annes annes komentáře u knih

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Hlavní hrdinka mi fakt sedla! Miluje knihy a není to žádná hezounka, takže stejně jako já :-)

15.02.2019 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Stejně jako jednička se to čte tak nějak samo..V příběhu Jace a Clary víte že něco nehraje a už už si myslíte, že se vám vaše teorie potvrdí a ono nic... a ten konec - co nejdřív chcete otevřít další díl a taky že jo :-)

14.02.2019 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Nějak sem se nemohla začíst...pak jsem to sfoukla najednou, ale teda ten Švanda je pěknej trouba, že to nechal zajít tak daleko, chudák Dorotka...

08.02.2019 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Bill Willingham

Frau Totenkinder jedeee! A nejlepší je Blufkinova speciální schopnost - čte, čte úplně všechno :-D

01.02.2019 4 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Příběh nic moc, ale objevení se postav Žánrů - pecka!!! a Wolfi ve svých postavách mě taky dost pobavi...a doufám, že Jack už se tam vracet nebude a Růža se dá dohromady, protože to co je s ní teď je fakt bída:-(

30.01.2019 3 z 5

Tomb Raider: Archivy S.3 Tomb Raider: Archivy S.3 James Bonny

Jako na jedničku to nemá, ale příběhy jsou pořád napínavé..nikdy mě asi neomrzí ženská co umí nakopat někomu zadet a u toho ještě najde nějaký ten "poklad"...ale teda ta poslední komixová povídka - wtf?...

28.01.2019 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Chápu, že čarodějnic, upírů, vlkodlaků už je v knihách spousta, ale trollové co jsou podobní lidem, je na mě trochu moc...Naštěstí se to čte se ti prakticky samo:-), a nejsou tam žádné překvapivé zápletky či rozuzlení..Ale samozřejmě je to napínavé, takže honem do knihovny pro další díly..

27.01.2019 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po shlédnutí filmu a nakousnutí seriálu je KNIHA nejlepší verzí! Velmi čtivá a rychle na další díl :-)

18.01.2019 5 z 5

Kdo v přírodě čaruje Kdo v přírodě čaruje Anna Burdová

Jaromil, Paní Zima, Letona, Meluzína, Ozvěna, spousta skřítků a víl! Paráda! Velmi pěkně napsané. Klidně bych brala nějaké další pohádky z tohoto světa :-)

10.01.2019 5 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

Kdo nemá rád zdlouhavé vyprávění, je kniha právě pro něj. Bez zbytečného protahování s trochou humoru si v této knihze přečtete vše o nejen severských bozích a jak to mezi nimi bylo, ale i o Volslunzích a Sigurdovi s Brynhyld.
+ obsahuje odkazy na knihy ze kterých autor čerpal "fakta"

02.01.2019 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Huhůůů, netušila jsem, že se mi bude líbit young adult, zvláště když už nespadám do této věkové kategorie, ale evidentně si ráda smlsnu na zamilovaných příbězích se sympatickou hrdinkou a se skvělými přítelkyněmi, které by jí leckdo mohl závidět a navíc se spřízěnou duší v podobě laskavého kluka. Co víc si přát?..Po přečtení do svého "chci si přečíst" dopisuji bezpodmínečně první díl selekce, tak uvidíme zda mě osloví...

05.12.2018 5 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Na začátku člověk nemá ani Artuše ani Merlina a skoro všechna známá jména nějak chybí či jsou popřeházeny a máte pocit, že je to tak nějak divně špatně...pak ale čtete dál a začíná to všechno dávat smysl a pak je to napínavý a rychle čtete dál, abyste už věděli jak to dopadne...Až bude čas určitě si přečtu další díl!

28.11.2018 4 z 5

Cestou vlka – Tulák 1 Cestou vlka – Tulák 1 David Gemmell

Gemmell nezklamal. Povedené fantasy a tuláka si i přes jeho náturu velmi rychle oblíbíte ;-)

01.11.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po shlédnutí seriálu jsem si chtěla přečíst...a na začátku jsem byla trochu zklamaná, že v knize moc nejsou rozepsané detaily/smýšlení/okamžiky...ale nakonec mi to vůbec nevadilo a byť jsem příběh znala četla jsem jedním dechem. Nedoporučuji dcerám se špatnými vztahy s matkou...

17.10.2018 5 z 5

Tomb Raider: Archivy S.2 Tomb Raider: Archivy S.2 Dan Jurgens

Dvojka má opravdu méně poutavé příběhy než jednička, ale kresba a provedení jí stále vysloužilo stejný počet hvězdiček.

08.10.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Konečně něco málo navíc o Eliasovi, ale chtělo by to rychle další díly.

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Pokračujeme ve skvělém příběhu dál. Čise přibude hafan,takže body nahoru.

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Pokračování je stejně super jako první díl. Líbí se mi zapojení historicky doložených příšerek/nadpřirozených bytostí atd., co se v průběhu celého příběhu objevují. Doufám, že to tajemno vydrží i nadále.

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Čarodějný svět trochu jinak. A Elias je prostě správně pochmurný sympaťák a Čise milé trdlo, prostě hlavní postavy jaké mají být:-)

Ódinn. Mýtus, oběť, iniciace Ódinn. Mýtus, oběť, iniciace Jan Kozák

Stejně jako k jiným odborným knihám i k této se hodí mít předešlou znalost severské mytologie, legend atp (alespoň základní)....Nicméně i když nejsem expert v oboru, tak mi kniha přinesla spoustu nových poznatků, souvislostí a bodobností v severském náboženství a přiblížila mi tak otazníky, které jsem před čtením měla. Pokud někoho hlouběji zajímají vztahy bohů, co proč a jak se stalo a chce k tomu i třešinku na dortu, doporučuji :-)

23.08.2018 4 z 5