Navždycky

Navždycky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449843/bmid_navzdycky-XIc-449843.jpg 3 784 256

Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?... celý text

Andynka
08.10.2020 5 z 5

Tak jo... i mě se tahle kniha dostala pod kůži.
Naprosto jsem se do ní zamilovala a vím, že se k ní budu ráda vracet !
Než jsem se do knihy pustila přečetla jsem si zde pár negativních recenzí a jsem překvapená proč.... jako, jasně... ne, každý má stejný vkus. Ale autorka na knize píše, že se jedná o feel-good romance ze střední. Tak přeci snad ani nemohu čekat nic jiného než odpočinkové čtení plné problémů středoškoláků.
Alespoň já jsem od knihy čekala, přesně to, na co mě autorka už dopředu připravila díky anotaci.
A přesně to jsem dostala.
Odpočinkové čtení, u kterého jsem mohla vypnout a užít si ty středoškolské lásky a problémy.
Mě to hrozně bavilo, bylo to milé, vtipné , roztomilé a romantické. Co víc chtít.
Akorát mě u toho bolely zuby z toho množství čokolády a dostala jsem spíše chuť na ovoce. :D
Za mě velký plus styl psaní, který mi naprosto sedl, skvělá obálka a celkové ilustrace, které doprovázely knihu ( i to číslování stránek se mi líbilo ) . Sympatické postavy a messengerové konverzace byly příjemným zpestřením.
Co mě na knížce, ale opravu štvalo je ten těžký paperback... Hodně špatně se držela kniha při čtení, musela jsem ji skoro lámat, abych si nestínila druhou polovinou knihy text. Tím pádem jsem poničila lehce hřbet knihy... Jako je tu možnost sednou si s knihou ke stolu a jako ve škole ji rozložit a zatížit rukama, ale kdo si takhle doma čte ? Každopádně mě to při čtení dost rušilo a ustavičně mě boleli ruce z té práce držet knihu rozevřenou. Dokonce i teď po dočtení, chytám křeč do palců... Budu jim muset dopřát alespoň jednodenní odpočinek.
Takže pro ty, co mají hodně svalů v dlaních ( což já nejsem ) a chtějí si udělat hezké odpoledne u super milé knížky je tahle rozhodně ta pravá a já ji mohu jedině doporučit.
Jo a taky by jste neměli být suchaři, to vás pak tahle kniha určitě neosloví.
Já jsem si knihu opravdu užila, zamilovala si ji a jdu jí najít čestné místo v knihovně.
Jo a taky doufám, že autorka ještě něco napíše, protože pěkně napsaných knížek, není nikdy dost.

_kesidy_
07.10.2020 2 z 5

Knihu jsem si koupila, protože jsem viděla na instagramu hrozně moc doporučení, ale kniha mě trošku zklamala. Je to prostě klišé, které je pouze obohacenné chatama. Kdyby tam nebylo to, knihu bych si nekoupila už vůbec.
Ale má i pozitivní stránky. Líbila se mi zmíňka o seriálech a filmech. Taky samozřejmě to konci happyendem????????, za což jsem ráda. Obálka knihy je nádherná, ale kvůli zvláštnímu paperbacku, se kniha trosku špatněji četla. Dávám 4/5 hvězdiček

Veve721
07.10.2020 odpad!

"Navždycky" se poslední měsíce dostalo na výsluní skrz masivní propagaci ze strany Humbook teamu a Albatrosmedia. To samozřejmě není nic podivného, když přihlédneme k faktu, že je s autorkou pojí profesní vztahy. Na druhou stranu to vyvolává otázku, zda v tomto případě nejde spíš o protekční dílko, které by se za jiných okolností ztratilo mezi tucty podobnými výtvory. Už po přečtení ukázky jsem si pomyslela, že nepůjde o žádný skvost, no i tak jsem dala knížce šanci. Nikdy totiž nekritizuju nic, co bych komplet celé nepřečetla - vždy doufám, že mezi stránkami něco pozitivního přeci jen najdu. Tady ale musím trvat na svém prvotním dojmu. Knížka je velmi podprůměrná, postrádající jakoukoliv literární hodnotu. Děj je plytký, bez nápadu, opakující klasická klišé romanťáren a nejhorší je fakt, že postrádá vtip. Od knížky, která se tváří být vtipná bych očekávala víc, než jen průpovídky o vydloubávání očí, uřezávání malíčků, vraždění koťátek a podobné hovadiny.

