Pán věže

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet. Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo. Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248279/stin-krkavce-pan-veze-5xg-248279.jpg 4.6514

Stín Krkavce (2.)

Tower Lord (2014)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

witko

Tento díl se mi četl lépe. Asi mi více vyhovovalo to, jak je rozdělen po kapitolách, které se věnují vždy jedné z hlavních postav.

renefer

Ani druhý díl nezaostává za tím prvním. Líbí se mi, že autor pokračuje tam, kde skončil, žádné o 10 let později. Tohle je prostě jedna z knih, která vás chytí a nepustí ani potom, co ji dočtete.

Arwen777

Po prvním díle jsem se na tento velmi těšila. Musím ale říct, že mě ze začátku děj nechytil tak silně jako v první knize. Do půlky se mi zdál zdlouhavý a pro mě trochu zmatený, pletla se mi jména a místa. Ale v půlce to dostalo spád a druhou část jsem dočetla jedním dechem, i presto, že to byl samý boj. Rozhodně doporučuji fanouškům fantasy. Souhlasím, že Ryan je mistr epického vyprávění. Těším se na třetí díl.

ZuzikBubu

Autor sází na podobný scénář jako v první knize, čímž si mě opět naprosto získal. Tím jsou zaprvé ukázky z budoucích dějů v podobě Vernierových a především neskutečnou gradací z lehkého úvodu do strhujícího závěru!
Ryan má prostě kouzlo a šťávu! Žádné zbytečné prodlužovačky a natahovačky, co není důležité, je přeskočeno. Již velmi propracovaný svět z prvního dílu nyní dostává obrysy nové, velmi komplexní a především sahající daleko za hranice království.
Mám dojem, že autor nemá žádné limity ve vymýšlení zápletek, nebojí se lehké surovosti, neoplívá zbytečnou romancí a k tomu všemu si zachovává svoji tvář.
Perfektní, opět čtivě, rozhodně NE horší, děj se vyvíjí, na povrch vylézají nová zjištění, a pro mě prostě.. opravdu jednoduše dokonalé pokračování úžasného příběhu!

Pigface

První díl překvapil, polapil a vyplivl až na konci. Laťka byla nastavena vysoko. Pokračování ve druhém díle mne polapilo až zhruba od druhé půle, o to to pak bylo intenzívnější. Inu romány a eposy postavené na schematu Her o trůny se osvědčily jako výborný tah na branku a dokázaly si vytvořit silné čtenářské zázemí. Nebudu se vymlouvat, i já tam patřím. Dynamický příběh plný zvratů nikoho nešetří, včetně hlavních hrdinů a čtenář je kolikrát rád, že je jen čtenář. Ryanovi se podařil další úžasný a nesmazatelný zářez do pažby, tedy rukojeti a není jiné volby, než pokračovat třetím dílem!

Alma-Nacida

Ani druhý díl nezklamal, sice se v něm pohybuje mnohem víc postav a střídání lokací mi trochu ztížilo orientaci ve jménech, ale v závěru se vše protne v pravou chvíli, něco málo je objasněno, ale na poslední díl toho ještě dost a dost zbývá. :-)

whiolet

Bomba!
Díky tomu, že vyprávění se na rozdíl od prvního dílu netýká pouze Vélina,ale i Révy, Lyrny a Frentise je o dost zábavnější, snad i propracovanější.
Tam kde mě první díl nudil, mě druhý díl nenechal vydechnout a já podlehla kouzlu "čtení bez přestávky".
Za mě tedy super fantasy a jen mě mrzí, že nemám po ruce i třetí díl :)

Tesset

Ještě lepší než první díl! Vážně už jsem dlouho nečetla tak propracovanou a promyšlenou sérii. Četba snad všechny musí vtáhnout do děje. Postavy parádní, příběh taky a stále zůstávají další věci k odkrytí. Navíc dějová linka dalších postav než jen Vélina je naprosto geniálním krokem autora - ukazuje tak, že zvládne spřádat příběh složitějším způsobem a zanechává ve čtenáři napětí, jak vše dopadne. Hned jdu na třetí díl.

AdMirary

Po prvním díle velké zklamání. Čtyři dějové linky, každá má spoustu postav, které se akorát pletou, a časové prolínání ze začátku celkem nepřehledné. Za celou dobu se toho vlastně moc nestane - Vélin jde půl knihy někam, tam sebere armádu a jde zase jinam, Frentis nabírá co nejvíc lidí (aby těch postav bylo ještě víc), takže většinu akce nám obstarává Reva a Lyrna. Každopádně to nestačí, aby se dalo těch 600 stran považovat za zábavné. Navíc je zde naznačeno mnoho věcí týkajících se temných sil a tak, jenže nic není vysvětleno. Možná se to všechno dovíme ve třetí knize, tedy pokud ji po tomhle vůbec budu číst..

