Čarodějova nevěsta 1

Patnáctiletá Čise Hatori cítí, že nemá proč žít – ztratila matku, nemá stálý domov a nikomu na ní nezáleží. Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se jí však nabídne zajímavé východisko a Čise se rozhodne chopit příležitosti. Stane se učednicí u mocného čaroděje Eliase Ainswortha, jehož prostřednictvím poznává nejen svět plný víl, draků a mluvících koček, ale také svou vlastní kouzelnou moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369175/carodejova-nevesta-1-GoH-369175.jpg 4.4116

Čarodějova nevěsta (1.)

The Ancient Magus´Bride, Vol. 1 (魔法使いの嫁 ) (2013)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Kniha Čarodějova nevěsta 1

Pitbullka

Milé, magické, líbivé. Snad jen trošku víc akce ale to očekávám od dalších dílů.

Petra17

Dnes jsem si dala rereading. Je to proste uzasne.

PanKrabák
12.12.2018

Je to moje první manga takže nemůžu prozatím porovnávat, ale kniha má krásnou kresbu, příběh na který jsem moc zvědavý jak se bude rozvíjet a skvělé charaktery různých postav.

Petra17
11.11.2018

Muj prvni komiks, moje prvni manga a uzasne poteseni. Jsem opravdu nadsena.

DracoMalfoy
07.11.2018

3,5*. Takže dobrý.

annes
05.10.2018

Čarodějný svět trochu jinak. A Elias je prostě správně pochmurný sympaťák a Čise milé trdlo, prostě hlavní postavy jaké mají být:-)

Sabča92
24.08.2018

Čarodějova nevěsta bylo mé první setkání s mangou a rozhodně jsem si to moc užila. Šla jsem do toho s tím, že se budu chvíli ztrácet v tom, jak se manga čte. Mylně jsem se domnívala, že si to přečtu a tím to pro mě u jednoho dílu skončí. Opak byl pravdou. Čtení jsem si užila a rozhodně potřebuji další díl. Kresby mě moc bavili a nakonec jsem ani neměla problém se čtením odzadu. Těším se na dvojku, kterou si brzy musím koupit :-)

MinaHawke
15.08.2018

Líbil se mi příběh i kresba. Mám ráda fantasy a také mangu a když je to obojí v jednom, je to ještě lepší. Čise se zatím pořádně ještě neprojevila, také je to první díl, ale i tak je mi sympatická a i Elias je sympatický. Ani nevím, jestli se mi víc líbí v lidské a nebo své normální podobě.
Také mě zarazilo, že názvy kapitol jsou v angličtině, ale tak zase v tom nevidím takový problém. Na čtení mi to nic nepokazilo a to je hlavní. A teď už jdu na druhý díl.

Terva
12.08.2018

V naší
bezprostřední
blízkosti
žije a dýchá
jiný svět.

Strašně mě zarazila jedna věc na třetí straně knihy. Jsou zde pojmenovány kapitoly v této knize. Leč, nějak Crew opomněla vše přeložit do Češtiny. Co je tohle za tupý trend?!?!

Citát: Teď jsi čarodějova učednice.

Další pobuřující věcí je fakt, že hlavní hrdinka Čise, se údajně rozhodla, že bude Čarodějovou učednicí, jak se píše na zadní straně knihy. Ale to není vůbec pravda! Kouzelník jí koupil na burze a prostě z ní učednici udělal!!!!!!. Tak hned na počátku v tom mám strašnej bordel. Mám věřit nakladatelství Crew, která plácá nesmysli na přebalu, nebo mám věřit obsahu, který má spolu s kresbou na svědomí Kore Jamazaki? Budu věřit autorce.

Malá ochutnávka:
Na světě existuje magie a kouzla. Víš v čem je rozdíl?
Stručně řečeno „kouzla“ jsou věda, jak ji chápou kouzelníci. Ovšem to, co používají čarodějové jsou čáry, čili „magie“...zázračná moc pocházející od víl, skřítků, duchů a démonů.

Obsahem je to sice určené spíš pro náctileté a určitě si to najde cestu i k dospělejším čitatelům. Kresba je pěkná a obsahově to „zatím“ nenudí. Je to vše teprve v počátcích. Nechám se překvapit od následujících příběhů, kterých určitě bude přehršel.

Jednu vadu bych tu našel. Proč jsou si Simon a Elias tolik podobní? I paní kreslířka a scénáristka v jedné osobě se k tomu přiznává, ale žádný důvod nepřidává. Trochu tady hrozí, že si do budoucna budeme tyhle postavy plést a to jen z toho důvodu, že se jejich ksichty paní kreslířce líbí.

