Všechno modré z nebe

Všechno modré z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489087/bmid_vsechno-modre-z-nebe-yPo-489087.jpg 5 117 40

Šestadvacetiletému Émilovi zbývají jen dva roky života a ví to. Lékaři nad ním vyřkli ortel předčasné Alzheimerovy nemoci a on si přeje jediné: uniknout před nemocnicí a lítostí své rodiny a přátel, vydat se na cestu a setrvat na ní až do posledního dechu. Na inzerát hledá někoho, kdo by ho při tom doprovázel. K jeho vlastnímu překvapení dostane odpověď a setkává se s tajemnou Joanne, mladou ženou, která nijak nespěchá s vysvětlením, před čím utíká ona sama. A tak začíná jejich putování, které čtenáře ohromí svou krásou. Každý kousek cesty, každé setkání s novým člověkem je příležitostí k objevování sebe sama. Nejrůznější emoce pronikají skořápkou Émilových bolestí a jemu (a nejen jemu) nezbývá než hledat novou vnitřní rovnováhu i způsob, jak čelit nevyhnutelnému.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Tout le bleu du ciel , 2019

Barbanka
18.04.2024 5 z 5

Tak krásnou knihu, jsem už dlouho nečetla. Popis krajiny, různé citáty, prolínání se různými časovými obdobími obou hrdinů, do sebe skvěle zapadalo. Při čtení se člověk také často zamýšlí nad smyslem života. Je tu smrt, smutek, bezmoc, ale i naděje, láska a nový život. Tato kniha je prostě skvost !

hannina
12.04.2024 5 z 5

Velice krásný, dojemný, dlouho doznívající příběh, který vás (nebo tedy mě) v životě povzbudí a posune.
Émile a Joanne spojí cesta, ke které má každý z nich jiný důvod. Pro Émila je to cesta poslední, přesto nabitá životem. Pro Joanne znamená vyrovnávání se s dosavadním a začátek nového. Jejich vzájemné propojení je pro oba osudové.

zimolka
08.04.2024 5 z 5

Velmi smutná ,ale přesto nádherná kniha.

Lenatek
01.04.2024 5 z 5

Přestože je kniha plná smutku a vážných témat, dohromady byla jedním velkým pohlazením na duši.

Evaho73
24.03.2024 5 z 5

Skutočná sila tejto knihy spočíva podľa mňa v jej schopnosti osloviť také zložité témy ako je bezhraničny smútok matky alebo strach z neznáma spôsobeného vážnou chorobou s veľkou jemnosťou a citom. Otvára nám dvere k inej perspektíve na veci, ktoré nás bežne desia.
Láska v tejto knihe je nádherne jemná a trpezlivá, aj v tých najťažších chvíľach...
Tiež si cením opisy Pyrenejí, detaily života v kempingoch a ťažkostí spojených s týmto alternatívnym spôsobom života, no zároveň aj neobmedzenú slobodu, ktorú ponúka.
Je to kniha vhodná pre milovníkov hôr a večných romantikov, ktorí túžia po oslobodení. Pripravte si vreckovky, pretože na konci určite budete plakať, ale stojí to za to.

Buchtičkajani
17.03.2024 4 z 5

Je to velmi silný, smutný, dojemný příběh. I Ikdyž jsem měla chvíli pocit , že je to zbytečně zdlouhavé. Ale konec vám donutí k slzám, ale i k úsměvu.

Martule44
14.03.2024 5 z 5

Pocity, které ve mě zanechalo čtení této knihy, nelze vyjádřit slovy... silné, dlouho doznívající. Nelze jinak, než doporučit!

"Největší cestovatel je ten, kdo umí cestovat po krajině své duše"

Ywonek
04.03.2024 5 z 5

Neskutečně nádherná knížka , plná moudra a lásky.

Iva0406
26.02.2024 5 z 5

Krásné, dojemné, poučné. Tuto knihu budu dlouho citově zpracovávat.

raicevik
07.01.2024 5 z 5

Tolik slz a úsměvů jsem nějakou chvíli nad knížkou nevykouzlila. Má dušička je potěšena ze života a zároveň smutná z těch konců...použila bych na to citát: “S knihami je to jako s lidmi: jen velmi malý počet něco znamená a zbytek se ztrácí v množství.“ Voltaire
Tak tato kniha pro mě určitě něco znamená

hodna.postacka
23.12.2023 5 z 5

Ouuu, to bylo krásné, dojemné a citlivé. Moje první seznámení s autorkou a hned tak nádherná kniha.

lucakuca
23.12.2023 5 z 5

Od první minuty znáte konec.
Příběh se převaluje, plyne, pozvolna míří ke svému konci...
Setkání duší, které si darovaly to nejcennější, co existuje: čas a přítomný okamžik.
Děkuji, že jsi mě, Kniho, dala dar přečtení a zamyšlení nad svým bytím...

