Pán věže

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet. Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo. Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248279/stin-krkavce-pan-veze-5xg-248279.jpg 4.5855

Stín Krkavce 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

Tower Lord, 2014

Kniha Pán věže

Lucas.94
01. prosince

První díl mě bavil víc. Přišlo mi, že celá kniha je jen o tom, jak se bojuje, jak armáda postupuje u místa na místo a tak. Navíc tam najednou bylo o X postav víc a žádná z nich mě nezaujala. Vzniklo tam spoustu otázek, takže to člověk nutí hodně přemýšlet. Jsem zvědavý, jestli se v dalším díle dozvíme odpovědi.

KaMal

Na můj vkus moc bitev, ale právě u druhého dílu jsem pochopila srovnávání s Hrou o trůny. Tentokrát jde příběh opravdu vystihnout jediným slovem - epický!!!

katallinka

Horší než první díl, ale rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

RobinK.

Mě bohužel nadšení po přečtení předchozího dílu brzy uvadlo a následným rozšířením děje a s novými postavami v této knize jsem se už nedokázal nějak sžít. Knihu jsem dočetl, ale tolik jsem si to už neužíval a jen jsem doufal, že poslední díl trilogie mi všechny nevyřčené otazníky zodpoví. Důvodem je pro mě nejen těžko uchopitelný nepřítel, kterého jsem si prostě nedokázal představit, ale i další hlavní hrdinové, které mě oproti prvnímu dílu nijak neuchvátily. Obzvláště mě zklamal popis dobývání města Vélinem, který mi přišel vyloženě osekaný, vzhledem k tomu, co všechno mu předcházelo. Stále je to ale "dobrá" fantasy, o tom žádná...

Luigi1

Začátek trochu rozvláčný,ale pak seto rozjelo.Moc pěkný

Ticiana

Dalsi pecka. Nemohla jsem se odthrnout od cteni. Hodne postav, nektere se mi ztraceli. Zustava mnoho nevyresenych zahad, ale uz se tesim na dalsi dil. Jsem zvedava na Spojence a jestli se dozvime vic. Reva je podle mne skvela, tak jako Velin. Za mne teda zatim hodne povedeny, hodne akce a rychle na treti dil.

kalache

...pořád ještě překvapení...

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Píseň Krve byla úžasná. Proto byla tato kniha obrovským zklamáním. Jsem opravdu velmi zklamán. Nesedl mi samozřejmě ten děj, byl opravdu jiný než v první knize. Děj je prostě příliš jednoduchý. Celá kniha se točí pouze okolo toho, že někdo jde s armádou tam, někdo další s armádou tam. Tajemno, a ta atmosféra z prvního dílu zmizela, je pryč. Z celého dílu mám plno otázek a místo aby jich ubylo, tak naopak nich přibylo. Například Kenis, očekával jsem, že již bude vysvětlen. Všechno, co jsem očekával, tu nebylo. Reva mě dost štvala. První půlka knihy se ale stále tak ještě nějak dala...ale v druhé půlce knihy se stalo jen to, že Reva je stále v jednom městě a nic nedělá, Vélin pochoduje s armádou přes celé Králoství, Lyrna odplouvá a zase hned připlouvá, a Frentis je v jednom lese a nedělá nic jiného než, že na jednom místě bojuje jenom s vojáky a osvobozuje otroky. Kromě malého odhalení u Harlicka a odhalení Principa Sedmého Řádu se v tomto díle nezjistilo vůbec nic. Vemte si, že v druhé půlce Písně Krve se toho stalo hodně; Martišský les, Hentes Mustor, Padlé Město, Alpírská Válka...a v tomto díle? Fakt slabota. A fakt mě nebaví číst si sto stránek, jak Reva připravuje město k boji a dalších sto stránek, jak probíhá ta bitva.
Abych ale nekritizoval, dočkali jsme se přidání poznání tohoto světa. Příběh je katastrofální v tomto díle, ale dozvěděli jsme se více o tomto fantasy světě a to je jediné plus. A vlastně se mi i líbilo, že jsme se dozvěděli tolik o Nebeském Otci a Víra trochu zapadla. Volary fakt nesnáším:)
Za mě obrovské zklamání, Písni Krve jsem dal 10/10, této knize dávám 3/10.
Modlím se, aby byla Královna Ohně alespoň o trochu lepší, i když vím, že děj bude zřejmě stejně jednoduchý jako Pán Věže.
Kéž by Volaři zaútočili až v poslední čtvrtině knihy, jako byla v Písni Krve až v poslední čtvrtině Alpírská Válka. Kéž by Anthony Ryan udělal více složitý a zajímavější děj....

Čas opovržení
Čas opovržení
Húrinovy děti
Húrinovy děti
Hostina pro vrány 2
Hostina pro vrány 2
Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)
Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)