Temné kouty

Temné kouty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/bmid_temne-kouty-Dd8-180131.jpg 4 1812 420

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

kormoran78
15.03.2014 3 z 5

Moje třetí přečtená kniha od této autorky. U této mám pocit mírného zklamání, možná jsem čekal něco více temného, možná něco víc tajemného. Je to čtivé, dobře napsané, ale přesto tomu něco chybí. V každém případě rozuzlení případu pro mě bylo na hranici uvěřitelnosti, nicméně život někdy přináší různé souhry náhod.

galadrielin
13.03.2014 3 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se začetla, než jsem zjistila, že musím vědět, co bude dál. Příběh není špatný, konec neotřelý, postavy rozhodně zajímavé. Rozhodně to není knížka, která by naháněla strach. Některé scény (např. když se Ben, Diondra a Trey vydají na pole s krávami) se nečtou úplně příjemně, ale nějakou přílišnou nechutnost bych jim nevyčítala, k příběhu zkrátka patřily. Celkově - jsem ráda, že jsem si Temné kouty přečetla, ale mám obavy, že za týden nebudu vědět, o čem byly.

evasamankova
09.03.2014 2 z 5

Děsivým psychothrillerem bych tuto knihu rozhodně nenazvala. Pro mě to byla spíše průměrná detektivka. A ta mě ani napodruhé, po Ostrých předmětech, nepřesvědčila o autorčině velkém talentu. Této dámě jsem ani v jedné knize nepřišla na chuť.
Vyprávění mi přišlo hodně roztříštěné, neustálé skoky od jedné vzpomínky ke druhé a to i uprostřed téměř každého dialogu hodně zdržovaly děj. Napětí minimální, vyústění nijak převratné, zvráceností poměrně dost.

Peace
07.03.2014 4 z 5

Kniha je hodně dobrá, autorka píše skvěle. Bohužel mě trošku zklamal konec, který mi přišel zbytečně překombinovaný, což mi ze zážitku vzalo jednu hvězdičku.

rasputin
04.03.2014 4 z 5

Psychothriller trochu jiný, než jsme zvyklí. ....kromě náhodných kolemjdoucích o kterých v knize stejně není ani zmínka, jsem nenarazil na sympatickou postavu. Kniha umí vyvolat celou škálu negativních, rozporuplných pocitů. Od nenávisti a nudy až k otrávenosti. Prvních sto stránek jsem chtěl od knihy utéct, dalších sto stránek jsem četl ze zdvořilosti ke knize, pak mě to chytlo a chtěl jsem vědět, jak to dopadne a posledních sto stránek jsem dočítal v tranzu kolem půlnoci, vědom si toho, že druhý den do práce určitě zaspím.

Dousabel
27.02.2014 5 z 5

Dnes dočteno a opět mě G.F. nezklamala. Kniha vtáhne do děje prakticky od první stránky a udržuje v napětí až do konce. Je pravda, že i na mě byly některé popisy vražd trochu moc silné, a některé líčené situace až nechutné:), ale rozhodně stojí za přečtení pro milovníky thrillerů.

lednak
27.02.2014

Jestli nechcete být z této knihy naštvaní, určitě si ji nekupujte jako e-book! V celé knížce chybí naprosto všechny pomlčky, takže často je věta úplně nesrozumitelná.

Fíbí
24.02.2014 4 z 5

Cítím rozpaky. Hrůzné měly být popisy vraždy?? Strašidelné to nebylo, napínavé tak akorát. Hrůzou jsem se nechvěla. Naopak jsem si říkala, kdy se to pohne a kdy se dočkám konce?

jasmína
23.02.2014 2 z 5

Bohužel u této knihy , mi stejně jako u knihy, Ostré předměty, vadilo nechutné popisování vraždy psa, později brutální vražedný útrok zdrogovaných lidí na býka. Nevím, jak dokáže autorka napsat tak skvělou knihu Zmizelá, a přitom vydat něco tak zvrhlého jako jsou již mnou dvě její zmiňované knihy.

Zachránil to snad závěr, kdy jsem opravdu četla zaujatě, jak to celé bylo a dopadlo..

Marie F.
22.02.2014 2 z 5

Průměrné čtení. Celou dobu jsem se ptala, co Kinga tak vyděsilo. Mě tam neděsilo nic.

