Temné kouty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/temne-kouty-Dd8-180131.jpg 41578
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Dark Places, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (377)

Kniha Temné kouty

Přidat komentář
klaraj093
22. října

Rozjezd byl poněkud nudný.. Nicméně potom mě kniha bavila. Ale nemohu říct, že je to nějaký zázrak.

Amízek
10. října

Smekám před autorkou. Velmi povedené dílo. Název mě hodně zaujal, ale nechtělo se mi moc do čtení. Začátky knih, jsou jako začátky filmů, nudné a musíte chvilku čekat, než začnete chápat pointu. Velmi jsem se divila, že zrovna tahle kniha mě bavila hned po otevření a nenudila mě, tudíž jsem se hned začetla. Nemam moc ráda rozdělování knih, jako je tady. Utnutí v nejnapínavějšim a čekat několik kapitol, než se to vrátí zpet, k té události. Tady mi to ale vůbec nevadilo. V každičké kapitole se něco dělo a každá byla napínavá. Moje mysl přemýšlí i nad tím, že máme postavy několika generací různého věku od dítěte po dospělého a každá postava má danný problém, ať je to puberťák, dospělý s rodinou i bez rodiny, typický ožrala, či dítě a my sledujeme, jak se tyto problémy stupňují, smutně, přehnaně, nechápavě. Bylo to pro mě poučné i děsivé. Psychothriller, co zanechá zvláštní pocity. Odporné vyvrazdění, propadnutí drogám a satanu, nedorozumění, které nebere konce, lži ..... Problém, který se nabaluje a propadá hloubš a hloubš do černoty a končí tragedií, která se bude rozplétat po tolika letech


slaska77
25. září

Autorka má bezesporu talent pro vyprávění, příběh je sice drsný, ale má velmi zajímavé rozuzlení, vyplatí se dočíst, oproti Zmizelé mi přišel příběh i uvěřitelnější. Děti se někdy chytnou špatné party, rodiče někdy jsou ve finančním průšvihu a zcela malé děti si pamatují události zkresleně nebo si i něco vymyslí. Když se tyto prvky dobře smíchají, dá to slušný koktejl, pouze osoba Diondry a jejích rodičů je poněkud méně uvěřitelná, a to v obou časových rovinách, jinak velmi zdařilé! (září 1340 str.)

H_Klarka
11. září

Mám smíšené pocity, jako celek se mi kniha líbila, zajímavé rozuzlení. Tady často zmiňovaný pomalý začátek mi nevadil, nějak zvlášť nudné mi to nepřišlo. Na druhou stranu se mi snad nikdy nestalo, aby mi téměř všechny postavy byly tak hrozně nesympatické, některé události mi přišly nereálné. Rozčilovalo mě časté používání slov typu bifokální, stoický, eunuch,... a také přehnaná snaha o to, aby v knize bylo co nejvíc nechutností, často zbytečných ("Rty měla masité jako stydké pysky").

zuzca.h
01. září

Zajimávý příběh ,bohužel ale s velmi pomalým rozjezdem, s ještě zajímavější rozuzlení. Hvězdičku ubírám za pomalý rozjezd a občas nudné kapitoly a hlavně pro mě za ploché postavy, nedokázala jsem si k nim najít cestu a hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická.

Nikusha
19. srpna

Ubírám hvězdičku za tvrzení, že rock/metal vysílá jakési podprahové signály nebo něco tomu podobného. Jako milovníka této hudby mě to zabolelo. Jinak kniha super, čtivá, napínavá. Obě časové linky se četly dobře.

Jája92
18. července

Kniha mě zaujala, i když téma, kterému se autorka věnovala bylo děsivé.

hanakk
09. července

Tuto knihu jsem si vybrala, protože mám ráda od autorky Zmizelou a Ostré předměty. Temné kouty mě ale dvakrát neoslovily. Do čtení jsem se musela nutit, až druhá půlka knihy mě alespoň trošku bavila. Ani nevím proč, ale příběh mě příliš nezaujal, hlavní hrdinka mi lezla na nervy a to mi kazilo celý dojem z knihy. Od autorky bych určitě doporučila lepší knihy.

1 ...

Doporučujeme

Šifra mistra Leonarda
Šifra mistra Leonarda
Slepota
Slepota
Dům smrti
Dům smrti
Dětské zoubky
Dětské zoubky

Štítky

zfilmováno napětí vraždy rodinné vztahy

Autor a jeho další knihy

Gillian Flynn
americká, 1971

Podobné knihy

všech 4 podobných

Kniha Temné kouty je v

Právě čtených38x
Přečtených2295x
Čtenářské výzvě126x
Doporučených115x
Knihotéce667x
Chystám se číst777x
Chci si koupit184x
dalších seznamech13x