Fenomén

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností – Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku – Day a June musí zabít nového vládce. Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa. Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí? Opravdu fenomenální a dlouho očekávané pokračování úspěšné Legendy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168006/legenda-fenomen.jpg 4.3445

Legenda (Marie Lu) 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Prodigy, 2013

Kniha Fenomén

Kacennnka
04. listopadu

Jedničku jsem četla před dvěma lety a pořád jsem se chytila. A je to pořád stejně dobré, akorát místy lehoučce utahané a některé věci mi prostě moc neseděly. Uvidíme, co se z toho vyklube v posledním díle...

Lumine

Hell yeah! Skvělé pokračování.

PhoebePollard

Zcela průměrná kniha, ničím neoriginální. Děj se však poměrně hladce rozvíjí a po menším úsilí jsem se docela začetla. Chtělo by to jen... originálnější námět.

Anett17

Kniha se mi líbíla, ale Legenda byla za mě o ždibíček lepší. Postavy mi byly všechny sympatické až na Tess. V prvním díle byla Tess taková milá, starostlivá kamarádka, ale teď je z ní žárlivka až mi to hlava nebere. Opět musím pochválit čtivost, hezkou obálku a dobrý příběh, který mě bavil. Zvrat na konci jsem nečekala a byl pro mě překvapením. Jak se ale Day zachoval, mě zklamalo. Jinak knihu mohu za sebe doporučit.

Mamosvain

Druhý díl mě upřímně trochu zklamal, protože mi to prostě až moc připomíná vlastně všechny prostřední díly YA dystopických trilogií (Univerzita výjimečných, Labyrint, Divergence). Je to dobrá série, ale i tak se musím přiznat, že si před přečtením třetího dílu dám aspoň jednu jinou knihu - musím se naladit na jinou notu.
Nicméně jsou postavy velmi dobře promyšlené a dynamika a chemie všude funguje tak, jak má. Děj má spád trochu pomalejší než v prvním díle, ale stále jste napnuti, co se komu stane a kdo co jak vyřeší.
Rozhodně doporučuji číst i přes pár těchto chyb. Doufám, že se Šampion polepší!

Julinka679
18.12.2018

Fenomén je lepší než Legenda, má propracovanější děj i postavy ale i tak pořád čekám na to VÍC, které jsem zatím ještě nedostala. Doufala jsem, že druhý díl bude o dost lepší, že se posune v mém hodnocení ale za mě je to stále průměr.
Třetí díl si přečtu už jen kvůli zakončení série. Doufám, že bude lepší než první dva díly :-)

Edlik
29.06.2018

Rozhodně horší než první díl. Zabralo mi týden se přes ni dostat. Třetí díl mám tak ho zkusím a snad bude lepší.

pipa36
12.06.2018

Oproti prvnímu dílu to výrazně pokulhávalo, první polovinu knihy bych přirovnala k otrhávání okvětních lístků sedmikrásky se slovy "Má mě rád/a - nemá mě rád/a...". I díky této pro mě nepřitažlivé pasáži jsem knihu četla poměrně dlouho. Nakonec se ale kniha rozjela a konec mě dokonce nejen překvapil, ale i navnadil, takže jsem hned otevřela další díl. Tak 3,5*.

antiutopie, dystopie

Marie Lu