Easy?

Easy? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/bmid_easy-x21-175674.jpg 4 1155 256

Obrysy srdce série

1. díl

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Easy? , 2012

marsel
05.02.2014 5 z 5

Opravdu moc pěkná knížka nemohu nic vytknout.

malazluta
02.02.2014 5 z 5

Tento příběh se mi moc líbil a nemohla jsem se od něj prakticky odtrhnout. Hlavní postavy byly moc sympatické, Jacquelinina kamarádka Erin opravdu neměla chybu a kdo by se taky (aspoň) platonicky nezamiloval do Lucase:-) Jediné co bych autorce vytknula bylo to, že v celé knize nebyl podrobnější popis vzhledu hlavní hrdinky, ale toho se třeba dočkáme v pokračování z pohledu Lucase. K této knížce se určitě někdy vrátím a jsem zvědavá na druhý díl.

Shanny
01.02.2014 5 z 5

Tak tahle knížka stála vážně za to. Krásna. Četla se opravdu "easy". Jsem zvědavá na druhý díl, který je psaný z pohledu Lucase.

Katuschkaaa
27.01.2014 4 z 5

Knížka se četla sama... taková oddychovka na večer :-) jediné, co mi vadilo, tak byl skoro žádný popis hlavní hrdinky...

Chladnetka
19.01.2014 5 z 5

Jéé, to bylo tak hezký :-). Moc pěkny příběh o lásce a bolestech, které život přináší. Je to moc hezky a čtivě napsané, že jsem se nedokázala, a ani nechtěla odtrhnout.

Lucka.79
14.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila ..... na jedné straně příběh o lásce .... s celkem závažným tématem na straně druhé. Líbilo se mi, jak autorka čtenáře provede možnými chybnými rozhodnutími, které lze v této situaci udělat a jaké mohou mít následky. A jak je fajn, když máte kámošku "do nepohody" - postava Erin mě fakt bavila ...

Turquoise
04.01.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem během pár hodin. Je moc dobře napsaná a jsem šťastná, že se mi dostala do rukou. Popis emocí a reálných situací byl skvělý. Mám ráda příběhy o lásce, ve kterých je zamotané i nějaké vážnější téma. A téma znásilnění je vážné dost.
Samozřejmě, že jsem se právě platonicky zamilovala do Landona Lucase Maxfielda. :) Jsem zvědavá, kdy mě to pustí.

bookemma
31.12.2013 5 z 5

Velmi poutavé. Na jedné straně studentský život obyčejné dívky, její lásky, zklamání. Na straně druhé intimní problém, o kterém se lidé, a především my ženy, bojí mluvit. Ono opravdu není jednoduché přijít na policii, kde sedí nafoukaní páni policisté, kteří s vámi jednají tónem typu "Tak co, paninko, zase jste špatně parkovala?". V České republice je v průměru znásilněna jedna žena nebo dívka denně. DENNĚ! A jen velmi málo z nich mají odvahu na to veřejně poukázat. Smekám přede všemi, kteří se nebojí mluvit. Máte můj hluboký obdiv, dámy.

JajaAP
31.12.2013 5 z 5

Wouuu, další skvělá kniha. Souhlasím ze všemi komentáři ke knize, co jsem tu četla. Knížka byla skvělá a rozhodně si jí ještě přečtu a jenohlasně doporučuji. Lukas byl opravdu k sežrání. :-)

Ivy
27.12.2013 5 z 5

Opravdu pěkný emotivní příběh. Reálné okolnosti, které se tam odehrávají, normální vlastnosti postav přidávají jen plusy příběhu, který mě okouzlil. Při čtení jsem se nemohla odtrhnout a ráda se ke knize vracím :).

ciniminisek
26.12.2013 4 z 5

Pěkný román nasycený jednou emoční peckou za druhou. Hlavní postavy jsem si oblíbila a příběh okořeňuje i vtipná kamarádka Erin. Samotné téma téma knihy, okolo kterého se kniha odvíjí je velmi citlivé a pro ženu obzvlášť. V příběhu je vidět jak někteří mezi námi přemýšlí a co jsou ochotni pro svůj úspěch napáchat. Jsem ráda, že vše v dobré se obrátilo a příběh skončil jak jinak než šťastným koncem. Od začátku čtení emoce se mnou jen cloumali a všude možně mě píchalo nebo svíralo. Přesně tohle od knížky vyžaduji a jsem moc ráda, že Easy to v sobě skrývá. Obálka ač častá, tak stejně krásná. Ochranářského Lucase velmi doporučuji. :-)

Bet
13.12.2013 4 z 5

Musím souhlasit kniha byla hezky a vtipně psaná. Mám ráda pohodové knihy u kterých si odpočinu. A Lukas pěkný číslo ráda bych si sním také psala:) knihu doporučuji

uarda
11.12.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, skvělí příběh, vtipné i smutné části, přečtená jedním dechem. Vřele doporučuji! :-)

hrubik
11.12.2013 5 z 5

Super knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Hlavní hrdinka Jacqueline mi byla velmi sympatická, její kamarádka Erin byla správně trhlá, jako má spolubydlící na koleji určitě být, Kennedy byl nesnesitelně nafoukaný a Lucas... ten byl prostě k sežrání :-) Moc se mi jejich příběh líbil a dávám pět hvězd za super oddechovku.

JToman
02.11.2013 5 z 5

Já si také nemůžu odpustit komentář...I když kniha byla určena pro mládež a (já jsem na ni trefila zcela náhodou v polském intr. knihkupectví), neodolala jsem a koupila....
Ech...musím říct, že jsem se nezklamala, děj je psán velmi poutavě( a je určen mladším ročníkům ), mě se také velmi líbil.
A tajemství, které skrývá Lucas,( nebo spíš se o tom nezmiňuje), mě samou zaskočilo.Nebudu to totiž ani já prozrazovat dřív..., ať se každý koho popis zaujme, překvapí sám. Já knize dávám 5hvězd....

Nikola919
02.11.2013

Kniha sa mi velmi pacila......mozem ju prirovnat ku Krasnej katastrofe(jamie Mcguire)...dufam ze vyjde aj u nas....rozhodne pre vsetky romanticky..:)