Královna ohně

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290488/kralovna-ohne-gHQ-290488.jpg 4.1406

Stín Krkavce (3.)

Queen of Fire: A Raven's Shadow novel III (2015)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Eviik
14. listopadu

Krásné pokračování, jen se člověk musí soustředit na větší množství postav, které jsou ale popsané (zopakované) na posledních stránkách knihy.

Miska2001
12. listopadu

Nebyla špatná, ale měla jsem velký problém u té spousty postav. To byla jediná nevýhoda, ale jinak napínavé čtení, jako u dvou předchozích dílů.

Pigface
07. listopadu

Vyvrcholení životního příběhu nejen Vélina Al Sorny, ale celé plejády velkých i malých jmen, které defilovaly ve třech špalcích Stínu krkavce. Epické, spletité, poutavé a hlavně - výborné čtení.
Ryan ví, jak čtenáře přikovat ke křeslu nebo posteli. Klidných pasáží není moc, spíš jsem měl občas problém přestat číst, takže bezmála 700 stran napravo se rychle přemisťovalo doleva.
Anthony Ryan mně přesvědčil, že doživotně bude zapsán v mém osobním seznamu oblíbených autorů a budu netrpělivě očekávat další jeho špalek.

Teď by to ještě chtělo filmové plátno....

Bess.h

Tak... nevím co napsat, protože jsem právě dočetla a jsem tak nějak rozčarovaná. Začnu raději klady: opět skvěle napsáno. Tohle byla asi první kniha kde mi autor dokázal tak dobře popsat situaci, až jsem měla skoro celou první část knížky depku. Další klad byl, že Vélin dostal víc prostoru a během své cesty víc a víc odhaloval ztracená tajemství, potažmo i já, jako čtenář. A teď k záporům: pasáže s Lyrnou začali být nudné, všichni se v jejím okolí, v četně jí, báli co se z ní vyklube za panovnici, ale mě tak hrozná nakonec nepřišla. Pak mi už začalo i vadit přílišné zaměření na popisování jednotlivých bitev, místo nich se autor mohl víc rozepsat v závěru o tom Spojenci a jeho konec udělat víc epický. A taky tam mohl víc vysvětlit celý to s tím kamen. Nakonec se mi nelíbil, jak Vélin skončil. Sice to všechno přežil a vrátil se na severní věž, ale sám. Tady mohl být k němu autor shovívavější, po tom všem, co mu nachystal.

Závěrem: autor mě zase uchvátil svým stylem psaní jako u předešlých knih, ale taky trochu zklamal. Na to že první knihu jsem nemohla dát z ruky a přečetla jí za necelé tři dny, u této poslední už mě to tolik nenutilo jí zhltnout na posezení, ale to bude tím dějem. Myslím, že teď se pustím do něčeho lehčího, kde bude jasný že všechno skončí velkým Happy endem, ale k tomuto autorovi se určitě vrátím pro jeho styl psaní a už teď si dělám zálusk na jeho novou knihu. Tak snad ji Ježíšek přinese. :-D
Dávám opět čtyři hvězdy, pět si to nezaslouží a na tři to je až moc dobrý. Kdyby bylo tři a půl, tak dávám je.

Pawel973

Kniha mě ani trochu nezklamala a naprosto splnila moje očekávani a nemám moc co bych jí vytkl

fair_isle

Celá série je skvělá. Zanechává to ve mně mnohem lepší dojmy, než po přečtení jiných fantasy...je pravda, že konec je celkem otevřený, ale záleží pouze na Vás a Vaší představivosti, jaké budou další cesty Vélina a ostatních přeživších...

Nicolynni

Třetí díl byl nejslabší, četla jsem tuhle knihu hrozně dlouho, nedokázala jsem se prokousat ke konci. Nebylo to tak strašné, ale kdyby byla o něco kratší, nezlobila bych se. Co se týče hodnocení celé trilogie, tak stojí určitě za přečtení ;)

michal3736

Závěr byl opravdu nejslabším článkem celé serie, přesto na kvalitě nic neubírá. Podle mého názoru jedna z nejlepších fantasy trilogií poslední doby.

