annes annes komentáře u knih

Legenda Legenda David Gemmell

Má druhá kniha od Gemmela po opravdu dlouhé době (první jsme četla tak před 12ti lety). A teda páni! Druss je fakt švihák. Nikdy jsem si nemyslela, že se mi bude číst tak dobře o přípravě na bitvu a bitvě samotné (nejsem moc ten typ), ale u téhle to šlo nějak samo:-) ...Po přečtení jsem neodolala a pořídila si celou sérii domů,takže asi tak moc se mi to líbilo:-)

Věčný luňák Věčný luňák David Gemmell

V tomto díle sice už nevystupuje hrdinka, kterou sem si oblíbila, ale zato se objevily nové (řekla bych skoro zajímavější a snad i lepší) charaktery. První je šlechetný správňácký chlap, který zachrání mladého, statečného a chytrého jinocha a obou se na konci prostě nechcete vzdát... Je škoda, že nejsou další díly...Každopádně doporučuji, určitě stojí za to si knihu přečíst:-)!

Dcera Železné ruky Dcera Železné ruky David Gemmell

Kniha mi přišla velmi čtivá :-) Hned od začátku fandíte horalům, aby se nenechali utlačovat a dobře to dopadlo. Když se tam ovšem objevil Taliesina všechno se začalo časově zamotávat, přišlo mi to trochu překombinované, ale i tak sem knihu dočetla jedním dechem:-)

Stříbrné kladivo Stříbrné kladivo Vera Henriksen

V knize se řeší spousta důležitých životních otázek - dospívání, manželství, rodina i otázka víry a to velmi čtivou formou z pohledu mladé vikingské dívky Sigrid, která se vám po prvních stránkách dostane pod kůži.