Šampion

Šampion https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182612/bmid_sampion-182612.jpg 4 454 98

Legenda (Marie Lu) série

< 3. díl

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Champion , 2013

Pucifálek12
20.09.2014 5 z 5

S knihou Šampion jsem byla spokojena v tom ohledu, že neměla takový ten klasický konec kdy nakonci všichni tleskají a smějí a mají to až nereálně jednoduché. V této knize dostala June to co chtěla, až když to úplně vzdala a to se mi Líbilo ;)

Sabii14
13.09.2014 5 z 5

Skvělý poslední díl.Bylo tam dost válčení a čekala jsem jak se to všechno napraví a ukončí.Vážně mě to moc bavilo ale trochu mě překvapil konec po jak dlouhé době se znovu setkali ale byla jsem s tím spokojená :-)

_Claire_
20.08.2014 5 z 5

Naprosto skvělé! Celý příběh je plný akce a ten konec .. Sice otevřený, ale jinak to ani skončit nemohlo, happy end jak vyšitý, díkybohu. Ráda se k tomu vracím. Některé věci byly velmi stručné, ale jen díky tomu mohla vůbec tato kniha skončit, protože kdyby autorka popisovala každý detail, bylo by to až zdlouhavé. Jediná otázka, která tíží mou mysl, je proč už nebude další díl? :)

kleria
12.08.2014 4 z 5

Sakra to bylo skvělý, určitě lepší než druhý díl, i když na Legendu to nemá :). Ze začátku se mi to popravdě moc nelíbilo, ale pak se to zlepšilo a ten konec, tolik zvratů a překvapení, naštvalo mě to i celkem dost, ale tak co se dá dělat, mělo to tak být a nejradši bych po tom konci chtěla i pokračování :D :D. Vážně skvělá sérii, která stojí za přečtení, všem ji doporučuji!! :)

Kateriska
08.08.2014 4 z 5

Šampion je nejslabší díl celé série. Stále má větší potenciál příběh psaný June. Zdá se mi, že kniha má v sobě méně čtivosti než předchozí díly. Autorka přidala více akčních scén, a některé pasáže jsou psané nevhodně stručně. U některých částí, zvláště z pohledu Daye, jsem se někdy nudila a přišly mi zdlouhavé. Postavy se stále chovají celkem věrohodně, ale zdá se mi, že to vše skončilo sice zajímavě, ale trošku zvláštně. Celkem mě naštvala první část epilogu, který je takovým podivným výtahem. Marie Lu vše ukončila moc rychle a s předstihem, jako by jí to už nebavilo psát. Někdy bych June nejradši nafackovala, ovšem zase někdy přemýšlím, jak bych se zachovala na jejím místě. S postupem času a počtem stránek jsem přestala přemýšlet nad pěti hvězdičkami.

Andy0892
13.07.2014 3 z 5

Třetí závěrečný díl. Musím říct, že tohle jsem nečekala. Palec nahoru!!!!

Monisek.B
22.06.2014 3 z 5

Docela zajímavý závěr celé série. Takto jsem si konec sama nepředstavovala, takže mě to vlastně příjemně překvapilo. I když jsem ráda, že jsem knihu četla, musím říct, že třetí díl už mě tolik nebavil jako jeho předchůdci. A bohužel nedokážu přesně určit důvod. Bylo to fajn, ale četla jsem to delší dobu a nakonec jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla a že už je konečně konec. Nenechte se ale mým komentářem odradit, možná jsem na to jen neměla náladu nebo jsem se těšila na něco dalšího. Kniha za přečtení určitě stojí, žádná trága to nebyla, jen jsem od toho asi čekala něco víc...

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Tuhle sérii přímo zbožňuju....ten pozitivní konec, kdy se hlavní postavy znovu poznávají je famózní :))))

Anne42
24.05.2014 5 z 5

Tahle série je naprosto skvělá. Líbí se mi, že autorka se pozastavuje nad věcmi, nad kterými by se jiní nepozastavovali. Postavy přemýšlejí sice stejně jako v jiných knihách, ale přece jinak...přemýšlejí o věcech, které vás sice napadnou, ale nikde nejsou vyjádřeny. Tady ano. Prostě super. (SPOILER!!) A co se týče toho konce...špatný i dobrý zároveň. Jenomže pokud by to skončilo dobře, všichni by si říkali Jéžiš, to je ale slaďák...prostě skončilo to nejlíp jak mohlo. Day přece zapomněl na ty hrozné věci a na June si nakonec vzpomněl. Ten konec prostě pasuje do celého příběhu. Také musím souhlasit s Malous - poznali se opravdu tak, jak si oba přáli a to je přece tím dobrým koncem...:)

