Legenda

Legenda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150362/bmid_legenda-RwW-150362.jpg 4 809 164

Legenda (Marie Lu) série

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Legend , 2011

WexxAr-ka
05.07.2016 4 z 5

Temer celou knihu jsme precetla jednim dechem, ale na mesic jsem musela prerusit cteni (zkousky) a nemuzu se nejak zacist :/
Po docteni musim rict, ze jsem moc zvedava, jak to bude mezi Dayem a June pokracovat :) pomerne povedene postapokalypticke cteni :)

spencer
21.06.2016 5 z 5

Dlouho jsem nad touhle knížkou váhala a nakonec jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Postavy mi byly sympatické už od první kapitoly a byla jsem napnutá od začátku až po konec. Rozhodně jsem zvědavá na další díl :)

paja0903
26.05.2016 5 z 5

Je smutné, že tahle kniha nedostala svůj vlastní film, přitom by si to zasloužila více než kniha od Veronica Roth - opravdu. Je smutné, že některé knihy mají perfektní propagaci a všechno, a přitom jsou to zbytečné knihy, a pak jsou tu knihy, které mají sotva propagaci a přitom jsou tak výjimečné tak živé, že si užíváte každou stránku knihy, pláčete s postavami a sdílíte všechno co oni. Sama osobě tahle kniha patří mezi té, které si zaslouží mít místo v knihovničce což se o knize Divergence říci nedá.
Postavy jménem Day a Juny jsem si zamilovala hned jak jsem se s nimi seznámila. A svět, který vytvořila Marie Lu je jak vytištěný z nějakého akčního Hollywoodského filmů. Měl všechno co takové filmy mají. Vojáci, kteří položí život za vlast a jsou cvičení už od miminek dále hlavní hrdiny, kteří jsou silný a umí tak moc bojovat, že jsou sami překvapeni kde se to v nich bere. Prostě akce, která dělá tuhle knihu dokonalou, postavy kteří se do sebe zamiluji pomaličku a přitom nemají nějaké zbytečné nudné až trapné dialogy jako zmiňovaná Divergence. Prostě dokonalý svět, který se mi četl s radostí bez nějakých pochybností či koulení očima a kdyby to šlo dám více jak 5 hvězdiček.

VWDarkness
20.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :) Není co dodat :)

zuzuzajda
16.04.2016 4 z 5

Zacatek byl trochu nuda, ale rozjelo se to. Klasicka dystopie, ale pekne napsana a rozhodne patri k tem lepsim v tomto zanru.

Minde123
04.04.2016 5 z 5

Ačkoli to bylo podobné hunger games, divergenci a dalším knihám z tohoto žánru, může jen doporučit. Obě hlavní postavy jsem si naprosto zamilovala (což se mi zas až tak často nestává) a děj ani na chvilku nepokulhával (divím se, že jsem tu knihu nepřečetla za den jak byla napínavá) :) Přece jen musím říct, že to bylo v něčem trochu originální a to v tom, že na začátku knihy stáli June a Day každý na jiné straně a já si prvních pár kapitol nebyla jistá, jestli je republika dobrá nebo zlá.

steph.tey
28.03.2016 5 z 5

Neskutečně suprová kniha!!! Dej měl spád, bylo to čtivé a doopravdy moc dobře promyšlené! Jsem vážně ráda, že mám doma i ostatní díly a jak to dopadne budu vědět co nejdříve!

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Wow, nejprve jsem myslela že mě to nebude bavit, ale velice mě překvapilo jak moc jsem se do knížky začetla - je čtivá, napínavá, originální. Moc se mi líbili deduktivní uvažování a myšlenky Daye a Tess. A vůbec celkové rozskrývaní důvodů a hybných událostí a zvrácenosti společnosti a mocných... Vážně super kniha přečetla jsem ji jedním dechem

lulu28501
18.03.2016 5 z 5

Právě sem jí dočetla.
Strašně krásná knížka.
Už přemýšlím že si obědnám Fenomén.

Barbarka_CZ
08.03.2016 4 z 5

Příběh je nabitý akcí, dobře se čte.

Ni_kita
03.03.2016 5 z 5

Kdysi mi někdo řekl že Legenda je mnohem lepší než Divergence. Nevěřila jsem (a to jsem soudila i když jsem Legendu nečetla -_-).
Legenda JE mnohem lepší než Divergence! A jediná chyba, kterou tahle kniha má, je že je tak krátká. Daye jsem si hned na začátku zamilovala, a Metiase jsem si za tu krátkou dobu oblíbila, i když jsem věděla že umře. Střídání pohledů se mi moc líbilo a uvítala bych to i v dalších knihách :) Už mi zbývá jen doufat ať mě následující díly nezklamou. :)

lili65
29.02.2016 5 z 5

Tato kniha mě velmi překvapila! Co jsem si ji před pár týdny půjčovala z knihovny, čekala jsem, že to bude hodně podobné jako Hunger Games, ale spletla jsem se. Sice je to dystopie, ale má úplně jinou dějovou linku. Menší podobnosti se tu najdou, ale naprosto minimálně. Autorka se pravděpodobně inspirovala a to naprosto chápu. Příběh je strhující, v průběhu nakládá směr, který byste nečekali! Naprosto doporučuji, těším se, až dočtu celou sérii!

