Zrcadlení ekniha

Zrcadlení
ekniha

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své divé šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje – za svět lidí i za Říši divů. I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli. V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286422/zrcadleni-Qeh-286422.jpg 4.5291

Šepotání (3.)

Ensnared (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

mStationka

Dočteno, konec, šmytec. Na knize se mi nejvíc líbily zvraty a rozluštění všech záhad. Ukončení knihy bylo promyšleno dobře.. protože každý, kdo si zamiloval jednoho či druhého muže byl spokojen. Tomu, kdo neseděl ani jeden z nich...by možná přišlo už otravné neustálé rozhodování mezi oběma ..nicméně kniha je určena pro jistou věk.kategorii a na ni to také sedí. Jednou se k sérii určitě vrátím.

4laras

Au. Já nechci konec.
Celou knihu jsem doslova zhltla za den. Celý příběh se odvíjel rychle a měl spád.
Pro Alyssu a Morfea jsem byla od začátku a prostě v zemi Kdekolijinde... Tam jsem byla spokojená. Morfeus měl opět svoje plány a Zach s ním začal spolupracovat.
Nejvíce měl ale bolel konec, který skončil úplně jinak než jsem čekala. V knize bylo stále dokola opakováno, jak to skončí, ale úmyslně jsem to ignorovala, protože jsem tajně doufala, že se to, jako v celé knize zvrátí.
Asi se ke knihám brzy vrátím, abych si mohla prožít celý příběh znovu... Za mě úžasná série.

dqenisa

Celá tahle série byla skvělá možná na mě místy trochu děsivá ale přesto čtivá a plná lásky a napětí, zvratů a překvapení.

wildXchos

Kniha byla opět výborná, ale ten konec... autorka si našla dost zvláštní způsob jak vyřešit zásadní problém celého příběhu.

AgnessN.R.
30.12.2017

Tuhle sérii zbožňuji. Strašně se mi líbí námět Alenky v říši divů, a co si budem, nádherné obálky.
Avšak- ten konec, to byla podpásovka!!! Jako, co to bylo?! Takový vykroucení z milostnýho trojúhelníku! Jako

Denisa153
19.12.2017

Geniální série plná napětí a zvratů. Můsím říct, že mě to vážně bavilo.

any333
30.11.2017

Oficiálně tuhle sérii zařazuji do mé top trojky. Autorka zase předvedla něco neskutečného a já byla po celou dobu přilepena ke knize a když mě od ní něco náhodou vyrušilo, hned se mi v hlavě rojila myšlenka, že musím zase začít číst. Momentů, když jsem se zasmála, bych teď už nedokázala spočítat, ale bylo jich opravdu hodně.
Zaujal mě osud Alyssina otce předtím, než byl odvlečen do Říše divů. A navíc, jak se proplétáme příběhem, každá maličkost má svůj smysl a tak by to mělo být. Prostě a jednoduše, hodně se tady budu opakovat, ale bylo to úžasné.
Zacha jsem si tady oproti minulým dílům i oblíbila, i když to bych asi přikládala za vinu tomu, že jsem chcípala z poznatků, jak spolu museli s Morfeem přežívat. A když už se dostávám ke svému oblíbenému můrákovi, napíšu jen, že si mě naprosto získal. Snad to bude stačit místo těch sálodlouhých pozitivních prohlášení.
A za konec má ode mě autorka velké plus. Vlastně vyhověla oběma táborům, i když, mezi námi, věčnost je delší než lidský život.
Tak a teď mě čekají povídky, na které se moc a moc těším. Téhle sérii se povedlo mi podívat až do srdce a to jsem zatím zažila s touhle jen u jedné další.

vandalindakova
01.11.2017

Já jsem zklamaná. Tak skvěle rozjetá série. Pro mě nejhorší díl, bohužel. Za 300 stránek zjistíte jenom to, jak Alyssa neví, koho miluje víc. Brečí, že chce Zacha získat zpátky a vzápětí se lepí na Morfea. Jako wtf? :,D Do toho jí ještě do všeho kecá její táta. Potom, jakoby i autorce došlo, že se vlastně nic neděje. V tu chvíli jsem se do toho zamotala. Najednou se stane tolik věcí najednou. Nevyřeší se ani jeden problém a dalších několik se jich stane. Už jsem ani nestihla vnímat, co je pravdivé a co nahrané. Příliš komplikované, příliš překombinované. Zachránil to až konec. Díky němu nakonec dávám 3-3,5/5.

