Divotání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256249/big_splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4.3528
Série:

Šepotání 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Unhinged, 2013


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Autorka na svém blogu zmiňuje, že Morfeus se jmenuje po řeckém bohu snů Morfeovi. Morfeus se zjevoval lidem ve spánku poté, co je uspal a odešel jeho otec. Uměl na sebe vzít podobu jakéhokoliv člověka, svou vlastní podobu měl jenom ve chvílích odpočinku. Řekové si ho představovali jako mladého štíhlého hocha, obvykle s malými křidélky na spáncích. (Arya26)


Knižní obálka má i druhou, nekreslenou, verzi. Podívat se na ni můžete zde:
https://d.gr-assets.com/books/1434057921l/25711069.jpg (Laputika_3)


Stejně jako v prvním díle byla psaná kniha zeleně, měla by být i tato kniha psaná barevně, a to fialovou barvou. (maca1245)