Ostré předměty

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/ostre-predmety-QBt-174645.jpg 3.91839
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Sharp Objects, 2006

Kniha Ostré předměty

nicolettkaa
dnes

Podle mě se zrovna označení psychothriller k této knize moc nehodí. Spíš bych řekla psychologický román s kriminální zápletkou. Ta je totiž na vedlejší koleji. Děsivá zrovna kniha také moc není. Možná jen trochu nechutná. Styl psaní autorky mě baví, také oceňuji, že její postavy jsou vesměs nesympatické a trpí nějakou duševní poruchou. Skvělé vykreslené charaktery jednotlivých osob. Pokud máte už něco ze žánru krimi načteno, pachatele musíte udhalit zhruba v polovině knihy (ono zas nejde moc z koho vybírat). Na konci se tedy žádný "wow efekt" nedostaví.

POZOR, DÁLE MŮŽE BÝT OBSAŽENÝ SPOILER
Je možné, že jsem tuhle informaci četla, aniž bych si ji uložila do paměti, ale může mi někdo říct, proč Amma nezůstala bydlet s otcem? Druhá věc, myslíte, že smrt Adořiny matky byla přirozená?

Manyna
27. listopadu

Osobně jsem čekala nějaký šokují závěr, bohužel se tak nějak naplnilo to, co všichni od půlky knihy čekali. Škoda.

VerczaV
17. listopadu

Mně se kniha líbila nějak bych ji nezatracovala. Hlavní postava Camilla, mi byla i sympatická. Tušila jsem kdo bude vrahem asi od poloviny.

jaja0841
09. listopadu

Kniha se sice zabývá zajímavým tématem, ale očekávala víc. Nějak jsem si nedokázala najít cestu k postavám, které pro mě nebyly sympatické. Ani konec mě moc nepřekvapil. Autorka mi stylem svého psaní nesedí, další knížku od ní číst už nebudu.

Charley
09. listopadu

Musím přiznat, že jsem byla knihou trochu zklamaná. Po popularitě, která se kolem G. Flynn odehrávala, jsem byla hodně zvědavá. Bohužel jsem z toho nebyla tolik nadšená.
Hlavní hrdinka se potýká se spoustou problémů a hromadou pití. Měla jsem pocit, že detektivní linka je vedlejší, napovídá tomu i rychlý závěr, kdy rozuzlení příběhu bylo nahlceno na několik posledních stránek.
Nevím, jestli se hned pustím do další knížky autorky.

sarkaditt

Jedna z mála knih, kde mi bylo od začátku jasné, v čem je zakopaný pes... Příběh pro mě byl spíš taková oddechovka, mám raději větší napětí a zamotané zápletky :)

Lady.Lucrezia

Málo kdy Vám lezou na nervy snad všechny postavy, ale u této knihy je velká šance, že tomu tak bude. Moje druhá kniha od G.Flynn a opět hodnotím podobně. Autorka umí psát svižné knihy, které neodhalují přespříliš předem, což oceňuji, ale musí více pracovat s psychologií postav, tam kde je to třeba a omezit popisy, které přehání až to v příběhu působí rušivě.

Wladimirski

Poslední třetina knihy se skvělým závěrem byla fajn, ale předchozí vývoj příběhu po zdařilé zápletce nebyl tak zajímavý, jak napovídala anotace. Nedůležité popisy mnoha postav narušovaly napětí dějové linky. Průměrné čtení.

Noční lovec
Noční lovec