annes annes komentáře u knih

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Uff, konečně dočteno. Rozečetla jsem to snad desetkrát ale letos jsem to zvládla dočíst celé. Johó! Opravdu je to jeden z nejslabších konců, co jsem četla. V průběhu se objevily vážně dobré pasáže - Alornisyny vynálezy i některé informace/legendy na severní cestě, ale jinak má kniha až moc stránek. Doufám, že si zase zlepším žaludek Voláním vlka a Černou písní, protože tenhle Rayanův svět se mi vážně líbí :-)

16.03.2022 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Jako na nové postavy jsem byla celkem naštvaná, že mi zabírají čas než se dočtu k tomu co mě zajímá - příběhu Celaeny. Nakonec se z dějových linek Manon i postav ve Zlomuvalu vyklubaly poutavé příběhy a objevily se na scéně zajímavé charaktery. Ještěže můžu sáhnout do poličky a jít hned na další díl :-)

14.03.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Ou jé :-) jen tak dál Maasová, fandím ti! Jen teda těch hambatých scén by mohlo být méně a stránek klidně více ;-)

Pro všechny Nesty tam venku - zdolejte svou horu.

11.03.2022 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Huh, nebylo to tak hrozné, jak jsem se děsila po přečtení některých zdejších komentářů. Nicméně musím souhlasit s tvrzením, že autorka není úplně skvělá spisovatelka, která by dokázala vtáhnout čtenáře do děje, udělat napětí nebo jiskru mezi zamilovanými ALE retellingy mám ráda a po přečtení knihy to tak stále bude. Líbí se mi námět (ano opravdu trochu připomíná film s A. S. Červená karkulka 2011) vlčích strážkyň a zlého lesa....bohužel to nemá úplně hloubku, prostě taková slabá trojka a upřímně moc nechápu, jak můžou být autorčina díla označována jako bestsellery...

01.03.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Víly všude kam se podíváš...autorka se nechala inspirovat vílím hitem Dvora růží a trnů, ale rozhodně ji to vyčítat nebudu. Víly jsou fajn a příběh Brie a její tajemství se mi líbí. Klasický trojúhelník mi taky nevadil, jen jsem čekala že pouto udělá až trochu později a s druhým chlapcem..no co už, trochu si zavařila a sem zvědavá jak to bude dál:-) doufám, že zůstane věrná hlavně sama sobě a Jas a kluci budou jen doplněk, tak uvidíme:-D

24.02.2022 3 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Tak tenhle díl mě úplně moc nenadchnul. Nějak mi to nepřišlo tak napínavé jako ostatní autorčiny příběhy, zápletka a motiv byly jakési nemastné neslané. No hold nemůže mít všechna díla mimořádná.

17.02.2022 3 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Zjistila jsem že Agáta je asi moje krevní skupina a vážně mě baví, takže jsem se rozhodla letos zvládnout slečnu Marplovou. Vážně nevím kam na ty zápletky chodila, protože tohle byl zase prosím pěkně originál. Rozhodně jsem nečekala tolik skrytých identit a Mici byla skvělá postavička. Ani na venkově se opravdu člověk nenudí.

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

(SPOILER) Jedamane, konečně dočtený:-D: Nějak jsem knihu četla s přestávkami dva roky. Nějak sem z knihovny nosila hodně knih a tak ty domácí šly stranou. No jsem zvědavá zda ještě letos nebo příští rok, ale velmi ráda bych se vrátila do Nového světa a zavezla se do příběhu J&C. Je to vážně napínavý, ti dva se vůbec nenudí, stále na cestách a stále samé dobrodružství. Rozhodně jsem se nenudila.

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Povedená rodinka :-D Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jako obvykle u Agáty jsem sázela na špatného koně. Nicméně souhlasím, že rodinné svátky bývají zajímavé a o to víc, když se stane vražda a ještě z ní kápnou peníze.

12.02.2022 5 z 5

Kdysi sem viděla film s mojí oblíbenou Elizabeth Taylor. Už sem si nepamatovala moc děj a jsem velmi ráda že jsem si to osvěžila. Velmi zajímavá sonda do jedné rodiny a odhalí tolik věcí, vlastně za jeden večer..uff jsem ráda za svoje příbuzné, tohle bych rozhodně nezvládla..

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Četla jsem trochu s odstupem a taky tomu nepřidalo rozkouskované čtení při uspávání dítka, takže závěr téhle série mě moc nenadchl a ani moc nepřekvapil. Stále ale platí, že Fenbirn se svými obyvateli se mi líbí. Rozhodně nominuji na příjemné fantasy se zajímavými prvky (různorodost mocí a nástupnická pravidla a samozřejmě mlha:-)

12.02.2022 3 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Třetí díl už tak nějak nenadchl, ale ani neurazil. Zápletka je trochu horší, ale kluci se svým správnáckým přístupem opět neměli chybu.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

První díl je rozhodně jedinečný, nicméně další příběh s Rychlými šípy byl super.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Jedamane, no ještěže dnes už je to jinak. Chudák holka, v nikom nenašla oporu a i zastání..a ten její otec, grrr jako hodně jsem se u čtení rozčilovala, ale je to klasika tak mám zase jednu odškrtnutou.

12.02.2022

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Otevřeno pro osvěžení paměti před nadcházejícím filmem..jej, zase postav jak na orloji a nějak jsem si myslela že je to nafingované a ono ne, chudák holka a to se mohla mít tak dobře...

31.01.2022 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Stromové sirény mě nijak extra neuchvátily a díky střídání pohledů dvou hlavních hrdinů mi to připomnělo stylem psaní Na lovu. Poslední třetina knihy už mě moc nenadchla. Moje představivost ale dostala trochu víc zabrat, protože to bylo napsáno hodně pocitově, což byla celkem příjemná změna oproti jiným YA. Kdo má rád les nebo poetické obraty, rozhodně doporučuju přečíst.

31.01.2022 4 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Zase jsem si celou dobu myslela, že je vrah uplnenekdo jiný:-D vážně nechápu jak Agáta mohla vymyslet tolik originálních zápletek. Prostě smekám!

27.01.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tahle Agáta je u mě celkem průměrná. Rozhodně ale obsahuje zajímavé detaily ze kterých slečna Marplová vyvodí, jak to vlastně celé bylo.

23.01.2022 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Scifi vážně nemusím a tak jsem klasiku v podobě složitého světa Duny odkládala na velmi daleké neurčito. Nicméně po shlédnutí filmu jsme opravdu neodolala a chtěla jsem zjistit víc. Hlavně "BeneGesseriťanky" o jejich výcviku a celém fungování bych si klidně přečetla celou knihu :-)
Jedno ale musím nechat celému dílu nechat a to rozmanitost světa a složitost kultur národů.. rozhodně se k tomuhle příběhu chci vrátit a zjistit něco víc:-)

12.01.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Jako Maasová to rozhodně není... Nicméně poslední třetina knihy pěkně rozjela celý příběh a zakončení samozřejmě s prvky napětí a spoustou otazníků. Snad další díl naváže a děj bude lépe odsýpat hnedle od začátku:-)

10.12.2021 3 z 5