Černý kocour a jiné hororové povídky

Mistr a průkopník hororových příběhů vám představuje to nejlepší ze své tvorby. Dokonale napsané příběhy doprovází ilustrace argentinského malíře Luise Scafatiho. Nežádám, abyste uvěřili tomuto šílenému a zároveň docela obyčejnému příběhu, který vám tu hodlám vylíčit, a ani to nečekám. Opravdu bych byl blázen, kdybych v to doufal, zvlášť když příhodě nemohu uvěřit ani já sám. Přesto blázen nejsem a určitě se mi to nezdálo. Ale zítra mám zemřít, a tak chci dnes ulevit svému svědomí. Rád bych světu předložil, jednoduše, stručně a bez složitého vysvětlování, k čemu došlo v mém domě. Ve svém důsledku mě tento podivuhodný sled děsivých událostí silně potrápil a nakonec docela zničil. Těmito slovy začíná známá próza E. A. Poea Černý kocour. V této i v ostatních povídkách našeho výběru se čtenář setkává s jinou, temnější realitou, rozum se střetává s nepravděpodobností a objevuje se nadpřirozeno. Poe je právem považován za průkopníka hororových příběhů, který svými texty ovlivnil generace spisovatelů a pro mnohé z čtenářů zůstává dosud nepřekonán. Originální ilustrace známého argentinského umělce Luise Scafatiho výjimečným způsobem dotvářejí atmosféru Poeových příběhů. V knize naleznete tyto povídky: Černý kocour, Jáma a kyvadlo, Předčasný pohřeb....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181747/cerny-kocour-a-jine-hororove-povidky-181747.jpg 4.5403
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, B4U Publishing

DarthSoren

E. A. Poe vždycky patřil k mým nejoblíbenějším spisovatelům. Prvně jsem však nečetl povídky, ale jeho poetický (pro mě) opus magnum - Havran. A i když havran v refrénu vždycky říká "Nikdy víc", já jsem chtěl pořád víc. Proto jsem si zaobstaral i Černého kocoura a jiné hororové povídky. Tahle kniha ukazuje, že je možné se bát i hezky a ze znechucení (v dobrým slova smyslu), které často srší ze stránek se i vy vydáte sondovat vaši vlastní pychologickou stránku. Je to i ta temná atmosféra, která se mi u Poea tak líbí, protože ji dokáže vykreslit jak nikdo jiný.

Adelajda_4
13.07.2017

Poe je prostě geniální, četlo se mi to lehce a místy jsem se opravdu dost bála.

kalimero007
07.06.2017

Konečně možnost přečíst tohoto autora. Nechce se až věřit, že to bylo psáno v tak dávných letech.

jiri77
31.12.2016

Klasika hororových povídek ,obohacena krásnými ilustracemi Luise Scafatiho ,které nabudí tu správnou atmosféru. Nejvíce se mí líbila povídka Černý kocour.

BLeeCraleek
26.05.2016

Taky jsme to povinně četli v angličtině. Zdá se mi, že překladatel to trochu zjemnil, neboť v angličtině mi to připadalo víc brutální.

Michla76
07.12.2015

Stylové a hlavně dobře napsané. Bát se lze i krásně.

Lu89
13.10.2015

Jedna z prvních hororových povídek, které jsem četla. Až na slabé vyjímky jsem si všechny moc žila, obzvlášť Masku Červené smrti, Černého kocoura a Muže, který se rozpadl.

Sofie45
02.01.2015

Scafatiho ilustrace mě vážně uchvátily, převelice ráda jen tak otevřu tuto útlou knížečku a kochám se jimi. Co se povídek týče, nejvíce se mi rozhodně líbila Jáma a kyvadlo, měla bezkonkurenční "děsivou" atmosféru a četla se naprosto krásně. Povídka Černý kocour ve mně zanechala velice mrazivý pocit a také mě velmi zaujala. Naopak poslední povídka už mi přišla slabší a působila trochu "nezáživným" dojmem.
Čisté čtyři hvězdy :)

evickakyticka
21.08.2014

Nebýt Scafatiho ilustrací bych knihu hodnotila o hvězdu méně, ale když hodnotím celkový dojem, budiž. Povídka Černý kocour je parádní a zanechala ve mě pocit, že i milovníci zvířat se mohou rychle proměnit ve vrahy. Zbylé dvě povídky mě už tolik nebavily.