KubaHanzelin

Závěr trilogie byl rozhodně nejslabší..nemůžu si pomoct, ale mohla být tak 200 stran kratší.. přesto super čtení!

Arwen777

Souhlasím, že třetí díl série je asi nejslabší, přesto je to velmi povedená fantasy trilogie. Závěr jsem si asi představovala dramatičtější, ale po tom množství bojů a mrtvých už asi nebylo co stupňovat. Rozhodně doporučuji a těším se na další sérii tohoto autora.

Fenixik

Po dvou předchozích knihách, jsem čekal trošku lepší konec. Přišlo mi jako by autor knihu dopsal z donucení, jako by spěchal s jejím koncem. Proto jedna hvězda dolů.

Malýmedvěd

I třetí díl se mi líbil. Je to svižné, napínavé a čte se to úplně samo. Namíchat správný poměr přísad je vždy těžké a ne všem se lze trefit do vkusu. Já bych přidal na rozpracování psychologie postav a ubral stránek s bojovými scénami. Oceňuji, že některé věci zůstaly nevysvětlené a zbylo tak trochu tajemna, na druhou stranu konec je "naplánovaný" a až pohádkově málo uvěřitelný. V každém případě Rayen je zručný vypravěč a celá tato trilogie nabízí hezký a v zásadě oddechový výlet do světa fantasy, který potěší.

OndřejMergl

Jak se říká - nejlepší obrana je útok, a tak se armáda hrdinů pár chvilek po seskupení vydává opět po jednotlivých osách proti nepříteli.

Příběhové linky následují vzorec druhého dílu, ovšem ve třetím mi přišlo vyprávění zbytečně z více různých pohledů, než bylo třeba, protože v zásadě všichni celou dobu směřují za jediným cílem, snad s výjimkou Vélina.

U něj mě nejvíce mrzela umlklá píseň krve. Dokázal si sice tuto chybějící pomoc zdatně nahradit, ovšem jako by mu tím ubyla část osobního kouzla. Zvláště v době, kdy se v knize díky sedmému řádu objevuje největší množství magie.

V poměru k velkoleposti celé série i jejího světa šel závěr zpracovat daleko napínavěji, ovšem ve výsledku jsem relativně spokojený, byť všechny mé dotazy zodpovězeny nebyly.

Přestože jsem si po prvním dílu přál, aby série v daném bodě končila, musím říct, že si autor pokračováním ostudu rozhodně neudělal, ba naopak, tato trilogie se rozhodně zařadila někam k vrcholu mého žebříčku top sérií. Budu se těšit i na další autorovy literární počiny.

nocnymotyl38

Tak som dočítala všetky tri, najviac ma asi vtiahla prvá časť, ale aj dalšie dve sa čítali dobre, odporúčam. :)

HynekBee

Přečetl jsem celou sérii jedním dechem. Doporučuji.

LadyKet

Závěr této mega trilogie (v knihovně jsem si je raději půjčila postupně, jinak nevím, jak bych všechny tři díly odtud odtáhla...) je opět pro mě průměrný. Vyústění mi přišlo moc vykonstruované a cesta k němu zbytečně zdlouhavá. Ke konci to už bylo trochu utahané...
Myslím si, že se to asi nezařadí mezi literární velikány (a teď nemyslím skutečnou velikost/tloušťku knížek, jelikož to asi ano), ale zůstane to v lepším průměru.

witko

Konec jsem si představoval poněkud jiný, ale budiž. Celkem povedený příběh.

ZuzikBubu

Možná nejslabší článek série, i tak se tomu nedá téměř nic vytknout!
Autor je schopen svižně a věcně ukázat, jak rozsáhlá celá říše je, které národy a s jakými zvyky na ní žijí, líbí se mi jiný přístup k "magii" i lehký nástin toho, co je za světem živých (že by malinkatá vrátka k návratu do této říše?).
Styl psaní stále stejný, rychlý spád, děj se s ničím moc nemaže a to nás na tom baví. Proč? Protože se stále něco děje, stále se dozvídáme nové věci a stále se ukazuje, jak propletenou koncepci Ryan vytvořil.
Jeho první série a hned opravdu povedená! Jen jediná výtka, myslím, že ještě v psaní a vyprávění musí dospět k vymyšlení epického dechberoucího a omamného závěru, který zde bohužel nebyl. Člověk by po tom všem čekal něco složitějšího, těžší cestu k vítězství a tak, ale budiž mu odpuštěno, je to opravdu super! A skutečně stojí za přečtení!

renefer

Poslední díl je hodně obsáhlý. Stejně si autor nechává otevřená vrátka pro další pokračování. Příběhem prochází neuvěřitelné množství postav, jak z předchozích dílů, tak i úplně nových a i když si myslíte, že o té postavě víte vše, nakonec zjistíte, že vůbec nikdo není takový, jak se na začátku zdál. To je asi jediná výtka z mé strany, přílišné množství postav. Naštěstí je na konci knihy rejstřík. Já to bohužel zjistila až po přečtení

adela9782

Skvělá a čtivá trilogie! :)

mejpl

Strhující závěr skvělé trilogie pro každého milovníka Sparhawka od Davida Eddingse ;)

petr3567

Skvělá kniha i celá série.

petrvyhy

Jak první díl Píseň krve, ale vlastně i slabší dvojka Pán věže, mě neskutečně bavily. Trojka na můj vkus byla ale moc dlouhá, obsahovala spousty nudných povídacích částí a né, že by to nebylo zajímavé, ale samé plánování, dumání a řešení války ... to asi už není nic pro mě. Světlé chvilky to mělo, ale nic nepřekoná asi první díl, který jsem hltal dlouho do noci a byl na něm závislý.

whiolet

To byl tak dobrý závěrečný díl celé trilogie až jsem byla opravdu zklamaná z toho ,že už to mám přečtené.
Reva je zde jako nějaká superwoman, a sakra kdo by jí nemiloval?
Rozhodně se k trilogii ještě někdy vrátím :)

tyna_kk

Pro mě jedna z nejlepších fantasy trilogií vůbec. Četla jsem několikrát a stále mne na konci mrazí. Žádný bezduchý děj. Naopak je to příběh, nad kterým přemýšlíte. Příběh, který vás do sebe vtáhne a jen tak vás nepustí. Krásný a smutný zároveň.

LiLLu

Bylo to dlouhe, bylo toho hodne a myslim, ze si kazdy musi udelat nazor sam...

Tesset

Krásné zakončení parádní série, možná té nejlepší za poslední léta. Musím ale říct, že v tomto dílu se mi Lyrna, kterou jsem si dost oblíbila, zdála strašně otravná a její místo zaujal Frentis, který to táhnul hned po Vélinovi. Tuto sérii doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy i těm, kteří tomuto tématu příliš neholdují - po přečtení se rozhodně stanete jejími fanoušky :) perfektní čtení, určitě se k této sérii v budoucnu ještě vrátím.

Alma-Nacida

Dnes při hodnocení opět lituji, že není možné dát půl hvězdy, jinak bych dala tři a půl. :) Poněkud mě v tomto dílu unavovaly dlouhé popisy bojů, bitev apod., bylo jich tam až moc, a závěr, i když logický, pak vyzněl příliš stroze a useknutě. Taky jsem doufala v nějaké velké překvapení při rozuzlení, ale to se nedostavilo, zkrátka je čtenáři předloženo, že takhle věci jsou a hotovo. Ale celkově celou trilogii hodnotím jako velmi povedenou a směle doporučuji. :)

FerryTaz

Kniha pomalu ztraci puvodni naboj.Z cele serie se mi asi nejvice zamlouval 1.dil.

Nifredil

Slabší, o hodně slabší, než předcházející díly. Celé to byla úžasná epická sága a konec je opravdu odbytý, některé linie vyřešené velmi rychle a na to, jak je předtím vše úžasně popisováno, tak tady najednou střih a konec. Autorovi došel dech a bohužel ani v jednom díle se nevyrovnal úžasného prvnímu. ŠKoda, že nezůstal jen u té první knihy, takhle to celé trochu shodil. Ale jsem ráda, že aspoň některou z fantasy sérií, která vyšla v poslední době mám přečtenou. Kdyby to nebylo takhle, tak snad ani nebudu dočítat a zůstalo by to v kolonce autor - grafoman a Slavomír, nestojí za to dočítat.