Divotání

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256249/big_splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4.3515

Šepotání 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Unhinged, 2013

Kniha Divotání

Radějka

Divotání pro mě bylo hodně těžké na přelouskání, každopádně úspěšně dočteno :) Občas jsem vlastně nepochytila, co se tam děje, v bytostech jsem se místy nevyznala, děj byl někdy táhlý. Já u knihy často vypínala a pak nerozuměla. Ale stále je to velmi kvalitní díl kvalitní série.

Lokina
27.08.2021

Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Design knihy se opět povedl, obálka je krásná.
I když se druhý díl neodehrává v Říši divů, přeci jenom jsem tomu dala šanci a dočetla to. Děj se někdy vlekl, zvláště když Alyssa neustále přemýšlela o Zachovi a Morfeovi, jejich milostný trojúhelník mě nezajímal a Alyssa se mi dost tím protivila. Kdyby v příběhu chyběl Zach, vůbec by mi to nevadilo, jeho vztah s Alyssou je takový o ničem, bez jiskry. Víc mě baví hašteření mezi Alyssou a Morfeeem, jako pár by mi seděli více.
Na pořádnou akci jsem si musela počkat až na poslední kapitoly, ale stálo to za to a navnadilo mě to na třetí díl.

Luigi1
18.08.2021

Začínám se pomalu s postavama sžívat a částěčně i jim rozumět.Je to pěkné čtení,lepší než první díl.

Nikkey
26.07.2021

Stejně jako u prvního dílu si i tenhle zaslouží pochvalu za originální vzhled a barevný text. Tento díl byl spíše "doplňkový", jelikož se v něm vysvětlilo vše, co se do prvního dílu nevešlo. Bylo dobré si takhle ujasnit pravidla Říše divů a rodinné vztahy, jenže pak už toho začalo být hodně a celkem mi to vadilo. Všechna ta slibovaná akce se odehrála až v posledních třech kapitolách. Konec byl jednoznačně skvělý. Byl nepředvídatelný a hlavní postavy měly dobré dialogy. I přes ty slabší části byla kniha celkem dobrá.

Charmedka
05.06.2021

Nemůžu říct, že by se mi druhý díl líbil méně, to asi ani ne, ale rozhodně první měl mnohem větší kouzlo. Říše divů je zkrátka neskutečná, v této sérii hodně tajemná, děsivá a kolikrát až hororová. Tím, že se tento díl v ní neodehrává, tak samozřejmě kouzlo lehce pominulo.

DreamerX9
04.05.2021

První půlka byla prokousávání ta druhá zas děj posunula dál a četla se rychle. Druhý díl byl o malinko lepší :)

Hedvika959
03.03.2021

Příběh se pěkně četl. Nebyl zbytečně zdlouhavý. Líbilo se mi jak se postupně odhalovaly všechny možné skutečnosti. Jsem rozhodně Morfeus tým i když mě malinko zlobilo jak byl proměnlivý, (ale zase to k němu neodmyslitelně pasovalo.) dvojka mě bavila mnohem víc než první kniha. A po přečtení jsem hned sáhla po trojce

Calwen89
05.02.2021

Rozhodně patřím k té skupince, které se líbil druhý díl více než první. Je tam více akce a napětí. Autorka se s dalším dílem neuvěřitelně profesně posunula a je to znát. Jediné co člověk může trochu postrádat je samotná říše divů, která se tak trochu ocitá na druhé koleji. I přesto si ale myslím, že je pro celkový příběh nezbytné ukázat čtenářům i počínání All v lidském světě. A o to více je samozřejmě nalákat na závěrečný díl.