Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2187 2187

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

Lindulinek
04.01.2014 3 z 5

Kniha nemá rozhodně takový spád, jaký jsem čekala. Vrah odhalen na posledních 5ti stranách taky není nic moc :-( chybělo pořádné vysvětlení. Žádné "wow" odhalení, na které jsem u detektivek zvyklá

Henriette
26.12.2013 4 z 5

Nečtu běžně tento žánr, ale Flynnová mě dostává. Je to něco úplně jiného, dobře se to čte. Odpustím autorce i to, že jsem od druhé třetiny vytušila, kdo je vrah a tipla jsem si dobře. Pro mě dost dobrá kniha, i když Zmizelá mě šokovala více.

P.ary
16.12.2013 3 z 5

Díky anotaci a videotraileru jsem měla velká očekávání. Ale označení světový bestseller? Já nevím... Thrillery mám ráda, ale tohle byl prostě průměr. Málokdy u knížek poznám kdo je vrah, ale u téhle to nebylo žádné překvapení. Občas se ke knížkám vracím, ale u téhle, jednou a dost. Gillian Flynn píše poutavě, ale u téhle knížky mi prostě něco chybělo.

kormoran78
29.11.2013 3 z 5

Pro mě osobně mírné zklamání, čekal jsem trochu více tajemství, bohužel jsem pachatele vzhledem k "indicíím" tušil téměř od samého počátku. Žádné zásadní překvapení mě na konci nečekalo. Na druhou stranu musím přiznat, že příběh se dobře čte a určitě sáhnu i po další knize stejné autorky.

Palele
28.11.2013 3 z 5

Ta myšlenka i příběh je dobrý, ale nějak mě to nechytilo. Možná to je zapříčiněno překladem,zkusím ještě další knihu. K této se vracet nepotřebuji.

wally
27.11.2013 3 z 5

Bez přehánění zklamání...opět dobře odvedená promo práce, kdy lidé mají ze všech těch plakátů a upoutávek pocit, že kdyby tuto knihu neměli v knhovně, tak by udělali velkou chybu...nehledě na to, že jde přeci Světový bestseller! Bohužel posledních cca 30 stránek (za ty sem dal tu třetí hvězdu) nevynahradí těch předcházejících několik desítek nudných a bezobsažných listů, kde hlavní hrdinka, která si mne za celou dobu nezískala a přišla mi krajně nesympatická, chodí od ničeho k ničemu.... A když už autorka neví, co by napsala, tak tam hodí nějaké to sprosté slovo či scénu se sexem a myslí, že to tím zachrání....nezachrání...

Peršanka
24.11.2013 5 z 5

Zpočátku mi nebylo jasné, proč se hlavní postava stále vrací do minulosti, místo aby hledala řešení vraždy. Vydržela jsem a stálo to za to. Kdo chce detektivku, perverzi, psychologii, erotiku, maloměšťáctví, nečekaná rozuzlení a spád, ať se taky začte.

Ronin Roujin
05.11.2013 3 z 5

Četlo se to docela pěkně. Záležitost tak na jeden víkend. Ale že by to byla nějaká bomba, tak to ne. Průměrný detektivka a vraha jsem znal hodně brzo. Jelikož je hlavní postava žnská, tak asi bude tato kniha sedět víc holkám.

kneznaliba
31.10.2013 4 z 5

Výborná kniha. Hezky se to četlo, pro mě netypická hrdinka s opravdu hnusnou minulostí. Ale je pravda, že jsem taky jaksi od určité části knihy věděla, kdo to udělal. Proto o hvězdičku míň. Mám ráda odkrytí pachatele až na posledních stránkách a ne si říkat od půlky knihy, jak jsou tam všichni natvrdlí... Škoda.

MiaVanAcid
28.10.2013 5 z 5

Líbila se mi ještě více, než " Zmizelá", tato autorka se stává v současné době mou nejoblíbenější.

Katka.Z
17.10.2013 5 z 5

výborná knížka !!!!! :)

myskula
07.10.2013 5 z 5

Naprosto vynikající,zvláštním způsobem napsaná kniha.Totálně perverzní.Myslím,že jsem nic podobného nikdy nečetla.Nezapomenete na ni možná nikdy.

Lena79
22.09.2013 2 z 5

závěr knihy mě trochu překvapil. bohužel víc o tom psát nemohu, protože bych prozradila poientu. Velice čtivá kniha. Určitě stojí za přečtení.

Izu
18.09.2013 5 z 5

Lehce perverzní kniha která vás chytne a nepustí.

HiRes
08.09.2013 4 z 5

Čtivě napsáno, ale příběh byl horší. Většinu času se děj táhne, a konec, kde se toho děje nejvíce autorka napíše do pár stran. Najde se i mnoho kvalitních nápadů, které okořenily a zachránily tuto knihu.

Hella
14.08.2013 4 z 5

Málokterý příběh se mi tak dostal pod kůži - přečetla jsem na jeden zátah (holt to nešlo odložit). Nicméně zrovna tak - málokterá hrdinka u mě prošla celým spektrem pocitů, jako Camille: od pochopení, sympatií, lítosti, údivu, nechápání, rozhořčení - a na konci knihy jsem ji už naprosto nenáviděla. A takhle nějak si představuji dobrou knihu.

maya.taufer
05.08.2013 1 z 5

Tato kniha mě velmi zklamala. Čekala jsem ji podle přečtení obsahu mnohem lépe napsanou....

Aja12
31.07.2013

Knížka mi připomínala něco mezi Městečkem Twin Peaks a Stepfordskými paničkami...

Dumicek
28.07.2013 2 z 5

Tak tahle kniha se mi vůbec nelíbila. Čekala jsem od ní tolik a nepřinesla mi vůbec nic..nutila jsem se ke čtení a ani jsem ji nechtěla dočíst,ale dočetla. Posledních asi 20 stránek bylo trochu napínavějších,ale jnak pro mě propadák..

keselylenka
08.07.2013 4 z 5

Rozhodně překvapující děj. Co mi na knížce trochu vadilo, bylo to, jak byla napsána, ale to mohlo být způsobeno českým překladem. Jinak fajn čtení.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn