betule3 betule3 komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tohle byla PECKA! Ne, že bych to teda nečekala, ale prostě... wow. Autorka umí psát neskutečně čtivě, takže jsem knihu dočítala v půl čtvrté ráno. :D A i když je předem jasné, jak to dopadne, neodradí vás to v tom, číst dál.
Postavy mi byly sympatické, jen jsem se občas ztrácela v nějakých jménech. Ale s tím já mám problém často (jména prostě nedávám :D).
Kniha mě moc bavila, takže pokud nemáte celý večer co dělat, je tohle jasná volba. ;)

19.06.2018 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Co se týče nějakého kvalitního příběhu, člověk tady prostě nesmí moc s ničím počítat. Já po knize ale sáhla jako po letní vymývačce mozku, a na to sedí perfektně. Strašně mě bavila celková nálada a hašteření hlavních hrdinů, hodně rychle jsem si je zamilovala. Stránky mi po celou dobu čtení ubíhaly pod rukama šíleným tempem, byla jsem až zaskočená, jak rychle to skončilo. Místy mi úplně nesedl překlad, některé výrazy mi přišly dost podivné a nehodící se. Jako letní oddychovku bych knihu ale rozhodně doporučila.

07.08.2021 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásná kniha. Od Jojo Moyesové jsem již četla Než jsem tě poznala a Život po tobě. Obě se mi moc líbily a tak jsem sáhla po další knize. A Jojo opět nezklamala. Ze začátku mi sice chvíli trvalo se do knihy začíst, ale to je u mě běžná věc. :D Děj byl napínavý a až do úplného konce nebylo jisté, jak skončí. Za mě rozhodně doporučuji a brzy se vrhnu na další knihu od Jojo. :)

04.05.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha mě moc nadchla, i když jsem si zprvu myslela,že to nebude nic pro mě.

Moc se mi líbí, že není od začátku jasné, jak to dopadne. Příběh je zajímavý a kniha je velmi čtivá. Jak jí začnete číst, už se od ní nemůžete odtrhnout. :D

02.01.2017 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Poslední dobou jsou nenáročné knížky to jediné, co zvládám číst. Tahle byla moc fajn. Hlavní hrdinka stála, na rozdíl od velkého množství ostatních, nohama na zemi a její smýšlení a rozhodování dávalo smysl. Líbilo se mi zakomponované hlubší téma, které tu bylo skvěle zpracované.

20.01.2021 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Taková klasika v tomto žánru - čtivé, poutavé, zábavné. Ideální jednohubka na zahnání čtecí krize. Od Elle Kennedy mám oblíbené jiné série, tahle knížka byla ale taky skvělá.

18.10.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Já už vlastně ani nevím, co bych měla k této sérii psát. Autorka prostě umí čtenáře připoutat k příběhu a už nepustit. Líbí se mi, že i přes to, že jsou jednotlivé díly na podobné téma a odehrávají se ve stejném prostředí, je každý nějakým způsobem originální. Hra se sice nestala mým favoritem, ale čtení jsem si rozhodně užila a zklamaná stoprocentně nejsem.

07.10.2020 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Od knížky jsem měla velká očekávání a tak jsem ze začátku byla trochu zaražená, protože se mi to nezdálo jako naprostá pecka. Ale jakmile jsem se pořádně začetla, nepřestávala jsem knížku hltat a přečetla jsem druhou půlku na jeden zátah. Do dalších dílů se vrhám okamžitě. :)

11.03.2019 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Na první díl to nemá, ale stejně to bylo skvělý! Nebyla tam snad jediná část, která by mě nudila. Prostě nemám co vytknout...

01.07.2018 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Knížku jsem četla už po několikáté a pokaždé jsem si příběh užila. Jedná se o jednoduchou romanťárnu, protkanou vtipem a příjemným autorčiným stylem. Jako oddechovka určitě super!

