Šampion

Šampion https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182612/bmid_sampion-182612.jpg 4 454 98

Legenda (Marie Lu) série

< 3. díl

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Champion , 2013

81evama
10.02.2017 5 z 5

Paradni zaver trilogie. Fakt povedene, zazivne a napinave az do konce, davam 5 hvezdicek.

Ebony
02.01.2017 5 z 5

Ten konec mi naprosto zlomil srdce. Před nedávném jsem si řekla že už mi ty šťastné konce začínají jít krkem ale u téhle série jsem se modlila aby vše dopadlo dobře protože si to Day a June zasloužili a jako naschvál to skončilo špatně. Naštěstí mě před kolapsem zachránil epilog kde se to sice moc nevyřešilo ale malý klid na duši mi to dalo. Celá série ukazuje zkaženost lidí a svět kde se špatné vlastnosti derou nad ty dobré. Ukazuje nám hlavně naší budoucnost do které se náš svět nehoráznou rychlostí řítí. Proto doufám že až ta doba (nedej bože) nastane že se objeví nějaký Day a June kteří budou chtít bojovat za lepší budoucnost.

šneki
04.10.2016 4 z 5

Původně jsem chtěla dát 3* protože většina mě nudila, jako druhý díl, ale kvůli tomu koncu jsem musela přidat.

Hanulak01
01.09.2016 5 z 5

Inu, to je jiné kafe oproti druhému dílu!

Šampiona jsem přečetla nejrychleji a asi se mi líbil i nejvíc. Tomu říkám perfektní uzavření série :)

Barbra06
30.08.2016 4 z 5

Sice mi většina knihy neuhranula jako ty dvě předešlé, ale za ten naprosto dech beroucí a originální konec tleskám! Byla to super série, takže vřele doporučuji :)

WexxAr-ka
08.08.2016 4 z 5

Skvělý závěr! :) zajímavý, neočekávaný a přitom nenucený a uvěřitelný.
Jedna hvězda šla dolů kvůli June, v posledním díle se ve všem až moc nípala až mě to občas opravdu rozčilovalo :D. V těchto případech jsem přečetla stránku a zjistila jsem, že vlastně nevím co se řešilo.
Celkově moc povedená série, ráda se k ní určitě někdy vrátím :)

lulu28501
21.07.2016 5 z 5

Úžasná trilogie.
Konec mi přišel takový strašně moc zkrácený málo rozvedený,podle mě by ho chtělo víc rozvést.
A ten konec chtělo se mi brečet když sem četla posledních pár stránek,čekala sem happy end.
Tolik věcí by mě zajímalo proč ten konec tak musel skončit?Co se s nimi stalo potom?Vrátily se k sobě.....
Ale jinak doporučuji přečíst celou trilogii Legenda.

VWDarkness
13.06.2016 5 z 5

Nepřekvapím, když řeknu,že Marie Lu je prostě úžasná!! Šampion a celá trilogie Legendy je prostě boží. Pořád nějaká akce, zápletka a když chybí tyto dvě věci, tak je vystřídá trocha té romantiky. Konec jsem málem probrečela, ale nakonec jsem se udržela a slza neukápla. Jediné, co musím spisovatelce vyčíst je to, že to nemá pokračování.

Život-s-Kačí
26.05.2016 5 z 5

Naprosto úžasné zakončení trilogie se strhujícím koncem.

kumibo
20.05.2016 5 z 5

Celá trilogie byla strhující a velmi napínavá. Příběh je stoprocentně úžasný. Hlavní postavy rozhodně nezklamali. Můžu vřele doporučit.

steph.tey
15.05.2016 5 z 5

Klaním se před autorkou!! K paní Marii Lu cítím obrovskou úctu pro její potenciál psaní a vyjadřování - nejenom - myšlenek postav. Škoda že se o této úžasné sérii tolik neví. Ten konec... a zápletky... Drobnosti z různých chvil byly čtenáři vždy tak nenápadně podávány, až jsem si čas od času říkala, jak mi tohle nebo támhleto mohlo uniknout. SKVĚLÉ KNIHY!

zuzuzajda
16.04.2016 4 z 5

Druhy dil byl docela o nicem, ale zaver se povedl. Konec byl opravdu zajimavy a cetlo se to samo.

