Pán věže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet. Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo. Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248279/stin-krkavce-pan-veze-5xg-248279.jpg 4.5638
Série:

Stín Krkavce (2.)

Orig. název:

Tower Lord: A Raven's Shadow novel II (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (130)

Kniha Pán věže

Přidat komentář
LadyHip
12. března

Rozdělení na kapitoly hodnotím jako velké plus, jen mám všeobecně problém s větším počtem nových osob. Prostě se mi pletou a mám v nich zmatek. Nicméně to je můj osobní problém a příběhu to nijak zásadně neubralo na kráse. Těším se na další díl.

luboskniha
12. března

OBSAHUJI SPOILERY :)
Druhý díl jsem měl kupodivu přečtený velice rychle. Za sebe můžu napsat, že byl o něco slabší než první díl. Líbilo se mi, že je kniha rozdělená podle vyprávění jednotlivých hlavních postav. Jednotlivé pasáže s Revou jsem moc nehltal a nelíbilo se mi, že v podstatě z mini padoucha z ní autor udělal super hrdinku, která zvládne snad všechno. Těším se na poslední díl a určitě si od autora přečtu i jiné knihy.

any333
08. března

Řekla bych, že největší zádrhel s tímhle dílem se vyskytl asi v tom, že jsem čekala asi něco podobného jako Píseň krve, tedy knihu, kde by stejně jako předtím měl hlavní slovo Vélin a kapitoly by se odvíjely čistě pod jeho režií, což se mi však na začátku Pána věže ukázalo jako docela špatný úsudek, co vede k poškození. Nakonec jsem si ale řekla, proč tedy ne, když se styl výměny pohledů po kapitolách stal dobrým i jinde, mohlo by to tady taky fungovat. Sice jsem už od začátku tušila, že se mi nebude chtít začínat novou linku a pak s ní končit, aby mohla jít na řadu jiná, ale to už je asi úděl tohohle způsobu uspořádání. Větší problém přišel s jinými věcmi.
První kapitoly začaly opatrně seznamovat s novým stavem v Království a pomalu zasvěcovaly do plánu, přičemž se hodil každý střípek nasbíraný v kapitole z odlišného pohledu. Přibyly nové, neokoukané postavy, na jejichž skrytá tajemství se člověk snažil z přijít z vyřčených poznámek, ale zároveň tu stále existovaly staré. Pamatuji si, jak mě zachvátila radost, když se znovu objevil Janril Norin, protože jsem si alespoň v té vší novotě mohla s klidným srdcem říct, že někoho znám. Zní to sice všechno moc pěkně, ale když to seznamování a rozjezd trvá moc dlouho, než je zdrávo, na úkor nějakého dalšího smyslu než zasvěcení do okolností, tak z toho čtenář s nelibostí upadá do letargie a odmítá se vrátit ke čtení, protože ho náhle nezajímá, co se na stránkách s postavami vůbec děje. Po první takové krizi se naštěstí objevila Frentisova linka, co mě zase přitáhla zpět, což se posléze podařilo i Lyrně s Davokou, ale jelikož po nějakém větším vyjevení zase přišla podobná nicneříkající stagnace, vážně jsem se zasekla a postupovala pomalu, což se mi vymstilo a znovu mě zbrzdilo. Přišlo totiž na scénu nové množství postav a mně se začaly plést jména, takže jsem se zmateně snažila zachránit stálým listováním na seznamy vzadu, kde však některé tituly stejně chyběly, čili jsem se nestala o mnoho moudřejší. Bylo mi líto, že se moje předchozí nadšení do série tak zčistajasna vypařilo a zase jsem se zasekla.
Zlom přišel jednou v neděli, kdy se po obědě vyskytlo extra volného času pro to si něco přečíst. Sáhla jsem tedy trochu znechuceně po Pánovi věže a dostala se zrovna k tomu, že Volarské vojsko vyvinulo první fázi jejich útoku. To mě zaujalo natolik, že jsem pokračovala a než jsem se nadála, stránky mi zase ubíhaly samy. Tehdy jsem možná přišla na to, že na tuhle rozvitou fantasy platí pouze pravidelné čtení, kdy jsem si připomínala o oživovala všechny osoby. Tahle taktika se mi vyplácela a když jsem přece jen narazila na někoho, kdo mi vážně nic neříkal, nestresovala jsem se z toho a ono to později vyplynulo z jiných aspektů, takže jsem o to nepřišla.
Příběh mě začal zase bavit a opět se vrátilo i to soucítění s postavami, co jsem měla i u minulého dílu, takže mi už žádná vlastní vzdorovitá zahořklost nebránila v tom, abych nacházela odpovědi nebo rozvedení z předchozího dílu, přičemž se mi něco potvrdilo a nad něčím jsem jen lapala po dechu, jak mi to přišlo neuvěřitelné. Například uvedu Altorkova syna, protože i kdy se přiznám, že mi to trvalo déle, nakonec jsem pochopila. A také se tu probíraly věci ohledně Bastarda čarodějnice, tajemného Sedmého řádu a skutečné vlastnosti samotné písně a darů dalších Obdařených.
Na konci mě zase dorazil Vélin, protože prostě... rozumím, že za to nemohl, ale jelikož si uvědomuju, co může po tomhle následovat pro něj i pro ostatní, byl to pro mě šok. Co se pak týče úplně posledních řádků, musela jsem si je přečíst dvakrát, abych se ujistila, že mi vážně nic neuniklo. Neuniklo. Ne, opravdu se tam odtamtud nedalo vyčíst nic konkrétního, co by řeklo, kdo, proč, nebo snad jak. Rozumím, že chtěl autor navnadit na poslední díl, ale stejně mi to přijde otevřené až příliš přes čáru. Můžu jen děkovat, že mi zatím přišla Královna ohně a tam se všechno dopodrobna vysvětlilo. Nebo jsem jen dávala víc pozor? No, každopádně jsem vážně zvědavá, jak tohle může skončit. A těším se na to.

