Šampion

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182612/sampion-182612.jpg 4.4400
Série

Legenda (Marie Lu) 3.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Champion, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (89)

Kniha Šampion

Přidat komentář
Simik16
20. října

Tak u této knihy jsem si poplakala. Byla emoční, smutná, plná obětí a křivd. Moc krásné zakončení triologie. Konec bych udělala jinačí, ale poslední kapitola mě téměř uspokojila.

SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER
Ale neuspokojila mě dost, protože jsem chtěla vědět, jak to mezi hlavními postavami dopadne. A tak jsem na internetu objevila, že byl před rokem vydán 4.díl odehrávající se o 10 později než díl 3. V tomto dílu už není pohled June, ale je tam pohled Edena a klasicky Daniela.
Asi první půlku bych Edenovi dala facku.
A celkově mě děj neoslovil natolik jako předchozí 3 knihy. Ale jsem za tohle pokračování hrozně ráda. Přineslo mi odpovědi na otázky, kvůli kterým bych nejspíš nějakou chvíli nespala a dodala mi zakončení, které jsem potřebovala. Jen škoda že knihu nečeká český překlad.

Suzanne07
30. září

Ze začátku jsem se nemohla začíst a jen nadávala, že mě to nebaví, ale chci dočíst sérii. No a když jsem prokrastinovala místo toho, abych se učila :) tak jsem se začetla a dočetla jí až do konce.
June byla skvělá jako vždycky, není to typická naivní hlavní hrdinka, která se nechává jen zachraňovat. Konec mi k celé sérii přišel super. Budu se opakovat, ale jsem ráda, že jsem se na to, když mě to nebavilo, nevykašlala.


ANDY403
04. května

Tuhle sérii jsem dočetla asi před 3 dny a byla to pecka....
Mám pocit, že jsem se docela držela a rozbrečela jsem se až u epilogu, ale přes slzy jsem neviděla.
Myslím si, že všichni si zamilovali Daye, protože to jinak nejde...Nejvíce mám na něm ráda asi jeho povahu, humor a myšlení...On je můj hrdina všech hrdinů z YA knih, a že už jsem jich četla hodně :)
Co jsem si tak četla, tak ne všichni mají rádi June, ale já osobně ji ráda mám, ale v určitých ohledech mi přišla sobecká a až moc vypočítavá.
Ohledně Tess.....No, v 2. díle jsem si odpřísáhla, že ji už nikdy nebudu mít ráda, ale jak prohlásila June: "Tess nejde nemít rád" a nakonec jsem své plány přehodnotila...
Co se týče Andena.... Rozhodně bych si vybrala DAYE místo něho- stejně jako June....Víc asi říkat nemusím :)
A to bych nebyla já, abych nezmínila Kaede, která byla ve 2. díle a na její vystižení stačí jedině pár slov- JE TO BORKA!!
Celkově bych tuto triologii přirovnala k Hunger games, což není špatně, protože já HG hodnotím kladně...
A ten konec...Nemám slov. Myslím si, že to bylo to nejlepší zakončení, které mohla spisovatelka vymyslet, protože, koho baví stále dočítat happyendy? Mně teda, ne a tohle nebylo, ani smutné, ani veselé, ikdyž slzy ukáply a doteď sama nevím, zda to byly slzy vzteku nebo dojetí či smutku- asi všechno....
A poslední věc...Ten vymyšlený systém v Antarktidě? DOKONALOST. Klaním se spisovatelce, že tohle vymyslela a zapracovala to do dějě.
Na začátku jsem nechtěla napsat, tak dlouhý názor, ale všechno to ze mě tak nějak vylítlo, a protože jsem člověk, který rád sdílí své pocity nad knihami, tak jsem se neubránila a napsala jsem to všechno sem :)
Sérii si určitě přečtěte....Jo a pro ty, kteří zoufají nad tím, že chtějí další díly, tak nastražte uši...V AMERICE JIŽ VYŠEL DALŠÍ DÍL S NÁZVEM REBEL, TAKŽE DOUFÁM, ŽE CO NEJDŘÍV DOPUTUJE I K NÁM-TAK SE MRKNĚTE...

marianna7090
26.12.2019

Plač. Smútok. Dojatie. Radosť. Láska.
Prečo nám toto spisovateľka urobila? Ešte jednu kapitolu. Ešte jednu stranu. Ja potrebujem vedieť viac. Prosím. Moje srdce krváca.

adeka9966
12.12.2019

Ve svých jednadvaceti letech jsem se považovala za povznesenou nad rádoby smutnými a dojemnými situacemi z YA knih. Série možná YA byla, ale konec byl dospělý.
Ne, povznesený člověk rozhodně takhle nebrečí.
5*

Kacennnka
03.11.2019

Jedna z mála knih, kde epilog není totální klišé. :)

Mamosvain
03.09.2019

Krásně melancholicky uzavřená série. Nemám, co vytknout :)

GrandGirl
21.08.2019

Knížka dobrá a zakončení série bylo uspokojující

1

Doporučujeme

Legenda
Legenda
Únos čtvrté princezny
Únos čtvrté princezny
Ztracený svět
Ztracený svět
Fenomén
Fenomén