Zrcadlení

Zrcadlení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286422/bmid_zrcadleni-Qeh-286422.jpg 4 432 92

Šepotání série

< 3. díl

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své divé šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje – za svět lidí i za Říši divů. I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli. V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Ensnared , 2015

Laputika_3
30.03.2016 4 z 5

No já nevím...
Mám dost smíšené pocity. Než jsem si zase po šesti měsících zvykla na styl psaní (který je dokonalý!) trochu to trvalo, ale potom se to rozjelo a bylo to úžasné.
Autorka úžasně vystihla pocity Alyssy, za to opravdu tleskám. Celkově byla kniha dokonalá. Sice jsem se ztrácela, a to opravdu dost, ale to je tou úžasně šílenou Říší Divů, která má tak nelogickou logiku, až jsem se občas smála jak je to jednoduché a já to stále nechápu. Celý konec je vlastně začátkem něčeho úžasného, za což jsem ráda, ale je to i trochu děsivé. Říše Divů je pro mne prostě srdcová záležitost a všem kteří jsou blázni do šíleností ji doporučuji z celého mého... Budíčku :3 ❤️

SBH
24.03.2016 2 z 5

Vzhledem k neukončené "dvojce" jsem si před Zrcadlením přečetla i oba předchozí díly. Chyba, velká chyba. Obrovská. Z neonových barev a ultrafialového světla (které je mimochodem v neviditelném spektru) se mi dělaly mžitky před očima. Hrdinka získala nadhled tak akorát nad svým módním stylem, jinak se permanentně utápí v pochybnostech a duševním rozpolcení, což je únavné. Oslavu manipulativního chování nedokážu akceptovat. Tak silný emoční prvek jako sebeobětování projde v knize totální devalvací, k nějakému dojde pomalu na každé třetí stránce. Téma polyandrie zapadá do lehce rozvráceného mravního kodexu všech postav, takže záchvaty rodičovské autority v závěru působí naprosto uměle. Pomlčím o technických detailech, jako je přelet Atlantiku na křídlech babočky. No dobrá, je to fikce. Závěrečný souboj s Červenou proběhl zbrkle v jednom odstavci.
Plusy - sem tam vtipná hláška, oslava lidské imaginace a poetické dětské lásky. Na druhou stranu Zach a Morfeus v objetí - nic moc. Utopený námět.

Temná.Maky
23.03.2016 5 z 5

Musím říct, že tenhle díl se mi líbil asi ze všech nejvíce.Zvlášť ten konec.Tákový se nevidí!! Nemohla jsem se vubec odtrhnout a po dočtení jsem měla takový příjemný pocit z toho jak to celé skončilo.A to se mi sakra dlouho nestalo.Prostě tahle Alenka zabodovala:D
Doporučuju přečíst, protože ten kdo se nechá okrást o tenhle příběh příjde o hodně.

DariDerek
22.03.2016 5 z 5

Skvělé zakončení celé série a Morfeus je my number one :3 :D
pokud budete chtít, tak více si můžete přečíst v recenzi v záložkách :)

LuCyMcLy
19.03.2016 5 z 5

Upřímně řečeno, celá série Šepotání od této autorky se stala mojí obrovskou srdcovkou. Je to trilogie s tématem Alenky z Říše Divů, avšak jsou zde jiné postavy a jiný děj. Už od počátku jsem si tu knížku zamilovala. Byla asi ještě lepší než obě předešlé. Řekla bych, že zde bylo nejvíc akce a dobrodružství.
Slova jsem doslova hltala a jen s těží jsem se dokázala odtrhnout. Už od začátku jsem měla svého knižního favorita (postavu) a vždycky jsem byla zvědavá, jak se postavy v knize zachovají, protože to bylo naprosto neočividné. Konec byl opravdu dobře zpracovaný a byl vymyšlen tak, aby uspokojil každého, ať už jste fandili komukoliv.
Děj asi sice byl uzavřený, ale přesto celá ta série svým způsobem teprve začíná.

