Tajný život stromů (obrazové vydání)

Procházka lesem s jedinečnými fotografiemi a poutavými příběhy. Vyznání lásky k lesu – výpravná obrazová publikace, která přímo vyzývá k tomu, abychom se ponořili do hlubin lesů. V plném znění původního vydání. Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky, láskyplně se starají o svoje potomstvo a pečují dokonce i o své staré a nemocné sousedy. Neuvěřitelné? Ale pravdivé!. Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Dotisk r. 2022...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415361/big_tajny-zivot-stromu-dbJ-415361.jpg 4.6754
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Přírodní vědy

Vydáno: , Kazda

Das geheime Leben der Bäume, 2015

Kniha Tajný život stromů (obrazové vydání)

Zdekat

V nějaké recenzi se psalo, že se budu po přečtení dívat na stromy jinýma očima. Vskutku to tak je, doporučuji. Kniha není dlouhá, v mé verzi luxusní fotky a čtivý, zajímavý text. TOP.

Renatka11

Vždycky jsem stromy vnímala jako živé organismy a procházky v lese milovala, ale nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, že spolu komunikují, spolupracují, vychovávají mladé, pamatují si, myslí, křičí a mnoho dalšího. V tom je tato knížka jedinečná a mění náš pohled na ně. Až půjdu příště do lesa, asi ho uvidím jinýma očima a budu si jednotlivých stromů všímat mnohem víc nez doteď.

Allla9

Z knihy na nás dýchá láska k přírodě.. Autor nám předává mnoho životních zkušeností. Každý, kdo má rád přírodu, si těchto rad váží.

Terva

Nádhera, tohle je bomba. Původní malá knížečka je rozšířená o velké fotografie a se spoustou doplňujícícu ůdajů. Dozvíte se mnohem více, než z původního výtisku. U těch fotografií budete slintat a množit malé stromečky. Absolutní nádherta a perfektní tah od pana spisovatele.

jitka_dankova

Odborná naučná kniha o ekosystému lesů. Na to, že jde o celkem náročné čtení plné odborných pojmů, je podáno velmi pěknou formou. Není to nudná učebnice, při čtení se cítíte jako na procházce se starým milým zapáleným lesníkem. Teda, já lesníky nepotkávám, ale tohohle jsem v rámci knihy potkala ráda. Les mne celkem fascinuje, hlavně buky a bukové lesy, takže jsem stránky a vyprávění pana Wohlleben celkem dost hltala. Některé pojmy jsem znala, spousta konceptů pro mne ale byla nová, něco i lehce k neuvěření, až jsem si říkala, jestli bych si neměla ověřit informaci i z těch zdrojů, které tam pěkně odkazuje.
Cením si toho, že umí používat pěkné metafory, aby některé pojmy dobře vysvětlil i laikovi. Prostě číst tak pěkně podanou odbornou literaturu mi nevadí. Když teď chodím na procházky do lesa, už se na stromy koukám trochu jinak. Najednou jsou to pro mne velmi chytré organismy, ze kterých mám respekt. A jsem si víc než jistá, že o nich ještě spoustu věcí vůbec nevíme.

Zuzanak4

Miluju přírodu, miluju do ní pronikat víc a víc s tahle kniha mi přinesla tolik užitečných informací! Doporučuji všem!

ZuzanaK.

Nejsem přesvědčená o všem, co PW píše, protože pár názorů mi přišlo podložených pouze přáním, nebo by byly snadno rozporovatelné odlišnou metodikou hodnocení, přesto knihu hodnotím jako velmi přínosnou. Určitě by mnohé z ní mělo být předáno už dětem a pak znovu a znovu opakováno dospělým.

Simstr

Nikdy bych nevěřila, že si někdy přečtu knížku o životě stromů. Velice poutavě napsané, srozumitelné jak vlastně fungují, jak se "dorozumívají". Zajímavé. Přečetla jsem na dva zátahy. Taková příjemná jednohubečka :-)