1v8na
07.08.2014

hodně dobrá kniha s povídkami, jen se nesmí číst moc v noci, aspoň já jsem to tak číst nemohla.

Noreen
12.05.2014

Povídka Černý kocour ve mě probudila opravdu nepříjemný pocit. Ale výborné jsou i ostatní povídky, například Jáma a kyvadlo bylo hodně povedené.
Skvělá atmosféra.

tatruszka
06.02.2014

Černý kocour - první příběh, který jsem přečetla i v angličtině, i když čeština pro mě byla více srozumitelnější. Napětí, které v každém příběhu vzniká a narůstá je hmatatelné a opravdu až hororové.

Simuše
10.03.2013

Tři vrcholová díla od romantického velikána a mistra svého oboru. Co dodat? Snad jen, že ilustrace od Scafatiho velmi mile překvapily.

Teii-hime
22.09.2012

Můj milovaný strýček Poe a navíc v tak krásném vydání s tak dokonalými ilustracemi od Scafatiho..? To byla láska na první pohled. Obdivuju, jak Poe umí podmanit i vyděsit, a to přesto, že do temných končin lidské psychiky zabrouzdal jako jeden z prvních a neměl se tudíž kým inspirovat a od koho učit. Nejsou to "kýčovitě americké" horory typu kingovek (které osobně miluju a moc ;D), jejich kouzlo je trošku jinde.. x)

dark.ma93
06.08.2012

Jáma a kyvadlo je bezvadný. Ostatní taky fajn :) Ale zase taková fanynka Poa nejsem, na to, jak je slavný.

LordSnape
29.01.2012

Tři nejznámější povídky s perfektníma ilustracema, které příběhům dodávají ještě na větší síle. Předčasný pohřeb pavažuji za Poeho povídkový vrchol.

Eneo
13.01.2012

Povídka Černý kocour a jiné jsou namluveny jako audiokniha Jirkou Kornem. Jeho sympatický chrčák a mistři zvukaři provedli práci na výbornou, a tak mi běhal mráz po zádech i za bílého dne, kdy jsem CD v hodině češtiny pouštěla spolužákům.
Ani se nezmiňuju o tom, že je brilantně napsána, styl Poea mi prostě sedí.

St. Jimmy
08.12.2011

Tuto sbírku jsem přečetl během jednoho krátkého večera před spaním. Usínalo se mi normálně, ale stejně jsem nad povídkami musel přemýšlet, zvlášť nad povídkou Jáma a kyvadlo, kde člověk tápe v nejistotách a vyhýbá se nebezpečí, které může uděřit kdykoliv. Ve vytváření této hororové kulisy je Poe vskutku mistrem svého oboru.

DustinMind
28.08.2011

Ta první povídka byla celkem překvapivě děsivá. Na čtení v nočních hodinách celkem slušný povídky.

Vivienne
14.05.2011

Asi nejvíce se mi líbila povídka Jáma a kyvadlo a hned za ní je Černý kocour

mala.bloncka
08.12.2010

Poe je kapitola sama o sobě, tudíž snad ani není potřeba komentáře. U mě vítězí povídka Černý kocour.

eseona

Rozebírat genialitu E. A. Poe není, dle mého názoru, třeba. Obzvláště pokud se jedná o tyto tři povídky. Spíše bych se pozastavila nad tím, jak skvěle celkový dojem z četby doplňují rozdrásané kresby Luise Scafatiho. Čerrný kocour je ze série knih ilustrovaných L. Scafatim (spolu s Kafkovou Proměnou či tradičním Stokerovým Drakulou). Scafati skrátka skvěle doplnil atmosféru a zážitek je to vskutku nadmíru umělecký.

Jaxx84

Tuhle knížku jsem zachránil před vyhozením od známého, který likvidoval starý byt a zachraňovat bylo opravdu co. Poeův styl psaní, jeho osobitost, smysl pro napětí...simply perfect.

hororové povídky smrt pohřby

Edgar Allan Poe