"Vždycky se na světě najde někdo, kdo na tebe čeká."

"Až budeš mít dojem, že se ti život tříští na tisíc kousků, že všechny tvé jistoty odvál vítr, sedni si a staň se stromem."

"Krása není v tom, na co se díváme, ale v našich očích."

A mnoho krásných citátů a chvil lákavých, bolavých i usměvných....

1alena1
15.11.2023 5 z 5

Mnohé tady již bylo řečeno a nechci se pitvat v příběhu. Čtení této knihy je pro mě nesdělitelný zážitek. Tak trochu nechápu, jak tak mladá autorka mohla napsat tuto dojemnou knihu proloženou citáty a moudrem, ke kterému běžný člověk dospěje mnohem později, než v jejím věku. Nesporně má talent.
Tento titul dostane čestné místo v mé knihovně, ve společnosti mých nej nej knih.

Jeanine8
14.11.2023

Achjo, proč ty nejkrásnější knihy musí být vždy ty nejsmutnější.? Přesto mi konec vyloudil na rtech úsměv, takový jsem si totiž moc přála, i když by mohl být ještě lepší, ale to už by bylo sci-fi

Papu1011
31.10.2023 5 z 5

Po přečtení této knihy si musím dát chvilku pauzu, aby ve mně vše doznělo. Poslední asi dvě třetiny jsem doslova hltala a nemohla se odtrhnout. Dočítala jsem ji v kavárně a i přesto mi slzy tekly proudem.
Je to dojemný příběh o přijetí, smíření se, dodržení slibu, odvaze, lásce,...
Citáty které jsou použity, příběh citlivě dokreslují a nepůsobí vůbec "našroubovaně".
Je to knížka, která zůstane v mé knihovně, ( tuhle "dál nepošlu") a ráda se k ní někdy vrátím.

Papu1011
31.10.2023 5 z 5

Po přečtení této knihy si musím dát chvilku pauzu, aby ve mě vše doznělo. Poslední asi dvě třetiny jsem doslova hltala a nemohla se odtrhnout. Dočítala jsem ji v kavárně a i přesto mi slzy tekly proudem.
Je to dojemný příběh o přijetí, smíření se, dodržení slibu, odvaze, lásce,...
Je to knížka, kterou jsem si koupila a zůstane v mé knihovně, ( tuhle "dál nepošlu") a ráda se k ní někdy vrátím.

Knihomolka97
30.10.2023 4 z 5

Všechno modré z nebe je velmi silný, smutný, dojemný příběh, ke kterému jsem se dostala vlastně náhodou a jsem za to ráda. I když jsem měla v průběhu menší krizi, protože se mi to zdálo zbytečně zdlouhavé. Taky má kniha skoro 650 stran...
Víc slov netřeba.

broskev28
26.09.2023 5 z 5

Autorku jsem neznala, takže jsem vůbec netušila, co mě čeká. Ale Emilův životní příběh mě okamžitě vtáhl a já jsem téměř 650 stran zhltla jako malinu; skvělý příběh plný zajímavých postav a neméně zajímavých citátů určitě našim čtenářkám doporučím. (A pokud mají rády opály jako já, pak tím spíš.) Ze všech postav bych vybrala Joannina tátu, to musel být úžasný člověk a skvělý rodič.
Nechápu jediné: jak může „manažerka komunikace v oblasti ekologie a klimatu“ napsat takovouhle knihu; že by to byla relaxace a terapie proti vyhoření?

"Když nemůžeme ovlivnit směr větru, musíme se naučit dobře ovládat plachty. Řekl to James Dean. Ráda si ji připomíná, když potřebuje věřit, že něco zvládne, když jí věci připadají příliš těžké. Zní to jako povzbuzení. Přizpůsobit se znamená vyváznout. Jen je potřeba umět ovládat plachty. Za všech okolností."

Janag
04.09.2023 5 z 5

Kdybych mohla, knize dám 6*. Překrásný a dojemný příběh. Slzy tečou proudem :)

anovy64
04.09.2023 3 z 5

Od knihy jsem očekávala více, pomalý rozjezd, až druhá polovina byla čtivější, ale moc emocí ve mně příběh nevyvolal.

útěk francouzská literatura cestování umírání Alzheimerova choroba Pyreneje (Evropa) cesta, roadtrip

Mélissa da Costa
francouzská, 1990
2021  85%Adresa Naděje
2022  92%Všechno modré z nebe

Kniha Všechno modré z nebe je v