Ostré předměty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/big_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 3.92024
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Sharp Objects, 2006


více info...
Nahrávám...

Diskuze o knize (3)

ArwenAragorn
31.12.2016

Nechápu Tulip 131, proč do diskuze píše obsah knihy.

tulip131
30.08.2016

(+ SPOILER) Camille, žena která se po smrti své sestry a nezajmu matky začala řezat. Byla v léčení, řezání ustalo a Camille se odstěhovala a začala pracovat jako novinářka. S domovem udržuje kontakt typu - jednou ročně telefonát. Smrt male holky v jejím rodném městě ji přivede po spoustě let domu, šmejdi po informacich nejen pro svůj článek. Zjistí proč tehdy zemřela její sestra, matka ji z psycho důvodu trávila. A její třetí dcera Amma, ze žárlivosti, nechce se dělit o matku, zabila holčičku, kdy při prověřování vychází najevo, ze zabila už dřive, před 9 měsíci, kdy ve městě našli první zavražděnou. Na vše se přijde až když Amma zabije třetí dívku, tentokrát v Chicagu, kde se odstěhuje s Camille. Matce Andorre totiž prvně prišijou vraždy, které spáchala Amma. Kniha měla několik nejasnosti, ale námět skvělý, popisy do detailu a celkový dojem z knihy je skvělý, hned se vrhnu na další od této autorky. Přečteno za 3 dny.

michimuller
18.03.2015

Dle marketingového taháku výjimečný psychothriller...knížka těžká na čtení, drsný příběh plný vulgarit a zvráceností, přečetla jsem více méně se sebezapřením. Už se "zmizelou" jsem měla potíže a měla tendence knížku odkládat na neurčito, tady se to opakovalo. Potvrdila jsem si, že mi autorka jednoduše nesedí. Šokující rozuzlení příběhu o osobě vraha, vytrhané zoubky malých holčiček zabudované do podlahy v domečku pro panenky, zvrhlých nechutností, sexu a zvracení na jednu knížku až moc, prostě já se u ní nebavila, ale chtěla jsem vědět co z toho vyleze a jsem zklamaná.