí, když můžete změnit jméno jedné z hlavních postav, můžete změnit určitě i neustále se opakující frázi a odstranit pro jednou aspoň to únavné "ze všeho nejvíc". Věci mohou klidně jen něco připomínat, anebo se dokonce něčemu podobat. :-) V tomto díle jsem si toho všimla sice jen dvakrát, ale to možná jenom proto, že jsem se to zuby nehty snažila ignorovat. Za tohle vše padla jedna hvězdička.

A teď ta druhá stránka, aby to nevypadalo, že akorát nadávám na něco, co se mi vlastně moc líbilo. Příběh je opět tak nepřehledně bizarní a šílený, jak si pamatujeme z Šepotání. Vlastně je možná i o něco přehlednější a sympatičtější. Právě proto, že už jsme si na jeho potřeštěnost trochu zvykli. Když se nad tím zamyslíme, vlastně se tu téměř až do konce nic závratného neodehrálo. Celá knížka je takovým tím předělem mezi jedničkou a trojkou. Trochu jako první část filmu rozděleného na dva. Spousta vaty, efektů a řečí, ale účel žádný. V Divotání se pořád něco děje, ale vlastně neopustíme pozemský svět a kolem všeho se spíš jen dohaduje, než aby se to skutečně stalo. Přesto přese všechno má autorka tak úžasnou fantazii, že jsem si v obou jejích světech libovala. A to mám prosím upřímnou hrůzu z hmyzu, hlavně z pavouků (promiň, sestro) a z můr (promiň, Morfee, můj rytíři). Takže abych tenhle komentář konečně uzavřela - bylo to krutopřísně úžasnoucné a těším se, až si přečtu i Zrcadlení. Jen více takových knížek pro odreagování a potěchu snílkovy duše, madam Howardová!

any333
24. dubna

Mám dočteno a docela lituji, že se hned nemůžu pustit do třetího dílu, protože tahle série mě neskutečně vtáhla, asi jako ještě žádná nikdy. Hltala jsem každou stránku s napětím a za kratší dobu než u prvního dílu jsem už neměla, co číst, protože jsem se dostala na konec. Smutné.
Jsem ráda, že nás autorka Allysinýma očima provedla po Pleasance a čtenář si tak mohl ověřit, o čem to hlavní hrdinka v Šepotání přemýšlela.
Dostala jsem radost taky z toho, že se moje nejoblíbenější postava téhle série, Morfeus, objevil už tak brzy s tím svým prapodivným způsobem přesvědčování. Pokud jsem si ještě nebyla jistá, komu z kluků fandím, teď jsem absolutně rozhodnutá. Morfeus vede na plné čáře a musím se přiznat, že bych se při setkání s ním tvářila jako Taelořiny kamarádky, což mi při zpětném zamyšlení připadá hloupé, ale nemohla bych si pomoct.
Vždycky když Morfeus vstoupil na scénu a něco Allyse povídal a 'nechtěně' použil nějakou ze svých odzbrojujících hlášek, musela jsem se smát aspoň pět minut, protože to prostě jinak nešlo. Hlavně scéna s autem byla topová. Ne, pořád ti záleží jenom na autě, jasně, Morfee.
Taky mě zaujala vize Slonovinové a docela bych si přála, aby to tak dopadlo. Ale už dost o Morfeovi, i když ne, že by si to nezasloužil, ale popojedem.
Byla jsem naprosto šokovaná zjištěním o Allysině tátovi. Kdo by to čekal?
Jenom závěrečný boj se mohl trochu zvětšit na víc než jen necelé tři kapitoly. A navíc...co má zatraceně znamenat ten konec? Dřevo z Huňatého lesa, to mi děláš schválně!
Nezbývá mi než si na další dávků intrik, šílenství a Morfea počkat do dalšího dílu. Neuvěřitelně se těším!

kaca3606
19. března

Morfeus mě má omotanou kolem prstu. Tak jen doufam, že to dopadne tak jak chci :D Musím "říct" , že od půlky prvního dílu čtu jedním dechem. Hned otvírám 3

izfnp
26. února

Nemôžem povedať, že by som bola sklamaná, na to mám postavu Morfea príliš rada, no i tak sa nemôžem zbaviť pocitu, že kniha nesmeruje tam, kam by som si priala. Tretieho dielu sa preto i vzdám, a to rozhodne nesvedčí nič dobré. Ale ak niekoho bavila jednotka, bude ho baviť aj dvojka, a ak mu koniec dvojky nebude vadiť, asi si užije i trojku. Morfeus vládne, a s tým sa so sériou lúčim.

