Legenda

Legenda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150362/bmid_legenda-RwW-150362.jpg 4 809 164

Legenda (Marie Lu) série

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Legend , 2011

snilek.holka
24.11.2014 4 z 5

Moc povedené. Strašně ted ujížím na takových knihách, takže promě to bylo opravdu velmi dobré. Už se nemužu dočkat na druhý díl

marlen9130
29.10.2014 5 z 5

Ahoj nevíte kde bych si tu knihu mohla stáhnout zadarmo nebo číst oline? děkuji vypadá moc super!

Petra28
22.10.2014 4 z 5

Pěkná, čtivá .. jsem napnutá jaké bude další pokračování.

ivusse
11.10.2014 4 z 5

Fajn počtení. Přistupovala jsem ke knize s mírným skeptismem, ale o to víc jsem byla mile překavapená. Od začátku do konce mě kniha bavila, fandila jsem oběma hrdinům. Taky mě bavilo střídání kapitol. Už se těšim na Fenomén.

pajka0071
09.10.2014 5 z 5

Tak to byl slušný nářez! Kniha mě úplně vtáhla do děje a já nemohla přestat číst. Úžasné!

Knížkařka
03.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha!Doporučuji!Nečekala jsem že ji tak spolku....Mezi dnešními knihovnami přeplněnými knihy typu budoucnost atd. je dost!Tato tam taky nějak zapadá, ale je jiná....Připadá mi jako bych každé slovo hltala,najednou jsem v tom ději....A musím hltat:-)Je to kniha plná úžasů,překvapení,zvratů,lásky a FANTASY a taky SCI-FI

warca
28.09.2014 5 z 5

Tenhle díl byl super, ale už se nemůžu dočkat, jak to dopadne...

Spoiler!

Opravdu mi bylo líto, že musel Metias umřít hned na začátku :(

Lirika
22.09.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Jako jedna z mála knih mě chytla už u začátku. Metias byl úžasný a bylo mi líto, že zemřel hned tak brzy. A Day je prostě úžasný. Hodně nečekaných zvratů.

hanjana
22.09.2014 4 z 5

Jedna z velmi vydařených dystopií. Pokud se do knihy pustíte, můžete si být jistí, že vás skorov každé kapitole něco překvapí. Nikdy se tam nestalo nic tak, jak jsem si myslela a celé se to moc pěkně zamotávalo dál a dál.
Rozhodně se pustím i do dalších dílů.

Sabii14
07.09.2014 5 z 5

Skvělá kniha
Všechno je tak perfektně napsané i ty nejmenší detaily. Po celou dobu čtení jsem se nikdy nenudila. V nějakých částí je to i romantický a ne jen válečný, takže je to opravdu dobrá kniha.

Lenka.Vílka
01.09.2014 3 z 5

Stale se nedokazu rozhodnout, z jakeho duvodu jsem docetla do konce...jestli kvuli pribehu nebo kvuli tomu, jak byla kniha napsana...opet prijemne vypraveni z obou pohledu...jenze pribeh nebyl zase tak ohromujici (proto me nemrzi, ze si dalsi dil nepujcim)...jenze tenhle pribeh byl na druhou stranu neskutecne dobre a svizne napsany (proto me mrzi, ze si dalsi dil nepujcim)...kniha je pro me klasicky prumer...ale hned po docteni jsem vypustila o cem kniha byla, takze to taky o necem vypovida...

Matys
21.08.2014 5 z 5

Hned pro začátek... Legenda je úžasná kniha! :)

Když jsem četla anotaci, nějak jsem si nedokázala představit, co se v knize bude dít a proto mě ani nelákalo si ji v knihovně půjčit a přečíst. Chyba. Měla jsem ji brát hned, jak jsem ji viděla.
Legenda je opravdu něco úžasného. Oblíbila jsem si obě hlavní postavy, což je docela zvláštní, protože já mám většinou jen jednoho oblíbence. Day i June jsou skvělí! Někdy jsem se těšila víc na vypravění June a někdy na vyprávění Daye, střídalo se to.
Poté jsem si velice oblíbila Metiase, takže mě naprosto vzalo, když byl najednou mrtvý. Štvalo mě to a já si nedokázala představit, jak se kniha bude dál vyvíjet. I přesto mě ale Legenda bavila čím dál víc a víc a já najednou byla na konci.

