Na Větrné hůrce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tento historický román se odehrává na Drozdově a Větrné hůrce od druhé poloviny 18. století do počátku 19. století. Působivý román je mistrnou psychologickou studií člověka, který zasvětil život pomstě. Autorka sugestivně líčí prostředí, v němž hrdina vyrůstal, objasňuje příčiny, pro které se z normálního chlapce vyvinul v ovzduší nenávisti tvor, který splácí všechny domnělé i skutečné křivdy nelidským způsobem a jenž nezná slitování ani sám se sebou. Jediná bytost, žena, která je schopná učinit z něho normálního člověka, se provdá za jeho soka a za dramatických okolností umírá. Tím jsou spáleny všechny mosty mezi hrdinou a okolním světem a začíná příběh fanatické pomsty na všech příslušnících rodiny milované ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5850/na-vetrne-hurce-5850.jpg 4.13963
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Leda, Rozmluvy
Originální název:

Wuthering Heights, 1847


více info...
Nahrávám...

Komentáře (623)

Kniha Na Větrné hůrce

CAM
28. července

Kniha se mi dobře četla. Zajímavý příběh.

Gabi13
06. července

Miluju tenhle příběh a knížku čtu vždy když se mi rozmůže taková melancholická nálada. Miluju to sychravé počasí na Vichrném návrší. Miluju Heathcliffa.


Hani77
02. července

(+ SPOILER) Knihu jsem moc dlouho odkládala. Když jsem se k ní konečně dostala, tak jsem si první dvě kapitoly říkala, že to bude utrpení přečíst. Ale pak se začal rozvíjet zamotaný příběh a já byla zvědavá, jak to bylo dál. Jen jsem si musela udělat rodokmen, kdo s kým byl příbuzný, abych se v tom vyznala. A konec taky dobrý. Ze tří * se to vytáhlo na plný počet. A doufám, že to nikdy nebude patřit mezi zakázané knihy jenom proto, že jeden snědý přivandrovalec ničil život dvěma rodinám.

MyBookWorld
21. června

Uf... dočteno silou vůle. Začátek slušný, prostředek jedno velké utrpení, sáhodlouhé popisy myšlenkových pochodů a všeho možného, konec celkem napínavý a svižný. Film mě kdysi zaujal, knihu již znovu číst nebudu.

Pája961
11. června

Na začátku jsem se nemohla vyznat v postavách, bylo jich hrozně moc. Ale časem jsem se do toho nějak začetla a skvělé čtení! Příběh byl fascinující a já se zamilovala!

pejty
05. června

Toto tedy není můj šálek čaje. Opravdu jsem trpěl každou stránkou a měl jsem, co dělat, abych to dočetl. No zkušenost dobrá, ale jindy víc. Utahaný děj, který sice byl zajímavý zápletkou, ale byl tak rozplyhlí, že se to nedalo vydržet

Verunka926
29. května

Kniha byla velmi čtivá a děj byl také zajímavý. Čekala jsem, že příběh bude chronologický a ne složen ze vzpomínek a vyprávění, ale ve výsledku jsem celkem spokojená.

Little.deer
19. května

Temná klasika :-)

1 ...