Legenda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150362/legenda-RwW-150362.jpg 4.3702
Série

Legenda (Marie Lu) 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Legend, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Kniha Legenda

Přidat komentář
Simik16
20. října

Když jsem tuto knihu četla poprvé, bylo mi 18. Moc mě bavila - ale nemohla jsem se přenést přes jednu věc, a tou je věk hrdinů.
Teď - o 6 let později - mi tento fakt vůbec nevadil. (Možná protože jsem se pročetla až do konce triologie (tetralogie), kde jsou hrdinové již starší anebo prostě proto, jak je příběh krásný a geniální). Líbí se mi sbližování hlavních hrdinů, střídání pohledů, nádherně vykreslená charakteristika postav. Za mě pecka.

KnihomolkaKatka
16. července

Už jsem knížku četla podruhé a pořád super. Miluju to, milovat budu. A od Pádu od Kate Lauren zjištuju, že můj budoucí manžel nejspíš bude Daniel (Day) :)


iwosh
30. dubna

Super, na jeden zátah, ...

Griša
09. února

Skvělý příběh na téma již mockrát zpracované. Podobné Hunger games, jimž dávám přednost.

P_D
21. ledna

Kniha dočtena jen proto, že jsem neměl zrovna žádnou jinou na čtení. Příběh je hodně velká kopie Hunger games s nádechem knih spadajících do brakového žánru "Červená knihovna" jen zaměřeno na patnácti letou "dospělou" superhrdinku.

OBRZlobr
06.11.2019

YA knihy mám velmi rád a tato se mi četla výborně. Líbí se mi způsob zvoleného vyprávění z pohledu obou hrdinů. Děj byl sice mírně předvídatelný, ale to mi nijak nevadilo. Věřím, že v druhé knize, kterou rozhodně plánuji přečíst, se to zlepší.

Kacennnka
04.11.2019

Vojenské prostředí, nemoc, válka, intriky, dva odlišní hrdinové, zajímavá forma vyprávění. Akční, uvěřitelné, boží.

alekis
25.10.2019

Moje oblíbené téma - postapo, ale zpracované tak, jako už mnohokrát jinými autory. A čeho je moc, toho je příliš. Jednotlivec bojující proti tyranii... a jako přídavek trocha romantiky, protože hlavními postavami jsou mladý chlapec a dívka.
Kniha se dobře čte, to je potřeba přiznat, ale děj je velmi předvídatelný.
Pokračování si odpustím.

1 ...

Doporučujeme

Šampion
Šampion
Únos čtvrté princezny
Únos čtvrté princezny
Ztracený svět
Ztracený svět
Fenomén
Fenomén