Warcross

Warcross není jen hra, je to způsob života! Od autorky úspěšné série Legenda. Herní fenomén Warcross je pro některé únikem z reality, jiní si díky němu přijdou na slušné peníze. Hackerka Emika je na mizině. Aby si přivydělala, zariskuje a nabourá se do mezinárodního turnaje ve Warcrossu. Jenže omylem se ocitne ve středu dění a přes noc se stane celebritou. Dokonce dostane od tajemného tvůrce Warcrossu nabídku, která se neodmítá. A tak Emika zamíří do Tokia, kde odhalí spiknutí, které by mohlo mít nedozírné následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387912/big_warcross-iIA-387912.jpg 4.3357

Warcross 1.

Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

Warcross, 2017

Kniha Warcross

heliiinka
26.12.2021

Zapomněla jsem, jak moc miluju virtuální realitu.
Zhltnete to za dva dny a až ke konci vám začně vrtat hlavou, jak schopná, dokonalá a vynalézavá je hlavní hrdina. Klasika. Bohyně všeho, byť jí je jenom 18. Jo a je hezká, taky klasika. :D
Kniha mě opravdu bavila, postavy jsou sympatické a vtipné, turnaj jako takový neotřelý. Je to YA, takže některým postavám chybí hloubka a jsou předvídatelné, ale i tak je to jízda a doporučuji.

jitka_dankova
08.11.2021

Svět her a virtuální reality s odvážnou hackerkou v hlavní roli, to jsem si prostě nemohla nechat ujít. Velmi mne bavilo objevovat s Emikou jednotlivé intriky, pozadí událostí, tajemství. Knihou se dobře nesla linka nových přátelství a velmi si cením, že se Emika chovala konzistentně, měla v hlavě srovnané, na čí straně je a čeho chce dosáhnout, měla určité zásady. Prostě taková hrdinka, kterou jsem mohla obdivovat. Romantická linka je v knize spíš v náznacích, ale velmi hezká a milá. Vnímala jsem jinou kulturu, prostředí Japonska je podle mne vidět z chování Hidea a přišlo mi to celkem pěkně naznačené. V některých scénách při Warcrossu jsem se občas nechytala v tom, co se děje, ale myslím, že to čtivosti neuškodilo.
Kniha má i druhý díl, který dobře navazuje a vysvětluje to, co je tady jen v náznacích. Určitě si knihu přečtu vícekrát, hodně mne zaujala.

greenie05
13.10.2021

Nebyla jsem si jistá, jestli se mi bude tahle kniha líbit, jelikož mě autorčina Legenda moc nebavila, ale tohle bylo mnohem lepší. Napínavý děj, sympatické postavy a i když jednodušší, tak celkem zajímavá zápletka. Pravda, nebylo to nic extra dechberoucího, ale za mě příjemné počtení. Jen je škoda, že byla Zerova identita tak snadno odhadnutelná :D Ale těším se, až si přečtu další díl :))

andrejci
03.08.2021

Na knihu jsem slyšela skvělé ohlasy. Hlavně když byla nová. Takže jsem byla hodně zvědavá. A teď už chápu to všeobecné nadšení a chválu. Vůbec mě nenapadlo, že z toho budu tak nadšená.
Ze začátku jsem říkala, že to je celkem nuda, ale potom. Krása. Svět Warcrossu mě hodně překvapil. Bylo to geniální. Skvěle popsané a vymyšlené. Nedivila bych se kdy to někdy byla i naše budoucnost. Smekám před autorkou, že to vymyslela.
Musím se přiznat, že s Emikou jsem chvilku bojovala. Nebyla mi úplně sympatický, ale našla jsem si k ní vztah. S Hideem to byla přesně naopak. Toho jsem si hned zamilovala. Stejně jako Ashera.
Postupem jsem čekala, že se o týmu dozvíme víc. Doufám, že se to v dalším díle napraví.
K ději nemám sebemenší výtku. Klidně jsme se mohli víc ponořit do děje, ale to nevadí. Ovšem ten konec. Jednu věc jsem očekávala. Druhou vůbec. Takže na další díl se těším. Jsem zvědavá co autorka vymyslela za pokračování.

masavole
03.07.2021

Tahle kniha mě rozhodně překvapila, nemyslela jsem si, že mě svět Warcrossu tolik pohltí a já oba díly přelouskám během tří dnů. Knížka mě nikdy nenudila a byla nabitá akcí. Postavy i vztahy mezi nimi byli skvěle napsané a já si všechny zamilovala. Odhalení Zera mě na konci knihy dokonale překvapilo. Cože?! Po tom všem to bylo skvělé překvápko. Hidea jsme si zamilovala a konečné odhalení na konci knihy tento fakt nemohl změnit, kdybych je s Emikou tak nezbožňovala spolu, zabrala bych si ho pro sebe.

katee21
20.06.2021

V prvních asi dvou možná i třech kapitolách jsem si říkala, do čeho jsem se to pustila. Děj jakoby neexistoval a říkala jsem si, jak to že si ji lidi tak chválí???
Když jsem ale pokračovala, děj mě okamžitě úplně strhnul... Knížku jsem zhltala za týden. Celou dobu jsem navíc žila v domnění, že se jedna jen o jednu knihu a v poslední kapitole, když děj skončil v tom nejlepším, myslela jsem, že vyletím z kůže. Naštěstí ale existuje druhý díl a já se nemohu dočkat jak to celé skončí...
DOPORUČUJU VŠEM!!!!!!!!!!!!!!

barbb8k
22.05.2021

Než jsem začala číst, neměla jsem žádná očekávání, přestože ji spousta lidí vychvalovala.
Do děje jsem se začetla a celou knihu přelouskala strašně rychle (za dva dny).
Svět mi připadal originální, protože nemám tušení, že bych někdy něco takového četla. Prostředí virtuální reality, kam se všichni chodívají schovat před svými problémy (I když ten popis, co jsem právě napsala mi strašně připomíná Ready Player One XD).
Hlavní zápletka mi byla už od začátku jasná. Netušila jsem, že to bude přesně takto, ale věděla jsem, v čem tam bude ten problém, ale přesto jsem si konec velice užila.

Emika mi připadá strašně obyčejná, teda až na její umění se nabourat úplně kamkoliv. Byla mi sympatická, ale něco mi na ní prostě nesedělo.
Romantická linka byla fajn. Sice mi celou dobu nesedělo, (SPOILER) z jakého důvodu se světoznámý miliardář zamiloval do obyčejné dívky, kterou málem vykopli na ulici, (KONEC SPOIELRU), ale jinak se mi moc líbila.

Jak už jsem psala, konec jsem tak nějak předpokládala, ale i tak se mi moc líbil a byly tu i věci, které mě překvapily.
4,5/5⭐

Knihodrak
22.04.2021

První polovina byla dokonalá! Příběh krásný a velmi, ale opravu velmi čtivý️. Pak už to bylo více o vztazích a já od téhle knížky chtěla spíše oddechové scifi. No ale to je můj problém. Malinko mi vadilo, že po patnácti stránkách jsem věděla, kdo se jí líbí a po necelých dvě stě padesáti, kdo je Zero. Knížka je skvělé napsaná jen trochu předvídatelná, což ale rozhodně kompenzuje VELKÁ ČTIVOST knížky, jakou jsem už dlouho nezažilo a ORIGINALITA WARCROSSOVÉHO SVĚTA. Určitě knížku doporučuji️️️️️!