Navždycky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449843/big_navzdycky-XIc-449843.jpg 3.3670
Nahrávám...

Komentáře (233)

Kniha Navždycky

knihomolka27
08. března

(+ SPOILER) DRUHÝ návrat ke čokoládožroutce Mei - a musím říct, že se mi kniha zamlouvala stejně jako poprvé néli o něco víc. Tenhle žánr normálně nečtu a přečtu si tak jednu knihu do roka, takže když už tak je tohle asi dobrá volba. Konečně mám doma všechny tři díly, takže si to všechno můžu přečíst naráz a zhodnotit.

A ted k příběhu - pořád mě tam hodně věcí vytáčelo stejně jako jsem roztála u každé popkulturní hlášky nebo narážky na filmy. Nejsem sice zarytý fanoušek Pottera, ale většinu těch filmů na co odkazovali jsem znala, takže jsem sama sebe plácala po zádech. Každopádně Mei je fajn hlavní hrdinka, skrz druhé čtení musím ocenit to jak nedokonalá vlastně je, její lehce skrytá snaha o perfekcionismus, neustále mít věci pod kontrolou tam vyplouvala na povrch a já si říkala, že je pro jednou fajn tu mít hlavní hrdinku, která není jen dokonalá a všechno jí jde od ruky. Travis mě pořád tak nějak vytáčel a Liam byl fajn, začátek jejich vztahu mi sice přišel lehce uspěchaný, ale nebyl to vyloženě ten nasírací pocit, že se to vzalo vyloženě odnikud. Ava se mi jako postava líbila, i když se mi zdá daleko víc nereálná než je Mei, ale taky se mi líbilo, že má vlastní slabinu a na její příběh jsem zvědavá. Samozřejmě ta druhá usmiřovací část mě už lehce vytáčela a lepší byly ty začátky, ale nakonec se to dalo a vyloženě mě to neunudilo.

Chování postav sice né vždy dávalo smysl, a některé až sentimentální nebo přeintenzivní prožívání naprosto hloupých nebo všedních věcí mi lezlo krkem, ale prostě jsem asi úplně nikdy nebyla extra zaláskovaná pubertačka, takže nemůžu posuzovat na kolik je tenhle lehce otravný a přecukřený stav pravdivý nebo naopak nadnesený.

Závěrem chci jenom potvrdit, že se opravdu nejedná o žádný prúser, spíš naopak mi přijde, že to je vcelku dost čtivá kniha, ve které je možná i víc než se na první pohled zdá, chvílemi je sice lehce hloupá nebo naivní, ale vynahrazuje si to trefným a neokoukaným humorem, který vás asi nenechá úplně chladnými. Né že bych někomu řekla, že tohle je to co si musí nutně hned ted přečíst, ale pokud po knize sáhnete tak si myslím, že by vás asi neměla nebo ani nemohla nějak víc urazit nebo otrávit.

Nikolka001
04. března

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst a vracet se k ní, ale v konečném závěru se mi humor i postavy velmi líbily. Popřemýšlím, zda se pustím i do dalších dílů. :)


klarka41711
26. února

Tak tahle knížka! Bomba! Přečetla jsem ji už dvakrát a bylo to totálně boží. Kniha se rychle čte. Má tam skvělé chatové zprávy. Autorčin humor byl úžasný. A postavy ještě lepší. Mei mi přišla sympatická. Liam byl úžasný hrdina. Moc jsem si ho oblíbila. Travis neboli nejlepší kamarád Mei, byl taky moc super a těším se na jeho knížku. Ava byla další skvělá hrdinka, co měla fakt šílené nápady, ale byla úžasná. Mám pocit, že neříkám nic jiného než slovo úžasný. Ale prostě tahle knížka taková byla. Veliké překvapení!

SněžnáSova
20. února

Autorčiny knížky mě pokaždé dostanou a totálně odvaří. Prostě ,,ňuňatá " romantika ze střední co nemá chybu a už na první stránce víte že kniha bude boží. Já moc doporučuju ,protože tohle je láska NAVŽDYCKY!

Heaven001
06. února

Super knížka na odreagování. Sympatické postavy a chemie mezi ústřední dvojící. Děj se dal sice lehce předvídat, ale vůbec mi to nevadilo. Určitě doporučuju milovníkům Young Adult :)

Jaehyun
23. ledna

Pěkně zpracována oddechovka. Líbilo se mi, že je proložena textovými zprávami a obrázky, jenom mi to občas připomínalo povídky z wattpadu. Když budu mít možnost, přečtu si i další díly.

Konfu97
08. ledna

Po knížce jsem sáhla s očekáváním oddechovky a to jsem také dostala. Rozhodně to není knížka k zamyšlení, ale typická slaďárna z prostředí střední školy. Hlavní hrdinka Mei mi k srdci moc nepřirostla, více mi byla sympatická její kamarádka Ave. U některých hlášek a narážek jsem se opravdu zasmála :D Celkové zpracování knížky (obálka, chaty uvnitř knížky apod.) jsou moc povedené, za to obrovská pochvala. :) Zkrátka dobrá oddechovka, když chcete vypnout, zasmát se a sem tam se zaculit :D

VéjaTarabová
05. ledna

Samotnou autorku sleduji už dlouho pomocí hlavně instagramu, jakožto šéfku humbook teamu. V této branži se orientuje, proto jsem měla poněkud očekávání. Čekala jsem spousty popkulturních narážek a spíše uvolněnou atmosféru. To jsem v rámci možností dostala. K tomu se zde však odehrává nejvíc absurdní romantická linka. Většina interakcí hlavní hrdinky s potencionálními příteli je totální klišé. Spisovatelka si sama přímo nahrává do karet a jakákoli zápletka či samotný závěr jsou příliš jasné už od začátku. Asi mě zde nic nepřekvapilo, ani jsem se nedozvěděla nic zajímavého. Velmi primitivní feel-good příběh na oddechnutí. Musím ovšem vyzdvihnout samotné zpracování knihy. Pěkná obálka, kvalitní papír, vložené chaty z messengeru i s občasnými obrázky, dokonce číslování stránek nebo písmo kapitol je vážně hezké. Úplně nejlepší část byla ale děkovačka. Vtipnější jsem ještě nikdy nečetla, vážně neměla chybu.

„Pokud jsem na něco byla odborník, tak na to dostat samu sebe do pořádně špatné nálady. A ani jsem nepotřebovala pomoc zvenčí, prostě se to celé stalo v mojí hlavě.“

1 ...