Minde123
14.04.2016 5 z 5

Před chvílí jsem to dočetla. A musím říct, že ten konec jsem naprosto nečekala!! Je to jeden z nejlepších a nejoriginálnějších konců jaký jsem kdy (samozřejmě v tomhle žánru) četla. :) Naprosto mě to dostalo. Autorka z toho podle mě neudělala dokonalý happyend, což je dobře. A hrozně jsem si oblíbila June!! Stala se z ní asi jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek. Marie Lu mě naprosto dostala a to hlavně svojí upřímností! Myslím, že si tuhle sérii už znovu nepřečtu, protože takovéhle knihy já 2x číst nedokážu. Právě protože ve mě něco zanechají a jako se nemůže vracet v čase zpátky, tak já takovéhle knihy nemůžu číst víckrát. Řekla bych, že tahle trilogie je mnohem lepší než divergence. Vůbec nechápu, že divergence je tak slavná a tuhle sérii moc lidí nezná. Na 1000000000% procent doporučuji.

Menší spoiler:
Hrozně se mi líbil epilog. Jak tam bylo na několika řádcích shrnuto jak June prožila všechny svoje narozeniny. Hrozně jsem si June oblíbila... :D

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Wow, tak musím říct, že celá trilogie byla jedna velká jízda. Opravdu smekám před Marii Lu, povedlo se jí dokonale udržet napětí i pozornost čtenáře. Je pravda že bych se asi obešla bez toho epilogu, ale je pravdou že mám prostě happy endy ráda ;-)

Barbarka_CZ
14.03.2016 4 z 5

Tak to byla jízda! Marie Lu jako jedna z mála udržela napětí a vysokou kvalitu i v posledním dílu příběhu, skoro bych řekla, že ji dokonce dokázala vygradovat. Jen ten konec... Já vám nevím, miluju happy endy, ale tady mi to přišlo už trochu moc. Kdyby si odpustila ten epilog, bylo by to lepší. I tak by si čtenář mohl říct, že to vlastně dopadlo dobře. Nicméně celkově výborný příběh.

Roselunda 1928
02.03.2016 5 z 5

Já jsem tomu fakt nechtěla dát pět hvězdiček. Ale ten konec. Ach. Dočítala jsem to při hodině angličtiny, a měla jsem děsný strach, že se před celou třídou rozbrečím. Naštěstí se mi to nepovedlo...... ale........ ten konec........................................................ach...................jak duchaplný komentář.

Laputika_3
16.02.2016 5 z 5

Měla bych přestat řvát. Už je to dvacet minut, Eli, jsi trapná...
Ale já si nemůžu pomoct!

Do háje už s tím.
Do háje.

Já na knihy ráda brečím. Je to jediný způsob "ničení" knih, který uznávám. Přijde mi že v těch slzách jsou vzpomínky. Jenže já se bojím, že přes tu spoustu slz se mi ty strany slepí...
Opravdu jsem brečela jak malá. Říkám si, proč vlastně? Jenže já nevím. Fakt netuším. Ale to, čím jsem si jistá je, že tahle kniha, tahle série, si ukořistila velké místo v mém srdíčku. Obdivuji autorku za nápad a za propracovanost, za to, že to dokázala napsat. Nedokážu mluvit. Nedokážu o tom nic říct. Jen to, že to je jedna z mých nejoblíbenějších sérií, které jsem kdy četla, a že se k četbě vrátím ještě stokrát.
Úžasné...

vedana
10.02.2016 5 z 5

Třetí díl se zajímavým koncem, u kterého jsem měla smíšené pocity a to se mi líbí. Nemám ráda klasické konce, jak tomu často bývá.

natalie2171
18.01.2016 5 z 5

Jen co si píšu takový malý úvod, už se mi chce brečet. Oprava... už brečím.