Profili
15.03.2016 5 z 5

Tohle je ta nejlepsi kniha kterou jsem kdy cetla. Ten milostny trojuhelnik je bozii a ty scenky s morfem nebo zachem wow. Nakonci tehle knizky jsem si prala at nema konec a snad co nejdriv prelozi i nasledujici dily ! Fakt tahle saga knih je super doporucuji precist ☺

Ebony
13.03.2016 5 z 5

No páni, to byla hodně divoká jízda. Strašně se mi to líbilo a musím říct, že se tato série dostalo do mé the best desítky. Je mi líto že je konec ale na druhou stranu, to nemohlo líp dopadnout. Na štěstí nás čeká ještě novela, která má naprosto famozní obálku. Jinak Morfeus, ten byl naprosto boží. Ty scénky s ním, byly dokonalé. A jsem ráda, že se i pro něj rozhodla. Prostě celá série včetně fantasye autorky a hlavně děje byli dokonale šílení. A dlouho na tuto sérii nezapomenu. A hlavně na Morfea : )

Arya26
07.03.2016 5 z 5

POZOR MOŽNÉ SPOILERY !!!
Už je to tady – už dočítám poslední stránku a celý ten nádherně šílený příběh končí… A nebo začíná ? Na Zrcadlení jsem se opravdu tešila neuvěřitelných šest měsíců a nemohla jsem to ty poslední týdny vydržet. Zrcadlení patří opravdu ke knihám, kvůli kterým chodíte celé dny ne li týdny s hlavou v oblacích (v tomto případě spíš v králičí díře). Anita stvořila epický příběh a postavy, které vám připadají jako vaši nejlepší přátelé. Tento díl s kvalitou neklesl, ale je ještě lepší než předchozí dva. Morfeus i když bez magie byl stále ten okouzlující podmanivý podsvětník se spoustou vtipných hlášek a z jeho romantických gest mi tálo srdce. Se Zachem to už bylo horší, protože ho nemám moc ráda, ale i nakonec on měl své světlé chvilky. Alyssa- překrásná podsvětní královna všem nakopala prd*l a rozdala by nejraději i své vlastní srdce.
Ten konec jsem očekávala od druhého dílu. Podle mě je to nejlepší způsob jak můžou být všichni šťastní. Tato trilogie je opravdu asi jediná, která má ten správný HAPPY END a nemusí vás mrzet, že jste ji dočetli. Poslední stránkou totiž teprve začíná a příběh se přelévá do nových rozměrů …

Jindrulin
06.03.2016 5 z 5

MŮJ BOŽE! Tahle série je prostě boží, a Morfeus je tak dokonale úžasná postava! Je to fakt hrozně super triologie a myslím že ani Caroll by se za takhle skvělý příběh v jeho světě nestyděl :D

Ni_kita
02.03.2016 5 z 5

Znáte ten pocit, když jste z něčeho tak unešení že to nejde vyjádřit slovy?
Tohle byl přesně ten případ. Vezměme si jen, jak skvěle vypadají obálky všech dílů vedle sebe, a co teprve to co najdeme uvnitř! Celá tahle kniha bylo jedno velké WOW! stejně jako dva předchozí díly. Příběh skončil přesně tak jak jsem si od začátku přála, a budu upřímná že nejednou mi během čtení ukápla slzička - ať už protože mě něco rozesmutnilo, nebo protože jsem byla radostí bez sebe. :)
Zrcadlení rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější závěrečné díly, a jak ke mé smůle tak k mému štěstí, dlouho nezapomenu na Zachovu obětavost, Alyssinu odvahu a Morfeovu kouzelnost. :33

RecycledCarrey
29.02.2016 5 z 5

Můj komentář bude zřejmě tak trochu plytký, ale nemám víc co říct, než že tuto knihu a ostatní knihy série bezmezně miluju, nemůžu se jich nabažit a nezvládnu konec tohoto příběhu. Naprosto mě zaplavila city, a co je pro člověka jako já víc než bizarnost a morbidnost?

woodentoaster
21.02.2016 5 z 5

Konec mě dostal. Sem s dalším dílem!!!!!

romantika pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970