Z krve a popela přehled

Z krve a popela https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478410/bmid_z-krve-a-popela-Gj1-478410.jpg 4 1375 1375

První díl návykové fantasy ve stylu knih Sarah J. Maasové Poppy byla už od narození vyvolena, aby svět přivedla do nové éry, a její život tak nikdy nepatřil jen jí. Na ramenou jí teď leží budoucnost celého království, sama však neví, zda o to vůbec stojí. A když do jejího života vstoupí zlatooký strážce Hawke, který má zajistit její Povznesení, Poppyin osud a povinnost se propletou s jejími touhami a potřebami. Poppy začne zpochybňovat vše, v co kdy věřila – a Hawke ji uvede v pokušení vyzkoušet zakázané... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Blood and Ash , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z krve a popela. Přihlašte se a napište ho.

Jacinda123
05.05.2024 3 z 5

Zaujímava paranormálna romanca. Ma len jednu chybu je príšerne dlha. Tejto knihe by výrazne prospelo skrátiť ju aspon o 100 strán. Kým vôbec došlo k nejakému deju knihu som viacrát takmer odložila. Poznámka na okraj. Niekde som čítala, že s toho má byť televízni serial.

Erudite
26.04.2024 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a jako nemalé množství čtenářů jsem se k této sérii dostala pro její srovnávání s knihami S. J. Maas.
Tak je tedy “porovnán.
Poppy se sice snaží být čímsi jako Celaenou nebo Feyre, ale to by musela trochu méně vést vnitřní monology a i když se nám snaží sdělit že umí bojovat a sama se bránit, předvede to v knize tak třikrát a ještě tak, že většinou ohrožuje sama sebe jen aby nám dokázala jak statečná je.
Hawke nešlape Rhysovi ani na paty (i když se snaží vyvolat dojem že Poppy dává “svobodu) a s Rowanem (Jeřábem) ho nebudu ani srovnávat.

Závěr: Zkusím ještě jednu knihu abych viděla zda se to nezlepší, mám ale takový pocit že ne.

SáraR.
15.04.2024 5 z 5

Tak rereading je za mnou. Tuhle sérii jsem si hrozně oblíbila a rozhodla se, že se k ní vrátím. Miluju na ní všechno. Fantasy svět, hlavní postavy, u kterých je přitažlivost doslova hmatatelná. Zápletku a všechny zvraty. Nemám slov. ;)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Knižní novinky (49. týden)

05.12.2021

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

16.11.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Smrt je jako stará přítelkyně, která přijde na návštěvu- někdy ve chvíli, kdy je očekávána ze všeho nejmíň, a jindy, když už se jí člověk nemůže dočkat.

Smrt je jako stará přítelkyně, která přijde na návštěvu - někdy ve chvíli, kdy je očekávána ze všeho nejmíň, a jindy, když už se jí člověk nemůže dočkat. Není to ani poprvé, ani naposledy, co se staví, ale kvůli tomu není žádná smrt méně krutá nebo nemilosrdná

Co jsem věděla o pravdě? Že může nahánět hrůzu, ano. Ale s pravdou přicházela i moc. A já jsem se nikdy před pravdou neschovávala.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (2)

2021 - HumbookAwards (kniha roku)
2021 - Goodreads Choice Awards (Best Romance)

Kniha Z krve a popela v seznamech

v Právě čtených46x
v Přečtených1 710x