Královna ohně

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290488/big_kralovna-ohne-gHQ-290488.jpg 3.9834

Stín Krkavce 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

Queen of Fire, 2015

Kniha Královna ohně

hana4834

Hodně jsem přeskakovala i tak nedocetla možná se k ní jednou vrátím ale spíš ne

anavi2009

Tak tahle kníža mi dala zabrat. Nevím, jeslti to bylo tím, že jsem četla celou trilogii naráz, ale tahle kniha už mě nebavila, občas jsem se ztrácela v množství postav a v podstatě se tam hlavně válčilo.. A ten konec...? Přišlo mi, že to bylo trochu "odfláknuté". Chybělo mi tam napětí, vyvrcholení, bylo to tak jakoby "samozřejmé". Prostě děj plynul až do konce. Jediné překvapení bylo, že to už je ono, že to je ten konec..
Škoda, dvojka byla našlápnutá.

annes

Uff, konečně dočteno. Rozečetla jsem to snad desetkrát ale letos jsem to zvládla dočíst celé. Johó! Opravdu je to jeden z nejslabších konců, co jsem četla. V průběhu se objevily vážně dobré pasáže - Alornisyny vynálezy i některé informace/legendy na severní cestě, ale jinak má kniha až moc stránek. Doufám, že si zase zlepším žaludek Voláním vlka a Černou písní, protože tenhle Rayanův svět se mi vážně líbí :-)

Aldaa

(+ SPOILER) Tahle knížka byla nářez! skvělé zakončení mé nejoblíbenější série. Nedávám ale plný počet hvězd hned z několika důvodů-za prvé- hrozný překlad, občas jsem nemohl pochopit jak někdo může přehlídnout takovéhle chyby- za druhé, moc mé mrzí že Dahrena zemřela, myslím že s Vélinem by byli lepší páreček než Vélin a Šerin, také to že se mi znechutila jedna postava kterou jsem měl ještě ve druhé knížce rád a to je Lyrna, příjde mi naprosto arogantí a necitlivá, vůbec to není ta Lyrna kterou si pamatuju z minulých dvou dílů, to je vše jinak byla knížka skvělá a hned se vrhám na další sérii a to je Čepel Krkavce:)

rampapa
16.12.2021

Na třetí díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Příběh se mi moc líbil. Díky téhle knižní sérii miluju fantasy. Knížku velmi doporučuji.

JáŠárka
21.10.2021

Tak jako v minulých dílech i tady se dějová linka členila na pohledy jednotlivých postav, aby na konci do sebe zapadly v závěrečné scéně. Za mě už toho běsnění, vraždění na xy způsobů a neustálého boje
nepočetného dobra s přesilovým zlem bylo moc. Děj jako takový byl dobrý, ale tak nějak byla celá dějová linka vypočitatelná... Dočetla jsem do konce, ale vracet se k sérii v budoucnu nejspíš nebudu.

Black54
13.09.2021

(+ SPOILER) Zdravím všechny fantasy šílence,
tak tu máme poslední díl této úžasné série. Obálka opět velmi kvalitní, takže se zde nebudeme zdržovat.
Teď už opět k ději, takže pozor na spoilery!
Kniha je napsaná opět podobně jako předchozí díly, takže zde máme několik příběhových linií. Naši oblíbení hrdinové po velkých útrapách konečně odrazili od břehů království. Jak by určitě Lyrna řekla, nejlepší obranou je útok. Takže po ubránění království před volary se karta obrátila, vstříc Volraskému Impériu.
Frentis byl vyslán napřed, aby podnítil vzpouru otroků a zametl cestičku, pro hlavní útok království, který vede Lyrna s Verou.
Vélin se, ale dal jinou cestou, na severu přešel led a vrhnul se na Volar přes sever.
Zároveň měl úkol vypátrat toho hlavního nepřítele a to byl tkz. Spojenec. Ten celou dobu tahal za nitky ze záhrobí a byl to nejvyšší zlo.
Jak jinak kniha skončila moc brzy na to, abych si naše hrdiny plně užil, ale jak už to bává vše dobré jednou musí skončit!
Vřele děkuji autorovy za tuhle pro mě zcela podmanivou triologii. Bylo tak dobré, že jsou ji musel dát hned dvakrát celou a určitě se k ní opět za nějaký čas velmi rád vrátím.
Všem moc a moc doporučuji!

Celestino
08.09.2021odpad!

Po značně "za uši přitaženém" Pánu věže jsem tomu chtěl dát ještě šanci - hlavně kvůli prvnímu dílu, který pokládám za rozhodně velice kvalitní fantasy... Ale ne, sto stran a dost, mám jenom jedny nervy. Ryan prostě vůbec neumí vytvářet rozdílné charaktery, nepřišla jediná chvíle, kdy bych měl důvod se o hlavní hrdiny nějak bát.. boha, bylo to neskutečně ploché, nudné a prostě příšerné čtení. Jednou si ty hodiny strávené nad touhle dopatlanou trilogií před smrtí od Ryana vyberu. :P
Víte, ještě musím zmínit jednu věc, která mě štvala už i u Pana věže. Proč hergot z jakékoliv "víry", která se zde objeví, udělá prostě isntiruci na vymývání mozků? Nejdůležitější myšlenka, kterou snad chce autor touto ságou říct mi naskakuje "Hele lidi kašlete na jakýkoliv duchovní život, co nevidím neexistuje, nebuďte blbí." A s tím nemohu souhlasit...
Píseň krve 3/5
Pán věže 1/5