Fenomén

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností – Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku – Day a June musí zabít nového vládce. Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa. Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí? Opravdu fenomenální a dlouho očekávané pokračování úspěšné Legendy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168006/big_fenomen-0AD-168006.jpg 4.3504

Legenda (Marie Lu) 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Prodigy, 2013

Kniha Fenomén

ali_223

Ano, ano. Tohle je ten typ knížky který se prostě dá předvídat. ALE i tak jsem si užila příjemný průběh knihy. Prostě to slupnu za jeden, dva dny a k tomu si ještě přečtu druhý díl, je to taková výplň. Doporučuji jako příjemné víkendové čtení...
Každopádně druhý díl byl podle mě lepší, přeci jen to bylo více akční a napínavé.

Luigi1

Tento díl se mi líbíl víc.Bylo v něm víc napětí.

Zruza

Aaaaah... AAAAAAAAH. Tahle kniha byla skvělá. Strašně moc mě bavila. Postavy, zvraty, politika a odhalování světa. Konec mě lehce dostal, ale já věřím (hlavně doufám), že to dopadne tak, jak chci.

MartinaF

No teda. Fenomén se mi líbil o něco víc než Legenda. Příběh byl dynamický, napínavý, autorka ubrala z military tématu a věnovala se více vztahům. Konec byl vážně nečekaný a tím, jak to autorka ukončila, si budu muset Šampiona přečíst co nejdříve.

barbb8k

Tak toto mě trochu zklamalo. Nebylo to sice špatné, ale rozhodně to nemělo na Legendu. Bylo tu sice více akce a zvratů, ale přesto jsem si celou dobu říkala, že tomu něco chybí.
Řekla bych, že to hlavní, co v tomto díle bylo, bylo bližší poznávání postav, jejich nitra a minulosti, jenže nevím, jestli jsem za toto poznání ráda, nebo spíše ne. Některé postavy jsem si oblíbila více, jiné zase méně.

Celkem mi i vadilo, že jsem během čtení necítila žádnou emoci. Nevím, jestli je to tím, že jsem se nedokázala začít, nebo něčím jiným, ale toto je rozhodně jeden z dalších mínusů.

Abych sem dala i nějaké plusy, tak mezi ně se rozhodně řádí svět, prostředí a celkový nápad, který autorka vymyslela.

Calwen89

Měl by to být klasický vycpávkový díl, ALE za mě byl lepší než první. Přečetla jsem to jedním dechem, bylo tam tolik akce, napětí, intrik.. Samozřejmě to bylo celé celkem předvídatelné, ale ten konec? No tak... Nevěřím tomu, že to někoho nezaskočilo a neměl potřebu dočíst tak celou trilogii :D

Ivet_V

Konečně jsem to dočetla. Od první třeniny se to hrozně táhlo, skoro všechen děj i postavy jsem odhadla dopředu. Až na konci to začalo být napínavé. Ale co ti hlavní hrdinové!? Když byli na stejné lodi a měli táhnout za jeden provaz, vůbec se neshodli a měli úplně jiné názory. Kvůli tomu mi přišlo, že se k sobě vůnec nohodí. Ale ke konci, si to vyjasnili a byli zase spolu úplně dokonalí. Ale to co se stalo na tom konci, jako proč?! Musím rychle přečíst další díl.

Mishak

Musím se přiznat, že tenhle díl si nevybavuji tak dobře, jako ten první (víc mi prostě utkvěl v paměti spíše on). Ale tenhle je mnohem propracovanější. Postavy jsou hlouběji vykreslené, takže působí mnohem živěji a reálněji, kapitoly jsou delší a velkou míru hraje v příběhu už i politika a intriky – což je super!

Už si netroufám úplně tvrdit, že je děj předvídatelný, i když na něco jsem přišla poměrně brzy. Něco mě však dokázalo i při druhém čtení šokovat, což je skvělé! Jen se nedokážu ubránit pocitu, že většinu času naši hrdinové běhali sem a tam bez nějakého hlubšího smyslu.

Sérii stále řadím mezi své srdcovky a tenhle druhý díl už úplně k oddechové knize neřadím.

Legenda
Legenda