Brunnetka
24. února

Prostě super! Po přečtení 1. dílu jsem hned kupovala 2. a třetí objednávám teď.....

Lalina3
12. února

Tak tohle byla jízda... :D
Opět úžasná kniha, příčku, na kterou se vyhouplo Šepotání, tahle série neztratila ani tímhle dílem.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. ;)

PS: Miluji Morfea!

RoseWinter
09. února

Oproti Šepotání, první knize trilogie bylo Divotání slabé. Ano, stalo se tu mnoho podstatných věcí a zjistili jsme nové informace, ale to nemění nic nad tím, že mi kniha připadala nudná. Plahočila se a to já nemám ráda. Jinak byla kniha pěkná, splnila skoro všechna má očekávání. Jen ten příběh mohl být od začátku knihy zajímavější.

Formiska
05. února

Skvělá adaptace Alenky :)

Tesset
04. února

Tak rozhodně slabší než první díl. Přišlo mi, že celou dobu se nic nedělo a až na posledních stránkách kniha dostala trochu šťávu. Co mě fakt výborně pobavilo bylo vyřešení vztahu Allysy a její matky jako když luskne prstem a ta scéna se Zachem po vrbou (nepíšu víc, ať neprozrazuju), to bylo tak směšné, že se mi tomu nechce věřit ani v knížce. Opět to zachránil jen a pouze Morfeus a jen kvůli němu sáhnu po třetím dílu.

LoverBooks
08. ledna

A jo, bavila mě. Jenom mi přišla trošku zdlouhavější v nějakých částech

MiaCooperová
01.10.2016

Knihu jsem nečetla, ale první díl ano. Šepotání bylo sice dobré, ale někde se v Říši divů objevila nějaká věc a třeba za dvě stránky bylo napsané, co to je. Jinak to ale nebylo zas tak špatné. Rozhodně jsem čekala něco víc, snad bude další díl lepší. Ve světě lidí je to známější.
P.S.: Když si u CooBoo stáhnete ukázkovou ,,kapitolu", je to půlka kapitoly.

vodopad152
25.09.2016

Kniha nebyla tak dobrá jako první díl, ale nemůžu říct že by mě nebavila, ale byli tam trochu nudné úseky, ale určitě si přečtu další díl.

KurusuMitsuki
06.09.2016

Tak oproti prvnímu dílu se tento opravdu povedl! :) Byl plný napětí, zvratů a akce. Tento díl si mě vážně získal a doufám, že ani třetí díl mě nezklame. :) Na rozdíl od prvního dílu, který by klidně mohl stát samostatně, druhý díl si vyžaduje své pokračování. Jsem ráda, že to čtu v době, kdy už je třetí díl vydaný a přeložený.
Obálka u tohoto dílu je ze všech tří asi nejpovedenější. Zelený nápis Divotání na obálce se sice opět odlupuje, ovšem ne tolik jako u Šepotání.
Na text byla tentokrát zvolena velmi tmavě modrá barva, která mi při čtení nepůsobila absolutně žádný problém.
Snad jediné, co bych skutečně vytkla, je opět zanedbaná korektura, stejně jako u předešlého dílu. Překlepy se to v knize jen hemžilo...