HynekBee

Lepší jak první díl. Doporučuji

Nika_bk

Jedno z mála diel, kde môžem konštatovať, že druhá časť bola lepšia ako prvá. Nové postavy sa bez problémov začlenili do deja a stali sa jeho súčasťou. Kniha prináša veľa zvratov a prekvapení, nenechá vás ani na okamžik vydýchnuť.

LiLLu

Skvělé pokračování!
Jsem ráda, že jsem tady nečetla komenty před samotnou knihou a udělala jsem si usudek sama. A ani jsem nečetla anotaci k třetímu dílu...nechci vědět nic dopredu:-))
Příběh se skvěle rozvinul. Postav a jmen, kraju, měst bylo opravdu hodně a také jsem se musela vracet k mapam do prvního dílu, protože jsem si tento díl koupila jako eknihu, a špatně se mi listovalo.
Autor vše skvěle promyslel do detailu, je to skvěle ucelené a nádherně převyprávěné...
Je dobré číst knihy hned po sobě, aby člověk nezapomel kdo je kdo:-)

Ésperance

Pán věže mě nezklamal a autor opět nabídl velmi dobře propracované pokračování děje, kterému nechybělo napětí, správné tempo, zápletka, boj dobra a zla, ale rovněž i dobře rozehrané vztahy mezi postavami a otevřel tak úspěšně cestu dalšímu dílu, na který se moc těším.

Měla jsem ale problém orientovat se v postavách, a přestože jsem tento díl četla hned po tom prvním, tak jsem kolikrát hodně přemýšlela, a i se vrátila k prvnímu dílu. Jelikož jsem příznivcem kouzela a fantasy, tak mi ani nevadilo, že ve srování s prvním dílem tady bylo těch kouzel více, ale je možné, že čtenáře, kteří nejsou až tak skalními říznivci tohoto žánru, to může lehce zklamat.

Ze začátku je trochu matoucí, že kapitoly jsou děleny podle postav, ale když se nad tím tak zamyslím ,tak vzhledem k obsáhlosti děje to nešlo udělat jinak.
Líbilo se mi, jak autor nechal vyzrát postavu Lyrny a vysvětlil podstatu jejich rozhodnutí. Na této postavě je krásně ukázáno, že všechna rozhodnutí s sebou nesou své následky a někdy musíme obětovat svá vlastní přání pro druhé.

Opět tuto knihu doporučuji každému, kdo má rád dobré příběhy, které nejsou psané rychlou rukou, ale mají cit pro detail.

jitka7047

Bavila mě. Stejně jako jsem shltla první díl,shltla jsem i dvojku. Mám sice problémy s postavami....nepamatuju si je (tim nemyslim samozřejmě ty hlavni)

Vercutka

Kniha mě vcelku bavila,ale ne tolik jako jednička. Na střídání postav se dá zvyknout. Díky střídání postav jsem si našla jiné top idoly.

Claudius

Rozhodně odlišná než první díl. Ať už zmíněným rozdělením příběhových linií, tak celkovým laděním příběhu. Zatímco první díl představuje morálně nejasnou cestu hlavního hrdiny skrz války jeho krále, ve kterých nestojí úplně na té ospravedlnitelné straně, v tomto díle je jasně a černobíle rozděleno, kteří jsou ti dobří a kteří jsou ti špatní. Tedy aspoň po onom zásadním zvratu asi v polovině. Od něj jakoby se jednalo o docela jinou knihu a nutno dodat, že první polovina, plná objevování nových zákoutí Sjednoceného království, mě bavila více. V druhé jakoby se každá postava soustředila na totéž - shromáždit kolem sebe nějakou armádu a vrhnout ji do boje. Někdy se mi dokonce stávalo, že jsem si pletl linii Vélina a linii Frentise. Některé špatně zapamatovatelné vedlejší postavy tomu jen napomáhaly.

jxr

Druhý díl stejně skvělý jako první...více dějových linek, které činí příběh pestřejší...odpovědi na otázky z prvního dílu...dobrodružství, poznávání nových zemí a nových národů, epické bitvy, napínavé...parádní

k123cz
28.12.2017

Po naprosto úžasném prvním díle je pro mě Pán věže mírným zklamáním. Autor se rozhodl pro více samostatných dějových linek, což místy vedlo k rozdrobení a necelistvosti příběhu, a samotný Vélin Al Sorna ustupuje do pozadí na úkor jiných postav. Většina příběhových oblouků je naštěstí zajímavá, ale místy mi vadily náhlé dějové přesuny.
Pán věže je sice důstojným pokračováním a kvalitní knihou, ale už se zkrátka nevyrovná svému předchůdci. Přesto se těším až si přečtu finální třetí díl.

PetraBery
24.12.2017

Druhé pokračování Stínu Krkavce mě ani v nejmenším nezklamalo a já se těšila na každou chvíli strávenou ve společnosti Vélina, Frentise, Revy i Lyrny. Skvěle vystavená a vyprávěná fantasy, kde o zloduchy není nouze a kde je stále naděje, že dobro zvítězí nad zlem. Hodně bitev, hodně odvahy a hodně stran :o). Už teď se těším na závěrečný díl.

Devilae
17.12.2017

V první knize sledujeme dosavadní životní příběh, v druhé se ocitáme v roli pozorovatele dění ve světě. Nudné pasáže pochodu jsou vynechány, děj běží rychle, nuda nehrozí. Kniha se mi líbí.
Víc můžu říct až po přečtení finálního dílu. :)

kessey
12.11.2017

Druhý díl je trochu jiný než první, autor se rozhodl sledovat příběhy postav v samostatných liniích, což místy vedlo trochu k rozdrobení celistvosti příběhu. Nicméně mě druhý díl bavil stejně jako první a těším se na trojku.

SONP
22.10.2017

Někdy se stane, že ostatními skvěle hodnocená kniha nesedne (podle komentářů ale nejsem sám). A to byl u mne případ Pána věže: postavy mi absolutně nepřirostly k srdci a jejich osud mi byl takřka lhostejný, nenaučil jsem se pořádně geografii a uspořádání světa, válečné scény pro mne byly utrpením a zhruba od poloviny knihy jsem je začal přeskakovat. Upřímně také přiznávám, že jsem byl někde za druhou polovinou knihy rozhodnut ji odložit, nakonec jsem ale ještě autorovi dal šanci.
Nemyslím si, že je to špatná kniha a dvouhvězdičkové hodnocení vyjadřuje spíš můj takřka neexistující emocionální zážitek z ní. Ryan psát umí a jistě bych dokázal vyjmenovat části, které mne celkem zaujaly (Lyrnina dobrodružství na severu, Frentis magicky upoutaný k záhadné vražedkyni nebo Revin příběh ještě předtím, než se pro mě trochu nepochopitelně stala požehnanou vojevůdkyní). Epická fantasy už asi prostě není pro mne tím pravým, snad proto, že už těch fantasy světů je příliš mnoho a moje čtenářská paměť už je obsazena Středozemím, Zeměplochou a Westerosem a už se odmítá učit další - a zvláště nikoliv ty, které se mi zdají neoriginální jako ten Ryanův, který opravdu na můj vkus až moc opisuje od G.R.R. Martina - na severu divocí Lonakové místo divokých, na jihu orientální Alpír místo Dorne a na východě otrokářský Volar.
Třetí díl tedy ve čtečce mám koupený, ale nevím, nevím... 50%

TomoCZ
15.10.2017

Dost jiný oproti prvnímu dílu, ne nutně horší, ovšem těžko označit za lepší. Některý části se trochu vlečou a jiný vyzní do ztracena a nedokončeně, další linky ale končí dobře a určitý postavy i dost nečekaně. Rozhodně stojí za přečtení.

Liška37
12.10.2017

Druhý díl je stejně skvělý jako první. Je vyprávěn z více pohledů,což mě velmi bavilo a ráda jsem se dívala na svět očima více postav. Napínavé to je jak kšandy. Opravdu skvěle napsaná kniha. Jdu na třetí díl! :D

MonicaMonique
26.09.2017

Zatím co první díl se pomalu rozjížděl a věnoval se hlavně seznámení s hlavními hrdiny, druhý díl už byla pořádná akce. Napětí od začátku do konce. Akce střídá akci a nutí vás číst pořád dál a dál.

Tamten
25.09.2017

Od první pěkné kompaktní knížky se najednou dostáváme do světa, kde velcí nepřátelé se stávají malými nepřáteli a objevují se ještě mnohem větší nepřátelé, hlavně aby bylo co dělat. Vše se rozrůstá, košatí a stává se nepřehledným a nezábavným.

Ookmalej
03.09.2017

Děj začal mít opravdu rychlý spád. Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila pro svou knihovnu. Rozhodně se těším na rozuzlení příběhu. Doporučuji všem milovníkům fantasy ság.

petrulka
25.08.2017

Já tenhle díl začínala trochu s obavami, čtyři nebo vlastně pět dějových linek a velmi omezený prostor pro Vélina, což mě zpočátku mrzelo absolutně nejvíc, že právě on nedostal víc prostoru. Nakonec ale super, ničemu to neuškodilo, spíše naopak.

tatjana1737
21.08.2017

Prarodiče mému dítku neustále půjčují a dávají nejrůznější krámy, počínaje prázdnými obaly od MC kazet, konče elektronikou. Tuhle mu zapůjčili nějakou vojenskou lampu a ejhle, konečně užitečná věc! Zatímco jsem nemohla v noci spát (hormony jsou prevíti!), vzala jsem si lampu a dočetla Pána věže. A i když večer budu stopro už před Večerníčkem litovat, že jsem se místo toho nepokusila nespavost překonat, teď nelituju.