Hlavní hrdinka je samostatná kapitola. Jaká je tady Mei?
-hovado (plivat komukoliv do hrnku je prostě fuj)
-pažravá (taky mám ráda čokoládu, ale je minimálně slušné se o ní podělit s maminkou)
-děsně dětinská (kolik té holce vlastně má být?)
-drzá (jen nevycválaný spratek si může troufnout na to, aby křičel po svém učiteli za to, že se s ní rozešel kluk)
-zahleděná do sebe (jak může někdo dva roky sedět v lavici s kamarádkou, o které absolutně nic neví?)
-sobecká (která holka závidí svému klukovi, že dostal z písemky lepší známku než ona?)
-vůbec ne vtipná (i když se nám autorka velmi síleně snaží vnutit opak)

Nebudu tvrdit, že jsem se vůbec nezasmála. Samozřejmě, že se našlo pár vtipů, které se vydařily. To však nic nemění na tom, že mi hlavní hrdinka byla tak neskutečně nesympatická, že jsem při čtení doslova trpěla. Upřímně se divím, jak se s takovým nesnesitelným sobcem mohl na konci knížky ještě někdo bavit. Ach bože, takhle mě už dlouho knižní postava nevytáčela.

"Navždycky" si mě vůbec nezískalo. Od zaměstnankyně vydavatelství bych očekávala víc. Laťka je nastavena vysoko - v dnešní době existuje tolik talentovaných lidí, kteří se snaží prosadit svou literární tvorbu. Bohužel mnohým takovým se jejich sen nesplní, přestože mají talent od Boha, zatímco jiným stačí znát správné lidi, aby jim vydali jejich podprůměrný výtvor sesmolený za 2 měsíce. Je to naprostý výsměch všem spisovatelům, kteří nad psaním stráví někdy i roky tvrdé práce, aby jejich "dítě" bylo naprosto perfektní.

Ale dost filozofování, pojďme k mému hodnocení. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že bude nízké. Kdyby nešlo o člověka od knih, kdyby propagace neslibovala hory-doly, kdyby se autorka nepyšnila pouhými 2 měsíci práce, tak bych možná byla mírnější. Ale třeba zohlednit to, že měla bonus do začátku oproti jiným, a i tak ho nevyužila. Dávám nejnižší možné hodnocení ⭐ a doporučuji neztrácet drahocenný čas s touhle knihou. Pokud romantika, doporučuju Jane Austen a její Pýchu a předsudek. Tam nikdo nemluví o vraždění koťátek, jazyk je krásný, košatý a hlavní hrdinka svéhlavá i vtipná. U Mei z "Navždycky" musím citovat její vlastní slova: "Jsem trapná, jsem trapná, jsem trapná." Bohužel má pravdu. A jsem si jistá tím, že po této knížce už podruhé nesáhnu. Nikdycky.

(Trochu se obávám, aby mi po zveřejnění recenze taky někdo nenaflustal do čaje...)

rajcatko
07.10.2020 5 z 5

A touto knihou se z mé oblíbené členky HumbookTeamu a nejlepší recenzentkou erotických románů stala..spisovatelka!!!
Děkuji pěkně :)

knihosaurice
06.10.2020 4 z 5

Milá oddychová kniha ktorá vám vyčarí úsmev na tvári. Nájde sa v nej každý filmový nadšenec. Graficky je kniha brutálne prepracovaná.
Určite odporúčam túto knihu každému, kto má rád Olin humor a rád sa pri knihe usmeje od ucha k uchu.
‼VAROVANIE‼: je možné že pri tejto knihe spotrebujete viac čokolády ako by ste mali v pláne.

