Napálený

Druid Atticus O'Sullivan by nepřežil déle než dvě tisíciletí, kdyby v sobě neměl pořádnou dávku keltské prohnanosti. Když se mu tedy na americký jihozápad přijdou pomstít bohové hromů a blesků, s menší pomocí navažského šibala Kojota je přesvědčí, že ho v arizonské poušti rozsekali na cimprcampr. Jenže mazanému Kojotovi není proti srsti ušít občas nějakou tu levárnu a Atticus brzy zjistí, že mu hodil na krk boj s krvežíznivými pouštními kožoměnci, kteří na sebe mohou brát různé podoby. Když už si myslí, že všechny lsti prokoukl, zradí ho ten, od koho by to čekal nejméně. Atticus přísahá, že jestli tohle přežije, už nikdy se nenechá napálit. Krásná poslední slova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223240/kroniky-zelezneho-druida-napaleny-On5-223240.jpg 4.5196

Kroniky železného druida 4.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Tricked, 2012

Kniha Napálený

Terka21

Pořád dobře čtení

Michalovič
15.11.2020

Příjemné počtení. Kromě akce a humoru je tu i trocha filosofie.

lampernaqui
07.09.2020

Asi jsem si vážně na autorův humor postupně zvykl, protože v tomto díle (a hlavně v první třetině) jsem si rozhovory druida s Oberonem hodně užíval. Boj o klobásy nikdy nebyl zábavnější. I příběhově to podle mého bylo stejně kvalitní jako minulý severský díl. Pokud by někdo chtěl doporučit zábavnou odpočinkovou fantasy, tak bych mu druida s klidem doporučil.

Luigi1
07.06.2020

Attic opět nezklamal

Jonny
05.06.2020

Příjemné, oddychové čtení. Pokud má mít tahle série 9 dílů, tak jsem zvědavý, jak si s tím autor poradí.
Snad se to nebude ubírat stávajícím směrem – tedy zpomalováním hlavního děje. Vždyť se tam skoro nic nestalo – skrývání/útěk/splácení závazku vůči Kojotovi/získávání nových identit a rozbratření s "panem upírem" – není to trochu málo?

(A zklamala mě korektor. Takových nesmyslných vět a překlepů...)

slawa.cap
19.02.2020

Mnohem lepší, než předchozí díl i když jiné než první dvě knihy. Takové trochu vážnější, nebýt Oberona, tak humor skoro vymizel. A přestává se mi líbit jak moc se pan druid míchá do jiných božstev, když od začátku tvrdí, že se do ničeho nechce plést.

Davidsonová
15.02.2020

Čekala jsme určitou stagnaci, ale nakonec jsem se i trochu zasmála, chvilku bála a nakonec uznala, že to zas tak špatné nebylo. Určitě si přečtu pokračování.

SBH
28.01.2020

Pořád jsem se nemohla začíst, až byl najednou konec. Attikovy divoké eskapády se na sebe vrší exponenciálou, až je jich nakonec nějak moc. Druid pořád srší humorem, jemnou filozofií (a grandiózní užvaněností), ale navzdory spoustě zajímavostí, podaných nenásilně v textu, mi řetěz dobrodružství v této knize už připadal kapku přehnaný.
Mimochodem přesně od daného týpka jsem zradu čekala, od koho taky jiného. Ale pořád super čtivo.