24.04.2023 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Od knížky jsem nečekala žádné šílené zvraty, hromadu akce a zápletek, chtěla jsem si jen odpočinout s milou knížkou a hrnkem čaje. A přesně to jsem dostala. Moc se mi líbilo grafické zpracování, chaty z messengeru příběh skvěle oživily a ozvláštnily. Ráda bych také vyzdvihla názvy kapitol. Miluju, když jsou v knížkách pojmenované, místo jen obyčejného číselného označení, a tady jsem se několikrát opravdu pobavila. Moc mi nesedla Mei, ze začátku jsem si ji docela oblíbila, ale později mi už vyloženě začala lézt na nervy a za její rozhodování jsem jí měla chuť vrazit pár facek. Naopak Liam a Ava byli úplně skvělí!
Na vánoční odpočinek je Navždycky určitě super volbou. :)

20.12.2020 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tomuhle říkám zakončení série na úrovni! Kniha obsahovala všechno, co jsem si přála - skvělé zápletky a rozuzlení, úžasnou romantickou linku a bližší seznámení s vedlejšími postavami. Ohledně posledního budu se mi moc líbilo především seznámení s ostatními vladaři a jejich rodinami a historií.
Nemůžu si pomoct, ale prostě nemůžu vystát Nestu a Elain. Moc jsem je nemusela už v předešlých dílech, ale tady mě místy vyloženě vytáčely. U některých postav jsem se po celou dobu pohybovala na pomezí lásky a nenávisti a nedokázala jsem si na ně utvořit ucelený názor.
Celkově ale tento poslední díl dokázal, že se jedná o neskutečně povedenu sérii, kde si každý díl zaslouží 5*. A i když mým favoritem zůstává dvůr mlhy a hněvu, tohle byla opravdu pořádná jízda!

27.09.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Tahle kniha mi připomněla, proč vlastně tak miluju sarkastické hrdiny. Jakožto moje seznámení s autorkou jsem si podle mě nemohla vybrat lépe. Příběh je neskutečně čtivý a návykový, prostě ideálka na léto.

06.08.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Čtení Smrtky jsem si moc užila. Ze začátku to pro mě bylo možná malinko utahané, ale rychle jsem se do příběbu dostala. Nadchl mě originální svět - s ničím podobným jsem se ještě nesetkala, a to už jsem knih četla opravdu požehnaně. :D Potenciál tohoto světa nebyl podle mě plně využitý, ale to očekávám v dalších dílech. Mou nejoblíbenější postavou se stal jednoznačně smrtka Faraday, toho prostě nejde nemilovat. Za mě se jedná o hodně povedené dílo a jsem zvědavá na další díly.

31.07.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když jsem knížku začínala číst, říkala jsem si, že je to opravdu povedená romantická, oddychová knížka, která se perfektně čte. Pak jsem byla opravdu překvapená všemi těmi zvraty, ze kterých jsem většinu fakt vůbec nečekala. Příběh je velmi silný a tak neskutečně čtivý, že jsem četla asi do tří ráno. Hned se přesouvám na další díl a mám takový pocit, že Colleen Hoover se stává jednou z mých nejoblíbenějších autorek.

06.11.2019 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Elle Kennedy opět dokázala, že psát prostě umí. Příběh je jako vždy neskutečně čtivý a hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Nechápu jednu ale jednu věc - proč je to sakra tak krátké??! :D
I když Risk pro mě není z "hokejistů" na předních příčkách, stále jsem si čtení moc užila a už se neskutečně těším na další díl.

27.10.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Kniha naprosto splnila má očekávání a autorka opět dokázala, že psát umí! Hlavní postavy mi byly sympatické a děj skvěle utíkal. Za mě super a těším se na další díl.

16.06.2019 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl byl skvělý, stejně jako první. Vzhledem k tomu, že jsem právě procházela čtecí krizí, jsem se ke knížce dlouho nemohla dokopat, ale když jsem si k ní konečně sedla, nedokázala jsem se odtrhnout. A ten konec? Hned se vrhám na další díl. :)

08.05.2019 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Čtvrtý díl byl stále povedený, ale za mě nejslabší. Absolutně jsem si zamilovala Tuckera, to bez debat. ;) Ale Sabrina mě neskutečně vytáčela svou nerozhodností a celkově svou povahou. Přečtení ale rozhodně nelituji a konec knihy krásně uzavřel celou sérii, po které se mi bude určitě stýskat.

03.07.2018 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl byl snad ještě lepší, než první. Děj byl neuvěřitelně chytlavý a napínavý až do konce... K tomu konci se asi nemusím vyjadřovat. Jak mám teď sakra vydržet do září? :D

11.08.2017 5 z 5