Wildcard: Divoká karta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Emika Chenová z warcrossového šampionátu jen sotva vyvázla životem. Teď, když už ví, co se doopravdy skrývá za Hideovým novým algoritmem NeuroLinku, už nemůže věřit tomu jedinému člověku, ke kterému vždycky vzhlížela. K tomu, kdo měl být na její straně. Aby Hideovy plány zastavila, spojí se s Fénixovými jezdci… a brzy zjistí, že v neony osvětlených ulicích Tokia se skrývá nová hrozba. Někdo na Emičinu hlavu vypsal odměnu, a tak je její jedinou šancí na přežití spolupráce se Zerem a jeho nemilosrdnou skupinou Černoplášťů. Brzy však vyjde najevo, že ani Zero není takový, jakým se zdá, a jeho ochrana má svou cenu. Emika musí čelit zradě i hrozbě budoucnosti bez svobodné vůle. Jak daleko zajde, aby zničila muže, kterého miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405598/big_divoka-karta-sPJ-405598.png 4.2215
Série:

Warcross 2.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Wildcard, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Wildcard: Divoká karta

Wendysek
19. května

Jsem zhruba v půlce, ale už musím podotknout, že je druhý díl zklamáním, ač jsem se na něj po přečtení prvního velmi těšila. Povětšinou je celkem nudný, ačkoliv nejsem schopna říci, čím přesně to je. Snad se to ještě zvrtne v druhé půlce. :)

Praevka
11. května

Zcela souhlasím s komentářem Atlantis. Čirý destilát nudy.


broskev28
18. ledna

Druhý díl už se mi líbil méně. Příběh se zamotává, to beru, ale přímých herních situací tam bylo méně. Obecně už mi to více evokovalo americké filmy se situacemi „na poslední chvíli se mu podařilo otevřít dveře, rozluštit kód, odstřelit útes . . .“ Ne za 5 minut dvanáct, ale spíše po dvanácté.
Ale i nadále to bylo celkem čtivé, i když porce stránek je úctyhodná, takže na knihu si troufne jen opravdu zdatný čtenář, asi spíše čtenářka. Těm našim šikovnějším určitě doporučím!

tereza7804
30.07.2022

Ačkoliv jsem slyšela že druhý díl je pro většinu čtenářů zklamáním a tolik se jim nelíbil, tak za mě byl teda o něco lepší než první :D. Víc akce, víc zápletek, zajímavější prostředí a děj, vážně se mi to moc líbilo, ale má to pár much, které vlastně ani nedokážu vyjmenovat. Jen prostě 5 hvězd dát nemůžu, když to srovnám s knihami, kterým jsem plný počet vážně dala. 4,7/5

blackoutzuzi
13.05.2022

3,5 hvězdičky

Já jsem tak ráda, že v této sérii jsou jen 2 díly, autorka se vykašlala na "vycpávkové" díly a sérii zbytečně nenatahovala. Strašně mě bavilo to prostředí virtuální reality, ty postavy a to, jak děj odsýpal. Je to takový Ready player one pro holky :D A mě celá série bavila! Doporučuji.

Atlantis
07.04.2022

Čirý destilát nudy, tohle byl děs. Jak já jsem doufal, že se někomu něco stane, že přijde jakákoliv zapamatovatelná scéna, ale nic. Plácáte se z místa na místo, odhalení nejsou nijak šokující, hlavní postavy jsou otravné a nudné. To je bohužel klíčové slovo Wildcard - nuda a patos. Obehrané kecy "Víš, nejsme až tak rozdílní." a "Tohle je ta nejdůležitější vteřina v historii lidstva." dělá z téhle knížky pitomou slátaninu.
I sama autorka v doslovu říká, že druhý díl psala na sílu a nedokázala mu dát tu správnou fazónu. A je to vidět.

heliiinka
13.01.2022

Povedené strhující. Líbilo se mi vysvětlení Zerovy osoby i celá skupina postav kolem něj. Je to jednoduše a čtivě psané.
Jen mi přišlo, že autorka dává úžasné schopnosti tam, kde se jí to hodí a jindy zase ubírá, tak, aby to vyšlo. Zkátka chybí celistnost a rovnováha v prostředí. Jakto že máme úžasné hackerské technologie a přitom jezdíme obyčejným autem?

jitka_dankova
08.11.2021

Pokračování knihy Warcross přineslo hodně překvapení. Bylo temnější a myšlenky celého světa a té situace mne dostaly z příjemného pohádkového příběhu jedničky do náročnějšího světa, kde je potřeba řešit opravdové problémy a uvědomit si, co je dobro a co je zlo a co je pro koho vhodné. Rozhodně mi myšlenky z knihy utkvěly v paměti a ke knize se určitě budu vracet. Jsem spokojená s ukončením, které autorka zvolila a líbilo se mi. Raději upozorním, že o romantice to ani moc není (byť je kniha k dívčím romantickým titulům zařazována).

1