Wildcard: Divoká karta

Emika Chenová z warcrossového šampionátu jen sotva vyvázla životem. Teď, když už ví, co se doopravdy skrývá za Hideovým novým algoritmem NeuroLinku, už nemůže věřit tomu jedinému člověku, ke kterému vždycky vzhlížela. K tomu, kdo měl být na její straně. Aby Hideovy plány zastavila, spojí se s Fénixovými jezdci… a brzy zjistí, že v neony osvětlených ulicích Tokia se skrývá nová hrozba. Někdo na Emičinu hlavu vypsal odměnu, a tak je její jedinou šancí na přežití spolupráce se Zerem a jeho nemilosrdnou skupinou Černoplášťů. Brzy však vyjde najevo, že ani Zero není takový, jakým se zdá, a jeho ochrana má svou cenu. Emika musí čelit zradě i hrozbě budoucnosti bez svobodné vůle. Jak daleko zajde, aby zničila muže, kterého miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405598/divoka-karta-sPJ-405598.png 4.394

Warcross 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Wildcard, 2018

Kniha Wildcard: Divoká karta

Kacennnka
02. listopadu

Wildcard se mi jednoznačně líbilo mnohem více než Warcross. Celý svět začal dávat mnohem větší smysl. Spousta věcí byla krásně vysvětlena, Neurolink získal silnější obrysy a motivace postav konečně byla vyložena na stůl. Moc se mi taky líbilo, že jsme viděli do minulosti i vedlejších postav. Děj byl rozhodně nepředvídatelný, zajímavý, napínavý a propracovaný. Ačkoli se kniha odehrála jen během několika dnů, nebylo to zbytečně natahované, utahané ani nudné. Upřímně jsem si chvíli myslela, že to autorka fakt nesmyslně překombinovala, ale nakonec jsem pochopila, kam tím vlastně míří. A nevím, jak je to možné, ale jako celek to fakt dávalo smysl. Krásně jsem si připomněla, proč psaní Marie tolik miluju.

nataalie7

Jsem ráda za to, že ne každý autor se snaží z jednoho příběhu vytřískat minimálně trilogii, která bohužel velmi ztrácí na kvalitě... Warcross a Wildcard za mě perfektní a propracovaná duologie! Děkuji

uziRM

První díl se mi líbil, ale druhý, bohužel závěrečný, mě hodně nadchl (původně se mluvilo o trilogii). Je akčnější, svižný, spoustu zvratů a odhalených tajemství...příběh se parádně otevřel a už nebyl tak předvídatelný.

NymphMaeve

I druhý díl mne skutečně okouzlil a dostal. Vývoj událostí naprosto nepředvídatelný a o zvrat událostí rozhodně nebyla nouze. První díl se mi zdál čtivější a víc strhující, tento malinko pokulhával, i přesto je to boží příběh a nádherně napsané dílo. Konec jsem si představovala malinko jinak, myslím úplný závěr, ale chápu, že částečně otevřené konce jsou lepší i pro případné pokračování. Emika je mi pořád dost blízká, zde mě více lákala postava tajemné Jax. Technické termíny a chápání některých věcí mi chvilku trvalo a pak pasáží jsem četla dvakrát, ale stále sdílím názor, že i pro laika v tomto prostředí se neorientujícím, je tato kniha vhodná a bude ho bavit. Těším se, až si oba díly přečtu znovu a hned za sebou bez pauzy.

luculi

Pěkné zakončení příběhu, děj plynulý, napínavý a situace občas překvapující. Závěr pěkně ukončený, vyřešený a tak trošku otevřený pro vlastní představivost. Tohle mě bavilo, protože to bylo jednoduché, krátké a čtivé.

sd1992

Jooo, ještě lepší, než první díl... :-) postupné odhalování záhady, co se stalo malému - sorry, to jméno mi prostě vypadlo :D no prostě Zerovi, jak a proč se stal kým je teď, mě moc bavilo!
Bylo to super, plné napětí, i když trochu dějově odchýlené ze světa
her virtuální reality, přesto dokonalé.. :-)

Blahona

Do druhého dílu jsem se nedokázala začíst. Je mnohem temnější a chvílemi mě až mrazilo. Myšlenka je zajímavá, ale zároveň dost tísnivá. Co bych knize vytkla je příliš mnoho nedovysvětlených věcí. Autorka se s tím moc nemaže a kniha bohužel na mnoha místech postrádá logiku. Přestože je příběh napínavý a pořád se něco děje, za mě nefungoval tak dobře jako v prvním díle. Ale určitě stojí za přečtení.

nikol0783

Knížka jako stvořená pro oddych, pobavení a snění (a to i přes to, že je zde děj hlubší a temnější než ve Warcrossu). Ukončení pokládám za velmi uspokojivé, jen by se podle mě dal příběh Wildcardy rozdělit na půl a mnohem víc rozvinout, klidně na další díl... Celý online svět je v obou knihách popsaný velmi povrchně a potenciál virtuální reality byl využit pouze částečně. Škoda. Což ale neznamená, že bych si to neužila ;) spíš je mi smutno, že to končí, postavy mi přirostly k srdci