Jednou jsem se hluboce zasmál. Nebylo to v příběhu, ale před začátkem čtvrté kapitoly. Paní kreslířka tam přidala malou oddechovku, kterak si připravit „Sendvič podle Silky“. Mňamka, kterou zhltnete, i když vám spadne na zem :-)

ZAJÍMAVOST:
Čarodějova nevěsta začínala jako amatérský příběh. Paní Kore Jamazaki jej prodávala na conu, kde si jí všiml jeden redaktor komiksového časopisu a tak byl vytištěn první příběh. Následně pak série knih.

Lenka.Vílka
13.07.2018

Nádherné a poetické vyprávění doplněné čistou a přehlednou kresbou. Rozjezd je trochu pomalejší, ale to jak je kniha krásná, to nějak skryje. I když jsou karty rozdány a je jasné, kdo je nepřítel, tajemství kolem Čise je stále někde schované, a to knize dodává napětí. Rozhodně se těším na druhý díl. Tuším, že tohle mě chytne. Ano, manga pro mladší ročníky, ale to ji nic neubírá.

Tofinka
02.07.2018

Krásná manga, anime jsem zatím neviděla, takže jsem byla velmi zvědavá jak se bude příběh vyvíjet. Velmi se mi líbí kresba, která je hezky přehledná (narozdíl od některých částí v manze Tokyo ghoul) a celkově nemám asi knize co vytknout (kromě "počešťování" japonských jmen, ale tak to je u všech mang, které jsem zatím četla...).
Velmi se těším na další díl.

sola_lupa
02.07.2018

Rozhodně se jedná o zajímavý příběh, místy je tu na mě moc přeskoků, tak to moje mysl nestíhala úplně pobrat. Určitě se těším na další díl a vývoj příběhu.

Annkag
28.06.2018

Velmi krásne kresby oživené zaujímavým príbehom v Anglii,ktorá skrýva magický a kúzelný svet plný zaujímavých bytostí.
Krásnevtiahnutie do príbehu na ktorý sa teším ako bude poklračovat.
Dakujem kolegynke za krásny dárek,ktorý odlahčí znova moju penaženku.

jarynek
15.06.2018

Anime neznám, takže mohu zatím hodnotit skutečně pouze tento první díl. Příběh má potenciál být úspěšnou sérií cílenou především pro mladší čtenáře - z pohledu mangy netradiční lokace anglického venkova, různé druhy fantasy postav, pěkná kresba, zajímavě vizuálně pojatý hlavní hrdina. Zatím tomu však chybí provázanější děj, zápletka, když se spíše jednalo o jakési příběhové utržky a rovněž tak jednání hlavních hrdinů mi v mnohém nepřišlo logické. Tak uvidíme, kam to posune další pokračování.

Alma-Nacida
02.06.2018

Nejen krásná grafická stránka, ale i velká imaginace. Pět hvězd si nechávám jen pro naprosté WOW knihy, ale myslím, že další díly by na ně mohly aspirovat. Těsím se na ně. :)

SarahRoyalAss
30.05.2018

Dříve jsem mangu četla denně, ale postupem času jsem jí už nevěnovala tolik času.
Po fakt dlouhé době, jsem se rozhodla, že si nějakou tedy znovu přečtu, když u nás měla tahle vyjít. A je to fakt pecka!! :)
Vždycky se mi líbil čarodějný svět a nadpřirozeno. Tady je to jako jeden výborný magický chleba. :)

yaoiyuri
13.05.2018

První, co mě na téhle manze zaujalo, už když Crew hodila ukázku na net, byla kresba. Ta je úžasná, a hlavně „hororová“ vizáž Eliase je něco neskutečného.
S příběhem je to horší. Čise nikdo nic neřekne a čtenáři jakbysmet. Nevím, jestli je to specifikum Japonek obecně, nebo jen sociálně deprivované Čise, ale fakt, že si mě v dražbě koupí pan Příšera s tím, že se stanu jeho ženou, bych já osobně v 15 asi nebrala s tak neskutečným nadhledem.
Humor je příjemný, ale snesla bych ho tam víc, protože rodící se „vztah“ mezi Xtisíc (?) let starým čarodějem a holkou, která právě dostala občanku, se snad ani vážně brát nemůže. Ale opravdu mě zajímá, kam se to bude ubírat dál.

