Jáma a kyvadlo a jiné fantastické povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výbor těchto čtrnácti povídek:
- SUD VÍNA AMONTILLADSKÉHO
- SKOKAN
- DÉMON ZVRÁCENOSTI
- ZRÁDNÉ SRDCE
- MORELLA
- ELEONORA
- BERENICE
- MEDAILON
- MASKA ČERVENÉ SMRTI
- KRÁL MOR
- OHNIVÝ KŮŇ
- ZÁNIK DOMU USHERŮ
- JÁMA A KYVADLO
- ČERNÝ KOCOUR

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72802/big_jama-a-kyvadlo-a-jine-fantasticke-p-lBB-72802.png 4.2734
Nahrávám...

Komentáře (105)

Kniha Jáma a kyvadlo a jiné fantastické povídky

kh1989
03. září

Moc se mi Poe líbí, je bezkonkurenční.

Ešína
25. července

Doporučuji.


ArkAngel
24. července

Svými povídkami mne Poe oslovil daleko více než poezií. Tentokrát v českém jazyce jsem si zopakoval Zánik domu Usherů, který jsem četl již dříve a po letech jsem se konečně dostal i k Jámě a kyvadlu. Z povídek musím ale vypíchnout Skokana, ten je opravdu bravurní. Zaujaly mne také více filosofické části, ale na můj vkus tam bylo až moc zamilování se do vlastních sestřenic.

666Jitka
10. července

Další skvělý výběr povídek mistra hororu a tajemna. Poeovo smysl pro detailní popis mi nahání husí kůži, ráda se nechávám unášet na vlnách jeho fantazie a nechávám se zas a znovu strašit.

Charlie119
31. května

Sice často dost depresivní, ale doporučuji. Myslím, že dílka rozhodně mají co nabídnout. Některé povídky jsou opravdu podnětné.

Calwen89
23. května

Jáma a kyvadlo byla opravdu skvělá povídka. Ale u většiny ostatních mi na mysl přicházelo jen jedno slovo: "zvrácený" ... :D

Ivushka_If
06. března

Některé povídky tají dech, některé mi bohužel hlava nebere :-)

*Pájuše*
10. února

Tahle kniha je vskutku jedna velká deprese. Některé povídky se mi líbily, některé mi dokonce i svou filozofií sedly, ale jiné byly... kostrbaté. V podstatě jsem nevěděla, co čtu. Obsah bych nazvala "pilinovou výstelkou" s trýznivým koncem. Poe píše postavy, které si jen tak nezamilujete. Je to na pomezí šílenství, delíria a neutuchajících "hlasů" podstaty hrdinu jeho knih, co dotváří pocit beznaděje a tak se z povídek se slibným začátkem stane jen rozmazaná šmouha či stín v mysli čtenáře bez uspokojivého konce. Nejsem z toho nijak nadšená, ale určité povídky mi zůstanou v paměti ještě hodně dlouhou dobu, např. Medailon, Berenice, Morella, Maska červené smrti, Černý kocour nebo... Jáma a kyvadlo.

1