Ostré předměty

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/big_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 3.91992
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects, 2006

Kniha Ostré předměty

capricorn__

Jedna z těch knih, kterou jsem náhodně listoval ještě před přečtením a dozvěděl se tak pachatele už velmi brzy. I přesto se můj zážitek ze čtení nezměnil a já si čtení užil, Gillian Flynn je perfektní autorka na psychologii postav, líbí se mi její cynický styl psaní a i její metafory. Problém v "Ostrých předmětech" vidím především v useknutém konci - autorka si umí dát načas s popisy prostředí, myšlenek, aby si náhodou čtenář nemohl představit záhonek na zahradě podle sebe, ale konec velmi rychle přelétla. Jinak skvělý thriller, velmi hutný. Seriál z HBO je taky povedený.

jaHanicka

Velmi, velmi vydařená detektivka. Pachatel teda nebyl moc překvapením, trochu se to nabízelo, ale příběh je propracovaný, psychologie postav zajímavá, celkový dojem paráda. Autorku jsem objevila vlastně díky čtenářského výzvě (je o 22 let starší než já), ale hned jdu na její další knihu, a pokud se nic nepokazí, mám je tu už nachystány všechny. Jednoznačně můžu doporučit.

Karoley

Po Zmizelé jsem se podívala na zoubek Ostrým předmětům.. a musím říct, že místy je to opravdu zvrhlé :)) Detektivka z rozkošného městečka Wind Gap, kde jsou brutálně vražděny malé děti a kde se třináctiletí běžně oddávají drogám a sexu. K tomu krásně vyšinuté hlavní hrdinky. Já jsem spokojená. Závěr mě překvapil, myslela jsem, že vrahem je někdo jiný.

anisek989
30.12.2021

Četla se dobře a rychle, ale je to dost předvídatelnej příběh. Už tak od poloviny knihy jsem měla podezření, kdo to bude a od 3/4 jistotu, která se naplnila.

klarence
13.12.2021

Za mne možná trochu drsnější. V určitou dobu jsem už asi tušila, o co šlo. Temný příběh. Ale určitě půjdu časem do další.

JointlieKat94
28.11.2021

Komentář píšu s krátkým spožděním.

Tohle mě vlastně docela chytlo. Sice to není úplně můj oblíbený žánr, ale asi brzy bude.

Sice jsem si tu neoblíbila ani jednu postavu, pár jsem jich tu dokonce nesnášela (vlastně asi jen Camille s rodinou) a naprosto jsem nechápala jednání 13.letý holky, která se chovala někdy jak dospělá a někdy dokonce ještě jako mladší..

Ale konec mi vše vysvětlil, a já zírala s otevřenou pusou. Měla jsem podezření na úplně jinou osobu. Takže jsem byla vážně překvapená!

Ráda bych viděla i seriál.

Nikkiproch
14.11.2021

Tento román jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že jsem ráda, že jsem zvolila tuto formu. Nejsem si jistá, jestli by mě příběh tolik pohltil, kdybych ho sama četla. Lenka Krobotová mi dělala společnost několik dní na cestách. Kniha nepostrádá napětí, oplzlé pasáže mi zapadaly do děje, i když některé popisy už byly nechutné tak nějak moc. Rozuzlení příběhu předvídatelné.

Bediczek
18.10.2021

Příběh se snaží být až na sílu nechutný a šokující, přitom se pod tou fasádou skrývá celkem přímočará detektivka, kterou lze odhalit už po 1/4.