Katy347
06.10.2020

(SPOILER) Navždycky je čistá a nefalšovaná romanťárna ve stylu Kasie West. Je to slaďoučké, miloučké a hrozně příjemně se to čte.

Bavilo mě to. Hodně. Je to čtivé, dokonce je tam jeden v-podstatě-zvrat ve který jsem doufala, ale nečekala jsem ho. Ještě jsem asi nenarazila na takhle podaný v-podstatě-milostný-trojúhelník (je to složité. Přečtěte si to a pochopíte) a hrozně se mi líbil. Fakt se mi líbila zápletka a i styl psaní byl docela fajn. Místy to působilo plytce, některé věty mi v tom textu přišly umělé a bylo vidět, že je to autorčina prvotina a v tomhle směru není úplně vypsaná. Nebylo to nic velkého. Ale bylo to tam. Každopádně i tak si to čtení sedlo a dost jsem si to užívala (malinko si protiřečím. Ale nikdo neříká, že nemůžu ty chyby vidět a zároveň přehlížet).

Konec? Naprosto příšerné zklamání. Teda jasně – Mei se dala dohromady s tím s kým jsem chtěla a byl to děsně cool Happyend, ale no… jakože. Mohlo to být lepší. Mei se tam zachovala jako totální lidský odpad a bylo to hnusné. Nebylo mi jí ani líto a jenom jsem si říkala, jak někdo může být tak zatraceně blbý, hnusný a zlý a nezasluhující si mít v životě tak parádní kluky (protože jsem hlavní protagonisty fakt milovala a ona se k nim chovala jako blbka). Do té doby mi hlavní hrdinka vlastně nevadila. Nijak jsem ji nemilovala (mám oblíbenější protagonistky) ale nevadila mi. Ale po tom jak se to vyvinulo? Ne-e. Nemůžu ji ani cítit. Hrozně mi to zkazilo celý zážitek z knížky. Naprosto upřímně? Ani jeden jí neměl odpouštět.

Mimo to si taky musím postěžovat na ty zprávy. Ano, všichni víme, že to vychází ze storki, což je super. Ty storky (Jsem tu a mám čokoládu 1&2) se mi hodně líbily a přijde mi skvělé napsat takhle knížku. A stojí to na tom do pytle, tak na co si stěžuju, žeano. Ale ono to prostě kvůli tomu působilo tak hrozně neosobně. Všechny důležité momenty se odškrtly po třech zprávách, teoreticky doplněných třema větama textu a to je všechno. Dámy a pánové, děkuji vám za pozornost, ano teď s ním chodím, ano už se na něj nezlobím, ano jsem hrozně zamilovaná. A on je to vlastně princip. Ale já si přišla ochuzená. Nepotřebuju velké vyznání lásky, hodně kytek a baladu, kterou hlavní hrdina sám složil a zazpívá jí pod oknem při měsíčku. Ale taky bych chtěla něco víc než to co jsem tam dostala.

Ono to teď zní, jakože se mi to nelíbilo a neměli byste to číst (když nad tím tak přemýšlím, tak většina mých recenzí tak vyzní), ale není to pravda. Líbilo se mi to a bavilo mě to. Užila jsem si to čtení, protože je to nenáročné a taková ta typická romantická blbina. Má to příjemné prostředí a není to přecpané ohnanými klišé nad kterými normálně koulím očima. Pokud nebyly ty zajímavé scény napsané ve zprávách (pf) tak byli decentní, nic překombinovaného. Přesně jako to mám ráda. Je to příjemné čtení. Jen... nemyslím si že každému sedne ten konec. Podle mě to bylo děsně stupidní. Pokud jste na romantiku? Budete to milovat. Já už z toho trošku vyrůstám. Řadím to rozhodně k těm lepším. Protože u tohohle žánru stojí tolik knih úplně za nic, že to ani není možné. Ale Navždycky se usadilo na fakt parádní pozici. Myslím si, že je to dobrá kniha, ale není to nic z čeho si každý sedne na zadek.

