Legenda

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150362/legenda-150362.jpg 4.3663

Legenda (Marie Lu) 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Legend, 2011

Kniha Legenda

OBRZlobr
06. listopadu

YA knihy mám velmi rád a tato se mi četla výborně. Líbí se mi způsob zvoleného vyprávění z pohledu obou hrdinů. Děj byl sice mírně předvídatelný, ale to mi nijak nevadilo. Věřím, že v druhé knize, kterou rozhodně plánuji přečíst, se to zlepší.

Kacennnka
04. listopadu

Vojenské prostředí, nemoc, válka, intriky, dva odlišní hrdinové, zajímavá forma vyprávění. Akční, uvěřitelné, boží.

alekis

Moje oblíbené téma - postapo, ale zpracované tak, jako už mnohokrát jinými autory. A čeho je moc, toho je příliš. Jednotlivec bojující proti tyranii... a jako přídavek trocha romantiky, protože hlavními postavami jsou mladý chlapec a dívka.
Kniha se dobře čte, to je potřeba přiznat, ale děj je velmi předvídatelný.
Pokračování si odpustím.

marianna7090

Doooooosť dobrá dystopia. Naozaj odporúčam. Akcia v každej kapitole. Som zvedavá na ďalšiu časť.

Lumine

Skvělá post-apo YA! Nabitá akcí a vyvážená tou správnou dávkou pocitů a vztahů. Děj dává většinou smysl a to i logicky. Styl psaní je také skvělý.

katka-kacav3318

Moc jsem od toho nečekala, ale mile to překvapilo. Nepatří to mezi špičku mých oblíbených knih, ale velice mě to bavilo a měla jsem to rychle precteny.

PhoebePollard

Jednoznačně nejlepší díl, i když celá série je taková nemastná, neslaná.

Moňule13

Pořád jsem jsem čekala na to "něco", co že čtení této knihy udělá takovou bombu, jakou jsem na základě hodnocení očekávala, ale bohužel to nepřišlo. Ani postavy mi k srdci nijak nepřirostly. Možná už jsem na čtení YA stará, ale pro byla Legenda mírné zklamání. Další díly si ale asi ze zvědavosti přečtu.