OnlineBuchtičkajani

Život, na který metr nestačíŽivot, na který metr nestačíKarolina Mikšíková

Čtivé, vtipné, oddechové. Doporučuji, určitě se pobavíte.

předevčírem

Dům hedvábíDům hedvábíTabea Bach

Podle obálky jsem do ruky brala romantiku ,ale ne, sice pohodové čtení, romantika je tam v pozadí. Mě se knížka moc líbila. K látkám mám kladný vztah a tady z popisu výroby hedvábí, jsem úplně zatoužila daný šál vlastnit . Škoda, že už tkalcovna neexistuje, klidné bych ji navštívila.

Kniha tužebKniha tužebSue Monk Kidd

Příběh Ježíše trochu jinak než ho známe a je nám předkládám křesťanstvím. I když tady je spíše v pozadí, jde spíše o Anu, vzdělanou a chytrou dívku, která sr snaží prosadit své, v době, kdy ženy měli spíš úlohu poslouchat muže. Podle autorky je příběh smyšlený, ale i tak mě během čtení napadne...jak to bylo doopravdy? Určitě doporučuji přečíst.

Jak chutná strachJak chutná strachMarkéta Harasimová

Hlavní hrdinka Eva mě chvilkama dost pila krev. Až strach o život ji pomohl změnit se, tedy snad. Jinak drsná, napínavá, ale čtivá detektivka.

Falešný pohřebFalešný pohřebMagdalena Mintová

Nemohla jsem se začít, později se knížka už trochu rozjela. No po přečtení prvních a druhé knihy jsem ssi čekala víc.

Křehká krásaKřehká krásaPetra Durst-Benning

Moc pěkný historický román. Čtivá knížka o silných ženách, které se snaží prosadit v mužském světě. O krásných skleněných vánočních ozdobách, ty si pamatuji u své babičky.

Nové začátkyNové začátkyLilly Lucas

Milá, příjemná romantika. Nic přeslazeneho. Příběh je sice předvídatelný, ale to ničemu nevadí. Fajn odechovka.

Sága rodu HardacrůSága rodu HardacrůC.L. Skelton

Moc hezká pohádka pro dospělé. Příjemná odechovka, která se dobře čte.

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Tak tohle bylo skvěle. Čtivé, napínavé, záhadné.... Líbilo se mi to.

DoručovatelkyDoručovatelkyAlex Smith

Vtipná, napínavá knížka. Bavila jsem se. A snad bude druhý díl, přeci nevíme co se stalo s Bille

EugenieEugenieJana Poncarová

Autorka má lepší knihy. Zdlouhavé pasáže, skoky v příběhu. Jediné plus, vidím v tom, že to je skutečný příběh.

Metráček: (I.-II)Metráček: (I.-II)Stanislav Rudolf

Knížku z dětství jsem vzala po dlouhé době do ruky, kvůli výzvě. Moje oblíbená knížka v dospívání. Jitka a jeji nízké sebevědomí, kvůli tloušťce. No myslim, že tohle zná snad každý.... Kdo v dospivani a nejen v dospivani, netrpí nízkým sebevědomím? Jitka byla tlustá a já třeba zase hubená, každý něčím jiným.

Já a moji mužiJá a moji mužiEva Dolejšová

Vtipná, rychlá odechovka. Pobavila mě.

Její konecJejí konecShari Lapena

Velmi čtivé, napínavé. O půlky si už myslíte, jak to bylo, ale pak je to zase jinak. Konec mě překvapil.

PropastPropastJozef Karika

Téma docela zajímavé, ale zdlouhavě napsané. Chybělo mě tam napětí, tajemno, to k thrilleru patří. Ale jako psychologický román dobrý.

Ráda tě poznávámRáda tě poznávámRachel Winters

Sladký příběh, už od prvních stránek víte jak to skončí. Ale taky se zasmějete, Evie průšvihy při setkávačkách jsou jako ze života. V jednom jsem se i poznala... A to podpatek v kanále, ja měla větší štěstí a zachránce se objevil, skončila jsem jen se zničeným podpatkem. Příjemná odpočinková knížka.

Na viděnou příští létoNa viděnou příští létoElin Hilderbrand

Mili, čtivý, i smutný příběh. Krásná, ale docela reálná romantika, žádná slaďárna. Kniha je inspirovaná filmem Příští rok ve stejnou dobu, ještě jsem ho neviděla a musím ho určitě vidět. Příjemná odechovka, a doporučuji přečíst.

Hospoda JamajkaHospoda JamajkaDaphne du Maurier

Knihu jsem vzala do ruky kvůli čtenářské výzvě, jinak by se mě asi do ruky nedostala. Trochu ponurý, drsný příběh, jen lehce romantický. Chvílemi zdlouhavý, a pro mě trochu nudný.

Podbrdské ženyPodbrdské ženyJana Poncarová

Velmi smutný, ale čtivý příběh. Ubrala bych trochu ze života Emilky a více rozepsala vztah Jany a Johanky a její život. Ještě mi vadilo, že u kapitol nebyly časové údaje, v kterém obdibi jsme se ocitli, vyšlo to tak nějak až během čtení. Při čtení jsem si uvědomila, jak se máme dobře, a jak byly dříve ženy statečné.

Staré sídloStaré sídloMary Ellen Taylor

Moc hezký příběh. Krásné pohodové, odpočinkové čtení. Příjemné prolínání současnosti a minulosti. A i milá romantika se najde. Kdo má rád záhady z minulosti, doporučuji, bude se Vám líbit.

Uteč!Uteč!Dagmar Česká

Skvělá, čtivá knížka. Knížka vám připomene důležité... Nesuď podle obalu... A ještě krásná rada od strýce... Nestačí přežít, hlavně žij.... Doporučuji přečíst, fakt se moc povedla.

Nepečené dezerty Kateřiny A.Nepečené dezerty Kateřiny A.Andrea Čekanová

Knížka je čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Vlastně je docela děsivé, že minimálně domácí násilí se reálné děje a moc se o tom nemluví. Doporučuji přečíst.

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

Sladká, sladká a zase sladká romantika.

Má cesta za štěstímMá cesta za štěstímKarel Gott

Půjčila jsem si ji od babičky jen kvůli fotkám, a nakonec jsem ji přečetla. Někteří kapitoly zajímavé, jiné humorné a i na smutné se dostalo, prostě život Karla Gotta. Moc hezká knížka.

Krámek se starožitnostmiKrámek se starožitnostmiPaula Brackston

Moc hezké. Krásný, milý pohádkový příběh...
Už se těším na pokračování....

Hon na ovciHon na ovciHaruki Murakami

Knihu jsem m vzala do ruky kvůli výzvě. Ale knížka mě nebavila, asi jsem nepochopila hlavní myšlenku. Nic mi nedala.

V jabloňovém saduV jabloňovém saduSusan Wiggs

Moc hezká obálka. Knížka má celkem pomalý rozjezd, ale jinak hezká, příjemná romantika.

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

Čekala jsem víc. Rodinné drama, které se neskutečně táhlo. Of začátku, už víte jak to dopadne. Žádné překvapení, napětí.

Rusovláska u cestyRusovláska u cestyAnne Tyler

Zajímavá obálka, ale to je vše. Přečetla jsem ji, ale už teď nevím o čem byla. Nic se tam nedělo, nestalo...

VýměnaVýměnaBeth O’Leary

Vtipné, milé, čtivé. Bavilo mě to, takové pohodové čtení.