Jana Eyrová

kniha od:


Koupit

Jana Eyrová je sirota, ktorej krutý svet odopiera poznať lásku a teplo rodiny. Ona sa však nevzdáva a vytrvalo bojuje svoj veľký boj proti zlu a krutosti. Vďaka svojej energickej a nebojácnej povahe, duševnej sile a čistému charakteru prejde so vztýčenou hlavou peklom smutného detstva, nájde si slušné zamestnanie a životnú lásku. Svojou skromnosťou, múdrosťou a úprimnosťou sa jej podarí otvoriť si dvierka do srdca svojho zamestnávateľa – bohatého pána Rochestera. Ich láska môže naplno rozkvitnúť. Múry jeho domu však skrývajú mučivé tajomstvo, ktoré ich môže zničiť......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2323/jana-eyrova-IgG-2323.jpg 4.63315
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Petit Press (SK)
Orig. název

Jane Eyre, 1847

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (491)

Kniha Jana Eyrová

Přidat komentář
jituleville
02. prosince

Na tuto knihu jsem se velmi těšila . Bohužel mě zklamalo , jak moc je popisná a zdlouhavá , knihu Jsem nedočetla. Kdyby kniha nebyla tak popisná , jistě se mi líbí více.
Miluju filmovou verzi z roku 2006 - Osudová láska Jany Eyre

_Gretchen_
25. listopadu

Kniha mého ♥.


misatrix
07. listopadu

Kniha Jana Eyrova je jedna z mých nejoblíbenějšich. I postava Jany je mi velice sympatická, ačkoliv působí chladne, opak je pravdou. Kniha je napinava a mile krásná. Pro čtení v sychravem počasí je tato kniha ideální.

Amízek
31. října

Přečteno takovou rychlostí. Spisovatel se s příběhem skvostně vymazlil. Nečekala jsem, že mě kniha tak zhltne. Vůbec nenudilo, postavy skvělé, konec dojemný. Krááááááááááása

Cortegos
27. října

Krása a síla. Jedna z nejhezčích knih, kterou jsem kdy četl. Zdařile vykreslené postavy, prostředí i zápletka. Čtenář s hlavní postavou zažívá radost i lítost, ale největší lítost přichází, když knihu dočte.

Dresia
22. října

Klasika. Nádhera. Právě překládám podobný moderní příběh, který se troufám si říci rovněž stane bestsellerem. Právě z toho důvodu jsem si na Jane Eyrovou vzpomněla, i když jsem ji samozřejmě četla už před dávnými lety, a nejednou.

Knihomolka59
08. října

Jana Eyrova mi neskutečně přirostla k srdci. Nečekala jsem, že zrovna tuhle knihu budu hltat jedním dechem. Jsem z ní nadšená a rozhodně to nebylo naposledy, co jse ji četla.

kiki11
04. října

Janu Eyrovou jsem četla naposledy k maturitě a teď mi to nedalo a musela jsem si ji přečíst znovu. Málokterý příběh mi tolik přirostl k srdci jako ten Jany a pana Rochestera. I přes to, že je to tak starý příběh, stále má čtenáři co nabídnout a čte se tak lehce, že jen co začnete, jste na konci. Srdcovka všech srdcovek. Vím s jistotou, že ji někdy budu číst znovu.

1 ...

Doporučujeme

Ledová bariéra
Ledová bariéra
Myslete na děti!
Myslete na děti!
Ani muk
Ani muk
Opatství Northanger
Opatství Northanger