Krverůž

Moderní převyprávění gotického příběhu Fantoma opery, aneb když se neopětovaná láska změní v šílenství… Sedmnáctiletá Rune je velmi nadaná operní zpěvačka, která ale kvůli svému talentu velmi trpí. Její matka ji pošle na uměleckou konzervatoř do Francie v naději, že jí odborníci budou schopni pomoci. Avšak proslýchá se, že v budově školy straší fantom ze známého románu. V KrveRůži se Rune seznámí s maskovaným Thornem, nedostižným houslistou, který ji učí zpívat ve snech, jež se zdají skutečnější než realita, a který ví, kdo dívka je a co provedla. Oba po nějaké době zjistí, že je pojí cosi nad - pozemského, a zamilují se do sebe. Když ale vyjde najevo, komu Thorn slouží, bude se muset rozhodnout: Zničí Rune, nebo bude čelit zlobě fantoma této opery, jedinému otci, kterého kdy poznal?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334581/krveruz-VYE-334581.jpg 3.7178
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

RoseBlood, 2017

Kniha Krverůž

EleanorJane
29.10.2020

K této knize jsem se dostala přes Šepotání. No a musím říct, že má podobné kouzlo. Chvilkama to bylo trošku kýčovité, ale na druhou stranu pár nečekaných zvratů. Děj se z počátku rozvíjel pomalu. Člověka to nutilo číst dál a dál. Ale závěr, byl dle mého názoru moc urychlený a moc jednoduchý a tak jsem nakonec byla zklamaná.

Fortuna7
26.10.2020

Mám ráda Fantoma opery, ale tohle bylo až moc...

Cress
18.06.2020

Moc jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Vlastně jsem se trochu bála. Knížka se mi celkově líbila. Nebylo to nic na pět hvězdiček, ale čtyři si ode mě získala. Styl psaní chvílemi trochu pokulhával, ale i přesto se kniha četla moc dobře.
Věc, která mi v knize vadila asi nejvíc je nadpřirozeno. Ne, že by mi v knihách normálně vadilo, ale tady bylo napsáno tak zvláštně, zamotaně, občas to bylo až přitažené za vlasy.
Konec knihy byl naprosto luxusní a na nic si nemůžu stěžovat, jen mě mrzí, že taková nebyla celá kniha.
Pokud máte rádi Fantoma opery, doporučuju vám tuhle knihu zkusit.

panda30
04.10.2019

Rozhodně to bylo zajímavé pojetí, ale já jsem příznivec spíš klasického pojetí příběhu Fantoma Opery. Z Erika je tu už moc velký démon a skoro nesmrtelný. Mně je bližší jako člověk. Ale nelituji, že jsem to četla. Mám trochu rozšířený obzor. :-)

Adele02
19.08.2019

DOČTENO! ZVLÁDLA JSEM TO!

Řeknu to takhle. Ten příběh je dobrý. Fakt jo. Zvládl by být výborný. Kdyby to autorka neuměla podělat každou druhou větou.
Rune je tak neskutečně pitomá, až to bolí. Skoro bych řekla, že je bezcharakterní, protože tak rychle ji autorka snad ani měnit nemohla. A ten konec byl neskutečně rychlej. Ale romantická linka funguje. Jak psala ty pasáže z Trnova pohledu, ty mě hrozně bavily! Kdyby se radši soustředila celou dobu jen na něj, bylo by to daleko lepší. Pokud by z něj neudělala stejného blba jako z Rune.

Jednu hvězdičku tomu nedám jen proto, že takových dvacet stránek před koncem to bylo super. Fantomův svět byl super. Kdyby se autorka držela jenom toho... (A pokud umíte francouzsky, přivřete očko nad tou zkomolenou francouzštinou.)

Terka357
18.08.2019

Ze začátku mě tato kniha moc nebavila, měla jsem problém zvyknout si na Rune i na sáhodlouhé popisy všeho kolem, o kterých jsem si myslela, že jsou naprosto zbytečné. Nejspíš to byl jen nezvyk, Young Adult jsem totiž v určité fázi svého života přestala vyhledávat, ikdyž jsem stále cílová skupina. Kniha ve mně ale zanechala tak silný dojem, že se plánuji k tomuto žánru určitě vrátit. Postava Rune mi nakonec přirostla k srdci, mám teď chuť pořád zpívat a asi jsem se trochu zamilovala do maskovaného Etalona, který si toho vytrpěl fakt dost.
Moc se mi taky líbilo propojení s dílem Gastona Lerouxe a jsem ráda, že mě tato kniha dovedla ke knižnímu zpracování Fantóma Opery, protože jsem zatím narazila jen na muzikál/operu a neměla o existenci knihy ani potuchy.
Nakonec nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdami a neodradí mě ani lehce uspěchaný závěr, protože dojem tato kniha zanechala opravdu silný. A o tom to přeci je...

orangerose
22.06.2019

kouzelný příběh plný akce,lásky, úžasná knížka :)

Áňa 998
02.03.2019

Pro mě o trochu slabší než Šepotání, ale i tak skvělé čtení!