Z krve a popela přehled

Z krve a popela
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478410/bmid_z-krve-a-popela-Gj1-478410.jpg 4 1409 1409

První díl návykové fantasy ve stylu knih Sarah J. Maasové Poppy byla už od narození vyvolena, aby svět přivedla do nové éry, a její život tak nikdy nepatřil jen jí. Na ramenou jí teď leží budoucnost celého království, sama však neví, zda o to vůbec stojí. A když do jejího života vstoupí zlatooký strážce Hawke, který má zajistit její Povznesení, Poppyin osud a povinnost se propletou s jejími touhami a potřebami. Poppy začne zpochybňovat vše, v co kdy věřila – a Hawke ji uvede v pokušení vyzkoušet zakázané... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Blood and Ash , 2020

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z krve a popela. Přihlašte se a napište ho.

adelact
17.06.2024 1 z 5

(SPOILER) No, tohle byl celkem bordel. Knížka v klidu mohla mít 300 stránek a ničemu by to neuškodilo. Všechno se neskutečně táhne, všechno se musí několikrát zopakovat a hlavní postavy spolu vedou naprosto zbytečné dialogy.
Žádná z postav mi nepřišla sympatická. Celá Poppyina charakteristika spočívá v tom, že nechce být Pannou a je nadržená pokaždé když se objeví Hawke.
Velký zvrat jsem viděla přicházet už pomalu od začátku, autorka se s ničím nemaže a každou důležitou informaci čtenářům omlátí o hlavu, aby to náhodou nepřehlédli.
Dát si panáka pokaždé když se objeví slovo "fascinující" nebo trojtečka... jsem mrtvá.

ElessaRiverbow
13.06.2024 1 z 5

Já nejspíš vidím, proč se tahle kniha líbí tolika lidem, ale mně to prostě nezaujala. Když okolo celé této série byl takový boom, čekala jsem něco víc. Všechno se strašně táhne, knížce by neuškodilo o 100 nebo 150 stran zkrátit. Zároveň mě zaráží označení "Young Adult", protože tohle rozhodně do této kategorie nepatří. Poppy byla nesympatická, za celou dobu jsem si k ní nenašla žádný vztah a její chování bylo často nelogické, až mě to vytáčelo. Hawke taky nebyl zrovna nijak úžasný, ale rozhodně byl zajímavější než Poppy. Nechápu, jak někdo toto může srovnávat s S. J. Maas - Dvory jsou za mě mnohem lépe a zajímavěji napsané a raději bych doporučila je než tuto knihu. Do zbytku se pouštět nebudu, pokud mi jí někdo vyloženě nenacpe do chřtánu.

~ 1,5/5 ~

Randomčlověk
09.06.2024 odpad!

(SPOILER) Nevim, na začátku (první polovina) jsem si myslela, že si sérii zamiluju a vtáhlo mě to do děje, jenže po úmrtí mé oblíbené postavy jsem se hlavně k tomu nutila. U posledních cca. 150 stránek jsem skoro brečela nelogikou a jak se to může stát. V jedné a té samé kapitole je Poppy nadržená, má deprese a potom zabodne Hawka a pak s nim zase něco provádí. Přes polovinu knihy jsem na Poppy řvala proč by tady to dělala. Jestli si to chcete přečíst klidně můžete, ale asi ztratíte pár mozkových buňek. Je to extrémně zdlouhavé, klidně by to mohlo být na 300 stránek, ale to by asi nebyla pro autorku standart fantasy. Další díl už si fakt nepřečtu.

všechny komentáře

Související novinky (5)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Knižní novinky (49. týden)

05.12.2021

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

16.11.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (6)

Smrt je jako stará přítelkyně, která přijde na návštěvu- někdy ve chvíli, kdy je očekávána ze všeho nejmíň, a jindy, když už se jí člověk nemůže dočkat.

Smrt je jako stará přítelkyně, která přijde na návštěvu - někdy ve chvíli, kdy je očekávána ze všeho nejmíň, a jindy, když už se jí člověk nemůže dočkat. Není to ani poprvé, ani naposledy, co se staví, ale kvůli tomu není žádná smrt méně krutá nebo nemilosrdná

Co jsem věděla o pravdě? Že může nahánět hrůzu, ano. Ale s pravdou přicházela i moc. A já jsem se nikdy před pravdou neschovávala.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (2)

2021 - HumbookAwards (kniha roku)
2021 - Goodreads Choice Awards (Best Romance)

Kniha Z krve a popela v seznamech

v Přečtených1 760x
ve Čtenářské výzvě241x