Nathanielka
24.10.2017

Tahle série byla dobrá, zajimavé téma, ale osobně nadšená nejsem. Postavy mi k srdci nepřirostly, příběh je na mě asi moc kouzelný a šílený. Možná nepřidává ani to, že Alenku v říši divů moc nemusím. Abych nebyla jen negativní, autorka zvládla skvěle vykreslit Řiši divů a další místa. Design knih je nádherný a to také přidává. Celkově celou trilogii hodnotím 3,5*

sd1992
22.09.2017

Úúúžasný! Fakt nejlepší z celé trilogie, hodnocení tady opravdu nekecá... :D Ze začátku jsem trochu pochybovala, protože stejně jako u prvního dílu jsem se prvních cca 100 stran nemohla moc začíst, ale pak super.. :-) Celý děj je napínavý, plný zvratů, milostný trojúhelník přetrvává až do samého konce! Konec je taky povedený!!! Vlastně lepší ani být nemohl.. :-) Jen mě malilinko zamrzelo, že "epilog o prožitém prvním životě" (nebudu jmenovat, nechci spoilerovat, kdo četl - pochopí) nebyl víc rozvedený... :( ráda bych věděla více.. přesto za mě 6*/5* :D :)

Adriana21
19.09.2017

Závěr knihy mně naprosto dostal. Super, můžu jedině doporučit.

MIA-chan
10.09.2017

Ta to kniha mi vytřela zrak. Moc se mi líbil milostný trojúhelník. V prvním díle mi Morfeus připadal jako hajzl ale, tady jsem ho začala obdivovat a strašně moc mi přirostl k srdci. Moc mě bavilo to jak uměl Alyssu naštvat a zároveň ji vykolejit. A taky jak sní Morfeus mluvil. Moc bych si přála být na Alyssině místě ale, já bych si bez váhání vybrala Morfea. Musím uznat že, autorka má úžasný talent. Určitě jsi od ni ještě něco přečtu. Moc mě baví tematika Alenky v říši divů.
Jedna z nejlepších sérii které, jsem kdy četla. I když mi bude ještě dlouho trvat než vypustím Morfea z hlavy. ( doufám že, se to nestane nikdy)

HankaL
22.08.2017

Opravdu skvělé zakončení série. Poslední díl nezklamal stejně jako ty předchozí. Jsem upřímně zvědavá na další autorčinu sérii.

Kuki007
21.08.2017

A je to znova za 3,5 hvězdiček a to bohužel za konec ... Celá ta knížka byla jízda a ohodnotila bych ji nejlépe z celé série. Celou dobu jsem chtěla udělit 4 hvězdy, a pak prostě ... přišel konec. Jak jsem říkala u prvního dílu, nepodlehla jsem ani jednomu z kluků.
Asi jsem příliš stará a chápu, že bez toho trojúhelníku by nebyl žádný příběh, ale nemám to ráda ...
Série celkově byla hodně čtivá a zajímavá, nápad taky skvělý, ale nevím, jestli se ještě vrátím k dalším knihám autorky ...

Sova19
11.08.2017

Můžu se zeptat nevíte náhodou jak to jde po sobě?
1.šepotání
2.Divotání
3.Zrcadlení
4.Běsnění
??????????????

Bettybook
24.07.2017

Skvělé zakončení!!! Já nevím jak vy,ale já miluju Morfea,i když je to takovej intrikán.

Alethea_k
14.07.2017

Vskutku velkolepé zakončení příběhu. To, jak příběh skončí, je zřejmé již od konce 2. dílu, nicméně všichni musíme vědět, co všechno se stane ještě mezi tím. Nebudu lhát. Kdybych byla na jejím místě, vítězí okamžitě Morfeus a Zach se rovnou může jít zahrabat, takže by nebyly potřeba 3 díly, ale jeden. (není to spoiler, nebojte :D) , na druhou stranu - čím déle žít s Alyssou v říši divů a procházet si společně s ní všemi šílenostmi, tím déle jsem z celého příběhu měla dětinskou radost. Provázely mne podobné pocity, kterými si procházely všechny postavy (až na Zacha) a kdykoliv se hovořilo o zradě, uvěřila jsem jí bez váhání. A. G. Howard psát zkrátka umí a doufám, že si od ní co nejdřív přečtu i další knihy. Tato trilogie si mě získala. Nejhorší byl dle mého názoru první díl (absurdita). Doufám, že ostatní knihy od ní jsou stejně dobré, ne-li lepší. :)

