annes annes komentáře u knih

Napálený Napálený Kevin Hearne

Já jako fakt nevím, ale průměr drží dobře, protože některý ty hlášky a odkazy na jiná díla/filmy/postavy atd. mi prostě krásně sedí. Ale asi si dám zase nějakou pauzu, než otevřu další díl.

01.09.2022

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Za lepší svět....Ten konec mě vzal opravdu za srdce, víc než bych řekla u prvního dílu. Jsem opravdu ráda, že jsem sérii dala druhou šanci a v rámci roku ji opravdu přečetla. Díky, Maasová, za ten zážitek.

21.08.2022 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Film už jsem skoro zapomněla...ale tahle kniha mě vážně chytla a prožila jsem s malou Čijo naprosto vše. Jen už nechci číst tak "silné" příběhy.

16.08.2022 5 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Pro milovníky JA určitě doporučuji. Je zajímavé nahlédnout do autorčiny korespondence, byť jí není mnoho a Ještěd komentáři a zasazením do období. Za mě super, ještě že mi nechybí v knihovně.

27.07.2022 5 z 5

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Záhadné zmizení lorda Listerdalea Agatha Christie

Opět nejlepší čtení na tábor. Vážně se mi líbí koncept povídek a ty od Agáty prostě nemají chybu. Naštěstí jsem objevila, že mi od ní ještě nějaké spovídkové sbírky chybí.
A zajímalo by mě jak přišla ke jménu James Bond, zda to bylo před nebo po a jestli to má vůbec nějakou souvislost?...

25.07.2022

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Obálka mě zaujala hned v novinkách, ale nějak nebyl čas. Naštěstí letošní čtenářská výzva tomu chtěla, že jsem knihu otevřela a rozhodně to stálo za to. Kdyby příběh nebyl v českém prostředí (hlavně jména a ta mentalita) asi by mě uchvátil ještě víc i ta atmosféra a tajemství. Na české poměry je to pro mě hodně super čtení a když bude čas možná mrknu i na něco z historie oblasti a jejího znovu obydlení, rozhodně mě to zaujalo.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Meh, rozhodně jsem se neklepala nebo nebála, jak někteří píší, nicméně do té oblasti se raději vydávat nebudu. Čekala jsem trochu lepší odhalení/vysvětlení, ďatlev to taky úplně nebyl ovšem nápad a zpracování celkem dobré, takže pro zajímavost asi můžete otevřít.

Volání divočiny (komiks) Volání divočiny (komiks) LLoyd S. Wagner

Jak mi tenhle klasický příběh mohl tak dlouho unikat? Pro teen čtenáře super komixové zpracování, což i mě upoutalo a tak na návštěvě u sestry jsem knihu vytáhla z poličky a konečně si přečetla Buckovo dobrodružství. Tvrdé, ale stálo to za tu svobodu.

03.07.2022 3 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Ke kvalitnímu Vélinovi jsem se chtěla vrátit, ovšem tenhle díl byl no řekněme lepší než 2 a 3 původní série ale prvnímu dílu nesahá ani po kotníky. Otevřel se sice nový světadíl (asie) s tradicemi, vynálezy a novými postavami, ale nebyla to žádná jízda. K druhé půlce tohohle příběhu se ale určitě vrátím, jen na to asi nebudu tolik spěchat...

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Předtím jsem jim říkala, vedlejší postavy, teď jsou mé oblíbené, hlavně Elide. Nemít nic a přitom umět využít vašeho, co se naskytne tak jako ona, to je opravdu dar. Škoda, že já ho nemám.
Příběh nabral na obrátkách a různá odhalení a rozuzlení plánů Aelin byly hooodně dobré. Jde vidět, že Masová s každým dílem roste také, co se do umu psaní týče. Za mě hodně zajímavá jízda a ten konec, hustý.

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Zaujal mě název a obálka. Do nějakého páni nebo wow to má určitě daleko, ale nádech Persie dodal příběhu jisté kouzlo. Bohužel, i tak to bylo spíše průměrné, nicméně, zajímavé.

