Zrcadlení ekniha

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své divé šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje – za svět lidí i za Říši divů. I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli. V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286422/big_zrcadleni-Qeh-286422.jpg 4.4412

Šepotání 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

Ensnared, 2015

Kniha Zrcadlení

Radějka

Velmi povedený závěr série :) Rozhodně čtivější než Divotání, které se místy dost táhlo a bylo náročnější na uchopení. Postava Morfea mi ale celou sérii pěkně pila krev a v Zrcadlení to podle mě bylo ještě horší :D

Kristenbooks

Krásné vyvrcholení série. Vše dopadlo dobře a celý příběh od šepotání až po zrcadlení se mi neskutečně líbil. A postavy mi byly sympatické, hlavně Morfeus a Alyssa. Doporučuji.

Lokina
05.09.2021

Jsem docela ráda, že to mám za sebou. Kdybych byla mladší určitě by se mi to líbilo. Neříkám, že to bylo špatné, ale místy to bylo zdlouhavé, nebavily mě pasáže, kde Alyssa myslí na jednoho, pak si to rozmyslí a je zase s jiným. Jak jsem psala u druhého dílu, že kdyby Zach v příběhu chyběl, vůbec by mi to nevadilo. A v tomto díle to platí také. Jeho postava mi nesedla, přišel mi protivný a nesympatický. Morfeus jako typický bad boy s dobrým srdcem, byl pro mě jednou z nezajímavějších postav. Šklíba byl fajnový a roztomilý :-)
I když se jedná o milé, poblázněné a tajemné čtení a dočetla jsem to, v mé knihovně si tato série místo nenajde.

Luigi1
18.08.2021

Když postavám začínám už rozumět tak je tu konec.Škoda doporučuji.

Mitculka
17.07.2021

Moc se mi líbily všechny podivnosti v autorčině světě, příběh byl akční a fajn a vlastně se mi to líbilo. Jen teda s tím koncem milostného trojúhelníku nejsem moc spokojená, i když sama jsem ve všem velmi nerozhodná. Taky mě trochu mrzelo, že svět Říše divů nezná žádné hranice toho, co je možné, takže si autorka může vymýšlet další a další odbočky a ze všeho může vyklouznout díky tomu, že prostě nic není nemožné (SPOILER: Jako například Alyssino srdce, které Červená poškodila a žádné kouzlo mu už nepomůže… a bum! Slonovinová prostě vymyslí nové kouzlo, které ji zachrání.)

Charmedka
26.06.2021

Svět Kdekolijinde je okouzlující, pokud se to vůbec o hororovém místě dá říct, ale za mě zas přišlo to kouzlo z prvního dílu, kdy série měla strašidelný nádech, což mě hodně bavilo a právě Kdekolijinde je opět takový. Děsivý, nečekaný, dechberoucí...

Čtenář se hodně dozvídá o minulosti rodičů Alyssy. Musím ale bohužel říct, že to bylo tolik zamotaných informací najednou, že jsem byla poměrně zmatená a vlastně jsem pak už vzdala větší snahu vše pochopit a zorientovat se v souvislostech a příbuzenských vztazích.

Zrovna tenhle díl, ač je velmi akční, strašidelný a dokonale propracovaný, tak chvílemmi mě bohužel i přesto nudil a některé pasáže mi přišly zdlouhavé.

Přesto se za mě jedná o skvělý retelling a velmi originální sérii, kterou jsem si oblíbila a čtení jsem si i přes drobné výtky užila.

roso.mak
12.05.2021

Myslím, že se autorka v pokračování nechala příliš unést absencí hranic Říše divů. Vymýšlí další a další blázniviny a kniha je čím dál tím nafouklejší a nafouklejší. Stojím si za tím, že mělo zůstat jenom u Šepotání.

DreamerX9
04.05.2021

Nejlepší díl. Kouzelný, napínavý a ten konec trošku zvláštní ale jsem spokojená :) Celá série byla pro autorku sen který se splnil abychom v jejích světech mohli snít u my.