Královna ohně

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290488/kralovna-ohne-gHQ-290488.jpg 4586

Stín Krkavce 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

Queen of Fire, 2015

Kniha Královna ohně

kalache

...jako obyvatel města Volary mám ke knize určité výhrady...

motycek

Za mě nejslabší díl série. Kniha má skoro 700 stran, ale je třeba mít na paměti, že po celou dobu se střídá pohled 4 postav, po nějakou část pár dalších plus tradiční vernierovy zápisky. Autor nepopisuje zdlouhavé cesty přes kontinent, jako má ve zvyku např. eragon, všude je to samá bitva, ale pozornost se z postav přesunula na pohyby armád a podobně, takže to celé působí dost odtažitě. Lore i počet postav přerostly do obludných rozměrů, ale spousta věcí je nedovysvětlená, jiné věci mají vysvětlení dost obyčejné a slabé. Stal se z toho popis válečné mašinerie a to napětí prvního dílu, kdy jsme fandili Vélinovým kamarádům, že všichni přežijí zkoušky a čekali, co se jim přihodí dál, je pryč. Jediný člověk, kdo něco podobně velkého dokáže ukočírovat tak, aby se v tom postavy úplně neztratily je G. Martin, tady se to bohužel nepovedlo.

Píseň Krve byla úžasná, dal jsem jí 10/10. Pán Věže byl obrovské zklamání, dal jsem mu 3/10.
Královna Ohně je stále o trochu lepší než Pán Věže, dávám jí 5/10. Přesto je to ale zklamání. Velmi nedůstojné zakončení úžasné fantasy ságy. Příliš mnoho detailů, příliš mnoho hluchých míst, a ten závěr? Závěr je to nejhorší z celé knihy. Hnus. Zkrátka, velké zklamání a nedostačující finále. Škoda, ta série tak dobře začala.

Babsie

Kvalitní zakončení mé nejoblíbenější série, poslední díl sice nedosahuje na první dva, ale přesto je velmi vydařený a se závěrem příběhu jsem spokojená.

karel6356

No tenhle díl jsem už četl z donucení a to jen přes vřelé sympatie k Vélinovi . Závěr knihy už byl jen vysvobození od tak perfektního prvního dílu.

Ales.BD

Tenoučký plátek másla na obrovském okoralém krajíci chleba.

protokol
09.12.2019

no a máme tu koniec dúfam že to je koniec .
táto kniha bola skvelá ale ten koniec bol nejak ....
neviem celí príbeh tu bol vedený v štýle ako je spojenec neporazitelný a nakoniec ho stačilo pritlačiť ku kameňu a bolo po všetkom. rovnako ako cisárovna ovládajúca mysle a dary obdarovaných a dostala ju opica ktorá bola kaput po predošlom boji . no ale dalo sa

Leximort
18.10.2019

Promáchnutá smeč. Škoda.

Při uzavření trilogie to obvykle chce se nedokončených linek a mystérií zbavovat. Vysvětlovat, rozuzlovat je. Ryan se místo toho rozhodl, že tu rozjede celou mytologii a teorii magie. Vedlejší "lore" (legendy, tajemství, reálie) tak narůstá do obludných rozměrů. Ztrácí se spád. A ve chvíli, kdy příběh skončí, zůstává třetina otázek nevysvětlena a další třetina vysvětlena dost nepřesvědčivě.

Celé to na mě působí dojmem, že Ryanovi bylo tak dlouho líto škrtat nápady, až nakonec nevěděl, co s nimi. Knížku jsem dočetl spíše ze zvědavosti, jak to dopadne.

Poslední Dračí oko
Poslední Dračí oko