03.07.2022 3 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Jména. Jména? Jména! Tohle dílo jich bylo opravdu plné. Můj největší nepřítel. Naštěstí v dnešní době už existuje internet takže u čtení rozhodně nechyběly otevřené záložky s rodokmeny a mapami. Chvíli jsme měla pocit, že si to čtení nebudu mít šanci užít, ale naštěstí se to nestalo a po několika "kapitolách" jsem se víc zorientovala a pak už jen četla další a další příběhy z dávných časů. Není to tak velkolepé jako pp už jen kvůli struktuře psaní, ale chápu že jedno epické dílo za život je opravdu ažaž. Díky za seskládaní a publikování. Bylo by škoda kdyby tyhle příběhy nebyly zveřejněny;-)

03.07.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak tohle jsem nečekala. Na začátku mi nějak nedocházelo, že hlavní hrdinka opravdu nebude Vivi, pořád jsem čekala, kdy se objeví její pohled na věc, ale nepřišlo to. Paráda! Jude je mnohem lepší než jsem si kdy mohla myslet a celý svět je jaksi povědomý z mých dětských představ o vřesových chaloupkách a kůrových mužíčcích, ale přitom mnohem osobitější a rozhodně dobrodružnější. Nicméně očekávám hate to love scénář, ale pozor, další díly si přečtu i kvůli něčemu jinému než romantice, protože Jude rozehrála vysokou hru, tak se těším, jak jí to půjde dál:-)

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Tahle kniha mi drahně let ležela na polici. Rozhodla jsem se, že letos to prostě někam vecpu a konečně si trilogii přečtu. Bože! Proč mi to trvalo tak dlouho? Byla to velká chyba. Jestli budou i další díly pokračovat v duchu a kvalitě jedničky tak to bude celé moje srdcovka! Slavík a medvěd si mě rozhodně získal a Vasja se svým samá ruka, samá noha, havraním copem, smaragdovýma očima a hlavně svou odvahou a vírou je prostě TOP hrdinka:-)
Vážně, jestli něco otálíte, nedělejte to a rozhodně si knížku přečtěte:-)

03.07.2022 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Na začátku jsem byla pěkně nakvašená, když mi došlo, že tady nebude pokračovat hlavní příběh, ALE jsem moc ráda, že tomu tak bylo. Po asi třech kapitolách jsem v tom byla zase až po uši, takže rozhodně nedoporučuji vynechávat. Kromě nových věcí se změní i staré a člověk se dozví zase další dílky do skládačky ( u mě byl i wow efekt)...

28.06.2022 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Poutavost příběhu se stále drží, rozuzlení hlavního motivu pěkně poskočilo a vedlejší postavy si mě získávají čím dál víc. Dějová linka s Manon přináší další zajímavou postavu Elide, tak uvidíme co se z ní přesně vyklube a další dámy (Kaltain, Lysandra i Faliq) rozhodně nezaostávají a také ve svých příbězích mají, co nabídnout. Hooodně dobrý čtení:-)

18.04.2022 4 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Jako tohle už snad ano nebyl hraničářův učeň. Úroveň se pro mě propadla vážně hluboko. Tenhle díl mi přijde slabý o opakujícím se motivu nemluvě. Mám v knihovně ještě další díl a přečtu ho asi spíš z povinnosti a ucelení série, jinak bych do toho asi už nešla.

18.04.2022 2 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Druhý díl lepší než první? Za mě rozhodně ano. Dějově jsme se trochu posunuli a ubylo uměle vytvořených příležitostí vysvětlovat svět a jeho mechanismy. Vztah našich hlavních hrdinů se celkem zábavně vyvíjel a samozřejmě s výsledkem jsem spokojena, jen kdyby to trvalo trochu míň stránek a trochu víc jich přibylo s osvětlením některých nedořešených věcí. Čekat na další díl pro mě bude mnohem těžší než čekat na tenhle.

12.04.2022 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Ach, ta přirovnání! Hotová lahoda pro oko i mysl! Naprosto čtivé, věrné, vtipné, romantické i tragické. Ten příběh má všechno️. Za mě asi do top desítky fantasy.

31.03.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Prokletý kraj mi sedl teda mnohem líp, ale tohle bylo taky fajn. Taková pěkná oddechová detektivka, trochu se zamyšlením a ještě pro mě v sympatickém prostředí. Na českou literaturu rozhodně velmi dobré!

29.03.2022 3 z 5