Naštěstí mám doma rovnou i druhý díl, takže už jsem se do něj pustila, i když mě konec Legendy docela naštval. John je prostě... John.

Zkrátka prostě Legendu doporučuji! Moc! :)

dragonslayer
28.07.2014 5 z 5

No, co dodat. Tahle knížka je naprosto skvělá. Krásný styl psaní, kde jsem si každé slovo a větu dokázala živě představit. Postavy, které mi hned přilnul k srdci. Neuvěřitelný koncept. Prostě skvělá, bombová knížka, která se zařadila do mých oblíbených, už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl. :)

Kateriska
26.07.2014 5 z 5

Legenda mě doslova uchvátila. Je to příběh plný překvapení a zvratů. Viz v kolonce Recenze, kde jsem napsala snad vše, co šlo napsat.

Andy0892
13.07.2014 3 z 5

Ani nevím proč jsem tuhle knihu začala číst. Snad kvůli nějaké recenzi. Miluju knihy z 'budoucnosti' tak jsem si řekla proč ne?
Tato kniha má své kouzlo i když je trochu předvídatelná, což se ovšem nedá říct o konci posledního dílu :-D
Určitě stojí za to si ji přečíst. Když už nic jiného, alespoň poznáte další hrozbu, která na nás v budoucnu může čekat.

Monisek.B
03.06.2014 1 z 5

Kniha mě bavila. Není to sice žádný zázrak a celkem zajímavý námět by mohl být rozveden lépe, ale příběh je to pěkný a vlastně se to čte uplně samo. Rozhodně si přečtu celou sérii, zrovna jsem zahloubaná do druhého dílu a musím uznat, že je to prostě fajn. Zase jedna příjemná dystopie.

bibi.r
20.05.2014 3 z 5

Začátek byl velmi slibný, pak už mi to moc nesedělo. Mrzelo mě, že zemřel Metias. I když zemřel hned na začátku, byl to fakt sympaťák.
Druhý díl si rozhodně přečtu.

~.Lucy.~
12.05.2014 4 z 5

June jsem od první chvíle nesnášela. "Velký zvrat" aneb odhalení vraha mi moc překvapivé nepřipadalo. "kdo by měl provizi z Metiasova úmrtí?" To už jsem se vážně klepala do hlavy, že to ten náš génius nevidí. Ale přes všechny ty negativa to bylo čtivé. Vtáhlo mě to do děje, nechyběla akce, zranění a popisy okolí. Přes jednu chybu v číslech("Dala jsem si dva nože za opasek" "Vytáhla jsem čtyři nože zpoza opasku") knize nechyběl šmrnc a myslím, že to byl příjemně zabitý čas. Dosti mě zajímá dvojka, jestli napětí nahradí postelové scénky a nebo všechno naopak vygraduje? Uvidíme^^

Zannie
11.04.2014 5 z 5

Obsahuje spoilery!
Kniha mě velice příjemně překvapila. Dříve jsem se dystopiím vyhýbala, ale tahle kniha mě přesvědčil, abych jim dala šanci.
Co se týče postav, tak mě víc zaujal Day, June mi přišla, až moc dokonalá ( i když to byl i Day) a chladná, ale nemůžu říct, že bych jí ráda neměla. Zamilovala jsem si ale všechny vedlejší postavy, ať už to byl Metias, Tess nebo Dayova rodina. Zasáhli mě všechny smrti, zvláště pak Metiase a Johna, jelikož i já mám staršího bráchu a nedovedu si představit, že bych ho ztratila.
Spousta věcí mě v příběhu překvapila, jelikož já neumím předvídat situace dopředu, a tak jsem vše prožívala s postavami. Nemile mě překvapil Thomas, kterého jsem už od začátku měla ráda :/
Celkově si příběh četl velmi dobře, pořád mě to nutilo číst dál. Je zde akce i napětí i romantika, takže si vybere každý. Včera Legendu začala číst i mamka a nejpozději zítra ji dočte a pak už si půjdeme půjčit i zbylé díly :)

kleria
14.03.2014 4 z 5

Jupíí konečně jsem to dočetla :), tím nechci říct, že by se mi kniha nelíbila, ale na čtení jsem nějak teď neměla moc náladu ale je to jinak vážně skvělá kniha!!! Miluju dystopie a tahle další kniha to jenom dokázala, strašně jsem zvědavá co se bude dít dál takže si musím pokračování přečíst co nejdříve. Doporučuji!! ;)