HáTa94
03.07.2017

Úžasná série. Vše má mít svoji protiváhu. Boj dobra se zlem. Boj lepšího já s tím temným. Rozhodování se mezi dvěma životy. Můrák mě štval i bavil. Jednou by ho člověk zabil, jindy si zas říkal, že se plácá sám v sobě a svých citech. Stejně tak ostatní postavy. Asi jsem ráda, že kniha byla ukončena tak, jak byla. Jedno já žilo a dožilo svůj život a poté dostalo prostor to druhé. Alenčin styl mě ohromně bavil, asi proto, že bych já sama na něj neměla odvahu.

kika.rindova
08.06.2017

Posledním dílem jsem prostě proletěla. Za mě možná malinko slabší než Divotání, jelikož mistrovské umění Morfea Alyssu totálně obejít, v posledním díle série nedostalo takový prostor. Ale i tak hodnotím plným počtem za neobvyklý konec.

SabrinaCZ
30.03.2017

Kde mám vůbec začít? Především budu hodnotit sérii celou... Geniální!!! Spletitý příběh s komplikovanými situacemi, které se vám vryjí pod kůži. Měla jsem pocit, že na mě ta fantasie přímo dýchá. Šílenství nechybí a u této vážné knihy a vůbec u celé série, jsou momenty které vás donutí se hluboce zasmát. Konec je smutný, ale zároveň končí dobře. Myslím, že po této sérii budeme všichni mít ten malý pocit, že pod námi je svět, který kdysi objevila malá Alenka.

kaca3606
21.03.2017

dokonalej konec. Přiznávám, že jsem byla tak strašně zvědavá jak to dopadne, že jsem si přečetla nejdřív poslední dvě strany. Jinak tohle nikdy nedělám :) Prostě mě Morfeus úplně dostal, a konec úplně dodělal :D kdo by nechtěl nemuset vybírat...

Brunnetka
17.03.2017

Na tenhle díl jsem se těšila hrozně moc, ale tak nějak mě nenadchnul.....Bavil mě až konec, ale než se to rozjelo.....Za mě nejslabší díl.

Formiska
15.02.2017

Super:)

Tesset
11.02.2017

Tak jak to zhodnotit. Z celé série byl nejlepší první díl - za to asi vděčíme Carrollovi. Překvapilo mě, že autorka nenechala hlavní hrdinku vybrat si jednoho, jak to bývá u většiny knížek, ale její řešení mě taky moc nenadchlo. Nějak jsem měla pocit, že by Alyssa měla být jen s Morfeem (ano jsem jeho fanda, bez něj by se to nedalo číst), tak nějak mi přišlo, že mu možná nadržuje i sama autorka - přišlo mi, že se o něm více píše, city Alyssy vůči němu byly popisovány lepšími hlubšími výrazy apod. Série se určitě dala číst a možná ji i někdy znovu otevřu, ale za mě tam bylo málo Morfea a zvráceností Říše divů.

LoverBooks
08.01.2017

Ne. Prostě ne. Jako fajn. Zachovo chování ještě přežiju, ale ten konec? Jako fakt? Alyssa se rozhodne, že v normálním světe umře a jde si s Morfeem užívat do Říše divů? Ne. To mi hlava nebere.

Percabethka
27.12.2016

Asi se připojím k menšině, ale kniha se mi vůbec nelíbila. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a vážně mě rozčílil ten konec...
SPOILERY - ALE JEN MALINKO :D
Každý někdy v životě přijde na rozcestí, kdy se může dát prostě jen jednou cestou, protože je to tak správně. Nemůže si vybrat jednu, a když si jí užije a dojde na konec, jednoduše se vrátit na rozcestí a dát se tou druhou. Alyssa si podle mě měla vybrat buď Zacha nebo Morfea, ale rozhodně ne oba -.-

mija.chalka
07.11.2016

Konec pohádky. S tím jsem knihy tak trochu i četla. Jsem ráda, že mám dočteno, dlouho si příběh asi pamatovat nebudu, ale za mě krásně vykreslená Říše divů a Morfeus.

klaudmia
07.11.2016

KONEČNĚ DOČTENO! Ale fakt konečně, protože tato kniha byla pro mě utrpením.

Miahja
30.10.2016

Líbila se mi nejvíc ze všech dílů. Na konci mě mrzelo,že epilog byl tak krátký.

Shinju
24.10.2016

První díl se mi moc líbil u druhého dílu už mě trochu nudil konec a třetí díl mě moc nenadchnul. Přesto je to moc krásná knižní série, ze světa fantasy literatury, plná krasných a charakterních postav a bytostí z Říše divů. :)