Království těla a ohně

Království těla a ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489499/bmid_kralovstvi-tela-a-ohne-hCP-489499.jpg 4 905 905

Je láska silnější než pomsta? Druhý díl bestsellerové fantasy série. Všechno, v co Poppy věřila, je lež – oklamal ji i muž, do kterého se zamilovala. Teď sama netuší, kým bez závoje Panny vlastně je. Ví ale, že pro ni neexistuje větší hrozba než Princ Atlantie. Chce, aby proti němu bojovala, a ona jeho rozkaz ráda uposlechne. Aby našla svého bratra, musí se spojit s nebezpečně svůdným Casteelem DaNeerem. Je jen otázkou času, než tajemství dvou království vyjdou na světlo. Ale až nebesa začnou krvácet, mohlo by být pozdě.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

A Kingdom of Flesh and Fire , 2020


více info...

Přidat komentář

Saichania
04.07.2024 2 z 5

(SPOILER) Čtu, I když se to vleče. Sex po desáté už není tak zajímavý, jako poprvé. Ani když se odehrává na bojišti, de fakto přede všemi. Fakt ne :D. Myslím, že tenhle konkrétní jsem i přeskočila. Chtělo by to míň vnitřních úvah. Ale bojuju dál. Co ten Ian? :)

adelact
19.06.2024

Nedočteno.
I přes všechny moje výhrady k prvnímu dílu, mě zajímala celková zápletka série a říkala jsem si, že další díly by mohly být alespoň o něco lepší. Jenže nemám dostatek trpělivosti hledat zrníčka zápletky v 600 stránkách omáčky.
Znovu - všechno se neskutečně táhne. Skončila jsem po 150 stránkách, za tu dobu se tu udály možná 3 scény. Jedna scéna vážně nepotřebuje trvat 30+ stránek, zvlášť když se v ní neděje nic dějově důležitého.
Poppy každou kapitolu prochází tím stejným myšlenkovým procesem. Dialogy mezi Poppy a Casteelem se točí v kruhu - každou kapitolu mu Poppy vyhrožuje, že ho bodne/zabije, Casteel jí na to řekne, že ho takhle vzrušuje a Poppy mu zase odpoví, že je prasák.
Pořád. Dokola.


Ciarra
08.06.2024

Nedočteno, odkládám. Hawke byl ještě celkem fajn, ale jako Casteel se chová spíš jako psychopat. Chápu, že to patří k postavě a nejsem citlivka, ale některé jeho reakce už mi přijdou vážně přes čáru. Mnohem raději mám dvojici Sera a Šed ze série Žár těla a ohně, která se odehrává ještě před událostmi v této knize.

Jacinda123
18.05.2024 2 z 5

To isté, čo prvý diel. Nadmerny rozsah diela mu značne ubral na kvalite a začína ma znepokojovať správanie dvojice hlavných postáv. Skusim ešte tretí diel a snaď to bude lepšie.

Anniee
01.05.2024

U prvního dílu jsem psala, že do druhého se pustím, ale celou sérii asi nedočtu. No nedočetla jsem ani tenhle díl. Zjišťuju, že romantasy celkově asi nebude nic pro mě. A tohle bylo děsně dlouhý, utahaný a všichni mi lezli na nervy. A nějakých 200 stránek před koncem jsem si uvědomila, že je mi vlastně úplně jedno co se s kým stane a kam se bude ubírat děj, tak jsem to odložila. Dvory od SJM mi stačily a příště se těmhle typům knih budu vyhýbat.

SáraR.
22.04.2024 5 z 5

Mě se tenhle díl moc líbil. Poppy a Casteel jsou moje lásky a celý díl jsem si užívala jejich škádelní a vývoj jejich vztahu. Další co musím zmínit je Poppyin vývoj, jak se z ještě docela nejisté Panny stala, no... tím, čím se stala. ;) Ikdyž to byl rereading, tak jsem si čtení na plno užila. Musím se teda přiznat, že je to asi dva roky zpátky a ten úplný závěr jsem si pamatovala jinak, netuším proč. Alespoň to pro mě bylo překvapením. Každopádně se hned vrhám na další díl a moc, moc doporučuji! :)

Wajny
12.04.2024 5 z 5

Na Království těla a ohně jsem se strašně moc těšila a musím říct, že jsem měla opravdu na co! Na tomhle příběhu miluju úplně všechno a přiznávám se, že moje hodnocení nebude vůbec objektivní #guiltypleasure

Mezi Poppy a Casteel je skvělá chemie, spousta jiskření a jejich hádky jsou skvěle napsané,
ale i oni dva mají své mouchy. Poppy mě štvala svou nerozhodností, co se citů týče a Casteel mi v některých pasážích přišel jako úchyl ...a na to jeho princezno, jsem byla už trochu alergická.

V knize je hodně erotiky, což mi nikdy moc nevadilo, ale tady mi přišlo, že je to na úkor děje a fantasy stránky knihy. Moc se toho tady totiž nestalo - ze začátku je hodně opakování a když se něco dělo, tak to bylo na sobě hodně nahuštěné. Konec byl skvělý a jsem zvědavá, co autorka vymyslí dál.

Líbí se mi, že jsme se dozvěděli trochu více o Atlanťanech i Povznesených. Vše je ale opředeno mnoho tajemstvími....a já nevím, jestli je to záměr autorky, aby nás napínala a nebo vlastně vůbec neví a vaří z vody.

Líbí se mi prostředí knihy. Je zde i spousta cestování, které bývají dost nudná, tady tomu tak nebylo. Byli zde zajímavá místa, díky kterým jsme se dozvěděli více o tomhle světě, jak vlastně funguje.

Přibylo hodně nových postav, ale já jsem hrozně zvědavá na Poppyna bratra!

Po tomhle hodnocení si řeknete, že knížka asi nic moc, ale opak je pravdou. Kniha je skvělá! Má neuvěřitelnou atmosféru, skvěle se čte a máte problém se od ní odtrhnout!

zatoulane_knihy
06.04.2024 4 z 5

KRÁLOVSTVÍ TĚLA A OHNĚ

Je to druhý díl Z KRVE A POPELA. Takže kdo nečetl první díl a nechce si zkazit překvapení vynechá tento příspěvek.

Potom co hlavní hrdinku zradí její životní láska nejhorším možným způsobem. Po ztrátě nejbližších osob se musí vypořádat s faktem, že je jenom prostředek k vyjednávání. A že vše v co věřila byla jen lež a přetvářka.

Po konfrontaci, ji je nabídnuta jistá příležitost k dosažení všech cílů, které ona i on chtějí.

Hodně se zde hrdinka pere sama se sebou. Neví, jestli se má řídit rozumem či srdcem.

Mě se pokračování velice líbilo. Hlavně průběh a všechny další události. Přečteno jsem měla za dva dny a mrzelo mě, že nebyl v té době přeložený třetí díl.

Takže za mě 4 z 5 patří tyto díly, a příběh k mým favoritům!!

petitsoleill
13.03.2024 4 z 5

Je kniha lepší, než první díl? Ano, ale pouze o chlup. Stále to bylo příjemně jednoduché čtení a romantická linka Casteela a Poppy je s přivřenýma očima uvěřitelná. Příběhu prospěly nové postavy i lokace. Co mi však chybělo, byl právě větší důraz na motivy vedlejších postav a jejich vztah vůči Poppy i Casteelovi. Ke konci knihy jsem měla dojem, že mě J. Armentrout zavřela do pokoje s oběma protagonisty a nemám jinou možnost, než poslouchat jejich nekonečné dialogy.

BellaBernasconi
26.02.2024 5 z 5

Bojím se, co přijde dál, když už druhému dílu jsem dala 5 hvězdiček. Docela odlišné od prvního dílu, ale líbí se mi to ještě víc! Jak moc špatný je přečíst 600 stránkovou fantasy za 6 dní a trochu kašlat kvůli tomu na školu??

