Fenomén

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností – Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku – Day a June musí zabít nového vládce. Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa. Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí? Opravdu fenomenální a dlouho očekávané pokračování úspěšné Legendy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168006/fenomen-0AD-168006.jpg 4.3473

Legenda (Marie Lu) 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Prodigy, 2013

Kniha Fenomén

Simik16

Kniha se mi moc líbila, určitě to bude jedna z těch, na které jen tak nezapomenu.
Jednu věc musím obzvlášť vypíchnout - a to jsou charaktery a vývoj postav. Jejich chování bylo uvěřitelné - až jsem se někdy přistihla, že jim to schvaluju, že přestože se hádají si říkám - ano tak to má být, bylo potřeba to všechno ze sebe dostat.

SPOILER
Normálně se také zlobím, když jeden z ústřední dvojice má byť jen něco málo s někým jiným, ale tohle bylo tak přirozené a normální, že jsem byla ráda, že k tomu došlo.

Dále je kniha hodně akční, takže se při ní rozhodně člověk nenudí. A skýtá mnohá překvapení. Za mě 5/5

karolina2869

K této knize mám rozporuplné pocity. Trvalo mi strašně dlouho než jsem se začetla i než jsem knihu dočetla. Autorka má rozhodně dobrý styl psaní ale nějak jsem se do toho příběhu nemohla vcítit. June mi celkem dost lezla na nervy a to samé i platilo i u Daye, i když trošku míň. June si nechtěla přiznat své city, chovala se jako malé rozmazlené dítě a Day se choval strašně dětinsky. To mě dost zklamalo, protože v prvním díle byl vykreslen hezky. Celé mi přišlo, že se to stalo strašně rychle. Přestože jsem to četla dlouho tak je to čtivý. Do půlky se kniha táhla ale pak už tam byla akce a šlo to jako po másle- čtení. I když se tam najde pár nelogičností, nad kterýma se pozastavíte a říkáte si, jak?, tak je to solidní čtení. Jestli narazím na poslední díl v levných knihách, tak si ho i pořídím, protože jsem zvědavá, jak s tím chce autorka skončit a navíc u předposlední kapitoly jsem byla dost překvapená, že je toho autorka schopná. Ale ještě uvidíme.

Suzanne07

Legendu jsem četla už před dlouhou dobou, a tak když jsem začala číst Fenomén, trvalo pár kapitol než jsem se do toho dostala. Ale rozhodně to stálo za to. Jsem ráda, že June není jako v některých jiných knihách jen naivka, co potřebuje pořád zachraňovat, ale zvládne se o sebe postarat sama.
Konec mě teda trochu překvapil, a těším se, jak bude pokračovat další díl.

P_D
21. lednaodpad!

Po přečtení první knihy, jsem s rozpaky začal číst tuto, ale nepodařilo se ji dočíst... autorka nadšeně sklouzla do žánru "Červená knihovna pro náctileté" 90% dosud přečteného obsahu se zabývá rozpolcenými city hrdinky. Jen tak dál, ještě pár knih a máme tu novou Rosamunde Pilcher

marianna7090
19.12.2019

Jednoznačne lepšie ako Legenda. Ale prečo? Prečo sa dobrým ľuďom dejú zlé veci? Autori dobrých kníh si len tak sedkajú na kávičke a s hororovým smiechom píšu všetky tieto strašné veci aby nám, čitateľom, srdcia krvácali?
So slzami na krajíčku a veľkým strachom, že skončím so zlomeným srdcom sa púšťam do Šampióna.

Kacennnka
04.11.2019

Jedničku jsem četla před dvěma lety a pořád jsem se chytila. A je to pořád stejně dobré, akorát místy lehoučce utahané a některé věci mi prostě moc neseděly. Uvidíme, co se z toho vyklube v posledním díle...

Lumine
14.06.2019

Hell yeah! Skvělé pokračování.

PhoebePollard
18.05.2019

Zcela průměrná kniha, ničím neoriginální. Děj se však poměrně hladce rozvíjí a po menším úsilí jsem se docela začetla. Chtělo by to jen... originálnější námět.

Ztracený svět
Ztracený svět