Ostré předměty

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174645/ostre-predmety-QBt-174645.jpg 3.91671
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Sharp Objects, 2006

Kniha Ostré předměty

Jumpova
03. prosince

Za mě od Gillian - 1. místo Zmizelá, 2. místo - Ostré předměty, 3. místo - Temné kouty. Do Skvrny se mi moc nechce vzhledem k nižšímu hodnocení. V knize jsem tušila vraha asi tak v půlce knihy, ale příběh se četl dobře. Akorát občas to bylo na mě až moc zvrácený - slupování kůže, darování jedné holky klukům jako dar k zábavě apod. Drogy podané od 13leté holky starší sestře mě ani tak nezarazily, do příběhu mi to sedělo.
Za mě lepší (a rychlejší) seriál.

fvalek
30. listopadu

Přečteno na základě seriálového zpracování, nicméně kniha ještě více odráží styl, protože autorka je oproti seriálu dost drsná a pracuje s motivy pokřivených lidských osudů, a že jich je v knize spousta...

Ani jedna postava snad není normální, Camille jako sebevražedná alkoholička se zničeným dětstvím, Adora, která má prostě totálně vyhrabáno (nebudu spoilerovat) a nemocňoučká Amma (taky nebudu spoilerovat), ale vlastně celé město. Ale proto je to bezva, samozřejmě zvýšený výskyt takovýchto postav může působit přehnaně a nereálně, ale je to pak pořádné drama a zvyšuje to mysterióznost. Takže v tomhle ohledu spokojenost. Ostatně Camille je taková nijaká, ale postupně jsem si ji oblíbil.

Kniha má své nudnější části, příběh není extra gradovaný, ale celkově přítomnost v takovém zvláštním městečku buduje napětí a takový zvláštní pocit, kdy se necítíte úplně dobře a chcete vědět, co v tom je. Jsou to takové temnější Stepfordské paničky, něco zdánlivě ideálního je uvnitř tak hrozně zkažené. Vyzrazení zápletky sice přijde odnikud, jakoby nečekaně a nenavazuje moc, ale to je právě to, je to součástí stylu a mě to hrozně bavilo.

Nečetl jsem sice od autorky nic dalšího, ale její styl se mi líbí a přišel jsem mu na chuť, každá kniha má nudnější a drsnější části, zkrátka je to drama/krimi/mysteriózní, těžko soudit, že je kniha moc drsná, nebo dokonce nechutná, prostě se pouštíte do takové knihy, nečekejte Pýchu a předsudek a dokonalého pana Darcyho...

Nany_cz
12. listopadu

Ač jsem se na tuto knihu těšila, tak to pro mě bylo jedno velké zklamání. Trápila jsem se s tim celý týden. Ze začátku to vypadalo slibně, ale potom mi přišly některé pasáže přitažené za vlasy. Nejspíš nejsem velký fanda Gillian Flynn, protože se mi nelíbila ani Zmizelá.

Melanka

Pěkně depresivní kniha. Všechny postavy z amerického maloměsta, včetně hlavní hrdinky byly něčím úchylné. Přesto se četlo dobře, i když chvílemi se člověk otřásal hnusem.

lenka31

Psycho příběh,rozuzlení velmi rychlé.Kniha čtivá,těžko se odkládala.

Paty995

Skvělá kniha. Jedna z těch, které jsem nebyla schopna odložit.

iva2111

Zdlouhavé, nudné čtení bez napětí.

Cecylus

Příběh zajímavý, to ano.
Ale přišlo mi, že to rozuzlení přišlo tak nějak z ničeho nic, naráz..
V knihách operuje paní Flynnová téměř vždy s nevyrovnanými, nějak narušenými jedinci (včetně hlavního hrdiny či hrdinky). A to je dobře :-)

sebepoškozování tajemství drogy násilí zfilmováno – TV seriál vraždy novináři

Gillian Flynn