Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea

Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28943/bmid_zlaty-skarabeus-qm8-28943.jpg 4 187 12

Zlatý skarabeus: Devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Výbor seznamuje čtenáře s povídkami známého spisovatele (Pád do Maelströmu, William Wilson, Předčasný pohřeb, Zánik domu Usherů, Sud vína amontilladského, Muž, který se rozpadl, Vraždy v ulici Morgue, Odcizený dopis, Zlatý skarabeus), které rozvíjejí příběhy kriminální, vědeckofantastické a gotické příběhy hrůzy a děsu.... celý text

janina66
22.02.2024 4 z 5

65-70%
Povídka Zlatý skarabeus mě moc nebavila.
Za to se mi líbily pivídky:
Muž, který se rozpadl, odcizený dopis. Pád doMaelstronu byl velmi dobrodružný.
Pohřben zaživa a Záhadné vraždy v Márniční ulici- obě skvělé.

MarcoPolo936
25.05.2022 4 z 5

Skvěle napsáno. Mistr hororových a napínavých povídek nezklamal. Povídky Zánik domu Usherů, Předčasný pohřeb či William Wilson nahnaly husí kůži... Výborné ilustrace..

PREBURDA
12.11.2021 1 z 5

Řeklo by se, jméno autora E. A. Poe, přebal knihy, slibuje dobré čtení. Nemohu napsat, že by mě obsah knihy oslovil a mohla napsat, že to byla paráda. Snad jen jedna povídka "Zlatý skarabeus", která se celkem dobře četla. Hodnotím jednou * za knihu. Kéž, by byla tak úžasná, jako ilustrace a přebal této knihy, který mě zlákal ke čtení.
Za ilustraci v knize dávám *****

Termina
16.08.2019 5 z 5

Nádhera Nádhera Nádhera !!! 1809-1949 Mistr.
Mnoho dnešních autorů by se od Poa mohlo učit jak upoutat čtenáře psaným hororovým projevem. DÍK!

Kopretina
05.02.2019 5 z 5

Po Poeovi jsem sáhla po x letech a tedy, dojem zůstává, je naprosto skvělý! To by člověk nevymyslel, takové zápletky, to je fantazie. Pro mě špička.

Adelajda_4
13.07.2017 5 z 5

Skvělá sbírka mého oblíbence Poea, některé příběhy byly opravdu drsné!

SeverusSnape
25.04.2017 4 z 5

Nějaké jsou dobré,jiné mne neoslovily.

lushi
27.12.2016

Skvělá sbírka krimi a trochu záhadných příběhů od E. A. P. Toto vydání se mi navíc líbilo i zpracováním, děsivé ilustrace, nádherné předsádky i pěkný potah a přebal. Fascinovalo mě střídání stylů, téměř každá povídka byla unikátní vyprávěním, jakoby je ani nepsal stejný autor.

Razič
29.02.2016 4 z 5

Četl jsem vydání s povídkami Zlatý skarabeus (5*), Ukradený dopis (4*), Sestup do Maelstromu (2*). Klasický Poe.

Singul.Arita
22.08.2014 5 z 5

Tyto (v mém svazku "Zlatý skarabeus", "Ukradený dopis", "Sestup do Maelströmu") a další Poeovi povídky patří nepochybně k mezníkům literatury a jejich přečtení stojí za to. Lehké a zábavné čtení zpestřené místy odkazy na klasická antická díla i významné hist. osobnosti (vrámci kontextu). 9/10

1v8na
07.08.2014 5 z 5

Poe je jeden ze spisovatelů v povinné četbě, které otevírám ráda. Jeho povídky jsou fajn

Kate.S
23.04.2013 4 z 5

Četla jsem pouze povídku Zlatý skarabeus, která se mi líbila. Je dobrodružná a já měla vždy příběhy o pokladu ráda. Oblíbila jsem si sluhu Jupitera, protože mi přišel nejvíce sympatický. Když Legrand vysvětloval luštění šifry, žasla jsem, jak to bylo jednoduché. Já sama bych ale na to nepřišla.