Alvari
28. února

V první řadě bych rád podotkl, že i když se to četlo znovu opravdu dobře a knížka měla spád, tak mi víc sedl styl knížky první. Rozdělení příběhu mezi čtyři postavy mi také nevadilo, ale nějak jsem si nedokázal oblíbit postavu Revy. Kolikrát mi i mírně vadila její "nedotknutelnost". Pokud bych si nakonec měl vybrat jednu dějovou linii jako nejzajímavější, asi by to byla ta Lyrnina.

Mergirus
21. února

Když jsem spatřila to rozdělení kapitol na jednotlivé postavy, tak jsem si myslela, že to nedám. Příběh se čte výborně, ale když najednou, samozřejmě v tom nejnapínavějším okamžiku, skončí kapitola jedné postavy, měla jsem sto chutí přelistovat na její další kapitolu. Ale neudělala jsem to, místo toho jsem se snažila rychle přečíst tu mezi. Zvládla jsem to. A těším se, co bude dál.

Ponyo
14. února

Víc se mi líbila jednička. Každá postava má sice více prostoru, ale tak nějak se z toho vytratil ten "hlavní" hlavní hrdina a už jsem měla občas problém udržet pozornost, ale chtěla jsem vědět jak se příběh vyvine, takže jsem zkousla i trojku :D

Targa Dall
04. února

Druhá polovina mě opravdu vtáhla.
Veškeré postavy, které jsme již znali, dostali dostatečný prostor a i magie je blíže představena.
S tím, jak se kniha zlepšuje a blíží se "velkým" dílům se opravdu těším na další díl.

terezaki
15. ledna

Sledujeme dále vývoj postav, se kterými jsme se seznámili v prvním díle a přibudou nám další postavy. Čtivé, napínavé a za me jedno z nejlepších fantasy posledních let.

Sitth
09. ledna

Těšil jsem se, fakt že jo. Ale prostě jsem asi čekal více než jsem dostal. Autor podle mě neunáší úspěch prvního dílu a místo aby jel ve spádu děje jedničky a uzavřel sérii třeba tímto druhým dílem, tak nám to natáhne a sice se čtenáři trošku nuď ale peníze jsou peníze a trojka prostě bude a hotovo...
Více postav, více příběhů, více popisování, více přeskakování.... Achjo
Za mě 80%

anid
07. ledna

Autor znovu nezklamal. Kniha nyní sleduje více postav než jen Vélina. Má to rozhodně své plusy, protože je zajímavé, sledovat kolik se toho za tu krátkou dobu vlastně semlelo. Autor se rozhodně vyžívá v zabíjení postav a ano zemřelo ještě více lidí než v první díle. Navíc krutosti Volarů jsou docela dost dopodrobna popsány (což někomu může vadit)
Jinak stále miluji jeho styl vyprávění a stále to zůstává silnější stránkou knihy. Navíc se do knihy konečně dostalo více "kouzel" takže to má větší nádech fantasy

