Barbanka Barbanka komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvěle napsané, ale tak smutné....tak ze života.....

03.02.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Už dlouho jsem nekomentovala knihu která líčí průběh války. Přečetla jsem jich už tolik,že si myslím že vše podstatné už bylo řečeno. Když jsem dočítala Epilog kde jsou uvedena jména všech kteří byli popraveni, nebo zemřeli v důsledku atentátu na Heydricha, jsem měla husinu a chtělo se mi brečet. Opravdu nerozumím tomu, jak si někdo v dnešní době může na něco stěžovat. Máme se jak prasata v žitě. Určitě každá doba má něco,ale pocity které museli zažívat rodiny popravených, nebo oni sami před popravou si nedovedeme nikdo představit. Děkuji autorovi za tuto skvěle napsanou knihu, kterou by si měl přečíst každý, aby hrdinové kteří padli nebyli nikdy zapomenuti.

03.09.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jedním slovem nádherný příběh! A spousta životních mouder v něm….

23.07.2022 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Poslední dobou jsem necítila potřebu nějakou knihu komentovat, ale u této prostě musím! Už dlouho se ve mně neprolínaly tak šílené pocity. S kolegyní v práci se často bavíme o tom, co zrovna čteme a když jsem se jí zmínila o severní zdi, tak z ní hned vypadlo, že jí knihovnice řekla , že tuto knihu lidé často vrací nedočtenou s tím že je to prostě hrozné.Dost často se setkávám s lidmi, kteří na tento typ knih nemají prostě koule. V dnešní době se každý druhý potýká s depresemi, takže nemají chuť číst něco tak drsného, smutného a krutého. Rozumím tomu a i když ani mně se tento typ knih nečte dobře, jsem ráda, že to většinou dotáhnu do konce, protože takové události by neměly být nikdy zapomenuty !

04.05.2023 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherná povídka ! Dnes v době kdy čelíme pandemii, karanténě, depresím z toho co bude dál, bychom měli číst víc takových příběhů o naději, moudrosti a pokoře. Abychom si uvědomili, že vše se děje z nějakého důvodu a každý z nás má možnost v životě něco změnit.

23.03.2020 5 z 5

Bezmoc, zoufalství, trápení.Tak by se dala specifikovat tato napínavá kniha, kterou jsem přečetla rychlostí blesku. Jsem také matka, při představě, že bych musela zažít něco podobného mi běží mráz po zádech. Občas stačí chvilka a člověku se obrátí život vzhůru nohama. Nezbývá nic jiného, než se s tím nějak popasovat..

09.09.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Vůbec nechápu že hodnocení této knihy je tak slabé.Já nemohla knihu odložit a když jsem se dostala ke konci, nejraději bych hned četla další díl, který musím rychle někde sehnat!!! Viděla jsem i seriál a jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky právě teď, kdy má vyjít poslední série, tak jsem si alespoň připomněla co všechno se v něm vlastně odehrálo. Stejně jako ostatní jsem se knize dlouho bránila, ale jsem moc ráda, že jsem se k tomu nakonec odhodlala, doporučuji všem :)

31.08.2022 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Tak to bylo hodně náročné čtení. Příběh je to krásný, ale na můj vkus zbytečně zdlouhavý. Chvilkami jsem se od knihy nemohla odtrhnout, ale chvílemi mě zase nudila. Každopádně, jsou v ní nádherná moudra ze života, která budou platit v každé době....Jsem ráda, že jsem dočetla až do konce.....

14.06.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Detektivky nejsou můj šálek kávy, ale tohle se mi moc líbilo. Poslouchala jsem jako audio knihu, ze začátku jsem si musela na hlas Kristýny Kociánové zvykat, ale ve výsledku musím uznat, že to bylo načteno skvěle. Doporučuji

27.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherný příběh

30.06.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Už jsem četla hodně knih o holokaustu, takže jsem se vlastně nedozvěděla nic nového. Jen čím jsem starší tím se mi to hůře čte, nevím proč. Každopádně si vždy uvědomím, jak se máme všichni dobře i v čase kdy je pandemie. Stále máme co jíst, můžeme jít ven na procházku, dívat se na naše spící či hrající si děti, objímat toho koho milujeme. A i když nás ve zprávách stále masírují negativními zprávami, občas jsou nějaké nepokoje, sociální sítě jsou plné hejtů a nenávistných komentářů, tak doufám, že tak hrozná doba se už nikdy nevrátí!

05.04.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nádherná kniha! Už dlouho mě nic tak nepohltilo. I když příběh není moc veselý. Od autorky jsem už jednu knihu četla a nemela v plánu číst další. Tahle na mě vyskočila v čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Rozhodně všem doporučuji !

11.03.2020 5 z 5

Spousta mých přátel mi říkala o dokumentu, který běžel na Netflixu. Zdráhala jsem se na něj podívat,protože jsem věděla,že to nebude nic pozitivního a tak nějak jsem na to pořád neměla koule. Pak jsem objevila audioknihu, kterou jsem si během pár dní poslechla. Neposlouchalo se to vůbec dobře, člověk by předtím chtěl zavřít oči a dělat že nic takového se vlastně neděje, určitě je to jednodušší. Vnímám to i když se s někým snažím o této knize bavit. Lidé to nechtějí slyšet je to příliš depresivní. Ale přesto bychom o tom měli vědět všichni, aby jsme se konečně probrali a začali konat. Byla nám dána k dispozici tato nádherná planeta, kterou jsme stihli během pár století skoro kompletně zničit. Pojďme tedy všichni udělat něco proto, abychom my a i budoucí generace měli kde žít. Snad ještě není pozdě…….

04.08.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavý námět, chvilkami spíše dokument, než příběh. Dotčeno kvůli čtenářské výzvě, jinak bych asi odložila.

21.06.2022 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Krásný příběh se zajímavou zápletku moc se mi to líbilo

21.09.2021 5 z 5

Tajný život stromů (obrazové vydání) Tajný život stromů (obrazové vydání) Peter Wohlleben

Miluji knihy od tohoto autora. Je to takové pohlazení po duši, ale zároveň k zamyšlení. V některých kapitolách jsem byla opravdu překvapená, co jsem se o stromech dozvěděla. Taky jsem se přesvědčila o tom že nejsem blázen,když odmalička ochraňuji nejen hmyz, zvířátka, ale i rostliny. Mým dětem i manželovi jsem jasně řekla že pokud mi někdy přinesou řezané květiny takže jim je omlátím o hlavu :D Ve váze vám kytka za chvilku zvadne, přitom na záhoně, by mohla být krásná ještě mnoho dní. A to že někdo nedokáže vydávat zvuky nebo mluvit ještě neznamená že nic necítí.
Teď se chystám na knihu :Citový život zvířat a postupně na všechny knihy od Petera Wohllebena

20.10.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to mělo spád. Smutný příběh o tom, jak je důležitá rodičovská láska v dětství a jak nás může poznamenat do dalšího života, když se nám jí nedostává….

21.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezký příběh se zajímavým rozuzlením a spoustou podrobností ze života divokých ptáků a přírody.

29.06.2021 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Já knihu nedočetla..asi jsem od ní čekala víc. I když jsem se snažila, kniha mě prostě nebavila.

06.03.2012 1 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tak zajímavý námět a tak zbytečně zdlouhavá kniha. Spousta absolutně nudných pasáží.I když jsem poslouchala jako audioknihu musela jsem to ukončit ,protože něco co by mě tak nebavilo už jsem dlouho nezažila….

04.04.2022 2 z 5