Henriette
21.02.2014 3 z 5

Zajímavá zápletka, dobře načasované odhalování příčin, ale nějak mě tahle kniha nechytla. Neděsila mě, ani moc nenapínala... Nic, co by mě nutilo číst dál a dál... snad jen to, že jsem chtěla vědět, kdo to udělal a zda je můj odhad správný, ale spíše jsem se ke čtení nutila... Ani šokující odhalení jako ve Zmizelé se nekonalo... :(

bookcase
14.02.2014 5 z 5

Ponuré, drsné, krvavé a lehce nechutné čtení. Ale zaujme a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku.

mstep
13.02.2014 3 z 5

Mě tato kniha zklamala. Psaní ve stylu prolínání přítomnosti s minulostí není nic nového...používá ho i Johan Theorin a ten umí čtenáře napnout mnohem víc. Samozřejmě že čtete pořád dál a dál, ale jedině proto, že vás zajímá, jakým způsobem byly vraždy provedeny. Odhalení najdete tuším až na straně 413, ale žádné šokované spadnutí čelisti se u mě nekonalo... A že by byla kniha děsivá???? Čím že to prosím vyděsila Stephena Kinga? Spíš než děsivá je divná...divná, nechutná a morbidní...a možná proto se z ní stal bestseller...

goldiex
09.02.2014 5 z 5

Autorka je skvělá vypravěčka a její knihy člověka naplno vtáhnou do děje. Originalita tohoto příběhu je ještě umocněna prolínáním přítomnosti s minulostí. Ze závěru jsem byla trošku v rozpacích, přesto dávám pět hvězd jako u předchozích jejích knih - za skvělý čtenářský zážitek.

Clairka
06.02.2014 5 z 5

Bože jak to sakra ta autorka dělá?? Čtete a čtete a pokaždé když otáčíte stránku tak si říkáte tak jak to teda je? Nechápu jak se jí něco takového může ,,vyrojit" v hlavě, aniž by sama vraždila...Je geniální nejlepší její dílo, ani Zmizelá mě takhle nedostala! Nejlepší autorka současné doby.... Kniha vás nenechá spát :)))

Jodie
30.01.2014 4 z 5

Už hodně dlouho se mi nestalo, že by mi všechny postavy v knize byly takhle nesympatické, skoro se mi až hnusily. Nicméně kniha se četla výborně, příběh byl zajímavý a hodně napínavý, přestože to rozuzlení mě možná trochu zklamalo, proto dávám jen 4 hvězdy. Těším se na film.

kneslova
26.01.2014 5 z 5

Konečně další kniha z edice bestsellerů, která tam podle mne má své místo, od prvních stránek zajímavé a napínavé čtení, myslím si, že pachatel se uhodnout dopředu nedá, prostě opravdu skvělá detektivka.... naprosto převyšuje Ostré předměty

kosakkill
22.01.2014 5 z 5

Po skvělých Ostrých předmětech a ještě lepší Zmizelé jsem se nemohl dočkat další románu této brilantní spisovatelky psychologických románů. Po přečtení pár stran jsem přestal vnímat čas a pouze jsem sledoval jak přibývají přečtené stránky. Kniha mě vtáhla do děje a nemohl jsem ji odložit. Skvěle vykreslený postavy, které jsem opravdu neměl rád. Ani hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická. Ale tím si mě možná kniha získala. Nebylo to typicky americké a kniha netrpí otřepanými klišé. Krásná, inteligentní hlavní hrdinka, samé šťastné náhody a čirý happy end. Nic takového se tu nekoná. Umě tedy opět za jedna.

Babouš
14.01.2014 5 z 5

Osobně mám od Flynnové nejraději Zmizelou, ale Temné kouty řadím hned za ni. Zápletka se satanistickou tematikou mě chytla od samého začátku. A jak už to u této spisovatelky bývá, nic nakonec není tak, jak se to zdá na začátku. Jak říkám, Gillian Flynnová je jedna z nejlepších (možná úplně nejlepší) autorek napínavých románů současnosti. A film jde do kin na podzim (s Charlize Theron v hlavní roli) - ten si určitě nenechám ujít.

Morsie
14.01.2014 5 z 5

No co si budeme říkat, na Temné kouty jsem byla opravdu žhavá! Zároveň jsem se ale bála, aby mě autorka nezklamala. Ejhle, zklamání se ale nekonalo!
Zato se konalo nadšení! Nemůžu si pomoct, ale Temné kouty jsou rozhodně nejlepší Flynninou knihou. Je vyspělá, propracovaná, neskutečně napínavá a s vaší myslí často pohrává, jako by to nebyl mozek, ale jen laciná žvýkačka.
Páni, jsem plná dojmů! Před chvílí jsem knížku odložila a ještě jsem se z toho tak nějak nevzpamatovala. Každé jednotlivé slovo se mi dostalo pod kůži a já se toho teď nemůžu zbavit – a snad ani nechci!

Opravdu výjimečná kniha, která ve svém žánru dalece převyšuje konkurenci.

vraždy zfilmováno napětí rodinné vztahy psychologické thrillery

Gillian Flynn
americká, 1971