Královna ohně

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290488/kralovna-ohne-gHQ-290488.jpg 4714

Stín Krkavce 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

Queen of Fire, 2015

Kniha Královna ohně

postoran-CZ

Trvalo mi to moc dlouho tu třetí knihu dočíst. Nějak jsem se po těch dvou předchozích dílech do toho nemohl začíst. Dokonce jsem tu knížku na čas odložil. Ale zvědavost nakonec zvítězila a já knihu dočetl.
První díl série byl perfektní. Druhý už tak úplně dobrý nebyl, ale začetl jsem se. Tady mi začalo docela vadit skákání mezi postavami, kdy jsem se často potom ztrácel v ději a musel se vracet, abych si vzpomenul, kde děj dané postavy skončil. Během čtení se vyrojilo množství postav, u kterých jsem si vlastně nakonec nebyl jistý, kde se tam vzaly. Což byl možná důvod, proč jsem tu knížku četl tak dlouho. Nebo to bylo obráceně?
Sumasumárum, poslední díl za 4. Ale trojka to není jen kvůli dvěma předešlým dílům. Otázka zní - mám se pouštět do dalšího pokračování příběhu ze Sjednoceného království a Vélina Al Sorny?

SirokO

Stalo se mi to, že jsem mezi druhým a třetím (tímto) dílem četl jiné knihy a nemohl jsem se dostat zpět do děje a souvislostí nekecám dvě třetiny knížky. Jako dobrý, ale úplně mě to nenadchlo.

Predator3313

(+ SPOILER) No asi tak 5 předchozích komentářů přesně vystihuje moje pocity.
Je to bezpochyby dobrá kniha, ale po předchozích dílech je trochu težkopádná, pořád jsem čekal, proč jde Lyrně vše tak docela hladce, co Císařovna a spojenec chystají a co na to Alpír... :D no a ono celkem nic.
Takže 4*

špulo

Áno, toto už nebolo ono. Nejak sa nám milý Tóno roztratil sám v sebe. Síce to ako tak ustál a z posledných síl to u mňa vyškrábal na 4tú hviezdu, ale so zdvihnutým výstražným prstom a mojimi odretými očami.
Uvidíme, či Volání vlka nebude už volaním bez kreditu ;))

P-puma-

Tahle kniha má ohromné štěstí, že je tak skvělé napsána. Ukončovani jednotlivých kapitol je napínavé a nutí vás si kousat nehty napětím. Bohužel pro ně byli některé části nezajímavé, množství postav tak ohromující, že jsem to už časem přestala úplně vnímat a konec mě bohužel zklamal.

Elši523

Zakončení úžasné série Stín krkavce. Ne že by se tento díl nějak špatně četl, autor umí psát opravdu čtivě, ale už mě to tolik nepoutalo a nedrželo jako předchozí díly. Zatímco první dva díly byly neustále plně napětí, stalo se toho opravdu hodně a den se sunul hodně dopředu, v tomto díle, jako by se děj zaseknul. Za celou knihu uběhl celkem krátký časový úsek (oproti předchozím dílům) a tentokrát byl pro mne styl psaní - střídání pohledů více postav - poněkud náročnější. Některé části mi už přišly lehce zmatené, opakující se nebo zbytečně natahované.
Ale i přesto jsem ráda, že jsem se nejen do tohoto dílu, ale do celé série pustila. Opravdu skvělá práce autora. Už se těším, až vyzkouším novou sérii (i když mi určitě budou Velín a Frentis chybět)

Lucas.94

Četlo se to dobře, ale přijde mi, že příběh se zastavil ve druhém díle. Tady se vše posunulo opravdu o malý kousek. Nebýt toho, že to je dobře napsané, asi by mě to nebavilo.

toni-az

Poslední díl mi přišel tak nějak povrchní a naivní, přestože rozuzlení bylo naopak dost překombinované. Nicméně styl psaní tohoto skotského autora mi natolik sedí, že jsem se stejně nemohl od audioknihy odtrhnout. Ostatně zpracování celé série jako audioknihy bylo dokonalé, jedny z nejlepších audioknih, které jsem potkal.