Koupit knihy

Edgar Allan Poe

americká, 1809 - 1849


Nahrávám...

Nová kniha

Zlatý skarabeus

Zlatý skarabeus - Edgar Allan Poe

Nalezený záhadný zlatý skarabeus poskytne podnět k pátrání po ukrytém pirátském pokladu, k jeho nalezení je potřeba rozluštit tajnou šifru. Dobrodružná povídka americk... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 96 knih

Komentáře (32)

deauville
27.11.2021

Miluju ho, zejména jeho hororové povídky. Skvěle dokáže vylíčit ponurou atmosféru, vnitřní pochody (velmi často) vyšinutých jedinců... A to nemluvím o básních, jeho Havran, to je prostě slast pro ucho, v anglickém i českém jazyce.

ozzak
03.04.2021

výborný básník zakladatel detektivní povídky a klasik hororu

666Jitka
28.02.2021

E.A.Poe je moje velká literární láska. Zakladatel hororu staré školy, kterou většinou upřednostňuji před "novou vlnou".

andrii24
14.06.2019

Zavál černý flór. Zaskřípal strachu tón. Zatřepotal perutěmi fantom. Brachu, poeta piet, až za hrob. Na sladce expresivní, mystické tlení. Za zdi hřbitovní. Smrt láká kvítek nesmrtelný.

HenryOsmý
06.02.2019

Pesimismu, melancholie, občas až syrová morbidnost ... Poe si prošlápl vlastní cestu. Na jeho dobu to byla cesta až skandální. Dneska nám jeho styl může připadat až banální. Ale není. Jako každý průkopník má i Poe své místo v panteonu ...

Daria_Eden
25.05.2018

Začala jsem číst Zánik domu Usherů, ihned jsem si zamilovala jeho melancholický (krapet depresivní či vážný) styl psaní. Ihned jsem si nakoupila sbírku povídek.
Pro některé je to blázen na opiu. Já ho vidím jako nadčasového literárního génia.

BelphegorSara
22.11.2017

Můj nejoblíbenější autor. Neuvěřitelná inteligence a u jeho knih tajím dech. Nemá konkurenci ani po tolika letech.

Dyaebl
31.07.2017

Mimo známý fakt, že pan Poe píše vynikající povídky plné strachu, hrůzy a beznaděje, při níž využívá motivy jako katalepsii, bezmoc, trýzeň a jiné, píše také velmi originální satirické kousky s mnohdy tolika odkazy na spousty jiných autorů a děl, až žasnu nad jeho přehledem. A do toho všeho detektivní díla s mnohdy až absurdním rozuzlením. K tomu si přičtěte perfektní melancholickou poezii v romantickém pojetí a máte tu velkolepého autora. Pro mě opravdová legenda mezi autory.

1