!!! POZOR SPOILERY !!!

Druhý díl je podstatně víc plný akce než první (který se z valné části zabývá výcvikem bratří Šestého řádu) a čtenářovu pozornost udržuje i díky tomu, že ve vyprávění se střídají jednotlivé postavy (Vélin, Frentis, Lyrna a nováček Reva). Takže člověk se ponoří do jedné dějové linie, aby v napínavém okamžiku byla přerušena a byla vyprávěna jiná. V tomhle spatřuji jistou podobnost s Martinem, Ryan ale není tak krutý a postavám se věnuje spravedlivě, takže pokud čtenář není nucen číst na etapy a může knihu držet v ruce neomezeně dlouhou dobu, vždy se pokračování dočká :-).

Autor tentokrát nechal nahlédnout do dalších částí svého světa (Volar) a blíže nás seznamuje s Temnými silami a "bytostí" z prvního dílu. Do děje též vstupuje nová aktérka (že by budoucí Vélinova nástupkyně?? Její vývoj coby bojovnice byl pro mne podezřele rychlý) a nejen s ní máme možnost poznat i jiné kraje Sjednoceného království než dosud. Pasáže u Lonaků se mi moc líbily, stejně jako seznámení se Sordaky a dalšími národy. Jen ti "koňáci" Eorhilové mi nejen jménem evokovali Eómera a jeho sebranku z Pána prstenů :-X. A to nezmiňuji postavu starého chromého lorda, který mi evokoval Pána přechodu Freye z Písně ledu a ohně... V neposlední řadě bylo poměrně příjemným a neočekávaným překvapením odhalení Principa Sedmého řádu, byť jeho postava se v knize zas tak dlouho neohřála :-/.

Co mne však zprvu zaskočilo, když jsem knihu rozečetla, byly úvodní pasáže psané z pohledu alpírského historika Verniera. První díl jsem přečetla nedávno, otevřela druhý a zaraženě se ptala, co se ksakru v království stalo a co se stalo i oblíbeným postavám. Teprve později čtenář rozplétá složitou historii invaze a jejích následků.

V knize se kromě původních hlavních postav objevují i postavy vedlejší z Linéše a z války proti Alpírskému císařství, z nichž většina hraje větší roli než v prvním díle. A některé známé figury projdou překvapivým vývojem (kníže Sentor, princezna Lyrna, která po jedničce nevyznívala jednoznačně sympaticky, či její bratr princ Malcius, který také po přečtení 1. dílu vzbuzoval jiný dojem). Vélin je sice pořád trochu dvojrozměrný, ale je to fantasy a ne psychologický román, takže osobně mu to nemám za zlé. Jen Šerin se nám nějak vytratila, přestože způsobila roztržku s Kenisem. Doufám, že k ní i ke vztahu Kenise a Vélina se autor vrátí ve 3. díle, stejně jako k postavě "Ženy".

Po přečtení dvojky je jasné, že je předstupněm trojky, která se bude věnovat "světové válce". Kromě bojů se snad dočkám i lepšího vysvětlení, kam přicházejí Zemřelí, kdo je onen zákulisní a zásvětní nepřítel a jak se Lyrna (mimochodem: konec knihy potěšil) postaví k Frentisovi a jestli nakonec Vélin skončí s ní nebo někým jiným, popř. zda padne jako jediný pravý hrdina, který mohl porazit nepřítele. Teď si jen počkat, až tu knihu v knihovně vrátí čtenáři přede mnou...

Co bych jediné vytkla jako podstatné je řazení map na začátek každé části knihy, namísto jejich uvedení buď na začátku nebo na konci pohromadě. Pokud si člověk do knihy nezastrkal záložky, mapy se špatně hledaly. Ale oproti prvnímu dílu jsem aspoň už věděla, že pokud se ztratím ve jménech, vzadu najdu rejstřík postav :-).

"Divoká kočka sice nerozumí filozofii, ale zabít vás beztak dokáže."

"(...) Máte pro mě ještě nějaká překvapení, mistře?"
XXX se pousmál. "Můj skutečný titul zní Princip."

aishimizu
16.08.2017

Druhý díl byl pro mě zajímavější než díl první. Líbilo se mi, že nebylo vyprávění jen ze strany Velina, ale i ostatních. Překvapily mě nové postavy a celkově... Celá tato kniha byla super.