Volání vlka

Vélin Al Sorna je žijící legendou, jeho jméno zná celé království. Právě pod jeho vedením byly dobyty celé říše, právě jeho meč vítězil v urputných bitvách — a jen díky jeho oběti bylo poraženo zlo strašlivější než cokoli, co tento svět dosud spatřil. Zvítězil v nespočtu bitev, avšak zaslouženou slávu vyměnil za poklidný život v Severních provinciích Sjednoceného království. Nyní se však ze zámoří proslýchají zvěsti o armádě zvané Ocelová horda, kterou vede muž považující se za boha. Vélin po další válce netouží, ale když se dozví, že žena, kterou kdysi ztratil, upadla do zajetí Hordy, rozhodne se s touto novou, mocnou hrozbou utkat tváří v tvář. Vélin proto putuje do říší Králů obchodníků, země, kde všemu vládne čest a intriky. Právě tam, za zvuku bubnů, jež svolávají znesvářené země do války, si Vélin uvědomí strašlivou pravdu: existují bitvy, ve kterých zvítězit nedokáže možná ani on....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447845/big_volani-vlka-ZCt-447845.jpg 4.5184

Čepel krkavce 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

The Wolf's Call, 2019

Kniha Volání vlka

špulo
16.12.2021

Pán Ryan nám naservíroval chutný pokrm. Nie originálny, ale z poctivo čitateľky preverených ingrediencií. Príbeh sa fajno rúti vpred a je tam všetko - epika, akcia, romantika, ľahký humor. A kopec ďalšieho, nechcem zbytočne prezrádzať. Autor sa vyhol všakovakým okľukám, ide na vec priamo. V popise bitiek mu to trochu hapruje, ale číta sa to dobre. Úroveň "Písně krve" sme však nedosiahli. Ani úrovne "Královny ohně". A to je dobre...

Janadvorackova
11.11.2021

Chci další díl. Chvílemi to vypadalo, že se dobrodružství téměř nikam neposune, ale v průběhu čtení nabraly události docela spád.
Ten svět je tak pěkný, že byste, možná proto, chtěli být i padouchy :). Já určitě :).
Konec je otevřený...

nai.ivka
07.09.2021

To jsou mi věci s těmi obdařenými. Když už nevím kudy kam, když už je to beznadějné, vyskočí obdařený s příhodným darem a je to. Trošičku mi to tam vadilo. Druhý díl, doufám, vyjde do vánoc, už se těším.

postoran-CZ
08.08.2021

No takže hned na úvod je třeba říci, že kniha není ukončená, jako byl první díl Stínu Krkavce. Naopak to končí otevřeně, jako končil Pán Věže. Tak doufám, že Černá píseň vyjde brzy a nedopadne to jako se Jménem Větru nebo Písní ledu a ohně.
Ke knize samotné - ano, to je (téměř) návrat k Písni krve. Pane Ryane, takto je to skvělé! Snad to nebude mít sestupnou tendenci, jako předešlý příběh Vélina Al Sorny. Po prvních 200 stranách se to rozjede, aby to bylo završeno "epic" koncem. Nezbývá nyní než netrpělivě čekat, kdy vyjde další díl. Nemluvě o třetím ...

kurama45
01.07.2021

Zaujímavé, zábavné, nie príliš kruté, ani prehnane jemné.
Z pôvodnej trilógie si pamätám iba úplne prvú knihu, zvyšné dve zjavne nestáli za zapamätanie. Napriek tomu som sa vo Volání vlka nestratila a pomerne rýchlo zorientovala. Autor nenásilne pripomenul, prečo mám vlastne hlavnému hrdinovi fandiť.
A Vélinovi stojí za to držať palce. Mám rada protagonistov, ktorý sú rozvážni, nekonajú zbrklo, ale nie sú úplne ako kocka ľadu a neboja sa ukázať emócie.
Hlavným ťahákom pre mňa bola druhá dejová línia – príbeh Oceľovej hordy. Cool, to je to správne slovíčko.
Nečakala som, že to tak pekne vygraduje a zostanem napnutá ako guma v trenkách. Uvidíme, čo sa z toho všetkého ešte vykľuje. Snáď si tentokrát Ryan udrží naratív pekne pokope a poriadne to v pokračovaní roztočí.

(Pozn.: Počúvala som audioknihu a vrelo odporúčam. Milena Steinmasslová s rýchlosťou a dramatickosťou prejavu balancovala na hrane, občas som sa až bála, že to pokazí, ale nie, bolo to absolútne dokonalé. A to väčšinou ženské interpretky veľmi nemusím. Ivan Lupták bol ok, ale uňho sa mi párkrát stalo, že príliš tlačil na hranu, čo v konečnom dôsledku ubralo na zážitku. Asi je to o skúsenostiach.)

Lutzinka
25.06.2021

Píseň krve byla pro mě naprostá bomba, s dalšími díly ale přišel pád.
Volání vlka je návrat téměř na úroveň 1. dílu série Stín krkavce.

Vélin zase hraje hlavní roli a díkybohu za návrat k vyprávění příběhu jen jednou dějovou linkou (když nepočítám Lularyn)
Přesun děje do vzdáleného království Kupeckých králů je celkem osvěžující, ale trochu mě mrzí, že není víc vysvětlen "návrat temnoty" z předešlé série. Tam jsem s tím závěrem měla trochu problémy. Přišel mi ne moc dobře pochopitelný...
Šerin mě tedy taky trochu svým chováním vytáčí, ale tak jsem to s ní měla vždycky. Dahrena mi byla mnohem sympatičtější.
Plusové body dávám za Nortaha, protože bratrstvo šestého řádu mi neskutečně chybí.
Jo a taky mi tam ještě chyběl VLK, tak doufám, že další díl bude brzy a Anthony to nepokazí, tak jako Královnu ohně...

Turlogh
10.05.2021

Velmi povedené, přečteno jako všechny knihy tohoto autora jedním dechem. Howgh.

Pigface
16.04.2021

Navázat na něco, co se zdálo být ukončeno a navíc to napsat tak, aby to nevypadalo jako čirá vypočítavost, je velmi ošemetné. Stín krkavce byla parádní jízda epické fantasy, trilogie mohla klidně se ctí skončit. Přesto zůstaly některé otázky nezodpovězené. Také by mi přišlo skoro nepatřičné, že by Vélin Al Sorna dožil svůj život klidně jako Pán Severní věže. A tak mi přišla právě načatá série Čepel krkavce vhod.
Typický je jak Ryanův styl vyprávění, tak rychlé vtažení do děje. Popis toho, co se děje v poslední třetině je více než epické a více než barvité. Poslední třetina knihy je smršť. 560 stran mi proletělo ve čtečce a já se začal shánět po pokračování...budu muset být trpělivější, achjo...