Edgar Allan Poe

americká, 1809 - 1849, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Na slovíčko s mumií

Na slovíčko s mumií - Edgar Allan Poe

Pokračování výboru z díla Edgara Allana Poa přináší nejen povídky náležející do detektivního a hororového žánru, jako jsou Jáma a kyvadlo či Černý kocour, kterými autor p... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (29)

Edgar Allan Poe

Přidat komentář
HenryOsmý
06. února

Pesimismu, melancholie, občas až syrová morbidnost ... Poe si prošlápl vlastní cestu. Na jeho dobu to byla cesta až skandální. Dneska nám jeho styl může připadat až banální. Ale není. Jako každý průkopník má i Poe své místo v panteonu ...

1T0S_
20.10.2018

Jeden z mých oblíbených autorů - ať už se jedná o povídky, básně nebo romány, Poe nezklame ;)

Daria_Eden
25.05.2018

Začala jsem číst Zánik domu Usherů, ihned jsem si zamilovala jeho melancholický (krapet depresivní či vážný) styl psaní. Ihned jsem si nakoupila sbírku povídek.
Pro některé je to blázen na opiu. Já ho vidím jako nadčasového literárního génia.

BelphegorSara
22.11.2017

Můj nejoblíbenější autor. Neuvěřitelná inteligence a u jeho knih tajím dech. Nemá konkurenci ani po tolika letech.

Dyaebl
31.07.2017

Mimo známý fakt, že pan Poe píše vynikající povídky plné strachu, hrůzy a beznaděje, při níž využívá motivy jako katalepsii, bezmoc, trýzeň a jiné, tak píše také velmi originální satirické kousky a mnohdy s tolika odkazy na spousty jiných autorů a děl, až žasnu nad jeho inteligencí. A do toho všeho detektivní díla s mnohdy až absurdním rozuzlením. K tomu si přičtěte perfektní melancholickou poezii v romantickém pojetí a máte tu velkolepého autora. Pro mě opravdová legenda mezi autory.

Dep8
19.03.2016

Stačí říct, že sám velký Doyle se jím inspiroval. Poe mě bavil od základní školy až po vysokou a jeho květnatá souvětí a vyměřeně barevné popisy (např. mysl analytika v povídce Vraždy v ulici Morgue) mě budou bavit furt. Jeden z mála autorů, který ve mě probouzí strach, nechuť, ale i úžas a překvapení najednou.

Romanka89
21.01.2016

Moje srdcová záležitost, jeho povídky i básně se dají číst stále dokola, i v dnešní době je to opravdu mistr ve svém oboru.

zuzana13
14.08.2015

Skvělý spisovatel. Jsem ráda že napsal tak krásné básně a další knihy. Doporučuji.