Jana Eyrová

Koupit

Jana Eyrová je sirota, ktorej krutý svet odopiera poznať lásku a teplo rodiny. Ona sa však nevzdáva a vytrvalo bojuje svoj veľký boj proti zlu a krutosti. Vďaka svojej energickej a nebojácnej povahe, duševnej sile a čistému charakteru prejde so vztýčenou hlavou peklom smutného detstva, nájde si slušné zamestnanie a životnú lásku. Svojou skromnosťou, múdrosťou a úprimnosťou sa jej podarí otvoriť si dvierka do srdca svojho zamestnávateľa – bohatého pána Rochestera. Ich láska môže naplno rozkvitnúť. Múry jeho domu však skrývajú mučivé tajomstvo, ktoré ich môže zničiť......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2323/jana-eyrova-IgG-2323.jpg 4.63025
Vydáno:, Petit Press (SK)

Jane Eyre (1847)

Kniha Jana Eyrová

předevčírem

Knížka kde je všechno.Odvaha,vytrvalost,tajemství,láska,oběť.Dobrý konec.Oblíbená věc.

šneki

Klasika, přesto velmi čtivá. Zajímavé, jak jsou některé postavy (Eduard Rochester, Jan Křtitel) morálně šedé, kdežto jiné jsoi docela jasné dobré/špatné.

marion111

Klasika....

knihomolka27

Moje nekonečná srdcovka

Theresa.2679

Krásná a zajímavá kniha. Dobře napsaná, vtáhne do děje.

Tánička11

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Milovala jsem pana Rotchestra a nenáviděla Johna Křtitele, to je to, co dělá požitek z dobré knihy, vyvolává pocity, které jen tak neutajíme.

P.S.: Hezky jsem si pobrečela

Tantalis

Krásný román, místy i trochu napínavý a strašidelný. Hezká starší čeština v překladu paní Fastrové z roku 1954. Místy delší popisy, ale jinak velice čtivé. Nejvěrnější filmové zpracování je jedenáctidílná britská minisérie z roku 1983 s T. Daltonem, kde se snažili dodržet fyzický vzhled postav, kostýmy i prostředí.

MOu598

Rozsáhlý román v ich formě. Tři čtvrtiny jsem zhltla, pak jsem jen stěží louskala dlouhé věty.
O životě, víře, lásce hezké.
Citát:
"Zdá se jako vhodný cíl, že budu šťastná, a já budu šťastná."

Mendelův trpaslík
Mendelův trpaslík