Pokud vás to láká? Zkuste to. Ale nezaručím se vám za to.

veruptackova
06.10.2020 5 z 5

Dokud jsem nečetla NAVŽDYCKY, nevěřila bych, že může být kniha plná klišé a současně originální.
Naprosto jsem si zamilovala odkazy na Harryho Pottera, Star wars a spoustu dalších filmů a obdivuju autorčin um, protože takhle trefně je zakomponovat do děje prostě neumí každý.
Pokud chcete 100% zlepšovák nálady, u kterého budete mít po celou dobu úsměv od ucha k uchu, tak tahle kniha je tou správnou volbou!
Já si ji určitě hodlám přečíst znovu a opravdu bych nevěřila, že romantická youngadultovka se dostane mezi to nejlepší, co jsem letos četla.

Ivuska.09
05.10.2020 4 z 5

Kdybych nevěděla, kdo tuto knihu napsal, asi bych se do ní nepustila. Autorku znám z Instagramu a její styl humoru mám ráda. A jsem nadšená, že kniha je přesně taková jako příspěvky na jejím kanálu. Navíc čokoláda, Harry Potter, pár tipů na fajn filmy a pak středoškolská atmosféra a trápení s láskou. Společně vše tvoří dobře vyváženou kombinaci. A i když tušíte, jak to všechno dopadne, tak to prostě dočtete, protože vás to bude bavit. A ano, grafické zpracování se opravdu povedlo.

bookbypatrik
05.10.2020 4 z 5

Romanťárny jdou mimo mě, ale Navždycky bylo vážně boží! (Nejdou tady emotikony, jinak by tu bylo oficiální smajlíkové kombo ke knize!) Teď po čtení thrillerů jsem přesně takovou oddechovku potřeboval.

Přidávám pár bodů, proč byste si měli Navždycky přečíst:

- Je tam skvělý humor.
- Postavy si zamilujete.
- Má úžasné grafické zpracování, ty chatové konverzace jsou velká pecka!
- Při čtení narazíte na spoustu zmínek o známých filmech a seriálech.

Jo a číst tuhle knížku bez čokolády nejde, takže si udělejte zásoby. ;)

viva.potter
05.10.2020 4 z 5

Navždycky jsem četla jako beta a i tak je to skvělý❤❤ Skvělá knížka, když potřebujete vytáhnout ze čtecí, nebo si jen oddechnou a někdy se zasmát. Jako haló, já hlavní hrdinku úplně zbožňuju (teda hlavně její humor) samozřejmě že se někdy chová trochu na palici, ale která postava ne? A samozřejmě, že je kniha plná klišé, ale o tom feel good knížky přece jsou. Abychom hned viděli svět růžověji, a aspoň na chvilku se vznášeli na obláčku dobré nálady. Podtrženo sečteno, máte se na co těšit.

