Pád domu Usherů

od:

Pád domu Usherů

Ilustrované vydání působivého strašidelného příběhu v novém českém překladu. Za melancholického podzimního dne se jezdec na koni blíží k ponurému zámku z drolícího se kamene uprostřed černého jezírka...
Scéna jako vystřižená z anglického gotického románu - a přece se jedná o dílo jednoho ze zakladatelů americké literatury.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26401/pad-domu-usheru-26401.jpg 4.2205
Originální název:

The Fall of the house of Usher (1839)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Tesinka_Laufey
14. září

Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak Poe dokáže člověka vyděsit po pár stránkách.

Ainslee
16.11.2017

Povídky a příběhy s ponurou a tajemnou atmosférou miluji. Tato povídka je pro mě srdeční záležitost a podle mě patří k autorovým nejlepším dílům.

Zednář
02.10.2016

No nebyl by to Poe kdyby vás neuchvátil popisy sklouzávajícími do Apollinairského pásma, mystickou atmosférou přesahující okraj knihy a děsivým příběhem. Samozřejmě se opakují typické Poeovy motivy jako pohřbení zaživa, opium, šílenství a jisté náznaky příbuzenské lásky. To ovšem není absolutně ku škodě! No ostatně, přesvědčte se sami. Tato samostatně vydaná povídka vám zabere jednu cestu vlakem. :-)

Dep8
12.06.2015

Výborně napsaná povídka s geniálně promyšlenými vnitřními souvislostmi. Zpracovávala jsem ji v souvislosti se srovnávnávací interpretací ve škole, takže jsem se na ni soustředila opravdu podrobně a zkoumala každý její detail. A těch detailů je tam vskutku obrovské množství, některé se zdají být naprosto nenápadné a lehce přehlédnutelné, ale celkově tvoří fascinující atmosféru příběhu, který je svou ponurostí a malomyslností propleten od první do poslední věty. Pokud si představujete Zánik domu Usherů (chcete-li Pád domu Usherů) jako nějakou obyčejnou hororovou historku, ve které se prolévají litry krve a hlavní postavy volají do prostorů: "Je tam někdo?", tak Vás zklamu - tato povídka je kvalitní dílo a něco takového očekávat od velikána Poa je samo o sobě hřích. Není to příběh určen pro jedno čtení...

Snovač
11.09.2014

Mrazivé, pochmurné a velice působivé. "Co to může být - podivoval jsem se v duchu - co mě tak zneklidňuje a stísňuje při pohledu na Dům rodu Usherů?"

Seeker
14.05.2014

V originále i překladu je to zážitek. Temnotou prosáklá, ledově chladná povídka, která se dočkala také bizarního zpracování jako krátký film Jana Švankmajera (namluvil Petr Čepek).

Verous
20.04.2014

Zvláštní...Budu se nad tím muset ještě asi zamyslet...:)

Simuše
10.03.2013

Krátké a přitom obsáhlé. Pád domu Usherů v sobě ukrývá dávky tajemnosti, strachu a pochmurnosti v dokonale odměřeném množství tak, že výslený dojem tvoří decentní i když působivou hororovou atmosféru, které vdechl život sám Edgar Allan Poe.

fear
25.02.2013

Já vám nevím, ale mě to nebavilo a o nějakém strachu se už vůbec nedá mluvit. Čekala jsem ponurou náladu a té jsem se i dočkala, ale tím to asi končí. Očekávala jsem asi něco úplně jiného..Vlastně jsem ani nepochopila, čeho přesně bych se měla bát a prostě mi to nesedlo. Škoda.

Kermisee
10.01.2012

Nejen mrazivý příběh, ale i mrazivé ilustrace. Pokaždé, když jsem otáčela stránku, měla jsem v srdci děs...zaprvé z toho, co si přečtu...a zadruhé z toho, jak se obličej pozměnil...

Addie
01.04.2011

Poe jakožto navozovač strachu...?
Netřeba nic dodávat, čistá práce.

Alix

Ponurý zámek, stojící nad ponurou bažinou, puklina, která se po zdi zámku táhne a tajemství, které zámek skrývá...