Madlenkačte
24.02.2016 4 z 5

Šlo to číst rychle, ale už jsem četla spousty lepších knih i příběhů. Bylo to hodně napínavé a drsné, hrdinové neustále postřelení nebo pobodaní, ale čtivé, pro puberťáky to bude určitě super počtení.

AnnieWerny
19.02.2016

Hned pro začátek obálky téhle trilogie jsou naprosto fantastické. Pokud jde o knihy samotné byla jsem si téměř na sto procent jistá, že je budu milovat... vzhledem k tomu jak tomu všichni dávali vysoké hodnocení a doslova pěli chválu, hodně mě to navnadilo a až přehnaně jsem se těšila. (SPOILERY) ⬇

Prvních sto stránek se téměř nic nedělo. Nemůžu říct, že jsem byla úplně znuděná to ne. Autorka využila těch sto stran na důkladný popis a tvorbu Republiky, aby si to čtenář mohl dobře představit a dát dohromady. Přesto mi toho přišlo až moc a popis všech míst kde se Day s Tess ukrývali mi občas přišel lehce zbytečný. Nebo například popis zápasu ve Skizu byl v jednu chvíli téměř živě představitelný a v jednu chvíli zase vůbec. U sektorů jako Battala, Lake apod. tam jsem se ztrácela úplně. Zase jsem si ale za těch prvních sto stran mohla dát dohromady situaci v Republice, vztah k politice mezi ní a Koloniemi a taky osobně zjistit z reakcí a situací jaký je Day a jestli mi je nebo není sympatický. U June to bylo složitější. V jednu chvíli jsem nevěděla jestli mi má být protivná a nebo ne. Nakonec se ale vybarvila docela hezky. :) Styl psaní a celkově úpravy, rozdělení na dva pohledy a i jiné písmo se mi líbil velmi. :)
Konec byl doslova zahlcen odhaleními, která byla Velmi dobře vpletená do příběhu. Celková spokojenost a omlouvám se za tak dlouhý komentář nechala jsem se trochu unést. :D

vedana
10.02.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se musela trochu začíst, ale pak už to šlo samo. Kniha je čtivá. Pěkný příběh.

Laputika_3
21.01.2016 5 z 5

Wow! Nádhera... Já nemám slov!

Zápletka - splněno.
Postavy - splněno.
Úžasná obálka - splněno.
Všechno ostatní co dělá tuhle knížku tak skvělou - splněno!

Opravdu, tahle knížka se četla sama! Našla jsem se jak v Dayovi (který byl tak strašně důvěřivý jako já) tak v June (a teď se přiznávám, občas jsem stejně nafoukaná jako ona na začátku... :'(). Ten svět by fungoval, neříkám, že by se v něm lidem žilo dobře, ale nějakým způsobem by byl možný. To je velké plus. Nemohu jinak než plný počet, ale teď mne omluvte, musím jít proklínat ty tři knihkupectví, ve kterých jsem dnes byla, abych sehnala Fenomén, a oni ho neměli. Grrr...

Roselunda 1928
31.12.2015 4 z 5

Ano, moc se mi to líbilo, postavy, které mě neměly štvát, mě neštvaly, ale mělo to ze začátku atmosféru až moc podobnou Hunger Games. A chvílemi to na mě působilo nedodělaně. Takže čtyři a uvidíme, co přinese další díl ;-)

adelachlubnova
27.12.2015 4 z 5

Kniha je opravdu Bombová.Doporučila mi jí kamarádka a opravdu nelituji.Zprvu jsem trochu tápala v tom vyprávění dvou lidí,ale pak jsem to snad ani nevnímala.
Začátek(jako u každé knihy)byl pro mě takový nic moc.
-SPOILERY-
Po smrti Metiase se to rozjelo a já se nemohla odtrhnout.Nečekané zvraty jako např.Jak Day odhalil to potrubí s těma číslama,smrt jeho matky,zvláštní nákaza malého Edena,to jak June otočila a zachránila ho a nakonec ještě ta poprava(John dokonalej bráška).Já bych nedokázala opustit mého psa,jistě aby zachránila sebe a Daye.Prostě musela a mně by to trhalo srdce.
Upřímně mě překvapil ten Thomas.Zdálo se mi,že po June jede.Myslela jsem,že...no já vlastně neměla tušení kdo Metiase zabil,ale věděla jsem,že to nebude Day.Ke konci se mi to potvrdilo.

NikiMedy
07.12.2015 5 z 5

Kniha mě pohltila už od samého začátku a nemůžu říci už nic jiného než, že se mi kniha moc líbila, těším se na další díl a doporučuji. :)

drbohlav
03.12.2015 4 z 5

No, tak trochu jsem měla problém s věkem hl. hrdinů (kdyby autorka dala 16, tak mi to tak nevadilo, přičemž by to byl jenom jeden rok:) Takže milostná linka táhnoucí se příběhem mi nějak nesedla. Ke všemu June byla nějaká moc dokonalá:) Svět byl klasický, vojenský. Četlo se to dobře, to rozhodně, hrdinové byly vcelku sympatičtí, ale nějak mi tam něco chybělo, takový ten punc světového hitu.
Spoiler!
Nejoblíbenější postavou mi byl Metias, což je celkem průšvih!:) Asi mi bylo líto, jak dopadl.