Legenda

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150362/legenda-RwW-150362.jpg 4.3702

Legenda (Marie Lu) 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Legend, 2011

Kniha Legenda

Simik16

Když jsem tuto knihu četla poprvé, bylo mi 18. Moc mě bavila - ale nemohla jsem se přenést přes jednu věc, a tou je věk hrdinů.
Teď - o 6 let později - mi tento fakt vůbec nevadil. (Možná protože jsem se pročetla až do konce triologie (tetralogie), kde jsou hrdinové již starší anebo prostě proto, jak je příběh krásný a geniální). Líbí se mi sbližování hlavních hrdinů, střídání pohledů, nádherně vykreslená charakteristika postav. Za mě pecka.

KnihomolkaKatka

Už jsem knížku četla podruhé a pořád super. Miluju to, milovat budu. A od Pádu od Kate Lauren zjištuju, že můj budoucí manžel nejspíš bude Daniel (Day) :)

iwosh

Super, na jeden zátah, ...

Griša

Skvělý příběh na téma již mockrát zpracované. Podobné Hunger games, jimž dávám přednost.

P_D

Kniha dočtena jen proto, že jsem neměl zrovna žádnou jinou na čtení. Příběh je hodně velká kopie Hunger games s nádechem knih spadajících do brakového žánru "Červená knihovna" jen zaměřeno na patnácti letou "dospělou" superhrdinku.

OBRZlobr
06.11.2019

YA knihy mám velmi rád a tato se mi četla výborně. Líbí se mi způsob zvoleného vyprávění z pohledu obou hrdinů. Děj byl sice mírně předvídatelný, ale to mi nijak nevadilo. Věřím, že v druhé knize, kterou rozhodně plánuji přečíst, se to zlepší.

Kacennnka
04.11.2019

Vojenské prostředí, nemoc, válka, intriky, dva odlišní hrdinové, zajímavá forma vyprávění. Akční, uvěřitelné, boží.

alekis
25.10.2019

Moje oblíbené téma - postapo, ale zpracované tak, jako už mnohokrát jinými autory. A čeho je moc, toho je příliš. Jednotlivec bojující proti tyranii... a jako přídavek trocha romantiky, protože hlavními postavami jsou mladý chlapec a dívka.
Kniha se dobře čte, to je potřeba přiznat, ale děj je velmi předvídatelný.
Pokračování si odpustím.

Šampion