Šampion

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182612/big_sampion-182612.jpg 4.4425

Legenda (Marie Lu) 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Champion, 2013

Kniha Šampion

Zruza

No, nevím. Tenhle díl mě moc nebral. Furt, ale musím dát 4 hvězdy, protože je to moje oblíbená série.

Luigi1

Laťka kterou Marie Lu nasadila si i udržela,moc dobře se to četlo a bum ten konec,no to je konec.

barbb8k

Krásné zakončení této série.
Prvních sto stran mě kniha moc nebavila, protože se tu nic nedělo a bylo vše takové zpomalené, ale asi v jedné třetině se objevil zlom a já se do děje pořádně začetla.
Postavy jsem si v tomto díle oblíbila asi nejvíce, to samé s romantickou linkou.

Konec mě hrozně překvapil. Nic takové jsem vůbec nečekala a je mi June strašně líto.

Calwen89

Ten konec... Celou tuto sérii hodnotím jako jednu z nejlepších fantasy dystopií co jsem doposud četla. Má to akci, výborný spád, skvělé charakteristiky postav, věrohodný popis i děj. Autorka se nesnažila zbytečně nahnat stránky bezduchými pasážemi, postavám jsem věřila a fandila až do konce. I Anden, kterého jsem zprvu nemusela mi nakonec díky svým rozhodnutím přirostl k srdci. A ten konec... Není to takový ten klasický happy end, což vlastně k celému příběhu neuvěřitelně sedí a posouvá tak všední romantickou linku na jinou úroveň.

Ivet_V

To bylo mnohem lepší než předchozí díl. Bylo to čtivé a hrozně rychle to utíkalo. Hodně se tady řešila politika, která mi většinou v knihách vadí, ale tady se mi líbila. Taky to bylo celé nabité akcí, takže jsem se většinu času nenudila. Pět hvězdiček jsem dala hlavně za ten konec.

Mishak

Každý díl je lepší a lepší! Tento už není ani předvídatelný. Dozvíme se minulost Kolonií i Republiky, i jak došlo k rozdělení USA, což je skvělé. V takovýchto knihách to vyhledávám. A není to vůbec zdlouhavou a nudnou formou. V několika faktech a odstavcích krásně vysvětleno.

Postavy jsem si zamilovala a Day bude pro mě vždy ten nejskvělejší chlap a nejlepší knižní hrdina!

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tenhle závěr trilogie má prostě jeden z nejlepších konců! Emotivní, srdcervoucí (alespoň pro mě), utrápený a prakticky dokonalý!

Sérii jsem si i na podruhé velmi užívala a stále ji řadím mezi své srdcovky.

Simik16
20.10.2020

Tak u této knihy jsem si poplakala. Byla emoční, smutná, plná obětí a křivd. Moc krásné zakončení triologie. Konec bych udělala jinačí, ale poslední kapitola mě téměř uspokojila.

SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER
Ale neuspokojila mě dost, protože jsem chtěla vědět, jak to mezi hlavními postavami dopadne. A tak jsem na internetu objevila, že byl před rokem vydán 4.díl odehrávající se o 10 později než díl 3. V tomto dílu už není pohled June, ale je tam pohled Edena a klasicky Daniela.
Asi první půlku bych Edenovi dala facku.
A celkově mě děj neoslovil natolik jako předchozí 3 knihy. Ale jsem za tohle pokračování hrozně ráda. Přineslo mi odpovědi na otázky, kvůli kterým bych nejspíš nějakou chvíli nespala a dodala mi zakončení, které jsem potřebovala. Jen škoda že knihu nečeká český překlad.

Suzanne07
30.09.2020

Ze začátku jsem se nemohla začíst a jen nadávala, že mě to nebaví, ale chci dočíst sérii. No a když jsem prokrastinovala místo toho, abych se učila :) tak jsem se začetla a dočetla jí až do konce.
June byla skvělá jako vždycky, není to typická naivní hlavní hrdinka, která se nechává jen zachraňovat. Konec mi k celé sérii přišel super. Budu se opakovat, ale jsem ráda, že jsem se na to, když mě to nebavilo, nevykašlala.

Legenda
Legenda