bookshelf
21.04.2014 3 z 5

Asi nejméně povedená knížka z celé série. To ještě neznamená, že byla špatná. Ale druhým dílem byla nasazena celkem vysoká laťka, které Šampion prostě nedosahoval. Nejvíce z celé knihy se mi líbil systém, který fungoval v Antarktidě. Když jsem tuto část četla, litovala jsem, že se celý příběh neodehrává právě tam. Doufám, že slečna Lu plánuje v budoucí době zase něco napsat, protože její knihy jsou opravdu čtivé.

anibeni
09.04.2014 5 z 5

Na tento díl jsem byla opravdu zvědavá... Zhruba od půlky knihy jsem na to ale přes slzy neviděla - ano, jsem cíťa, já vím, ale tady bylo vše tak nepředvídatelné, že mě to prostě dostalo..!!! Když jsem dočítala poslední kapitolu, byla jsem zoufalá a říkala si:"Cože??? Takhle to má skončit??? Po tom všem???" ... ale s odstupem času vidím, že možná právě ten konec udělal tuto knihu tím, čím pro mne je... Nezapomenutelným zážitkem...

Natt S
23.03.2014 5 z 5

Tahle série mě odrovnala a především poslední díl! Už od prvního dílu jsem se podivovala nad vztahem June a Daye. Měli se oba rádi a i přesto se nedokázali dát dohromady protože jim v tom evidentně bránila jejich ega (nebo co jiného, protože jinak si to nedokážu vysvětlit). Republika zůstala stát, ale jim to zničilo životy.. Konec knížky mi dělalo problém dočíst jelikož jsem přes slzy neviděla. Samozřejmě jak jinak zakončit tak skvělou sérii než otevřeným koncem (a to já přímo nesnáším). Takže teď už to jen na mé fantazii. Kdyby to jen bylo možné tak bych dala víc než 5*, ale bohužel..

P.S. Poznali se tak, jak si oba přáli! A to je možná nakonec přece jenom dobré zakončení! (:

Scharks
10.03.2014 5 z 5

Úžasné! Už od prvního dílu se tato série řadila mezi mé nejoblíbenější a závěr to rozhodně jenom potvrdil. Kdo má rád dystopii bude nadšený :o)

ivousekk
05.03.2014 5 z 5

parádní série, kterou jsem přečetla jedním dechem. dokonce mi i ukápla na konci druhého a třetího dílu slza :-) a otevřený konec mi nevadí, aspoň je prostor pro případné pokračování. a nejlepší na tom celém byl nepředvídatelný děj, pořád jsem čekala, jak to bude dál.

Mishak
18.02.2014 5 z 5

Takže tohle je konec??? ... No, probrečela jsem to, co vám budu vyprávět. Série je parádní, určitě jedna z mých nejvíce oblíbených. Jen prostě... Já to musim říct: co to je za konec??? Kruci, já čekala, že buď autorka nechá Daye umřít (ne, opravdu jsem si to nepřála, ale dost jsem se toho obávala) a nebo budou v pořádku oba spolu. ANo, kdo říká, že nemůžou, ale až si vzpomene???... =/ - sry za spojler.
Každopádně celá serie je pro mě za 5 hvězdiček, jak jinak =)

Malous
08.02.2014 5 z 5

Výborný závěr této knižní trilogie. Konec se mi opravdu líbil. Poznali se tak, jak si oba přáli. :)

Adele02
28.01.2014 5 z 5

Já... nemůžu. Opravdu ne. Horší konec jsem ještě nečetla.

Lowelllyyp
27.11.2013

Jsou knížky, které čtete a jsou takové, které prožíváte! Oh my God - tahle knížka se navždy vryla do mé paměti, jsem zdrcená, chce se mi brečet (berte s nadsázkou), jsem překvapená. Tohle prostě není možné. Absolutně netuším, jak to mám strávit nebo jak s tím naložit. Co mám dělat? Popravdě .. těch posledních 10% jsem četla s pusou otevřenou dokořán..

To prostě není možné. Jsem sešrotovaná.

Day je Legenda. June je Fenomén. Kdo je Šampión? Vím odpověď, jen ji zatím nedokážu vyjádřit. Absolutely amazing.

5 HVĚZDIČEK ..