Nedokážu strávit konec. Skončilo to... ano, na jednu stranu úžasně, na druhou stranu, Proč?!
Vím, proč se tahle poslední kniha tak úžasné trilogie jmenuje Šampión. Protože prostě Šampiónem s velkým Š je. Obě postavy, jak June, tak i Daye jsem měla ráda. Ani jednou mi jejich myšlenky nelezly na nervy, byli to mí hrdinové, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Lituji, že jsem první díl trochu, ale jen trochu přirovnávala v Divergenci, protože teď toho lituju a stydím se. Tohle je legendární, fenomenální, šampiónská série knih, která mi tou svou poslední knihou vyryla pořádný kus v srdci. Ani nemůžu popsat, jaký je to pocit, když se s takovou dobrou sérií musím loučit. Chci lepší konec. Spíš lepších pár stránek ještě před koncem. Když si to tak vezmeme vzhledem k okolnostem, konec byl ten nejlepší, jaký autorka mohla napsat. Mám u ní respekt za volbu slov, to jak udělala děj tak záživným, ani jednou jsem nestihla mrknout a tři sta stránek mi plula před očima jako horská říčka. Valila se, dělala si cestu přes mnohé překážky, které byly ale dosti zzvládatelné a probojovala si cestu až k mému srdci. Pro ty, kteří váhají s přečtením této série, tohle prosím nedělejte! Knihy si zamilujete, upadnete do jejich děju, strhnou vás a toho pocitu, že se od toho nebude moci odpoudat, nebudete litovat. Věřte mi, není lepší pocit, když Vám ani ten nejdůležitější úkol nedokáe zabránit od čtení. A já jsem toho u téhle knihy dosáhla. Za to ji miluji.

Ani to sem snad nedokážu vepsat přes tyhle citlivá slova, ale svět na Antarktidě jsem si prostě zamilovala. Zvyšování levlu? Paráda! Celé město na tomhle nápadu postavěné? Legendární.

Nikdy jsem tak sáhodlouhou recenzi knihy nenapsala, ale shodneme se na tom, že si to zaslouží a tak moc si přeji, aby se knihy víc ve světě ujaly. Zaslouží si zničit mnoho mladých srdcí.

SPOILER! "Čtyřiadvacet - první narozeniny bez Ollieho." Jak mi tohle někdo může udělat? Slzy jsem do té doby tak nějak utišila, ale po téhle věte se ze mě pustily namnovo. Je neuvěřitelné, jak mě víc dojmou věci o zvířatech než o lidech. Pravda je taková, že za člověka bych ruku do ohně nedala. Ale kdyby to hrozilo nějakému zvířeti, skočila bych tam.

NikiMedy
19.12.2015 5 z 5

POZOR OBSAHUJE SPOILERY!
Celá tato série byla úžasná a opravdu mě nenechávala vydechnout. Moc se mi líbilo kolik tam bylo akce a logického uvažování a postavy na mě opravdu dobře zapůsobily. Jediné co mě na této knize zklamalo byl ten ,,strhující" závěr. Ani tak mi nevadilo, jak Day na June zapomněl (i když mi to dost nepříjemně připomínalo tygří ságu) a chápala jsem proč mu nechtěla pomoct si na ni vzpomenout. To co mi vadilo byl 10-ti letý odstup (zbytečně dlouhá doba) a to jak knížka končila tím, že se navzájem představili-byl to pro mě neuspokojivý konec, protože s jistotou nevím jestli si Day na June vzpomene. To pro mě bylo jediné mínus, autorka se tam mohla více rozepsat. Jinak ale jedna z mích nejoblíbenějších ság a určitě všem doporučuji.