kamerus
04. ledna

Víc se mi líbil styl prvního dílu. Masakry moc nemusím. Vypráví je sice hezky, ale stejně mě tyhle časti nebavily. Taky se mi vůbec nelíbí, jak se hrdinky mění v tak krátkém časovém intervalu v úplné superhrdinky... super inteligentni, super krásná, a ještě s kudlou házet umí a naučí se to hned, na koni také umí jezdit hned a ještě žralok ji poslouchá, a ta další zas tím lukem, achjo... S výhradama se mi líbil příběh Vélina, tak jak byl popsán v Písni krve. Tohle už prostě moc ne. Příběh Francise mi zas připoměl už nějaký jiný příběh, který jsem viděla, nebo četla. Alucius pro mne uplně nudná výplň, přeskakovala jsem ve čtení. Celkově mi to přišlo hrozně rozvleklé, což není znakem dobrého autora. Děj mi připadá fakt uhozený. Ale možná jsem prostě jen moc náročná. Z fantasy pro dospělé je pro mne kniha v současném žebříčku ale přesto všechno docela vysoko.

termitovo
04. ledna

Pořád krásně uvěřitelná kniha s přirozeným dějem. Oproti prvnímu dílu ubírám hvězdu za mnohatisícové bitvy, ty nemám rád.

jakub6611
27.12.2018

Druhý díl je o trochu slabší, hlavně střední část knihy.
Nyní zkouším probuzení ohně, tak uvidíme...poté se vracím ke Královně ohně

Atlantis
23.12.2018

Díky bohu za kvalitní pokračování. Autoři mají u druhých dílů často snahu dupnout na plyn, rozšířit mytos, přidat hromadu nových postav a to vše na úkor kvality. Pán věže dělá svým způsobem to samé, ale jaksi v umírněném množství. Ano, dozvíme se spoustu nových informací o světě a Království, ale tohle info je vítané. Jediné větší mínus je za mě Reva, která mi k srdci opravdu nepřirostla a většinu času mě její části otravovaly.

denniys
23.12.2018

Další kniha u které jsem vrněla blahem..snad ještě lepší než první díl..změna stylu vyprávění příběhu skvěle sedla, nádhera jak kapitoly o jednotlivých postavách krásně zapadají v celek - kde končí jeden příběh, druhý začíná.. je to akční, napínavé, setsakramentsky rychlé a fakt přísné.. zamilovala jsem si každou postavu a strašně se těším na další díl :)

Miska2001
16.12.2018

Uf, děj se hodně přiostřuje. Napínavé čtení, ovšem ale začíná přibývat postav a já se v tom pomaloučku polehoučku ztrácím. Snad si s tím nějak poradím :).

petaSk
03.12.2018

[audiokniha]
Výborné pokračování, které už není tak intimní jako první díl, protože sledujeme osud 4 postav. Já v podstatě nevím, jestli se mi více líbil tento nebo předchozí. Každý měl něco do sebe. V prvním díle hrál prim Vélin a všechno jsme prožívali s ním, a byli mu tak blíž. Druhý díl byl akčnější a ačkoliv hrdinové byli dobře prokreslení, už na ně nebylo tolik času a autor se nevyhnul lehké šablonovitosti.
Moc se těším na poslední část Královna ohně, ale počkám si zase na audioknihu, když už jsem trilogii začala poslouchat.

Shashlick
22.11.2018

Ve druhém díle už nesledujeme pouze Vélina, ale mnohem více postav. To ovšem koresponduje s tím, jak se celý příběh rozvětvil. Trochu mi pohled jedné osoby chybí, ale dozvídá ní se událostí z doslechu by bylo příliš kostrbaté.

Autor se nevyvaroval toho, co mnozí jiní autoři nejen literární. Jeho "zlo" je strašně ukecané a každému musí vyjevit svůj plán.

tlllk
13.11.2018

Určite to lepšie čo v tomto žánri za posledné obdobie vzniklo. Narozdiel od GoT je dej priamočiarejší, čo pridáva na dynamike celej knihy.

Bess.h
10.10.2018

Ryan je fakt skvělý vypravěč. Opět mě jeho styl psaní vtáhl do čtení, kdy jsem knihu doslova nemohla odložit z rukou. V druhém díle mě potěšilo, že se opět setkáváme s Vernierovými zápisky. Taky mě mile překvapilo popisování děje z pohledu více postav a ani mi nevadilo, že Vélin je trochu v pozadí, protože všechny ty hlavní postavy on ovlivnil a oni podle toho pak jednali. A k tomu si každá postava prošla svým jedinečným vývojem a jinak hrůznými zážitky. Reva se sice představuje teprve v této knize, ale to mi nezabránilo si ji hned zamilovat, někdy mi sice připomínala Johanku z Arku, jen víc od rány a míň posedlou bohem. Frentis to měl asi nejtěžší, přežít x-let neustálých soubojů v jámě a pak být z otročen silou, kterou nemůže ovlivnit. U něj jsem hodně zvědavá, jak se mu bude dařit dál a kam ho zase nasměřuje setkání s Vélinem (pokud se setkají). Lyrna mě nakonec překvapila svojí houževnatostí, tak snad jí to vydrží. No a Vélin? Chudák si ten relativní klid v severní věži moc dlouho neužil. Teď si jdu pro třetí díl a jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne.

