Ready player one – Hra začíná

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace - tady už jde o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119273/big_ready-player-one-AXq-119273.jpg 4.52238

Ready Player One 1.

včera

Nuda a otrava.

Klarkare
27. listopadu

Kniha bola vynikajúca. Veľmi sa mi páčila.
Film som videla ako prvý a musím povedať že kniha je úplne iná a oveľa, oveľa lepšia.

animovanej medv
22. listopadu

Osobně jsem nejdříve viděla film, ačkoli běžně to preferuji naopak. Kniha je jiná. Hodně jiná.
Za mě tam bylo hodně podrobností a hodně "nerdských" pojmů, které určitě patřili k příběhu a které asi byly nutné, u mě to ale fungovalo tak, že mě to od příběhu odrazovalo, za což tedy strhávám hvězdičku. Kdybych to neposlouchala jako audio knihu, asi bych nedočetla.

Každopádně, kniha mě hrozně bavila, ačkoli jsem díky filmu věděla, jak dopadne.

Pochopila jsem, že autor připravuje další díl, těším se a určitě si jej přečtu.

zaphod3846
18. listopadu

Hodně jsem přemýšlel jestli dát plný počet bodů, nebo ne. Nejdřív jsem viděl film - několikrát, a líbil se mi. Kniha... je jiná. O hodně jiná. Ale plně chápu Spielberga proč to natočil tak jak to natočil. Kniha místy drhne, místy jsem coby počítačový nerd dost krčil rameny, místy mi trochu nesedl překlad...

Ale jako celek je to dobré, bavilo až do konce. Trochu škoda že chybí ta jedna drobnost kolem samotného Halliaye v samotném závěru, kterou si tam doplnil až Spielberg (to není spoiler ;)). Nakonec si ale kniha těch 5/5 myslím zaslouží, a určitě si ji přečtu ještě několikrát.

gretl74
13. listopadu

Na pár dní jsem se nechala vtáhnout do virtuálního světa OASIS a náramně si tu jízdu užila. Strašně jsem se těšila na film, ale zde se dostavilo obrovské zklamání, nelíbil se mi ani za mák, úplně se vytratilo kouzlo i atmosféra. Knižní Art3mis je naprosto jiná liga než ta filmová, filmový Sorrento je spíš komediální figura než obávaný záporák...

vlkodlaq
07. listopadu

Ready player one je jediná kniha z těch více než čtyř set, které jsem četl, kterou můžu číst po osmé (!) a stále mě napíná a čtu hltavě. Ne, že bych si to nepamatoval, už to znám obstojně zpaměti, přesto mě to pořád baví. Příště udělám alespoň změnu a playera si přečtu v originále. Ne, že by moje angličtina byla na takové úrovni, ale právě, že to tak znám, to asi zvládnu.

ropyzz
02. listopadu

Tři roky zpátky mě nadchnul film, a tak jsem se rozhodl nyní zakoupit audioknihu a vůbec nelituji. Atmosféra úžasná a zážitek srovnatelný s kinem. Všem knihu vřele doporučuji!

alishek

Jsem ráda, že jsem prvně viděla film a pak teprve si přečetla knížku, protože obráceně bych byla zklamaná, ale teď je mi naprosto jasné, proč museli příběh pro film upravit. Kniha je skvělá, čte se velmi rychle, hra je naprosto rafinovaně vymyšlená, postavy sympatické. To samé platí i o druhém díle, který je o trochu temnější, ale také je svižný, měla jsem ho přečtený raz dva, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne :)