Volání vlka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vélin Al Sorna je žijící legendou, jeho jméno zná celé království. Právě pod jeho vedením byly dobyty celé říše, právě jeho meč vítězil v urputných bitvách — a jen díky jeho oběti bylo poraženo zlo strašlivější než cokoli, co tento svět dosud spatřil. Zvítězil v nespočtu bitev, avšak zaslouženou slávu vyměnil za poklidný život v Severních provinciích Sjednoceného království. Nyní se však ze zámoří proslýchají zvěsti o armádě zvané Ocelová horda, kterou vede muž považující se za boha. Vélin po další válce netouží, ale když se dozví, že žena, kterou kdysi ztratil, upadla do zajetí Hordy, rozhodne se s touto novou, mocnou hrozbou utkat tváří v tvář. Vélin proto putuje do říší Králů obchodníků, země, kde všemu vládne čest a intriky. Právě tam, za zvuku bubnů, jež svolávají znesvářené země do války, si Vélin uvědomí strašlivou pravdu: existují bitvy, ve kterých zvítězit nedokáže možná ani on....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447845/big_volani-vlka-ZCt-447845.jpg 4.4304
Série:

Čepel krkavce 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host
Originální název:

The Wolf's Call, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Volání vlka

Thalin
06. května

Měla jsem docela problém se začíst a místy mi děj přišel lehce chaotický. Neustále popisy bitev a taktik mě nudily, byly zdlouhavé. A hlavně mě iritovala ta spousta hlavních postav, které tam byly opravdu spíš jen do počtu. Vélin mě bavil, ale ta omáčka kolem mi přišla taková prostá a místy skoro o ničem. Autor píše čtivě, ale stejně jsem se občas přistihla, že čtu slova, ale ten děj mě vůbec netáhne a není schopný mě udržet. Takže takový průměr 2,5 který mě nijak neohromil a další díl si asi nepřečtu, protože mě vlastně nezajímá.

MilanKop
31. března

Za mne rozhodně nejlepší kniha od Anthonyho co jsem zatím četl. Jen doporučuji číst s co nejmenším odstupem po první sérii ;)


petrulka
07. března

Knihu doporučuji číst s nepříliš dlouhým odstupem od Stínu krkavce. Královnu ohně jsem četla před sedmi lety a u Volání vlka jsem měla min. prvních sto stran problém se zorientovat. Převážně postavy mi z velké části nic neříkaly a dějově jsem se taky ztrácela. Nicméně jsem se touto pasáží se ctí poprala a počínaje novou akcí, tedy Vélinovou výpravou za dobrodružstvím si už jen užívala svůj oblíbený žánr. Až na občasný pocit, že se tak trochu jedná o vykrádačku Brettovy Démonské série (Temní rytíři/Osvoboditelé), mě příběh velmi bavil a má výborně našlápnuto na další díl.

Bratt
16. února

Ke kladům. Kniha se opravdu dobře čte, děj příjemně plyne, kapitoly jsou tak akorát dlouhé a části popisů, akce a tajemna na sebe navazují tak dobře, že vás upoutají do křesla. A hlavní bijec je docela sympaťák. Ale...

opravdu nedokážu pochopit zdejší kladné komentáře. Myšlenka celé knihy a děj je tak plochý, že by klidně mohl nosit novou kolekci od nějakého světoznámého návrháře místo těch anorektických holčin. Hlavní postava je fajn bijec s propracovanou minulostí, ale vedlejší postavy jsou tu tak vedlejší, že by zde ve většině případů ani nemusely být. Navíc, je tu jen jedna dějová a osobnostní linka, takže to vypadá spíše jako "vyprávění" ze střední školy, které je docela bez nápadu (mimochodem, když jsme hráli Dračí doupě na škole, tak náš vypravěč dokázal v šestnácti vytvořit lepší zápletku, než autor v tomto díle). Navíc mi lezla na nervy nesmyslnost některých pasáží - a to je právě to, co nějak autorovi nedokážu odpustit.

Příklady: Válečníci ze stepí jsou opravdu velmi zdatní bojovníci, ale naše hlavní postava s jedním vojákem ujedou své jednotce, aby se s družinou čtyřiceti těchto zdatných válečníků při prvním střetnutí poprali sami. A nejen, že to je hloupé rozhodnutí kvůli zmíněnému tvrzení, ale dokonce z toho naši dva nad-borci vyváznou bez škrábnutí. A takovýchto věcí se v knize objeví tak desítka.

Osobně, nedoporučuji.

jjanca
08. února

Tešila som sa na návrat do tohto sveta a som rada, že sa moje očakávania naplinili. Príbeh ma bavil a nové prostredie bolo osviežujúce. Plusom bolo, že oproti ostatným dielom nebolo v knihe príliš veľa postáv a ľahko som sa zorientovala. Som rada, že sa v príbehu stretávame s Nortahom, ktorý patril k mojim najobľúbenejším postavám z predchádzajúcej série.

denniys
21. ledna

Pan Ryan je spisovatel, od kterého vlastním nejvíce tištěných knih - ano, je jeden z mých nejoblíbenějších.. Čtu v průměru 15 e-knih na 1 papírovou, kterou si pak vychutnávám s určitou o to větší vášní.. Návrat do světa Vélina al Sorny proběhl velmi důstojně vzhledem k tomu, jak moc jsem se bála, že už tento hrdina vše podstatné řekl v první sérii.. Kniha má říz - s ničím se nepáře, vrhne do děje, využije pár známých hrdinů a buduje "božskou" zápletku.. Další příběh Pána Věže funguje skvostně.. vlk a tygr - paráda!
....... čas králů je u konce.. ( Šo Caj )

Veromika
20. ledna

Z knihy jsem byla nadšená a musím říct, že se mi líbila stejně jako první díl: Píseň krve. Zakončení knihy mě nechalo v očekávání a nedočkavosti jak tohle všechno skončí.

Hor89
05. ledna

Volné pokračování Stínu krkavce - autor tentokrát zredukoval počet hlavních postav a děj přesunul do fantasy verze Asie (inspirace zejména v Číně, Mongolsku a Japonsku) - což příběhu hodně prospělo. Ale stejně jako u předchozích dílů mi děj přišel neoriginální a chvílemi dost natahovaný. Hlavní postavy jsou sice propracované ale příliš "superhrdinské".

1