Pedruska01
26.08.2016

Tak snad tahle rychle jsem se knížky ještě nezbavila, zvláště, co má tolik stran. Myslím to jen v tom nejlepším slova smyslu. Ta kniha byla úžasná. Především, mohla jsem knihu fyzicky držet v rukou a kochat se, jak je skvěle vytvořená, oproti prvnímu dílu, co jsem měla jen elektronicky. Byla jsem přímo nažhavená na pokračování, protože ten mi odhalil věci, po kterých jsem chtěla toužit delší dobu než jen jednu knihu. Otevřel mi nový svět, dobrodružství, příběh lidské lásky, obětování a jiné. Četlo se to téměř samo, proto jsem ji nemohla odložit, a proto jsem ji dokázala přečíst tak rychle! (Což je u mě fakt výkon. :D)
Abych pravdu řekla, narazila jsem na místo, při kterém do mě šťouchl pocit malinkého zklamání. Jenže autorka mě nenechala se s pocitem vůbec seznamovat, protože ve finále, mě tahle kniha nezklamala ani náhodou! Spíš pravý opak - nestačila jsem zírat. Mělo to spád, švih, napětí na každé stránce, které mě bralo dech - prostě o dobrodružství nebylo nouze. I když jsem kapku litovala, že tam není víc prosazen milostný trojúhelník (mé srdce zaplakalo :D), postupem času to všechno vyvstalo na povrch a já byla spokojená. A to mi stačil i malý drobek (víc autorka nedala :D), abych se nasytila. Ohledně fanklubu, kam se přidat, jsem stále na vážkách. Zach je prostě Zach, hrozně jsem si ho oblíbila a nemám mu co vytknout. Zato Morfeus. Je špatný, přitom není. Každou stránkou o něm autorka odhaluje něco víc a ve finále se na něj člověk ani nemůže zlobit - nebo jo? To ani nejde. Celkem mě zaujalo, co ukázala bublina Slonovinové anebo prohlášení, že může mít Al dva životy. Kdo by to svým způsobem nechtěl.
Z knihy mám úplně stejný pocit jako z její předchůdkyně. Mám dojem, že jsem to celé pochopila správně, ale přesto jsem hrozně zmatená. Je to "příjemně-vzrušujíco-děsný" pocit. :D Přísahám.
A ten konec? Vážně?! -_- Měřit mi tlak, tak numera budou jen lítat! Jak tohle někdo může udělat? Utnout to tahle kravsky? Autorka to prostě umí čtenáře navnadit - to bez debat. Neměla jsem ani dočteno a věděla jsem, že budu v co nejkratší době zbytek celého příběhu potřebovat zcela akutně, a hnedle jsem činila potřebné kroky. Potřebuju ten poslední díl opradu co nejdřív! Jsem tak nevyslovitelně zvědavá - těším se na to a přitom se velmi obávám.
Plné hodnocení, doporučení jak blázen - víc snad není co říct! :)

TerraNova
23.08.2016

Dokonalá kniha stejně tak, jako první díl. Tahle trilogie musí být hodně promyšlená, jelikož je geniální. A hned jdu číst Zrcadlení na které se už teď těším a to jsem ho ještě neotevřela. :D

Natyss
23.08.2016

Kniha je naprosto fantastická, plná jak zvrácenosti a podlosti, tak i krásných okamžiků, které berou za srdce. Při čtení celé knihy jsem nevěděla čemu věřit, jelikož kdykoliv jsem si myslela, že něco chápu, za pár stránek tomu bylo úplně jinak. Musím říct, že tento díl je o mnoho lepší než předchozí. Konečně jsem našla to něco, respektive ty charaktery postav, které mě bez přestání nutily ke čtení, a já jsem se nemohla nabažit tak morbidního, ale přesto krásného příběhu.

Markéta2000
09.08.2016

Druhý díl byl úžasný,kromě Morfea(nějak jsem si ho neoblíbila).Děj jsem hltala až do konce a už teď se nemůzu dockat dalsiho dilu.:D

KaileyBlot
03.08.2016

Další super díl! Páni je to napsosto skvělý! Až teda na Morfea, kterého bych nejradši zašlápla do země.
Už u prvního dílu jsem si říkala, jak je to vše zamotané. Tady je to ještě víc :D Smekám nad naprosto dokonale promyšleným dějem. Vždy něco překvapí.
Konec byl teda jako mazec. Fakt mě to dostalo.
Těším se na poslední díl, hlavně na to, jak to celé dopadne.

kyticka152
31.07.2016

Wow. Nevím, co na tuhle knížku říct. Chvílemi mě štvala Al, chvílemi zas Morfeus. Oba dva jsou natvrdlí. Zach byl celkem v pohodě, ale uvítala bych ho tam i častěji. Konec mě velice zaskočil, to mi ovšem nebrání v tom být napjatá na další díl. Doporučuji k přečtení!

anonym02
17.07.2016

Už se nemůžu dočkat , až se dozvím jak to celé dopadne!!!

pixie6855
16.07.2016

Lepší jak první díl. Celý den jsem nevylezla z postele jak jsem tuto knihu hltala. :) PS. fandím Morfeusovi a doufám že vyhraje nad Zachem. :D

Venny345
10.07.2016

Pro mě asi nejlepší díl z celé trilogie.Štítky

fantasy

Autor a jeho další knihy

Anita Grace Howard

A.G. Howard (p)
americká

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených12x
v Přečtených422x
v Čtenářské výzvě10x
v Doporučených47x
v Knihotéce159x
v Chystám se číst211x
v Chci si koupit92x