Temné kouty

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180131/temne-kouty-Dd8-180131.jpg 41483
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Dark Places, 2009

Kniha Temné kouty

Jumpova
03. prosince

Temné kouty mě bohužel moc nechytly... Zmizelá i Ostré předměty se mi četly o hodně líp. U Temných koutů se u mě tenhle stav nedostavil a celkem jsem se těšila, až knihu dočtu. Příběh byl na mě asi až moc depresivní. Knihu za sebe nedoporučuju.

KočkomilkaJana
21. listopadu

Pořád se ale nedokážu zbavit dojmu, že ženské pořádně fyzicky pohnout člověkem skrz knihu neumí. Takže pokud jste fandové severské krimi, moc vám nesejde na niterních pocitech všech postav široko daleko, tak Temné kouty vás nenadchnou. Neurazí, ale lehce zpackaný konec vám radost neudělá.

marci8
18. listopadu

Kniha se velmi dobře četla a všechny podrobnosti měly svůj smysl a díky nim byl konec knihy o to napínavější. Místy byla kniha na mě příliš drsná. Musela jsem přeskakovat např. pasáže, kde se týrala zvířata. Myslím, že by stačil náznak a ne detailní popis.

Páájinka

Bylo to chytře vymyšlené. Dobře se četla.

Cecylus

!!!SPOILER!!!
... jen mě tak ještě napadlo, jak jednoduše se může všecko pokazit- např. stačí se dostat do područí zvráceného člověka (Diondra), a máte zničený celý život.. tedy pokud jste tak submisivní (Ben)...

Cecylus

Tedy, tolik dekadence, nedostatku a marnosti jsem snad v žádné knize podobného žánru nezažila :-D

Katarína.K

V porovnání s ostatními knihami od GF je pro mě tato jednoznačně nejslabší. Nicméně je potřeba přiznat, že to, co mě na knize vadilo (všechny postavy nesympatické a občas to bylo opravdu nechutné), bylo zároveň potřeba k námětu a zápletce, který si autorka vymyslela.
Takže asi jde spíš o to, na co má kdo žaludek a na jaká témata je citlivý.

HelinkaS

Kniha mě moc nezaujala.

zfilmováno napětí vraždy rodinné vztahy slasher

Gillian Flynn
americká, 1971