Linda2003
05.10.2020 5 z 5

Skvělá oddechovka s úžasným grafickým vytuněním!
super čtení pro lepší den!
5/5

terka8177
05.10.2020

Takkkk měla jsem poctu číst knížku jako beta čtenářka , už od počátku miluji storki od nofreeusernames takže jakmile nám poslala KNIHU !!! O téhle STORCE MYSLELA JSEM ŽE UMŘU!!! Jakože stále žiju ale od začátku knihy jsem se bavila ! Humor v knize je! Postavy zde působí na vás velmi příjemně baví vás a nenudíte se ! Hlavní hrdinka je úplně normální holka kterou si oblíbíte nejen pro boží styl nebo lásku k čokoládě ale dokážete se do ní vžít ! Vedlejší postavy jsou zde napsané velmi dobře a já si zamilovala jednu určitou ! ( ps miluje starwars)
Samozřejmě vás nemine typický fall in love s hlavním hrdinou ! Žádný spoiler ale miluji ho a už bych ho chtěla tady u nás ve světě ????????
Děj knížky není nucený nebo moc komplikovaný - je dobře napsaný že vás neuspává , hezky plyne a hlavně máte ke konci takové nervy a strach jak to zkončí že nehrozí odložení knihy . Čeká zde na vás překvapení , humor , vtípky a láska .
Ola je naše Kasie West a klidně ať říká že je jen její stín u mě má velký obdiv - tato kniha je jedna z těch nejlepší plus je čistě česká !
Takže pokud feel good romance ? Tak si přečtěte NAVŽDYCKY ! ❤️????

Lenny.Wolf
05.10.2020 3 z 5

Tohle byl ultimátní zlepšovač nálady. Není to žádné světoborné dílo, klišé vedle klišé, ale je to super, milý, cute a celou dobu se u toho člověk culí jako blbeček. Takže svůj účel tahle knížka splnila na jedničku a myslím, že tohle je přesně to, o co autorce šlo :) Jo a palec nahoru za děkovačku na konci. Kdyby všechny děkovačky vypadaly takhle, tak je snad začnu i číst :D
P.S.: doufám, že se dočkáme knížky i o Avě, protože to by mě vážně bavilo!

nikolthestrange
05.10.2020 4 z 5

Ať už zakomponováním konverzací z Messengeru do příběhu, moderním způsobem vyjadřování či nádherným grafickým zpracováním knihy (obálka, malůvky u názvů kapitol, obrázky a fotky ve zprávách), se jedná o velice stylový a originální počin - i přesto, že se během děje vyskytne několik klišé (které však autorka používá spíše vědomě a tropí si z nich žerty). Nechybí spousta referencí a citací z univerza Harryho Pottera, Zaklínače, Star Wars, Frozen atd. ;) Hlavní hrdinka je sympatická (i když nechápu, jak může jíst tolik sladkého a zůstávat atraktivní rovnou pro dva kluky :D vytahané klučičí mikiny nejspíš schovaj všechny nedokonalosti) a s jejími libůstkami i nešvary se určitě ztotožní spousta z nás. Řeší se tam hlavně vztahy a celé se to veze na takové pohodové, romantické vlně, což je vzhledem k cílové skupině ok a v rámci toho knihu hodnotím, navíc s přihlédnutím k tomu, že je to česká tvorba a něco podobného jsem "u nás od nás" ještě nepotkala :) Jen bych doporučila nemít příliš vysoká očekávání. Já jsem se veskrze bavila, ale také jsem si uvědomila, že jsem na tyhle věci už možná příliš stará :D

3,5/5*
Za recenzní elektronickou reading copy děkuji Albatrosmedia.

Kudík
05.10.2020 4 z 5

Příjemné překvapení. Mei se mi nejvíc zamlouvala v lásce ke všemu z čokolády. Naštěstí jsem knihu zvládla přečíst za jedno odpoledne, takže došlo pouze na 1 horkou čokoládu.
Travis a Liam... oba sympaťáci, kde už od začátku (možná z anotace) většina čtenářů tuší, že to budou rivalové ve vztahu k Mei. Jen mě mrzí, že se tak brzy rozhodlo. A za mě rozhodně nejlepší a nejvtipnější postava byla Ava, takovou kámošku mít, to by bylo terno. Její únikové plány ...(pozor trošku SPOILER) slaňování, školník, kotelna, petardy... to byla pecka. A pak to autorka dorazí "děkovačkou"! :)

hekarek
05.10.2020 4 z 5

Na český počin to byla fakt parádní jednohubka. Kniha přečtena během nemoci za pár hodin a na pár následujících mi výrazně zlepšila náladu. Navždycky nezklamalo, děkuju.