Easy?

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/big_easy-x21-175674.jpg 4.41077

Obrysy srdce 1.

Vydáno: , Jota

Easy?, 2012

Kniha Easy?

jitka_dankova

Můj osobní pocit z knihy je ten, že si autorka vysnila ty pěkné intimní scény a pak kolem nich zkusila "vybudovat" nějaký příběh, aby to zhruba sedlo. Chování postav mi totiž nepřišlo uvěřitelné, příběh skákal mezi různými tématy, až moc nedávalo smysl, že by se takto všechno dělo dohromady. Když bych měla shrnout, o čem vlastně kniha byla, tak nevím. Když si znovu čtu anotaci, tak mi nepřijde, že patří k této knize. Ale četla se dobře, kdo nečeká silné téma na přemýšlení, tomu se nejspíš bude líbit.

martina1797

Za mě plný počet hvězdiček. Romantický příběh na pozadí dramatických událostí. Oba si v sobě nesou bolesti ze své minulosti, které se jim společně podaří vyřešit. Moc hezká kniha, doporučuji.

dooky

Hezký příběh. Romantická linka protkaná mrazivými zážitky. S čím mám problém je obálka. Nikdy to nedělám, ale tady jsem poprvé přemýšlela, že snad strhnu hvězdičku za to 13-ti leté ucho, které má být ten vyspělý, sexy, "zakázaný" a namakaný asistent profesora? Ale co si budeme, ony ty obálky všeobecně jsou většinou hrůza a děs. Tady mě to ale zpočátku odrazovalo od samotné knihy. Nakonec jsem se na to vykašlala a příběh mě vtáhnul.

Kyparis

Kniha velmi hezky a čtivě napsaná, děj pěkně ubíhal, četlo se krásně, ikdyž příběh byl někdy trochu mimo realitu :-)

Calwen89

(+ SPOILER) Tak tohle nebylo dobré... Nemůžu říct, že by autorka neuměla psát, to ne, ale neumí psát věrohodně. Dvě hvězdičky dávám za čtivost a poselství, které měla kniha předat, ale vše ostatní bylo opravdu velmi špatné. Špatné a úplně ploché postavy, skoro žádný popis prostředí, vyjádření emocí ještě horší. Nejvíce mě ale vytáčela ta naprostá absurdita v některých situacích viz. SPOILER!
SPOILER:
1) Po sexuálním napadení jde hrdinka po pár dnech chlastat a střídat chlapce u baru a tanečním parketu jak na běžícím pásu.
2) Přemýšlí o tom kolik dní je už bez sexu.
3) Svému doučujímu v prvním mailu oznámí, že ji opustil přítel.
4) Poté mu cpe, jak jí balí její žáci, které učí na hudební nástroj.

Co to sakra je? Ne vážně.. tohle jsou jen střípky z toho, co autorka vyplodila..
Závěr: Chtěla jsem jednoduchou romantickou oddechovku, ale že bude až takhle jednoduchá jsem opravdu nečekala. Celý příběh měl potenciál, mohlo to být fakt dobrý, něco ve stylu Mony Kasten - romantika s přidanou hodnotou..ale bohužel.

zinon

Styl psaní knihy se mi nelíbil. Na to, že se v knize objevují vážná témata, tak jsem necítila žádné emoce, nedošly ke mně. Četla jsem už podobné knihy, které mi přišly mnohem lepší. Za mě průměr.

oresvo

Skvělá knížka, romantika s trochou humoru ale i vážné téma .
Děj měl zápletku, trochu tajemství , romantiku , pěkně to plynulo, žádné zdlouhavé prázdné místa.
Bavilo mě to od začátku až do konce.

etell

Knihy z prostredia vysokoškolákov, rozchody a nové lásky to ja môžem. V tejto som však našla aj niečo naviac, dotýka sa témat, o ktorých je potrebné hovoriť. Odporúčam, nájdete v nej veľa romantiky, príjemné postavy a zaujímavý príbeh, kde sa odkrývajú tajomstvá.