Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2187 531

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

jasmína
26.06.2013 2 z 5

Bohužel dávám dvě hvězdičky, začátek slibný, ale brzy jsem odhadla kdo to asi dělá, kdo za tím vším stojí, takže ač nerada přiznávám, kniha mě zklamala, měla jsem od ní víc očekávání. V posleddní době mě kniha Šmírák z těch napínavých dostala nejvíc, a těším se, až se to zase nějaké dobré detektivce podaří :)

A ten pošramocený život hlavní hrdinky, no také celkem síla..

Boboking
20.06.2013 5 z 5

Já se přiznám, byl jsem nadšen! Jižanská Amerika, maloměsto, drsné způsoby, děsivé osudy, dvě mrtvé holky, co jako andílci jen vypadaly. Úžasná atmosféra. A ta hlavní hrdinka Camille P., skvěle vystavěná postava. Doporučuji!

Vosahlice
07.06.2013 4 z 5

Vážně dobrý! Autorka se s knihou trefila přesně do mého vkusu - i když možná by mi nevadilo, kdyby měla knížka rychlejší spád. No ale takhle jsem si zase mohla pomalu vychutnávat tu atmosféru a čekat, co z toho vlastně bude. Upřímně, byla jsem docela napnutá a ke konci už jsem měla strach! Líbí se mi ta divnost prostředí i lidí, líbí se mi, že hlavní hrdinka trpí sebepoškozováním. I když tohle na můj vkus autorka uchopila trošičku kostnatě - místy mi to přišlo moc ukázkové. Ale tak jako tak je to fajn. Já mám ráda zvrácené věci i nahnuté osudy... K Ostrým předmětům se určitě vrátím.

RADOST
30.05.2013 3 z 5

Dle mého názoru je to průměrná detektivka; není o ostrých předmětech, ale o divných lidech. Navíc s vytušeným závěrem už od třetiny děje.

Morsie
21.05.2013 4 z 5

Miluju nechutnosti, takže s Ostrými předměty jsem byla ve svém živlu. Když teď o tom tak píšu, uvědomuju si, jak moc jsem se s tím příběhem ztotožnila - to asi není nejlepší ne? :D Budu si to muset přečíst ještě jednou. Každopdáně je to zatím jedna z nejlepších knih, které jsem tento rok četla. Vyrazila mi dech, rozplakala mě i rozesmála, to by dobré knihy dělat měly, ne?

Jitulisko
12.05.2013 5 z 5

Absolutně perfektní!!!! Kniha mi nutila číst za pochodu. Neustále jsem utíkala od povinností, abych zjistila co bude dál. Rozhodně doporučuji!

Ohniva
10.05.2013 5 z 5

No téda.. páááni... co dodat. Výborná kniha. Člověk do poslední stránky kouká zděšeně. Opravdu brutální, nechutná kniha. Přesto ji mám stále v hlavě.

Neoushlasím s tvrzením, že je drahá a že málo stránek. Málo stránek, tvrdší papír, větší písmo, ale za to je knížka velká.. a člověk si za takovou kvalitu opravdu rád připlatí.

Dávám 5 hvězdiček!

dqenisa
09.05.2013 5 z 5

No nevím jestli je ta knížka tak dobrá jak jí propagují. Ano mám své dobré stránky, ale já bych tam nechala jen začátek a konec. při čtení jsem si pokládala otázku jetli to je bestseller, mě to teda tak nepřišlo.

Oswald
17.04.2013 3 z 5

Tak tu máme další kousek z edice "Světový bestseller". Tohle označení je ovšem dávno naprosto zbytečné a nic neříkající. Už několik let totiž naši vydavatelé na knižní trh nedodávají nic jiného než veleúspěšné bestsellery. Knihy bez tohoto označení prostě neexistují...
Román samotný nám pak nabízí dnes toliko osvědčený mix prapodivných postav (včetně hlavní hrdinky), ještě prapodivnější maloměsto, kde se nevyskytují normální lidské figury, nefungující dialogy, nechutné vraždy a šokující odhalení, které čtenář uhodne asi tak sto stran před koncem. Tohle je prostě kniha na jedno odpoledne. Nenechte se zmást počtem stran. Písmo velikosti kobyla a papír jen o něco slabší než kladívková čtvrtka se sice postarají o to, že lze knihu vydat ve vázaném provedení, ale ve skutečnosti si kupujeme jen útlou (notně předraženou) brožurku.

evasamankova
16.04.2013 2 z 5

Po dočtení knihy musím říct, že jsem zklamaná. Mám ráda krimi, thrillery. Nechala jsem se ovlivnit velkou chválou spisovatelky na domácí půdě, chytlavým videotrailerem, zajímavou anotací a knihu si koupila. Očekávání byla velká. Nyní výsledný dojem po dočtení - hodně průměrná kniha. Zajímavá a netradiční je pouze tím, že je vlastně nechutná stejně jako drtivá většina všech postav v ní. Až to působí prostě nevěrohodně. V knize se v podstatě nic moc celou dobu nedělo včetně nijak překvapivého konce. Drsně řečeno: nuda zabalená do slizkého kabátu. Celé mi to přišlo jako variace na seriál Městečko Twin Peaks.

Babouš
12.04.2013 5 z 5

Zatím jedna z nejlepších knih tohoto roku! Napínavá, chytlavá a s překvapivým koncem. Gillian Flynnová umí používat dialogy, prozkoumat nitro každého člověka a výsledkem je úžasný psychothriller o temných stránkách v každém z nás. Odehrává se to na americkém venkově, kde se všichni znají - o to znepokojivější je, že jeden z občanů městečka je nejspíš vrah. Hlavní hrdinka, novinářka Camille, prošetřuje různé varianty, ale nakonec zjistí, že vrah se skrývá blíž, než čekala...

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn