Pán věže

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet. Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo. Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248279/stin-krkavce-pan-veze-5xg-248279.jpg 4.6572

Stín Krkavce (2.)

Tower Lord (2014)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

tlllk
13. listopadu

Určite to lepšie čo v tomto žánri za posledné obdobie vzniklo. Narozdiel od GoT je dej priamočiarejší, čo pridáva na dynamike celej knihy.

Bess.h

Ryan je fakt skvělý vypravěč. Opět mě jeho styl psaní vtáhl do čtení, kdy jsem knihu doslova nemohla odložit z rukou. V druhém díle mě potěšilo, že se opět setkáváme s Vernierovými zápisky. Taky mě mile překvapilo popisování děje z pohledu více postav a ani mi nevadilo, že Vélin je trochu v pozadí, protože všechny ty hlavní postavy on ovlivnil a oni podle toho pak jednali. A k tomu si každá postava prošla svým jedinečným vývojem a jinak hrůznými zážitky. Reva se sice představuje teprve v této knize, ale to mi nezabránilo si ji hned zamilovat, někdy mi sice připomínala Johanku z Arku, jen víc od rány a míň posedlou bohem. Frentis to měl asi nejtěžší, přežít x-let neustálých soubojů v jámě a pak být z otročen silou, kterou nemůže ovlivnit. U něj jsem hodně zvědavá, jak se mu bude dařit dál a kam ho zase nasměřuje setkání s Vélinem (pokud se setkají). Lyrna mě nakonec překvapila svojí houževnatostí, tak snad jí to vydrží. No a Vélin? Chudák si ten relativní klid v severní věži moc dlouho neužil. Teď si jdu pro třetí díl a jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne.

P.S. Ve svém komentáři k první knize jsem psala, že jsem zvědavá co bude v dalších dílech, když první díl má skoro uzavřený děj. Mýlila jsem se. První díl nás měl jen připravit na další děj. Myslím že pro mě, jako pro čtenáře bylo opravdu důležité, abych si přečetla Vélinův vývoj a koho všechno ovlivnil, kdyby autor začal rovnou válkou, nebylo by to ono.

Dávám čtyři hvězdy, protože pět si nechávám pro ty nejlepší z nejlepších (musím mít nějakou rezervu :-D )

fair_isle

Tak ta jízda, co předvádí autor, pokračuje a ještě ve větším spádu, než první díl. Pro mě jedna z nejlepších fantasy......

teddymu12

Úchvatné rozpracování děje, kdy každá z postav začíná jinde, ale dostávají se ke společnému střetnutí. Děj je tak od začátku napínavý z pohledu jedné postavy, z pohledu druhé teprve graduje a další ještě nezačal.

BookEater

Fantastická trilogie.

Ked

Když jsem četla první díl, měla jsem pocit, že téměř v každém odstavci vidím něco, co jsem už četla jinde. Ale bylo to čtivý a kamarád mi řekl, že další díly jsou zajímavější, tak jsem tomu dala šanci a jsem opravdu ráda. U autora je opravdu vidět progres. Další díl je mnohem poutavější, originálnější, postavy jsou na rozdíl od prvního dílu zajímavé (což je zvláštní, protože v prvním díle byly ty samé postavy, jen byly naprosto suché a nudné a teprve zde začaly být konečně nějak poutavé). I když děj je pořád poněkud předvídatelný, nijak mi to při čtení nevadilo.

KubaHanzelin

Stejně fantastické jako díl první! Těším se na završení trilogie

yerisley

Z první knihy jsem byla nadšená. Nemohla jsem ji odložit. Tato druhá mě nebavila a koušu se z donucení dál, protože po čtení první knihy jsem si koupila další dva díly. Za mě dvojka zklamání. Moc vyprávění, moc roztahané, chvílemi nudné. Tu knihu bych klidně trošku ořízla. Vrhám se tedy na poslední knihu a doufám, že to nebude zklamání :-)

michal3736

Trvalo mi to trochu déle než bych si přál, ale to jen díky letnímu pracovnímu vytížení. Krásně se nám celý příběh chýlí ke konci a postupně se nám ukazuje, kdo celou dobu tahá nitky z pozadí. Anthony Ryan opět nezklamal a vřele doporučuji všem milovníkům fantasy.

Fenixik

Super pokračování prvního dílu. Vřele doporučuji.

Malýmedvěd

Je to dobré vyprávění, které se mi v zásadě líbilo. AR drží tempo i napětí a čte se to úplně samo. Od jedničky se trochu změnil styl, už to není velká odysea, ale sledování více nitek. Druhý díl klasicky končí tak, že nelze skončit a musíte se vrhnout na další pokračování. Je to pořád mix více motivů přátelství, láska, pomsta, intriky, politika, kouzla, bitvy a mnoho dalšího, ale nějak převládají ta bojová témata a za mne tomu chybí wou efekt. Některé dary obdařených mi připadají až zbytečně překombinované. Knížka neurazí, je dobrá a určitě si své čtenáře najde.

OndřejMergl

Po nabušeném prvním dílu jsem se bál, že příběhu hlavního hrdiny dojde dech. Autor ovšem přišel s chytrým řešením, kdy rozdělil vyprávění mezi několik hlavních postav a přidal obrovskou spoustu dalších, čímž z jednotlivce udělal společenství bojující za stejný cíl.

Dějová linka se tak rozvíjí po řadě cest, kdy některé jsou zajímavější, jiné méně, ale ve výsledku utváří komplexní celek, který čtenář rozhodně nemůže označit za výplňový.

Za mě i nadále spokojenost a potenciál na zařazení do mých top sérií.

LadyKet

Opět hodnotím tak nějak průměrně. I když se mi zde celkem líbilo, že každou kapitolu vyprávěla jiná postava... Což sice není nic zas tak originálního, ale časté to taky není. Opět tedy nepřekvapí a neurazí.

Vladislav

Opět jsem tento díl shltnul, opět jsem z této knihy nadšený, opět se těším na 3 díl, opět budu chodit spát po půlnoci,super.

witko

Tento díl se mi četl lépe. Asi mi více vyhovovalo to, jak je rozdělen po kapitolách, které se věnují vždy jedné z hlavních postav.

renefer

Ani druhý díl nezaostává za tím prvním. Líbí se mi, že autor pokračuje tam, kde skončil, žádné o 10 let později. Tohle je prostě jedna z knih, která vás chytí a nepustí ani potom, co ji dočtete.

Arwen777

Po prvním díle jsem se na tento velmi těšila. Musím ale říct, že mě ze začátku děj nechytil tak silně jako v první knize. Do půlky se mi zdál zdlouhavý a pro mě trochu zmatený, pletla se mi jména a místa. Ale v půlce to dostalo spád a druhou část jsem dočetla jedním dechem, i presto, že to byl samý boj. Rozhodně doporučuji fanouškům fantasy. Souhlasím, že Ryan je mistr epického vyprávění. Těším se na třetí díl.

ZuzikBubu

Autor sází na podobný scénář jako v první knize, čímž si mě opět naprosto získal. Tím jsou zaprvé ukázky z budoucích dějů v podobě Vernierových a především neskutečnou gradací z lehkého úvodu do strhujícího závěru!
Ryan má prostě kouzlo a šťávu! Žádné zbytečné prodlužovačky a natahovačky, co není důležité, je přeskočeno. Již velmi propracovaný svět z prvního dílu nyní dostává obrysy nové, velmi komplexní a především sahající daleko za hranice království.
Mám dojem, že autor nemá žádné limity ve vymýšlení zápletek, nebojí se lehké surovosti, neoplívá zbytečnou romancí a k tomu všemu si zachovává svoji tvář.
Perfektní, opět čtivě, rozhodně NE horší, děj se vyvíjí, na povrch vylézají nová zjištění, a pro mě prostě.. opravdu jednoduše dokonalé pokračování úžasného příběhu!

Pigface

První díl překvapil, polapil a vyplivl až na konci. Laťka byla nastavena vysoko. Pokračování ve druhém díle mne polapilo až zhruba od druhé půle, o to to pak bylo intenzívnější. Inu romány a eposy postavené na schematu Her o trůny se osvědčily jako výborný tah na branku a dokázaly si vytvořit silné čtenářské zázemí. Nebudu se vymlouvat, i já tam patřím. Dynamický příběh plný zvratů nikoho nešetří, včetně hlavních hrdinů a čtenář je kolikrát rád, že je jen čtenář. Ryanovi se podařil další úžasný a nesmazatelný zářez do pažby, tedy rukojeti a není jiné volby, než pokračovat třetím dílem!

Alma-Nacida

Ani druhý díl nezklamal, sice se v něm pohybuje mnohem víc postav a střídání lokací mi trochu ztížilo orientaci ve jménech, ale v závěru se vše protne v pravou chvíli, něco málo je objasněno, ale na poslední díl toho ještě dost a dost zbývá. :-)

whiolet

Bomba!
Díky tomu, že vyprávění se na rozdíl od prvního dílu netýká pouze Vélina,ale i Révy, Lyrny a Frentise je o dost zábavnější, snad i propracovanější.
Tam kde mě první díl nudil, mě druhý díl nenechal vydechnout a já podlehla kouzlu "čtení bez přestávky".
Za mě tedy super fantasy a jen mě mrzí, že nemám po ruce i třetí díl :)

Tesset

Ještě lepší než první díl! Vážně už jsem dlouho nečetla tak propracovanou a promyšlenou sérii. Četba snad všechny musí vtáhnout do děje. Postavy parádní, příběh taky a stále zůstávají další věci k odkrytí. Navíc dějová linka dalších postav než jen Vélina je naprosto geniálním krokem autora - ukazuje tak, že zvládne spřádat příběh složitějším způsobem a zanechává ve čtenáři napětí, jak vše dopadne. Hned jdu na třetí díl.

AdMirary

Po prvním díle velké zklamání. Čtyři dějové linky, každá má spoustu postav, které se akorát pletou, a časové prolínání ze začátku celkem nepřehledné. Za celou dobu se toho vlastně moc nestane - Vélin jde půl knihy někam, tam sebere armádu a jde zase jinam, Frentis nabírá co nejvíc lidí (aby těch postav bylo ještě víc), takže většinu akce nám obstarává Reva a Lyrna. Každopádně to nestačí, aby se dalo těch 600 stran považovat za zábavné. Navíc je zde naznačeno mnoho věcí týkajících se temných sil a tak, jenže nic není vysvětleno. Možná se to všechno dovíme ve třetí knize, tedy pokud ji po tomhle vůbec budu číst..

HynekBee

Lepší jak první díl. Doporučuji

Nika_bk

Jedno z mála diel, kde môžem konštatovať, že druhá časť bola lepšia ako prvá. Nové postavy sa bez problémov začlenili do deja a stali sa jeho súčasťou. Kniha prináša veľa zvratov a prekvapení, nenechá vás ani na okamžik vydýchnuť.

LiLLu

Skvělé pokračování!
Jsem ráda, že jsem tady nečetla komenty před samotnou knihou a udělala jsem si usudek sama. A ani jsem nečetla anotaci k třetímu dílu...nechci vědět nic dopredu:-))
Příběh se skvěle rozvinul. Postav a jmen, kraju, měst bylo opravdu hodně a také jsem se musela vracet k mapam do prvního dílu, protože jsem si tento díl koupila jako eknihu, a špatně se mi listovalo.
Autor vše skvěle promyslel do detailu, je to skvěle ucelené a nádherně převyprávěné...
Je dobré číst knihy hned po sobě, aby člověk nezapomel kdo je kdo:-)

Ésperance

Pán věže mě nezklamal a autor opět nabídl velmi dobře propracované pokračování děje, kterému nechybělo napětí, správné tempo, zápletka, boj dobra a zla, ale rovněž i dobře rozehrané vztahy mezi postavami a otevřel tak úspěšně cestu dalšímu dílu, na který se moc těším.

Měla jsem ale problém orientovat se v postavách, a přestože jsem tento díl četla hned po tom prvním, tak jsem kolikrát hodně přemýšlela, a i se vrátila k prvnímu dílu. Jelikož jsem příznivcem kouzela a fantasy, tak mi ani nevadilo, že ve srování s prvním dílem tady bylo těch kouzel více, ale je možné, že čtenáře, kteří nejsou až tak skalními říznivci tohoto žánru, to může lehce zklamat.

Ze začátku je trochu matoucí, že kapitoly jsou děleny podle postav, ale když se nad tím tak zamyslím ,tak vzhledem k obsáhlosti děje to nešlo udělat jinak.
Líbilo se mi, jak autor nechal vyzrát postavu Lyrny a vysvětlil podstatu jejich rozhodnutí. Na této postavě je krásně ukázáno, že všechna rozhodnutí s sebou nesou své následky a někdy musíme obětovat svá vlastní přání pro druhé.

Opět tuto knihu doporučuji každému, kdo má rád dobré příběhy, které nejsou psané rychlou rukou, ale mají cit pro detail.

jitka7047

Bavila mě. Stejně jako jsem shltla první díl,shltla jsem i dvojku. Mám sice problémy s postavami....nepamatuju si je (tim nemyslim samozřejmě ty hlavni)

Vercutka

Kniha mě vcelku bavila,ale ne tolik jako jednička. Na střídání postav se dá zvyknout. Díky střídání postav jsem si našla jiné top idoly.

Claudius

Rozhodně odlišná než první díl. Ať už zmíněným rozdělením příběhových linií, tak celkovým laděním příběhu. Zatímco první díl představuje morálně nejasnou cestu hlavního hrdiny skrz války jeho krále, ve kterých nestojí úplně na té ospravedlnitelné straně, v tomto díle je jasně a černobíle rozděleno, kteří jsou ti dobří a kteří jsou ti špatní. Tedy aspoň po onom zásadním zvratu asi v polovině. Od něj jakoby se jednalo o docela jinou knihu a nutno dodat, že první polovina, plná objevování nových zákoutí Sjednoceného království, mě bavila více. V druhé jakoby se každá postava soustředila na totéž - shromáždit kolem sebe nějakou armádu a vrhnout ji do boje. Někdy se mi dokonce stávalo, že jsem si pletl linii Vélina a linii Frentise. Některé špatně zapamatovatelné vedlejší postavy tomu jen napomáhaly.