Buchtičkajani Buchtičkajani komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po knížce z války nesahám často, tuto mi půjčila sousedka se slovy... Za tři dny ji chci vrátit. Moje obavy, že to nestihnu, byly zbytečné, kniha mě připravila dvě bezesné noci. I když je knížka smutná, čte se dobře, doporučuji přečíst...

03.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl se mi líbil o trochu víc,možná proto, že mi byl časově blíž, něco si pamatuji z vyprávění mé babičky. To, že Rusové rabovali a znásilňovali, je známé, ale jaké boje probíhali v pohraničí, ohledně polské strany, jsem vůbec netušila. No asi jsem ve škole nedávala pozor...

10.05.2021 5 z 5

Smutný a drsný příběh. Je smutné, že nejsem jediná, kdo o Životicích slyšel poprvé. Sice je to spíše dokument, nečekejte román, ale čte se dobře, jestli se to dá o daném tématu říci. Doporučuji přečíst.

13.09.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Podle obálky jsem myslela, že to bude sladká romanťárna, a moc se mi do ni nechtělo. Ale protože důvěřují své knihovníci, dala jsem ji šanci.
A udělala jsem dobře, kniha je skvělá, dobře se četla,,humor zajistí slovní přestřelky Hanny a Gerreta. Prostě přijímá odechovka.

23.09.2021 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Fajn knížka pro každého. Vtipná, čtivá, někdy Vás donutí k zamyšlení. Zjistíte, že i farářka je obyčejná žena, která miluje módu, líčení. Doporučuji, určitě si tam každý najde to co ho zajímá.

25.07.2022 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Přečteno za dva dny. Skvěle napsaný, ale drsný. Celým příběhem prostupuje zlost, sobeckost, zoufalství.A ten konec.....

02.05.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásná knížka o přátelství knihách, knihovnicich.... O tom jak za rovnoprávnost musely ženy bojovat. O pojizdnych knihovnách jsem nikdy neslyšela a moc se mi ten nápad líbil

19.02.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čtivá knížka. Noře,možná trochu zavidim. Myslím, že každý si alespoň jednou životě řekl "co by bylo, kdybych to udělala jinak"....

21.03.2023 4 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Knížku z dětství jsem vzala po dlouhé době do ruky, kvůli výzvě. Moje oblíbená knížka v dospívání. Jitka a jeji nízké sebevědomí, kvůli tloušťce. No myslim, že tohle zná snad každý.... Kdo v dospivani a nejen v dospivani, netrpí nízkým sebevědomím? Jitka byla tlustá a já třeba zase hubená, každý něčím jiným.

03.05.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Uf, jestli tohle je reálný pohled na oddělení chirurgie, tak jsem ráda, že mě nečeká žádná operace. Mám k lékařům respekt, ale tahle knížka ho trochu kazí. Doporučuji přečíst.

31.01.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh, ve kterém se vám bažina bude zdát jako krásné místo, a ten překvapivý konec. Víc slov není potřeba. Snad jen, doporučuji přečíst.

25.08.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první knížka od této autorky, a nezklamala. Je to čtivé, plynulé, trochu zamotane. Prostě taková příjemná, oddechova detektivka

11.04.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Uf, nečekaný konec... Smutný příběh,od kterého se nedokážete odtrhnout,musíte přemýšlít co je vlastně správně.... Doporučuji přečíst a připravte si kapesníky, knížka Vás dovede slzám

13.02.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásný příběh z příjemného prostředí knihovny. Sice během čtení tušíme,jak příběh dopadne,ale vůbec to nevadí. Milá romantika.

17.02.2024 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Začátek knížky se dá nazvat "krutý",skoro jsem knížku odložila, ne proto, že by byla špatná, ale spíš proto, že se mi z ní bylo smutno. Jsem vděčná, že žijí v Evropě. Čínské tradice jsou pro nás nepochopitelné, zvláště, když knížka začíná v devadesátých letech.
Příběh je silný a čtivý, ale odpočinkovou četbu rozhodně nečekejte.

29.06.2021 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Krásný příběh. I když je z války, tak se příjemně čte . Knihy pomáhají v každé době. Nic té knize nechybí... Přátelství, láska, hrdinství, pomoc a hlavně láska ke knihám.

25.06.2023 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Příjemná oddechovka, zasmějete se, i zamyslíte, a řekla bych, že i dost ze života.

03.10.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Velmi čtivé, napínavé. O půlky si už myslíte, jak to bylo, ale pak je to zase jinak. Konec mě překvapil.

26.04.2022 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Příjemná odechovka, přečtena jedním dechem, za jedno krásné slunečné odpiledne. Detektivka propojená historii, romantikou, létem...Doporučuji

11.05.2021 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Je to velmi silný, smutný, dojemný příběh. I Ikdyž jsem měla chvíli pocit , že je to zbytečně zdlouhavé. Ale konec vám donutí k slzám, ale i k úsměvu.

17.03.2024 4 z 5