simona8126
07.04.2018

Poprvé v životě jsem si pořídila mangu. Byla jsem vážně vydivočená z toho, že se čte naopak, tedy zprava doleva, vlastně od konce. Vytkla bych jen jedinou věc… strašně rychle to uteklo! Příběh je plný magie, vtipných momentů a sympatických příšerek, se kterými bych se hnedle pomazlila. I jako anime je to naprosto kouzelné, vlastně díky všem těm barvám, efektům a hudbě možná ještě kouzelnější. Ale knížka rozhodně nezaostává. Těším se na druhý díl. Doufám, že se udržím a neprofrčím jím zase příliš rychle. XD

silvara
06.04.2018

Jsem velmi potěšená, že Crew vydala něco, co si (prozatím) nezískalo status: "manga klasika". Zároveň mě těší i to, že v podstatě je tohle horká manga novinka.
A při čtení hned pochopíte, proč je Čarodějova nevěsta tak populární. Nadpřirozené bytosti, sympatičtí hlavní hrdinové a samozřejmě dech beroucí kresba. A to nemluvím o originálním příběhu, který čtenáře pohltí a nutí jej sáhnout po dalším svazku :)

flanky
27.03.2018

Velký palec nahoru za právě tuto mangu. Jde o poměrně aktuální mangu, která je sama o sobě kouzelně nakreslená a já věřím, že Crew bude v takovémto trendu jenom pokračovat.

Bess.h
23.03.2018

Vau... prostě vau. Tahle manga je moje první, kterou jsem si pořídila do knihovny a rozhodně nelituji. Po půjčování různé mangy z knihoven, nebo ehm... čtení na internetu, mám konečně svojí vlastní knížečku doma a jsem hrozně ráda že zrovna Čarodějovu nevěstu. Protože ta kresba je prostě úžasná a příběh jakbysmet, přiznejme si, komu se nezaslzeli oči při posledním snovém letu velkého draka. Další věc co jsi na téhle manze užívám je, že jsem se úspěšně vyhnula všem informacím i anime z Japonska a tak je pro mě všechno nové a neprobádané. Už se nemůžu dočkat dalších přeložených dílů.

mangagirl
11.03.2018

Upřímně. Crew si konečně po velice dlouhé době vybralo typ mangy, která nepatří mezi ty světové hity, které jsou přeložené snad ve všech státech, který mangy překládají. Manga Čarodějova nevěsta nebo v japonštině - Mahoutsukai no Yome právě nepatří mezi typy těch nejznámějších, ale spíš bočně známých mang. Mám osobně za Crew nesmírnou radost, že se rozhodlo překládat zrovna tuhle mangu. Osobně jsem byla ze začátku v šoku, že jí začnou překládat, přesto jsem měla vážně velkou radost.
Pokud jde o můj samotný názor na mangu, tak je rozhodně skvělou Fantasy Romantickou mangou a všichni, co fandí fantasy a čtou mangy, tak ať neváhají a okamžitě kupují.

Fantasysvet
09.03.2018

Aj keď príbeh začína pochmúrne, z mangy vôbec nesrší depresívna nálada, akoby si na prvý dojem mohol čitateľ myslieť. Smutným častiam sa síce nevyhneme, skľúčene sa však určite po prečítaní mangy cítiť nebudete. Manga má predovšetkým rozprávkový nádych Krásky a zvieraťa. Dej sa odohráva prevažne na anglickom vidieku a jeho atmosféra mi pripomínala niektoré Ghibliovky. Svet sa hemží rôznymi tvormi, ktorých ľudia zvyčajne nevidia – víly, škriatkovia, elfovia, draky a mnohé iné potvorky sú na každom kroku, no nie je to trochu „Totorovské"?

TonyStarkless
09.03.2018

Protože jsem se do anime zamilovala a hodně si oblíbila všechny postavy, ať ze světa draků, mágů, alchymistů, čarodějek, upírů, lesních víl i toho pozemského, nesměla mi ani knižní podoba tohoto fantastického příběhu v knihovničce chybět. Čise už má od začátku svůj čas vyměřen a přesto se nesobecky pouští do boje za život druhých. Každý má své problémy, každý někoho miloval a ztratil. Jsou tu příběhy zvířat, lidí, kteří touží po moci, a ničí životy druhých (děsivé chiméry), ale i ti, kteří touží po lásce. Nádherná kresba, kterou si prostě musíte zamilovat!!!

orangerose
08.03.2018

Příjemný děj , krasná kresba , bavila mne :)

Christine97
07.03.2018

Pomalejší, ale zato příjemný rozjezd vskutku nádherné mangy, která se dočkala v minulém roce svého vlastního anime. A jelikož samotný seriál jsem si neskutečně oblíbila, manga mi nemůže scházet v knihovničce.

Kroana3
02.03.2018

Luxusní manga s hromadou příšerek z britské mytologie, snové pojetí světa se střídá s temnými stránkami lidského života... A Elias je jakožto necitelný lebkoun naprosto dokonalý.
Jsem moc ráda, že teď vychází i v českém jazyce... A mimochodem, není to manga jen pro holky, i když je tam romantická linka. Příběh s kočkama je hodně silný, a i když je začátek relativně pomalejší, komediální scénky určitě zabaví. Akčnější scény přijdou později;-)