Legenda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150362/big_legenda-RwW-150362.jpg 4.3789
Série:

Legenda (Marie Lu) 1.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Legend, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (160)

Kniha Legenda

kokrokr
17.10.2022

Dobrý průměr, který mě příliš nezaujal a tak si patrně četbu dalších dílů odpustím. To i dystopie od Sněgoňové „Město v oblacích” byla pro mě o fous zábavnější a to jsem ji dal také jen tři body.

Lokina
19.02.2022

Jsem na tento typ literatury stará, ale mě to hodně bavilo. Série nebude patřit k mým nejoblíbenějším, ráda si ji ale přečtu celou do konce.
Co musím pochválit, je čtivost knihy. Děj plynule ubíhal, žádné nesmyslné odbočky ani zbytečné pasáže, které s dějem nesouvisí.
Proti romantické lince nic nemám, nijak do děje nezasahovala, byla taková nevýrazně milá. Hlavní zápletka se zdála být předvídatelná, ale ke konci dokázala hodně překvapit, takže se těším na další díl. Kniha je vyprávěna dvěma postavami, což jenom schvaluji, protože díky tomu příběh byl aspoň pro mě více poutavější. A pevně věřím, že ve druhém díle se více dostaneme za hranice Republiky a dozvíme se více o fungování světa.


dianaxn
31.10.2021

Autorka a její série jsou underrated, i když já sama byla překvapená, jak moc mě to nakonec bavilo, přestože anotace mě moc nezaujala.

Je to v podstatě příběh o tom, jak jsou oba dva hlavní protagonisti special, ale překvapivě (a snad poprvé v životě) mě to neiritovalo. June je totiž tzv. zázračné dítě Republiky, zatímco Day je proslulý jako nejhledanější zločinec. Kapitoly z pohledu Daye mě bavily víc, protože June se mi ze začátku zdála otravná a naivní, ale postupně jsem si ji taky oblíbila, hlavně kvůli vývoji osobnosti, kterým si prošla.

Děj mi připomínal Hunger Games, má to HG vibes, ale ve skutečnosti je to ještě lepší. Cesty June a Daye se zkříží po tom, co je jedna nejmenovaná postava zavražděna a tudíž se druhá postava stane podezřelou. Dějová linie, která se zpočátku zdá jednoduchá a předvídatelná, mě ke konci až šokovala.

Romantická linka se mi teda zdála jako insta love, ale kupodivu mi to taky nevadilo. Navíc v tom romance nehraje nejdůležitější roli a zvraty, které mě hodněkrát překvapily, to vynahradí, takže pokud hledáte dystopické scifi, tahle série si určitě zaslouží vaši pozornost.

Silencia
28.10.2021

(+ SPOILER) Z obálky a názvu jsem čekala zamotanou propracovanou pecku a přitom je to taková jednoduchá rychlovka. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a civilních ztrát až nějak moc. Uvidíme, co bude dál.

6591
22.09.2021

To byla bomba! Úžasná kniha plná scén při kterých ani nedýcháte. Čestla se sama. Jestli jsem si někdy myslela, že nějaká kniha má propracované postavy, tak mi tato kniha ukázala, že jdou propracovat na vyší level než jsem si myslela, že je možné. Jediné na čem kniha ztrácí body je obal, nevýrazné barvy, nudný vzhled. Kdyby mě nezaujal název, ani by mě neupoutala, natož tak abych ji četla.

ali_223
20.09.2021

Ano, ano. Tohle je ten typ knížky který se prostě dá předvídat. ALE i tak jsem si užila příjemný průběh knihy. Prostě to slupnu za jeden, dva dny a k tomu si ještě přečtu druhý díl, je to taková výplň. Doporučuji jako příjemné víkendové čtení...

Luigi1
02.08.2021

O spisovatelce Marii Lu jsem dozvěděl díky čtenářským kolegům,kteří mě na její stopu přivedli a nelituji toho,děkuji.Děj tohoto díluse odehrává za totáče kde se střetávají různé socialní vrstvy.Juna má našlápnuto na skvělou karieru.Vše se nějak převrátí když Jun je zavražděn její bratr Metias.Hlavní podezřelý se stává Day a jun se této stopy chtla a chce pomstít smrt svého bratra.Přečtěte si jak tato zápletka dopadne.Už se těším na další díl.

Nikkey
28.07.2021

Páni, tohle byla pecka. Do knihy jsem šla s velkým očekáváním a nevyšla vůbec zklamaná. Ano, je předvídatelná a lehká na pochopení, ale to nic nemění na tom, že je příběh originální a plný skvělých zvratů a odhalení. Zamilovala jsem si jak hlavní hrdiny tak prostředí utopistické společnosti a chudinských sektorů i představu vojenských uniforem a černých plášťů. Do knihovničky si co nejdřív dokoupím i poslední dva díly. Skvělá militaristická dystopie.

1 ...