ElikaS
20.02.2024 5 z 5

Teda i druhý díl byl naprosto parádní, vtáhl mě do děje a až do konce nepustil. Casteela jsem si zamilovala a Poppy se taky parádně vyvíjí. Navíc ta jejich chemie! Oba mě neskutečně baví a navíc je úplně boží, jak spolu komunikuji a nevznikají žádná zbytečná nedorozumění z neupřímnosti nebo zatajování pocitů. Prostě paráda!

anonym02
20.02.2024 5 z 5

Ovšem tato kniha byla jiný level než první z této série!
Díkybohu autorka využila potenciál, který nastínila v prvním díle a já se od tohohle dílu nemohla odtrhnout. Konečně nějaká romantická série, kde hlavní hrdinové jednají narovinu a nenechávají si všechny svoje deprese pro sebe. Ta přímočarost mi je neskutečně sympatická a upřímně se moc těším až se pustím do dalšího dílu!

marie2577
07.02.2024 5 z 5

vrním , vrčím , předu..:-)..prostě pecka

6Nikki6
01.02.2024 5 z 5

Jsem naprosto uchvácená. Už bych si mohla zvyknout, že knihy tohoto žánru ve mě vyvolávají čtenářskou závislost, ale tahle série mě dostala. Jdu hned na další díl.

Lavina
23.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Osobně se mi líbil tento díl víc než první.Akce v něm sice bylo méně,ale za to pocitů, přemýšlení,změn, lásky a dramat více.Na konci pěkný, dramatický boj a poté překvapení,které se asi dalo čekat.
Líbí se mi,že zatím každá kniha této série skončí relativně šťastně a člověk i kdyby neměl další díl tak vydrží.A další díl začne přesně tam,kde předchozí skončil.

annora_cte
21.01.2024 4 z 5

Přes prvních 200 stran mi dělalo docela problém se dostat, protože se mi zdálo, že se děj vůbec nepohybuje. Místy byl děj hrozně zdlouhavý a nezáživný.
Ale pak se příběh rozjel takovým směrem, jakým jsem nečekala. Najednou se pro změnu pořád něco dělo. Bavily mě akční scény, romantika.
Poppy a její otázky mi někdy hrály na nervy, ale zároveň jsem ji za to milovala, že se ptá a zajímá. Její neustále hašteření s nejdokonalejším Casteelem mě bavilo. Při jejich scénách jsem se tolikrát culila od ucha k uchu.
Konec mě dostal. Mám tolik otázek a děkuji bohu za to, že mám u sebe další díl, jinak by mě asi kleplo.
Shrnutí: Nakonec jsem si knížku zatraceně užila, ale první díl byl o něco lepší dle mého.

martisek21
06.01.2024 5 z 5

Druhý díl se hezky rozjel, byl plný překvapujících objevů a zvratů a sexu, čte se to fakt samo!

scarletblue
30.12.2023 5 z 5

Ještě lepší než předchozí díl. Plné zvratů a napětí. Vůbec netuším, co očekávat od dalších dílů. I přes to, že byla kniha dlouhá a ve finále neměla tolik napínavého děje jako jednička, tak se zde především řešily vztahy a politika, a to bylo rozhodně potřeba. Odehrála se zde skvělá bitva a část v mlze byla velmi napínavá. Zbožňuji to a miluju to jak autorka ukončuje každou knihu. Mám pak vztek, že je konec.

Silencia
16.12.2023 4 z 5

Jako je to super, ale dokázala bych si to představit o polovinu kratší. Vždyť ona furt jen přemýšlí, často dokola o tom samém a nic se neděje. Když se ale konečně něco děje, tak je to zajímavé a baví mě to. Jsem zvědavá, jak to dopadne, i když do další neubíhající bichle se mi moc nechce.

Fortuna7
06.12.2023 3 z 5

No, jakože, vlastně to je úplně neskutečně protahovaná YA fantasy blbina, u které jsem si ale neskutečně odpočinula :-D. Království těla a ohně je 600 stránková bichle, která by se dala seškrtat tak na 200 stran. V 2. polovině mě začaly neskutečně štvát sexuální scény, protože byly snad na každých 30 stranách, a to se prostě už nedalo brát vážně... Scéna v kočáře a konec celkově tu knihu vlastně totálně zabil a já už se jenom smála nahlas, jak to je neskutečně primitivní. Co se mi ale velmi líbilo, bylo špičkování mezi Casteelem, Poppy a Keiranem. I tak se ale asi do dalšího dílu pustím, jako oddechovka od školy to je prostě super.