P.S. Ve svém komentáři k první knize jsem psala, že jsem zvědavá co bude v dalších dílech, když první díl má skoro uzavřený děj. Mýlila jsem se. První díl nás měl jen připravit na další děj. Myslím že pro mě, jako pro čtenáře bylo opravdu důležité, abych si přečetla Vélinův vývoj a koho všechno ovlivnil, kdyby autor začal rovnou válkou, nebylo by to ono.

Dávám čtyři hvězdy, protože pět si nechávám pro ty nejlepší z nejlepších (musím mít nějakou rezervu :-D )

fair_isle
10.10.2018

Tak ta jízda, co předvádí autor, pokračuje a ještě ve větším spádu, než první díl. Pro mě jedna z nejlepších fantasy......

teddymu12
09.10.2018

Úchvatné rozpracování děje, kdy každá z postav začíná jinde, ale dostávají se ke společnému střetnutí. Děj je tak od začátku napínavý z pohledu jedné postavy, z pohledu druhé teprve graduje a další ještě nezačal.

BookEater
03.10.2018

Fantastická trilogie.

Ked
03.10.2018

Když jsem četla první díl, měla jsem pocit, že téměř v každém odstavci vidím něco, co jsem už četla jinde. Ale bylo to čtivý a kamarád mi řekl, že další díly jsou zajímavější, tak jsem tomu dala šanci a jsem opravdu ráda. U autora je opravdu vidět progres. Další díl je mnohem poutavější, originálnější, postavy jsou na rozdíl od prvního dílu zajímavé (což je zvláštní, protože v prvním díle byly ty samé postavy, jen byly naprosto suché a nudné a teprve zde začaly být konečně nějak poutavé). I když děj je pořád poněkud předvídatelný, nijak mi to při čtení nevadilo.

KubaHanzelin
10.09.2018

Stejně fantastické jako díl první! Těším se na završení trilogie

yerisley
04.09.2018

Z první knihy jsem byla nadšená. Nemohla jsem ji odložit. Tato druhá mě nebavila a koušu se z donucení dál, protože po čtení první knihy jsem si koupila další dva díly. Za mě dvojka zklamání. Moc vyprávění, moc roztahané, chvílemi nudné. Tu knihu bych klidně trošku ořízla. Vrhám se tedy na poslední knihu a doufám, že to nebude zklamání :-)

michal3736
03.09.2018

Trvalo mi to trochu déle než bych si přál, ale to jen díky letnímu pracovnímu vytížení. Krásně se nám celý příběh chýlí ke konci a postupně se nám ukazuje, kdo celou dobu tahá nitky z pozadí. Anthony Ryan opět nezklamal a vřele doporučuji všem milovníkům fantasy.

Fenixik
27.08.2018

Super pokračování prvního dílu. Vřele doporučuji.

Malýmedvěd
19.08.2018

Je to dobré vyprávění, které se mi v zásadě líbilo. AR drží tempo i napětí a čte se to úplně samo. Od jedničky se trochu změnil styl, už to není velká odysea, ale sledování více nitek. Druhý díl klasicky končí tak, že nelze skončit a musíte se vrhnout na další pokračování. Je to pořád mix více motivů přátelství, láska, pomsta, intriky, politika, kouzla, bitvy a mnoho dalšího, ale nějak převládají ta bojová témata a za mne tomu chybí wou efekt. Některé dary obdařených mi připadají až zbytečně překombinované. Knížka neurazí, je dobrá a určitě si své čtenáře najde.

OndřejMergl
19.08.2018

Po nabušeném prvním dílu jsem se bál, že příběhu hlavního hrdiny dojde dech. Autor ovšem přišel s chytrým řešením, kdy rozdělil vyprávění mezi několik hlavních postav a přidal obrovskou spoustu dalších, čímž z jednotlivce udělal společenství bojující za stejný cíl.

Dějová linka se tak rozvíjí po řadě cest, kdy některé jsou zajímavější, jiné méně, ale ve výsledku utváří komplexní celek, který čtenář rozhodně nemůže označit za výplňový.

Za mě i nadále spokojenost a potenciál na zařazení do mých top sérií.