Armada přehled

Armada
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303778/bmid_armada-LaX-303778.jpg 4 356 356

Jedinečný, geniální sci-fi thriller plný překvapení od autora kultovního románu Ready Player One. Zack Lightman tráví většinu času sněním. Život přece nemůže být tak nudný. Jednoho dne musí dojít k nějaké fantastické události, která naruší monotónnost Zackovy existence a vrhne ho do neuvěřitelného dobrodružství. Třeba by mohl zachraňovat zemi před útokem mimozemšťanů, jako to dělá den co den, noc co noc ve své nejoblíbenější videohře Armada. Ale hra je hra a realita je realita. Ta Zackova ho zatím posílá jako každé ráno do školy. Až na to, že toho dne přistane před okny té jejich létající talíř… jako vystřižený z Armady. Invaze vetřelců je skutečná. A Armada vlastně nebyla jen obyčejná hra. Tady a teď má Zack šanci stát se hrdinou. A taky pochopit konspirační teorie svého otce, kterého pokládal za šílence.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Armada , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Armada. Přihlašte se a napište ho.

VA_Krtek
21.07.2023 2 z 5

Tohle mě teda nebavilo. Mám rád sci-fi, ale tohle nebylo sci-fi. Byl to mokrej sen pařanů. Dostává mě, když někdo dokáže sci-fi příběhům vyčítat fakt, že ve skutečnosti by to tak nefungovalo :-D. Mě je to celkem jedno, ale v tomto příběhu si Cline pomáhal všemožnými "mimozemskými" technologiemi až zbytečně moc aniž by se namáhal aspoň rámcově popsat podstatu jejich fungování. Jeho vizi světa, kde miliony a miliony lidí hrajou stejné bojové hry napříč věkem, pohlavím a kulturami, jsem neuvěřil. Asi to moc pitvám, ale prostě nevěřím, že jakákoli celosvětově působící organizace zahrnující desetitisíce osob, desítky základen a miliardy vyrobených dronů by dokázala utajit svou existenci 40let!!! Dost mi tam vadila ta až naivní young adult romantická linka, když si Cline vůbec nedal práci s hlubším vykreslením charakteru jednotlivých postav. Celou dobu mi jaksi splývaly a bylo mi fuk co se s nimi stane. V této knize mi bylo vlastně fuk celé lidstvo a to už je panečku výkon.

Jonny
15.03.2023 3 z 5

Milá oddechovka, leccos bylo jasné od začátku a něco mě i překvapilo.

Loxias
22.02.2023 2 z 5

Po Ready player one je to jednoznacne zklamani. Pribeh je neskutecne naivni, ze ani pri nejlepsi vuli se nepriblizuje k hranici uveritelnosti. S tim souvisi tezko uveritelne motivace postav a jejich rozhodovani. Konec tomu jen dava korunu. Asi pobavi, kdyz je ctenarovi nact, ale kdyz se u toho zacne premyslet, tak okamzite prestava fungovat

Listopadové knižní novinky

14.11.2016

V realitě videohry neožívají a smyšlené vesmírné lodi vám nesviští nad rodným městem.

Zfilmováno

Armáda (2002)