Ready player one – Hra začíná

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace - tady už jde o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/119273/ready-player-one-AXq-119273.jpg 4.51820
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Jota

Ready Player One, 2011

Kniha Ready player one – Hra začíná

rm
09. prosince

Viděn nejdříve film, nyní jsem i četl - opět se potvrzuje, že knížka je zkrátka knížka - super! Ty osmdesátky jsem si užil :-))

qydko
03. prosince

Bomba. I když nejsem nadšenec do popkultury osmdesátek, celou knihu jsem si moc užila a těším se na film.

Nany_cz
12. listopadu

Naprostá bomba! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. I když nejsem fanda sci-fi či videoher, tak byla kniha velice dobře napsaná a já jsem si její čtení moc užila.

nefernefer

„... realita, i když může být děsivá a bolestná, je také jediným místem, kde najdeš skutečné štěstí. Protože realita je reálná.“

Paráda! Úchvatná pohádka pro dospělé. Noticka na obálce „Willy Wonka a Matrix v jednom“ naprosto přesně vystihuje moje dojmy z téhle knížky. Nesmírně jsem se bavila a to přesto, že mě videohry úplně minuly a v životě jsem žádnou nehrála (fakt si nevymýšlím). :o) A i když mi tím pádem samozřejmě unikla spousta narážek, tak jsem neměla pocit, že bych se ztrácela. Je to skvěle napsané, takže se orientuje i naprostý herní ignorant jako já (ostatní odkazy na popkulturu osmdesátek jsem jako „Husákovo dítě“ chytala celkem v pohodě). Chuť si zahrát to ve mně tedy na rozdíl od ostatních nadšených čtenářů neprobudilo. Ale možná si pustím Svatý grál. :o)

lakyh

Skvělé! Nádherný relax, návrat do mých mladších let k začátkům her, nicméně toto sahá ještě o min. jednu generaci víc do počátků, ale přesto si něco z toho pamatuji i já a prožíval jsem to podobně, bylo mi to velice blízké. Skvěle vymyšlený svět v budoucnu, závislost na virutálním světě, který je dokonalý a nabízí libovolné možnosti, nicméně realita je velmi krutá, ukazuje to zničenou civilizaci a to, že ani internet a virtuální svět není nezávislý, někomu patří, někdo v něm má větší pravomoci atd... Výborné napětí, spád, hádanky...super!

pipa36

Poslouchala jsem jako audioknihu.
Pokud hodnotím knihu: Nejdřív jsem viděla film, ale vůbec ničemu to nevadilo. Příběh se mi líbil.
Pokud hodnotím audioknihu: Téměř infantilní zvukové předěly mezi kapitolami, interpret (p. König) zbytečně (až téměř komicky) mění hlas pro jednotlivé postavy.
Závěr: kniha ano, audiokniha ne.

blonďatá.luc

Sotva jsem se do knihy začetla, přišlo zklamání - nemohla jsem se začíst. Nechtěla jsem ale knihu odložit, a tak jsem pokračovala dál a najednou jsem si uvědomila, že mě to baví! A nejen že mě to baví, ale že od knihy nemůžu odejít. Kniha mě pořád dokola překvapovala tím, jak moc se od filmu odlišuje. Ty úkoly, které zde hrdinové plnili, byly mnohem těžší a zajímavější! Hlavní hrdina mi byl sympatický (byť u filmu jsem si k němu vytvořila kladnější vztah) a pro ostatní hrdiny jsem měla pochopení - navíc Aech je prostě super v jakémkoliv provedení. Taky v knize mi ty jejich vztahy přišly tak nějak pochopitelnější a zajímavější, přeci jen ve filmu nebylo tolik prostoru a proto to muselo být vyřešeno podstatně jinak. Místy mi ovšem přišel příběh zdlouhavý a kvůli tomu, že spoustu věcí (her, filmů, seriálů, skupin …) z 80. let neznám, neměla kniha to správné kouzlo. Nejsem fanoušek sci-fi ani dřívější kultury, přesto vám knihu vřele doporučuji. Za pár hodin čtení dostanete příběh plný fantazie, odvahy, přátelství, a taky další pohled na to, jak by to s námi mohlo za několik let dopadnout.

Mantikocka

Super kniha, film je také dobrý.
A světe div se, kniha je bez chybičky, což je v dnešní době velký div!!!